سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 4 Aug 2020
 
۰
۹

خبر حریرچی درباره واکسن کرونا

دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۸
کد مطلب: 735206
واکسن کرونا تا تابستان آینده در دسترس ما نخواهد بود و اگر فوت روزانه ۲۰۰ نفر ادامه یابد، فوت چند صد هزار نفری خواهیم داشت.
خبر حریرچی درباره واکسن کرونا
به گزارش جهان نيوز، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت اظهار کرد: تنها راه مقابله با کرونا واکسن است، اما واکسن تا یک سال آینده در دسترس نخواهد بود و اگر بخواهیم فوت روزانه ۲۰۰ نفری را حفظ کنیم فوت چند صد هزاری خواهیم داشت که زیبنده کشور ما نیست.

او ادامه داد: تولید و کشف واکسن به سرعت صورت نمی‌گیرد و اینکه واکسن کرونا ۱۸ یا ۲۴ ماهه کشف شود، شاهکار خواهد بود، ما سالهاست با ایدز و مالاریا درگیر هستیم تا رفتارمان را به طور قابل توجه تغییر ندهیم، نتیجه مطلوب حاصل نمی‌شود.

حریرچی بیان کرد: وقتی ویروس یا یک میکروب در جامعه‌ای شیوع پیدا می‌کند، مردم می‌ترسند و گروه‌های آسیب پذیر از حضور در جامعه اجتناب می‌کنند و این ترس به معنای تقوا و پرهیزگاری است و ما در اردیبهشت محصول فروردین را درو کردیم، اما خرداد ماه ترسمان ریخت، مهمانی و عروسی و عزا برگزار و در تجمعات شرکت کردیم.

معاون کل وزارت بهداشت بیان کرد: از ۱۵ تیر ماسک زدن اجباری شد که نتیجه اقدامات را آخر شهریور می‌بینیم، پوشش ماسک به ۶۰ تا ۷۰ درصد رسیده است و از مردم ممنون هستیم، اما این میزان کافی نیست و ۹۰ درصد مردم باید از هنگام خروج از خانه تا برگشت در خانه ماسک بزنیم و شما هم برای فرهنگساری نباید ماسک را پایین بیاورید.

حریرچی اظهار کرد: ما همانطور که اپیدمی ویروس داریم، اصلاح اینفرودمیک هم داریم یعنی اطلاعات به حدی زیاد می‌شود که نتیجه درباره ویروس را دشوار می‌کند و اکنون به قدری اطلاعات درست و نادرست منتشر می‌شود که ذهن شنونده و ببینده را پر می‌کند، اکثر این اطلاعات غلط هستند و در خوشبینانه‌ترین وضعیت، آخر سال میلادی و در آذر یا دی ماه واکسن کرونا در دسترس خواهد بود و باید در آمریکا واکسن کرونا را به ۲ گروه ۱۰ هزار نفری تزریق کنند و بعد از ۹ ماه نتیجه آن را ببیند و سازمان جهانی بهداشت اعلام کرده است که مهمترین دغدغه ما توزیع واکسن آن است نه توزیع آن.

حریرچی گفت: ما از آدنو ویروس‌ها برای انتقال ویروس برای ساخت واکسن استفاده می‌کنیم و اقداماتی در این زمینه انجام داده ایم، باید توجه داشت که این تکنولوژی بسیار گران است و ما در تلاش هستیم اگر واکسن کرونا در دنیا ساخت شود، بتوانیم آن واکسن را در ایران به صورت انبوه تولید کنیم، اما به هر حال واکسن کرونا تا تابستان سال آینده به دستمان نمی‌رسد.

او ادامه داد: هیچ داروی شیمیایی و گیاهی اثر قابل توجهی در مقابله با کووید ۱۹ ندارد و در ابتدای شیوع کرونا دیدیم که قیمت لیمو سنگی چندین برابر شد و استفاده از ماسک، شست و شو دست و رعایت فاصله گذاری اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد، یک روز در مدرسه‌ای در رژیم صهیونیستی مجوز دادند ماسک را دانش آموزان به دلیل گرما در بیاورند و در این یک روز ۱۲۰ نفر مبتلا شدند یا در کره جنوبی یک نفر رعایت نمی‌کند و ۱۲۰۰ نفر مبتلا می‌شوند.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


عسگر
Iran, Islamic Republic of
الان مهمترین دغدغه مربوط به محرم است . برای ان چه فکری کرده اید ؟
Iran, Islamic Republic of
برای چی تا تابستان آینده تازه اونم توفکرش هستین از روش بزنین الان چند واکسن هست که تا آذرماه تولید میشه
Iran, Islamic Republic of
طب راِیج ومدرن دربرابراین بیماری ازحیث متدودرمان کاملا شکست خورده است.
حمید
Iran, Islamic Republic of
ناموسن کی راست میگه این وسط؟
Iran, Islamic Republic of
یعنی نمیتونید واکسن روسیه یا آکسفورد رو بخرید نه میتونید خودتون واکسن بسازید؟؟
Mohamad
Iran, Islamic Republic of
الان واکسن آکسفورد موفق بوده وگفتن تا اوایل آذرماه امسال دردسترس خواهدبود ،موضوع اینه که شمامیخواهید خودتون تولید کنید که وعده تابستان دیگه رومیدی مثل رمدسیویر که چندین ماه از اعلام اثربخش بودنش گذشته تازه تولیدشده وهنوزبه بیماری داده نشده تازه دارویی بوده که ازقبل وجودداشته ،میتونیدازعراق یادبگیرید بریدواکسن روخریدکنیدتا به محض اینکه نتیجه مثبت بودبگیریدنه که دنیا استفاده کنن مافعلاً کشته بدیم
Iran, Islamic Republic of
هچین هم واکسن های خارجی قابل اعتماد نیس...
محسن
Iran, Islamic Republic of
اگر واقعاً اینطور که میگین باشه که هیچ...
mdf
Iran, Islamic Republic of
آقا جون
الان ماسک وجود ندارد
دوم با حساب سر انگشتی بخوایم حساب کتاب کنیم تا نابستان سال بعد با روزی 200 نقر بیشتر از 900 هزار نفر می میرند
مرد مومن برای جون زندگی مردم که نمی شه بحث گرونی رو داشته باشیم مردم هر روز دارند به این بیماری آلوده می شن یه روز خوش تو زندگیشون نیست با ترس از خونه می زنند بیرون.