چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 5 Aug 2020
 
۰
در فصل بهار رقم خورد

تورم تولیدکننده بخش‌ خدمات کاهش یافت

چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۷
کد مطلب: 735420
مرکز آمار ایران اعلام کرد: تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات درچهار فصل منتهی به بهار ٩٩ (تورم سالانه) به ٢٧.٦ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع درفصل قبل ١.٤ درصدکاهش یافت.
تورم تولیدکننده بخش‌ خدمات کاهش یافت
به گزارش جهان نيوز، در بخش‌های خدمات کمترین نرخ مربوط به خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب و کار (۱۵.۷ درصد) و بیش‌ترین نرخ مربوط به بخش تعمیر وسایل نقلیه موتوری و کالاهای شخصی و خانگی (٣٥.٦ درصد) است. در بخش‌های خدمات کمترین نرخ مربوط به بخش خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب و کار (۱۵.۷ درصد) و بیش‌ترین نرخ مربوط به بخش تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی (٣٥.٦ درصد) است.

تورم فصلی
همچنین تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل بهار ١٣٩٩ به ۶.۷ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٤.١) ٢.٦ واحد درصد افزایش دارد. کمترین تورم فصلی به ترتیب مربوط به بخش‌های آموزش (١.٨) و خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب و کار (٥.٠ درصد) است.
بیشترین تورم فصلی تولید نیز مربوط به واسطه گری های مالی (١٤.٥ درصد) است.

تورم نقطه به نقطه
تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل بهار ١٣٩٩ به ۲۶.۶ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٢٥.٦) ١.٠ واحد درصد افزایش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط ارائه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل بهار ١٣٩٩ نسبت به فصل بهار ١٣٩٨، ٢٦.٦ درصد افزایش دارد. در بخش‌های خدمات کمترین نرخ مربوط به بخش خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب و کار (١٥.٧ درصد) و بیش‌ترین نرخ مربوط به بخش تعمیر وسایل نقلیه موتوری و موتور سیکلت و کالاهای شخصی و خانگی (٣٥.٦ درصد) است.

تورم سالانه
تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش‌های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل بهار ١٣٩٩ (تورم سالانه) به ۲۷.۶ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (٢٩.٠) ١.٤ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد. در فصل مورد بررسی، در میان بخش‌های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به بخش خدمات مستغلات، اجاره و فعالیت‌های کسب و کار (١٦.٣ درصد) و بیش‌ترین آن مربوط به بخش هتل و رستوران (٤١.٩ درصد) است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *