پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - 26 Nov 2020
 
۹
۴۵

حاشیه‌های حضور زوج جنجالی در سریال تلویزیونی

جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۹
کد مطلب: 735551
تلویزیون گرفتارِ حاشیه‌های متولدین اینستاگرام و یا وابستگان اینستاگرام شده؛ وقتی فالوور بازیگر و مجری برای تهیه‌کننده و بعضاً مدیران رسانه‌ملی بیشتر از نحوه بازی و اجرایشان اهمیت دارد. یا مدل بوده‌‌اند و یا به طمعِ جذب فالوور پا به سیما گذاشته‌‌اند.
حاشیه‌های حضور زوج جنجالی در سریال تلویزیونی
به گزارش جهان نيوز، حاشیه‌های مجازی هر روز اعتبار رسانه‌ملی را به خطر می‌اندازد؛ ناظرینی که خسته‌‌اند و دست‌اندرکاران و مدیرانی که از خواب غفلت بیدار نمی‌شوند.  کافی است سَری به صفحات فضای مجازی برخی از هنرمندان،‌ مجریان و بسیاری از تازه‌واردها بزنند آن‌وقت همه‌چیز دستگیرشان می‌شود. شاخ‌های اینستاگرامی که برخی از تهیه‌کنندگان آنها را می‌آورند تا به واسطه فالوورهایشان، برنامه‌ یا سریال‌شان دیده شود. اما این اتفاق نمی‌افتد؛ همان‌طور که سریال اخیرِ تلویزیون با اینستاگرامی سرشناسش،‌ بازنده شد و به جایگاه‌های پایین نظرسنجی صداوسیما دست پیدا کرد.

اشتباه راهبردی صداوسیما
این همان اشتباه راهبردی سازمان صداوسیما است که فکر می‌کنند آن اینفلوئنسر وقتی بازیگر و یا مجری تلویزیون می‌شود می‌تواند به افزایش بیننده صداوسیما کمک کند؛ در صورتیکه مخاطب در اینستاگرام دنبال کلیپ، تصویر و فضای با چارچوبی نیست. اما اینجا رسانه‌ملی است و باید سرمنزل‌هایی نشانه گرفته شود که سبک زندگی ایرانی- اسلامی را نجات دهد نه اینکه کودک،‌ نوجوان و جوانِ امروز را به انحراف بکشاند. وقتی بیننده، سلبریتی و بازیگری را روی آنتن با لباس، قامت و تعریفی می‌بیند که در فضای‌مجازی با شکلِ متناقضش روبرو می‌شود، دیدگاه خوبی نسبت به سیاستگذاران فرهنگی پیدا نمی‌کند. 
 

تصاویر خانم بازیگر و همسرش در فضای‌مجازی
این روزها وقتی تصاویری از خانم بازیگر و همسرش به واسطه پخش سریال‌ "دخترم نرگس" در معرضِ نگاه مخاطب قرار گرفت این سؤال را به ذهن می‌رساند که مرکز صیانت و حراست سازمان صداوسیما چه مسئولیتی دارد؟ یعنی هرکسی با هر نوع رفتاری می‌تواند جلوی دوربین سریال و یا برنامه تلویزیونی برود بدون اینکه استعلام درستی شود. نباید صفحه مجازی‌‌شان را بررسی کنند و بعد مجوزِ حضور بدهند که مشکل انحرافی برای جامعه و هجمه علیه رسانه‌ملی ایجاد نشود. همچون سریالی که چند ماه گذشته از تلویزیون پخش شد که دنباله اثری قدیمی در سازمان صداوسیما بود، عکس‌هایی از بازیگر جوانش در فضای‌مجازی پخش شد که نشان می‌داد او بیشتر مُدل است تا بازیگر!  نه تهیه‌کننده و نه کارگردان در این باره پاسخی ندادند. همه انگشتِ اتهام را به سمتِ‌ مدیران تلویزیون، ناظرین و صیانت و حراست صداوسیما نشانه رفتند. 

چه کسانی باید جلوی حاشیه‌ها بایستند؟
واقعاً در ایجاد چنین اتفاقاتی، چه کسانی مسئولند و چه کسانی می‌توانند جلوی ایجاد چنین حاشیه‌ها و جنجال‌هایی را بگیرند؟ وقتی خانم و آقایی جلوی دوربین سریالی می‌روند که با نگاهی به فضای مجازی‌شان می‌توان متوجه سبک زندگی و آداب و رفتارشان شد، اصرارِ صداوسیما به شکستن این تابوهای رفتاری چیست؟ آیا نباید پاسخ دهند چرا مخاطب را با این تناقض‌ها تنها می‌گذارند؟ آیا قرار نبود رسانه‌ملی با اهدافِ درست در ساخت سریال و برنامه، جامعه را به سمتی ببرد که خانواده‌های ایرانی اصیل به دنبالش بوده‌اند و هستند؟

تلویزیون باید امن باشد
تلویزیون باید نسبت به دیگر مدیوم‌ها مکان امن‌تر و قابل اعتمادتری برای خانواده‌های ایرانی باشد. نه اینکه هر روز شاهد اتفاق جدیدی از جنسِ حاشیه، شائبه و جنجال باشیم. روزی مجری‌ و برنامه‌سازش برای دیده شدن در فضای‌مجازی دست به هر کاری می‌زنند؛ روزی دیگر، بازیگر یا مجری آموزش ندیده و کارنابلد را جلوی دوربین تلویزیون قرار می‌دهند که تنها توفیق‌شان داشتنِ فالوور در فضای‌مجازی است. همچنین سلبریتی می‌آورند که مخاطب بدون توجه به فقدان فیلمنامه، خلاقیت و نوآوری آن سریال و یا برنامه تلویزیونی را ببیند. 

همچنان خانه‌نشینند
در جریان این اتفاقات،‌ هیچ‌وقت تلویزیونی‌ها به این نکته فکر نکردند،‌ پس رسالت تعلیم و تربیتِ نیروی انسانی چه می‌شود؟ چرا تلویزیون به دنبال تقویت ستاره‌های خودش یا به نوعی ستاره‌سازی نیست؟ چرا فقط به دنبال سلبریتی و ستاره بیرونی است تا توسعه زیر ساخت‌هایش؟ 

بسیاری از نیروهای کاربلد تلویزیون که الان یا خانه‌نشین‌اند یا دلخورند و یا شرایط کار برایشان وجود ندارد و یا پولی در تلویزیون نیست که برای آنها موقعیتی فراهم شود. سرمایه‌گذاری عظیمی شده و الان وقت میوه دادن آنهاست، سرمایه متعلق به مردم و و اما هیچ استفاده‌ای از این میوه‌ها نمی‌شود؛ متأسفانه این تجربه‌ها انتقال پیدا نمی‌کند. انتقال تجربه توسط نسل برنامه‌ساز و سریال‌ساز گذشته به نسل بعدی خیلی می‌تواند مؤثر باشد؛ هرچند تکنیک، پول و امکانات داشته باشید تا آن فوت کوزه‌گری و تجربه لازم را در اختیار نداشته باشید نمی‌توانید برنامه‌ و سریالی بسازید که با بخش بزرگی از جامعه ارتباط برقرار کند.

ستاره‌های صداوسیما کجایند؟
هر تلویزیون یا هر رسانه‌ای باید استارهای خودش را تولید کند و در واقع ستاره‌های خودش را پرورش دهد و بعد در زمان‌های مختلف دستش پر باشد که کمتر به بیرون احتیاج پیدا کند. باید به ستاره‌های صداوسیما میدان داده شود و آنها در معرض نگاهِ مخاطب قرار بگیرند نه کسانی که یک‌دفعه و یک‌شبه می‌آیند و چیزی می‌گویند و می‌روند. مشکل ما این است که ستاره‌های تلویزیون دیده نمی‌شوند و یا عده‌ای نمی‌خواهند که دیده شوند؛ آرام‌آرام به حاشیه رانده می‌شوند و عده‌ای می‌آیند که تنها شانس‌ بودن‌شان به واسطه فالوورشان در فضای‌مجازی است. یا اینکه فلان اسپانسر و سرمایه‌گذار سفارش‌شان می‌کند که این عده باشند و آن کاربلد کماکان از رسانه دور بماند. 

انتقاد به استفاده از اینفلوئنسرها
در هفته‌های اخیر، انتقادها علیه استفاده از مجری و بازیگر به خاطر داشتن فالوور، زیادتر از گذشته شده است. وقتی آن خانم مجری یا بازیگر اینستاگرامی که در صفحه مجازی‌اش دست به هر کاری می‌زند تا دیده شود به واسطه آمدنش نه تنها اعتباری به رسانه‌ملی اضافه نمی‌کند بلکه ارزش‌هایش را زیر سؤال می‌برد. این روزها می‌بینیم می‌آیند فالوورهایشان را زیاد می‌کنند، آگهی‌ و فضای تبلیغی هنگفتی برای خودشان ایجاد می‌کنند و قربانی فقط مخاطب و رسانه است.

کشاندنِ مخاطب به قربانگاه انحراف اندیشه‌
البته که برخی از مدیران تلویزیون برایشان چیزی جز منفعت‌مالی و چند صباحی دیده شدن، مهم نیست. ارتقاء رسانه، اعتماد مخاطب و ماندگاری آثار مدت‌هاست که کمرنگ شده و به قولِ بسیاری از کارشناسان و هنرمندان دلسوز، عمده مدیران برای نگه‌داشتن صندلی‌هایشان از هر راهی استفاده می‌کنند حتی کشاندنِ مخاطب به قربانگاه انحراف اندیشه‌ای و اعتقادی. 

گلایه از تناقض خانم بازیگر 
شاید یکی از این حاشیه‌ها که در چند روز اخیر شدت بیشتری پیدا کرده حضور زوج بازیگر در سریال "دخترم نرگس" (ف.ط و الف-ص) است که در فضای‌مجازی ارزش‌ها و تلاش‌های دست‌اندرکاران و هنرمندان سریال را تحت‌الشعاع یکسری از تصاویر و فعالیت‌های خاص در فضای‌‌مجازی کرده است. وقتی برخی  این زوج را فعالِ طراحی و تولید پوشاک می‌دانند که با شروع پخش سریال، از تعداد 20 هزار فالوور به حدود 70 هزار فالوور رسیده‌اند. بسیاری به نقش چادری خانم‌بازیگر در سریال ایراد گرفته‌اند که با چهره و ظاهرش در فضای‌مجازی کاملاً متناقض و متفاوت است.

آیا آن زوج اسپانسر هم بوده‌اند؟
ادامه این شائبه‌ها به سمت اسپانسر بودن این زوج رفت که سرمایه‌گذار و حامی ساخت "دخترم‌نرگس" بوده‌اند. از طرفی به حضور بدون پشتوانه هنری و کارنامه کاری (الف-ص) همسر خانم بازیگر انتقاد کردند که پیش از این سریال، بازیگری را تجربه نکرده بود. 

قرارداد حرفه‌ای و نظارت بر محتوای شبکه‌های اجتماعی
همه این گفته‌ها و اتفاقات یک نکته‌ای را دوباره گوشزد می‌کند که قرارداد حرفه‌ای و نظارت بر محتوای شبکه‌های اجتماعی هنرمندان باید جزو اصول اساسی و سیاستگذاری‌های تلویزیون قرار بگیرد. البته گفته می‌شود که این روند وجود داشته و دارد اما حتماً این دوره با دوره‌های گذشته متفاوت است؛ امروز فضای‌مجازی بسیار تعیین‌کننده است و روزگار قبل این تکنولوژی و مدرنیته در چنین سطحی وجود نداشت. بازیگران یا باید روی صحنه تئاتر خودشان را به رخ مخاطب می‌کشاندند یا در پرده سینما و مدیومِ تلویزیون؛ امروز ابزارهای راحت‌تری برای امکانِ دیده‌شدن وجود دارد همین امر، کار نظارت و صیانت سازمان صداوسیما را سخت‌تر می‌کند اما اگر بیننده و اعتبارِ رسانه اهمیت داشته باشد همه‌چیز حرفه‌ای و اصولی پیش می‌رود. 

دغدغه‌ها؛ کسب سودهای اجتماعی و آنتن پُرکردن
جالب است که قرارداد حرفه‌ای و نظارت بر محتوای شبکه‌های اجتماعی در تمام دنیا حتی برای خبرنگاران فعال در رسانه‌ها هم استفاده می‌شود. تلویزیون اما برای کسب سودهای احتمالی کماکان به این مسئله بی‌توجه است. آنتن پُرکردن و دیده شدن جزو دغدغه‌های اصلی برخی از مدیران و تهیه‌کنندگان و حامیان مالی است. معلوم نیست چه زمانی مسئولان تلویزیون لزوم قرارداد حرفه‌ای را جدی خواهند گرفت. 

اسپانسر نداشتیم
البته برای روشن شدن برخی از شائبه‌ها و حاشیه‌های حضور این زوج بازیگر در سریال "دخترم نرگس" به سراغ داود سلیمان‌پور یکی از تهیه‌کنندگان این مجموعه تلویزیونی رفتیم و با او لحظاتی به گفت‌وگو نشستیم:
داود سلیمان‌پور تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی "دخترم نرگس" با ردِ اسپانسر بودن این دو بازیگر، گفت: جالب است بدانید که ما اصلاً اسپانسر نداشتیم نه از طرف این زوج بزرگوار و نه از طرف دیگران؛ "دخترم نرگس" با بودجه صداوسیما ساخته شد. همان‌طور که می‌دانید انتخاب این دو بازیگر به عهده کارگردان بود و من به عنوان یکی از تهیه‌کنندگان سریال بی‌تأثیر بودم. قرارداد مالی به من و انتخاب بازیگر به کارگردان مربوط است. اینجا حاشیه‌ای نداشتند اما گویا در فضای‌مجازی فعالیت‌های خاصی دارند. البته قبل از شروع کار لیست بازیگران اصلی را در اختیار مراجع ذیربط سازمان صداوسیما قرار دادیم و مورد خاصی به ما تذکر داده نشد. 

قوه قهریه نداریم
وی در خصوص قرارداد بازیگران، گفت: ما در قراردادهایمان بندهای مختلفی داریم، بندهایی که برخی از آنها رعایت نمی‌شود اما قوه قهریه نداریم. چه کار کنیم عذرشان را بخواهیم؟ در قرارداد آمده به هیچ‌وجه از پشت صحنه لایو و عکس گرفته نشود و هرچه می‌خواهند باید از روابط عمومی بگیرند اما عمدتاً رعایت نمی‌شود. متأسفانه قوانین سفت و سختی نیست که پشتوانه این قراردادها باشد. بیشتر از نتیجه، دشمنی به بار می‌آورد. خیلی از بندهای قراردادها اجرا نمی‌شود؛ فعالیت در فضای‌مجازی هم جزو بندهای قرارداد ما بود. ما خودمان به رعایت حجاب حساسیم و در قرارداد رعایت موازین شرعی را هم قرار دادیم. که این موضوع هم بعضاً رعایت نمی‌شود. 

قوانین و فیلترهایی که باید تقویت شوند
این تهیه‌کننده تلویزیون تأکید کرد: واقعیت این است که هنرمندان ما سبک زندگی خودشان را دارند. از طرفی من هم به اندازه خیلی از کارشناسان و بینندگان ناراحت می‌شوم که بازیگری در قاب تلویزیون به گونه‌ای است که در فضای‌مجازی برخلاف آن ظاهر رفتار می‌کند؛ این اتفاق هم نچسب است و هم مخاطب را دچار تناقض می‌کند. بهتر است سازمان صداوسیما قوانین و فیلترهایش را تقویت کند و لیست نهایی بازیگران را با توجه به کنترل همه جوانب خصوصاً فضای‌مجازی‌شان، مورد بازنگری قرار دهد. یکی از دغدغه‌های من این است که ابزاری برای برخورد جدی با عوامل خاطی در دستور کار قرار بگیرد. 

ابزارهای جلوگیری از حاشیه‌ها و جنجال‌ها
وی درباره ابزاری که باید برای جلوگیری از این حاشیه‌ها و جنجال‌ها درنظر گرفته شود، گفت: این ابزار می‌تواند بازرسی سازمان صداوسیما، کنترل خانه سینما و صنف و انجمن بازیگران باشد. یکسری تذکرات و آموزش‌ها را درنظر بگیرند. حراست سازمان صداوسیما شرایط را محترمانه توضیح دهد. این را بدانید مجموعه قرارداد حرفه‌ای تنها وابسته به این رفتارهای سازمانی نیست بلکه فراتر از ضابطه، خود افراد هم از نظر شخصی باید به گونه‌ای رفتار کنند تا جامعه دچار تناقض نشود. حیف است شرایط فرهنگی و سبک زندگی جامعه‌‌ای که به واسطه انقلابی‌گری و شهیدپروری به صلابت رسیده به واسطه این رفتارها غرب‌زده شود.

درنظر نگرفتن تعهد و التزام به قوانین و ارزش‌ها
تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی "دخترم نرگس" اظهار کرد: بحث ارزش‌ها و توسعه هنجارهایی همچون حجاب یقیناً دغدغه اصلی مدیران سازمان صداوسیماست، هم مدیریت کلان و هم مدیران میانی و هم مدیران کل مراکز استان‌ها. اما خطا در انتخاب و گزینش‌هایی که کارگردان‌ها می‌کنند یا صلاحیت هنری و توانایی فرد را صرفاً درنظر می‌گیرند یا کارنامه و سوابقش و یا وابستگی این افراد به کارگردان که ممکن است با هم آشنایی داشته باشند. در این بین معمولاً به آن مسئله اصلی تعهد این افراد و التزام به قوانین و التزام به ارزش‌ها درنظر گرفته نمی‌شود. 

مشارکت سندیکا و تشکل‌های مربوط با صداوسیما
سلیمان‌پور در پایان خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنم اگر قرار است پروژه‌ای شروع شود سازمان صداوسیما به عنوان سازمان ارزشی و سرآمد فرهنگ و هنر کشور، فضای مدیریت بر رفتار و کردار هنرمندان و عواملش را بیشتر جدی بگیرد. در کنار توجه رسانه‌ملی، سندیکا و تشکل‌های مربوط به خانه تئاتر و سینما و بازیگران نیز به میدان بیایند و در این راستا مشارکت کنند.
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
کیروش یادت بخیر.
Iran, Islamic Republic of
چرا مسئولین صدا و سیما برای مجری گری یا دعوت میهمان فقط از سلبریتی های پولکی و ضد ارزش دعوت می کند. ....
بی نام
Iran, Islamic Republic of
موافقم
Iran, Islamic Republic of
با توجه به وجود استعداد های فراوان و جوانانی که طالب مجری گری ، خواننده گی ، بازیگری و... هستند صدا و سیما باید آنقدر مجری ، خواننده ، بازیگر و... به جامعه معرفی کند که سلبریتی ها نتوانند اد بیایند ......
Iran, Islamic Republic of
صدا و سیما سازمانی عریض و طویل و بلبشو شده است. بودجه می گیرد و حقوق می دهد ولی از برنامه سازی خبری نیست.
Iran, Islamic Republic of
من تنها مطلبی که از این سریال یاد گرفتم ، این بود : تا کنون از ارادات تمامی مسلمانان اعم از شیعه و سنّی به مولایمان حضرت علی بن موسی الرضا ( هزاران سلام خداوند و بندگان برایشان باد ) اطلاع داشتم ولی ندیده و نشنیده بودم که ارامنه هم به ایشان اعتقاد داشته و به پابوسی ایشا مشرف شوند !!
راستی چرا لهجه ترکی و ارمنی در سریالی که در ارومیه اتفاق افتاده خیلی کمرنگ بود ؟
Turkey
مردم اصفهان دیده اند که ارامنه چطور هم به نام حضرت ابالفضل علیه السلام قسم می خورند و برای عزادریها کمک می دهند که البته معمولا به صورت نقدی کمک می کنند و همیشه هم پای ثابت عزاداری ها و صفهای نذری هستند.
سعید
United Kingdom
تقصیر فردوسی پور است
برنامه اش قطع شده است ولی کافی نیست باید قوه قضاییه ورود کند اگر رفت شبکه های معاند هم اصلا عیبی ندارد اینهمه روزنامه نگار رفتند این هم روش.
United States
...............
United States
صداوسیما ۱۰ سالی هست که راهش را از مردم جدا کرده نمونه اش خروج مجریان توانمند و مردمی همچون فردوسی پور است .
Iran, Islamic Republic of
دوست عزيز مملكت براي همه است نه فقط قشر و تفكر خاصي سعي كنيد به همه عقائد احترام بزاريد!!!!!!
Turkey
............
Iran, Islamic Republic of
مگه هنرپیشه چادری و مذهبی داریم؟ همشون بد حجابن.
Iran, Islamic Republic of
تو که با حجابی خوش بحالت،هر کی چادر نباشه خراب نیس یا بد نیس
Iran, Islamic Republic of
آفرین این حرفتان راسته
United States
تلوزیون ملی دوران شاه که دربست در اختیار فرقه صهیونیستی بهائیت بود هرگز تحت یک خانه تکانی بنیادی قرار نگرفت .....
سرور
Iran, Islamic Republic of
............
حبیب
Iran, Islamic Republic of
....
بهراد
Iran, Islamic Republic of
وقتی صداو سیما مجری‌ های کار بلد و حرفه ای خودشو حذف یا از کار بیکار می‌کند بایدم یه سری کار نا بلد وارد این حرفه بشوند،.
United States
خیلی هم خوب است.... چهره ی جدید و جنجالی از کجا پیدا کنند؟؟!!
Iran, Islamic Republic of
متأسفانه این حور آدمها .دوست دارن دیده بشن ...
ناظمی
Iran, Islamic Republic of
جهان عزیزترازجان یه بررسی بیشتری بکن ببین احمدی نژادتواین قضییه نقشی نداره
یه دوست
Iran, Islamic Republic of
جهان عزیز؛ چرا شما پیگیر نتیجه دستور رئیس صدا و سیما بعد از افتضاح قسمت آخر پایتخت ۶ نمی شین؟!.
حسین
Iran, Islamic Republic of
اگر صدا و سیما بخواد بازیگران رو گزینش کنه که دیگه بازیگری نمی مونه،متاسفانه اکثرشون یه مدلن،ارایش های زیاد،لباس های اغراق امیز،سگ وگربه بازی و....
Iran, Islamic Republic of
معیار پوله. .
پریسا
Iran, Islamic Republic of
هر ادمی حق اینو داره که برای زندگی شخصی خودش تصمیم بگیره.حالا تلویزیون با اینهمه افت کیفیت باز بیاد فیلتر بذاره برا بازیگرا که تو فضا مجازی و زندگی شخصیشون چجوری باید زندگی کنن؟!
سیما
Iran, Islamic Republic of
مدلینگم شغله چه ربطی به حرفایی که زدید داره .به نظر من به نویسندش بابت اراجیفش تبریک گفت .به قول سهراب عزیز
چشمهارا باید شست
جور دیگر باید دید
Iran, Islamic Republic of
این خانم وآقا اصلا نتونستن خوب بازی کنن .حالت های عجیب و غریب چهره ی این خانم موقع ناراحتی و خوشحالی کاملا نشانه ی بی استعداد بودنشه
مسعود
Iran, Islamic Republic of
چرا صدا و سیما سلبریتی پروری می کند ؟
برنامه هایی مثل دور همی و خندوانه با دعوت از سلبریتی ها ی معلوم الحال
قشنگ دارند تیشه به ریشه فرهنگی ما می زنند !!!
ولی کو گوش شنوا
United Kingdom
...
رضا
Iran, Islamic Republic of
سلام برهمه عزیزان‌ و کسانی که این پیام رو می‌بینند اول اینکه به نظر بنده صدا و سیما اتاق فکر دارد و بیهوده تصمیم‌گیری نمی کند ولیکن همه جا بعضی مواقع تصمیم گیری ها شتاب زده می‌شود دوم اینکه فرهنگ چیزی نیست که یک یا چند سلبریتی بتوانند آنرا خراب کنند چون ایرانیان همیشه نشان دادنند قومیتی هستن که از نظر فرهنگی تاثیر گذار هستند.
رضا
Iran, Islamic Republic of
هفته گذشته خانم اخبارگوشبکه یک مجری برنامه ای مربوط به شهدابود چه آرایشی کرده بودچادری بوداما کاش چادرنداشت صداوسیما اَینَ تذهبون!!
Arezooo
Iran, Islamic Republic of
من این سریال را دوس داشتم بخاطره
احترام به بزرگتر
احترام به خانواده
خانواده باادب ....
نفس
Iran, Islamic Republic of
چرا بهم دیگه احترام نمیزاریم ، مگه مدلینگ شغل نیست؟ جوری در بارش حرف میزنن انگار کار خلاف شرعی انجام داده، بی حجابم نیستن حجابشون از خیلی از آدمای تو خیابونم بهتره.
France
دقیقا موافقم.
Iran, Islamic Republic of
من می دونم این دو تا کی هستن زن و شوهر هستن اما اسمشونو یادم رفته خانوم شون بازیگر هستن
rezvan
Iran, Islamic Republic of
چرا همه رو قاطی میکنی؟اون خانوم عالی بازی کرد از همش بهتر بود ولی شوهرش چنگی ب دل نمیزد تر و خشک و با هم نسوزونین این خانوم عالی بودن
ن
France
آقا اینقدر حاشیه درست نکنین.مگه چکار کردن....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
حالا چرا با پخش این سریال باز دنبال حاشیه سازی هستید همه بازیگران جلو دوربین تلویزیون یا سینما ی مدل هستن .
Iran, Islamic Republic of
خیلی راحت می شه تومار این ریا و و تزویر رو پیچید اولین اقدام حذف بازیگران آماتور کم ظرفیت
Switzerland
متاسفانه تلویزیون به سمت وسویی می رود که خانواده ها اعلام کنند از تلویزیون ملی بواسطه تخریب باورها خارج گردید
Switzerland
جذب تماشاچی با هر قیمتی به نظر میرسه سیاست کنونی صدا وسیما این شده است
Switzerland
متولیان فرهنگی در مقابل ضد فرهنگی هایی که در صدا وسیما تحقق پیدا می کنند چرا اینقدر سکوت وبا دیده اغماض نگاه میکنند
Switzerland
برنامه عصر جدید را با برنامه های استعداد یابی دیگر ملل قیاس کنید هیچ کجای دنیا به این حد بین جنس های متفاوت در جلوی دید تماشاچی ها شوخی صورت نمیگیرد !