پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - 3 Dec 2020
 
۱۷
۹
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس:

پرونده تحصیل دختر رئیس جمهور را بررسی می کنیم/ نیاز باشد کمیته تحقیق تشکیل می شود

جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۷
کد مطلب: 735541
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیات مجلس از احتمال تشکیل کمیته ای برای بررسی نحوه جذب دختر رئیس جمهور در هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در این کمیسیون خبر داد.
پرونده تحصیل دختر رئیس جمهور بررسی می شود
به گزارش جهان نيوز، درج نام مریم روحانی دختر رئیس جمهور به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و عدم پاسخگویی روشن مسئولان این دانشگاه درخصوص صحت این ماجرا و نیز روند طی شده برای این جذب که خبرگزاری تسنیم پیش از این به آن پرداخته بود، با واکنش تشکل های دانشگاهی و نمایندگان مجلس روبرو شده است.

پیش از این محمدمهدی فروردین عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با  تسنیم از بررسی درخواست عضویت دختر رئیس‌جمهور برای عضویت در هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی در این کمیسیون خبر داد و گفته بود که باید به صورت شفاف درباره صحت و سُقم عضویت دختر آقای روحانی در دانشگاه شهید بهشتی به مردم پاسخ داده شود.

در همین رایطه، حجت الاسلام احمد حسین فلاحی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز به تسنیم گفته است که در هفته آتی و پس از بازگشت نمایندگان از حوزه های انتخابیه خود این موضوع (عضویت خانم "مریم روحانی" در هیئت  علمی دانشگاه شهید بهشتی) در کمیسیون مطرح می شود و در صورت لزوم، از مسئولان این دانشگاه خواهیم خواست تا با حضور در کمیسیون درباره این موضوع شفاف سازی کنند.

وی همچنین افزود: مجلس به عنوان ناظر بر تمامی دستگاه ها می تواند در صورت صلاحدید، کمیته ای را تعیین و درباره موضوع تحقیق  کرده و گزارش آن را به نمایندگان ارائه کند، کما اینکه در مجلس گذشته (دهم) نیز درباره برادر رئیس جمهور آقای حسین فریدون موضوعی این مسئله رخ داد و کمیته ای سه نفره درباره پرونده تحصیلی وی تشکیل و گزارشی به نمایندگان ارائه شد که در انتها مشخص شد آقای فریدون با رانت در دانشگاه شهید  بهشتی پذیرفته شده و گزارش تدوین شده نیز برای بررسی بیشتر به قوه قضائیه ارجاع شد.

نماینده همدان در مجلس تصریح کرد: پس از بحث و تبادل نظر درباره موضوع تحصیل دختر رئیس جمهور به این جمع بندی خواهیم رسید که آیا نیازی به تشکیل کمیته خواهد بود یا خیر.

به گزارش تسنیم، حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور در سال 93 و طی نامه‌ای از سوی سازمان سنجش آموزش کشور برای تحصیل در مقطع دکترای روابط بین‌الملل به دانشگاه شهید بهشتی معرفی می‌شود؛ که شورای گروه علوم سیاسی و روابط بین الملل این دانشگاه با این موضوع مخالفت و این موضوع را به سازمان سنجش اعلام می‌کند.

پس از کش‌وقوس‌های فراوان بین سازمان سنجش و دانشگاه شهید بهشتی، سازمان سنجش طی نامه‌ای به دانشگاه شهید بهشتی اعلام کرد که فریدون در سال 92 در آزمون دانشگاه گیلان امتحان داده و قبول شده، اما برای مصاحبه نرفته است و بر همین اساس برادر رئیس‌جمهور می‌تواند در این دانشگاه به ادامه تحصیل بپردازد و پس از پیگیری‌های سازمان سنجش نهایتاً تصمیم می‌گیرد برادر رئیس جمهور در "پردیس دانشگاه شهید بهشتی" به تحصیل بپردازد.

پس از رسانه ای شدن این موضوع حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس دهم در تاریخ 29 اردیبهشت سال 95 از مأموریت رئیس این کمیسیون به کمیته آموزش عالی این کمیسیون، برای بررسی رانت تحصیلی برادر رئیس‌جمهور در جلسه‌ای ویژه خبر داد و گفت که کمیته ای سه نفر( محمد جواد ابطحی، کارن خانلری و محمد قمی) مامور بررسی این پرونده شدند و قرار شد گزارشی به کمیسیون دراین زمینه ارائه کنند.که پس از حدود یکسال و پنج ماه بعد، یعنی اوایل شهریور ماه سال  96 اعضای این کمیته اعلام کردند که گزارشی را در این زمینه تدوین کرده اند و محمدجواد ابطحی یکی از اعضای این  کمیته اعلام کرد که براساس مستندات و مدارک موجود، تخلف در روند تحصیلی برادر رئیس‌جمهور محرز شده است.

این گزارش علیرغم فشارهای که برای قرائت آن به گفته برخی از اعضای کمیته سه نفره وجود داشت در نهایت در تاریخ 15 اردیبشهت سال 99 و تنها 22 روز مانده به پایان عمر مجلس دهم از سوی سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرائت شد و نمایندگان نیز با رای که به این گزارش دادند صحه بر تخلفات انجام شده در پرونده تحصیلی برادر رئیس جمهور گذاشتند و این پرونده را برای بررسی بیشتر به قوه قضائیه ارجاع دادند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
مرتب بروید زیرآب هم را بزنید!!!!
سرور
Iran, Islamic Republic of
حالا که نوبت دختر حسن روحانی شد، شد زیر آب؟!!!!!...
Iran, Islamic Republic of
این همه جوانان تحصیلکرده نخبه بدون پارتی و آشنا یعنی کشک!!!
محمد
France
علی برکت ا..
از این موارد در سیستم فعلی این دولت بسیار می بینید...
اگر بخواهید درست بررسی کنید ..
مستضعفین ولی نعمت ما هستند ، شد یک شعار بی شعور
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
علی برکت ا.....
تا ۱۴۰۰ .....
جای بسی تامله
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
و این پرونده را برای بررسی بیشتر به قوه قضائیه ارجاع دادند.
Switzerland
بررسی هم شود میرود کنار پرونده برادر رییس جمهور وبرادر معاون اول رییس جمهور
Switzerland
آخر بررسی ها
هیچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچچ