پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - 13 Aug 2020
 
۱
۱۲

اولویت‌های روحانی و جهانگیری در اداره کشور چیست؟

شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۹
کد مطلب: 734902
آنچه از اولویت‌های مطرح شده توسط روحانی و جهانگیری می‌توان فهمید، قفل شدن تمرکز دولت در مقابله با کروناست و هر مساله مهم دیگری وقتی در تعارض با کووید ۱۹ قرار می‌گیرد، اولویت‌دار می‌شود.
اولویت‌های روحانی و جهانگیری چیست؟
به گزارش جهان نيوز، هر ساله یکی از برنامه‌های بلند مدت دولت این است که لیستی از اولویت‌های کشور و مردم جامعه را مورد توجه قرار دهد و با اقدامات کارشناسی و دستورات راهبردی مسیر دستیابی به آنها را هموار کند. این به آن معنا است که هر دولتی لازم است از ابتدای هر سال افق دیدی نسبت به اولویت‌ها و ضروریات مورد نیاز جامعه خود را تا پایان سال پیش رو متصور شود و برای تحقق این موارد اموراتی را در دستور کار خود قرار دهد.

این در حالی است که سال ۱۳۹۹ به واسطه تجربه متفاوت دست و پنجه نرم کردن با ویروس عالم‌گیر کویید ۱۹ یا همان کرونا، نسبت به سال‌های گذشته آغازی متفاوت داشته است. این موضوع صرفاً محدود به بخش بهداشت و درمان کشور نشده و تمام ابعاد زندگی از جمله اقتصاد و معیشت را تحت‌الشعاع قرار داده است.

اما نکته قابل توجه و انتقاد این است که علیرغم چندین ماه درگیری با این بیماری، شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که گویی مسئولین همچنان در بهت و حیرت مواجهه با این شرایط هستند و بخش قابل توجهی از تمرکز خود را روی مدیریت سلامت مردم قرار دادند و با توجه به اینکه در ماه‌های ابتدایی راهکارهای اقتصادی هم برای اقشار آسیب پذیر جامعه اتخاذ شد، هنوز وضعیت معیشت و اقتصاد مردم نگران کننده ارزیابی می‌شود و مردم زندگی و معیشت خود را در حالی می‌گذرانند که قیمت کالاهای اساسی و بسیاری از کالاهای ضرور و غیرضرور در جامعه، افزایش قیمت دقیقه‌ای دارند.

اکنون که چهارمین ماه از سال ۹۹ را پشت سر می‌گذاریم قصد داریم اولویت‌های مورد توجه رئیس‌جمهور و معاون اول وی برای کشور را در سخنرانی‌های چند ماه اخیر برشماریم.

۱- اولویت‌های روحانی به ترتیب اهمیت: «سلامت مردم، تأمین نیازهای کادر درمانی، اقتصاد، مسکن، تأمین ارز، کشاورزی»
 

۲- اولویت‌های جهانگیری به ترتیب اهمیت: «سلامت، مسکن، صادرات غیرنفتی، معیشت مردم، تأمین ارز، حفظ محیط زیست، کشاورزی»


آنچه از اولویت‌های مطرح شده برای کشور توسط رئیس‌جمهور و معاون اول وی می‌توان فهمید، قفل شدن تمرکز دولت در مقابله با کروناست، بحرانی که هنوز هم برای دولتمردان همانند روز اول است و هر مساله حائز اهمیت دیگری همچون اقتصاد و معیشت مردم، وقتی در تعارض با کووید -۱۹ قرار می‌گیرد اولویت‌دار می‌شود.

این در حالی است که مسائلی همچون مسکن، نرخ ارز، جلوگیری از افزایش بی‌رویه نرخ کالاهای اساسی، رفع موانع تحریمی در حوزه صادرات، خدمات الکترونیک، فضای مجازی و همچنین موضوعات مرتبط با حوزه فرهنگ می‌تواند از جمله مواردی باشد که باید فارغ از اپیدمی کرونا اولویت پیدا کند چراکه رهبر معظم انقلاب نیز در پیامی که به مناسبت آغاز به کار مجلس یازدهم صادر کردند، با اشاره به اولویت‌های مهم کشور فرمودند: «در حال حاضر، اقتصاد و فرهنگ در صدر فهرست اولویت‌های کشور است».
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اولویت‌های روحانی و جهانگیری چیست؟ !!
Iran, Islamic Republic of
هدف غربی‌ها از طرح مذاکره تسلیم ایران است
Iran, Islamic Republic of
دادشي ها!!!
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی 7 سال گذشت پس کی آمریکا را پشیمان می کنید؟....
Iran, Islamic Republic of
بی توجهی دولت به مشکلات اقتصادی مردم عامل اصلی امروز مشکلات اقتصادی مردم و کشوراست.
Iran, Islamic Republic of
معوقات حقوق فروردین و اردیبهشت بازنشستگان تامین اجتماعی تا این لحظه پرداخت نشده است! با نزدیک شدن به اتمام سال آیا قصد ندارند این معوقات را به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز کنند؟
Iran, Islamic Republic of
سال «جهش تولید» است و برای به نتیجه رسیدن شعار سال، دولت باید برنامه‌ای که برای تولید و رشد اقتصادی تنظیم کرده است را به مردم اعلام کند تا همه کشور به‌صورت واحد برای تحقق جهش تولید حرکت کنند.
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیس جمهور دولت خود را دولت تدبیر و امید نامگذاری کرده بود. عرض می‌کنیم زنده به گور کردن میلیون‌ها جوجه این دولت براساس کدام تدبیر و امید صورت گرفته است؟
Iran, Islamic Republic of
کسانی که ارز 4200 تومانی گرفتند هرگز مرغ را 18/600 تومان به دست مردم مصرف‌کننده نمی‌دهند، جوجه‌ها را هم معدوم می‌کنند تا هر سال در ماه مبارک قیمت مرغ را افزایش دهند.
Iran, Islamic Republic of
مردم به آمریکا، کشورهای اروپایی و کشورهای عربی و ترکیه سفر نکنند
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...!!!