شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - 15 Aug 2020
 
۰
۹

اگر ۹۵ درصد مردم ماسک بزنند بهتر از این است که کل کشور را تعطیل کنیم/ الان ۶۲ درصد مردم ماسک می‌زنند

سه شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۲
کد مطلب: 734600
سخنگوی دولت کاهش نرخ ارز را حاصل زحمات دولت خواند و گفت: زندگی مردم یک دلشوره برای دولت است و مدام دولت در این زمینه تلاش می‌کند.
۶۲ درصد مردم ماسک می‌زنند
به گزارش جهان نيوز، علی ربیعی سخنگوی دولت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه ضمن تسلیت شهادت امام جواد (ع) گفت: ما امروز سفر نخست وزیر عراق آقای الکاظمی را به ایران داریم و امیدواریم گفت و گو های خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: ارتباط موثر با همسایگان از اقدامات دولت در سال های گذشته است.

ربیعی اظهار داشت: در هفته گذشته پوشش سلامت بیمه سلامت برای اتباع خارجی در دولت مصوب شد که موجب ارتقا سلامت در کشور خودمان شد.

عده‌ای شب، نرخ ارز ایجاد می‌کردند
وی تصریح کرد: خوشبختانه منحنی ارز در حال سر به زیر شدن که حاصل زحمات دولت و بانک مرکزی است.

سخنگوی دولت اضافه کرد: اتخاذ سیاست‌های پولی، بهبود فروش نفت و آرامش روانی به این موضوع کمک کرد.

قیمت واقعی ارز کمتر از نرخ فعلی است
وی با اشاره به اینکه عده ای در شب، نرخ ارز را ایجاد می‌کردند، خاطرنشان کرد: قیمت واقعی ارز کمتر از نرخ فعلی است. واقعیت های بازار ما از طرف عرضه و تقاضا نشان می‌دهد این قیمت صحیح نیست.

ربیعی، عامل روانی را در نرخ ارز موثر خواند و گفت: در طرف تقاضا کنترل هایی انجام دادیم و تولید داخلی را افزایش دادیم.

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه با این نرخ ها تولید کننده، مسافر و دانشجو خریدار نبودند، در ادامه گفت: در صحنه خارجی، تحرکات دیپلماتیک ما موثر بوده است.

اگر ۹۵ درصد مردم ماسک بزنند بهتر است از اینکه کشور را تعطیل کنیم
وی خاطرنشان کرد: رفتار بهداشتی مردم بهتر شده است، نباید با افزایش و کاهش مرگ، رفتار بهداشتی مردم تغییر کند. مطالعات نشان می دهد اگر ۹۵ درصد مردم ماسک استفاده کنند بهتر از این است که کل کشور را تعطیل کنیم. استفاده از ماسک ۶۲ درصد در جامعه رعایت می‌شود.

وی در مورد تعداد مبتلایان بیماری کرونا گفت: آماری که دولت مد نظرش است صرفاً از طریق سخنگوی وزارت بهداشت اعلام می‌شود. در جلسات ستاد ملی کرونا اطلاعاتی مطرح می شود. طبیعتاً اعداد متفاوتی در این گزارش‌ها و تخمین‌ها هست.

ربیعی اظهار داشت: آمار ابتلای همه کشورها بیش از ۱۴ میلیون بوده اما بر اساس تخمین ها بیش از ۲۰۰ میلیون نفر مبتلا در جهان اما بدون علائم بوده اند.

وی با اشاره به اینکه دولت در مورد انعطاف از تصمیمات آمادگی دارد، افزود: دو گانه عادی سازی و کاهش مرگ و میر دوگانه درستی نیست و این آمادگی در دولت وجود دارد در شرایط قرمز تصمیمات مقتضی را بگیرد.

سقفی برای تعامل نداریم بحث آمریکا جداست
ربیعی در پاسخ به این پرسش که ممکن است روسیه هم یک توافق بلند مدت با ایران مانند چین داشته باشد؟ گفت: ما قبلاً اعلام کردیم جمهوری اسلامی ایران آماده است با همه کشورهایی که علاقه مند هستند تعامل داشته باشد و روسیه هم از این دست کشورها است. ما سقفی برای تعامل نداریم.

ربیعی در مورد میانجیگری عراق برای بهبود روابط ایران و عربستان و امریکا گفت: سفر آقای الکاظمی در جهت تقویت روابط ایران و عراق است و من این واژه که عقبه استراتژیک هم داریم را بکار می‌بریم. داعش زدایی و رفع تهدیدات زیست محیطی و مبادلات ارزی از مسایل مهم دو جانبه است. ما از همه پیشنهادات استقبال می کنیم اما بحث آمریکا جداست.

قطعا مجازات عاملان ترور سردار سلیمانی را پیگیری خواهیم کرد 
سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که آیا ایران نام تعدادی از مسئولین عراقی را به عنوان عوامل مداخله در شهادت حاج قاسم سلیمانی به عراق می‌دهد، بیان داشت: ما قطعا پیگیری حقوقی واقعی و مجازات عاملان ترور سردار سلیمانی را دنبال خواهیم کرد اما اینکه نامی را اعلام کنیم را نمی توانم تایید کنم.

پیام دیپلماتیک سفر الکاظمی به ایران 
ربیعی در مورد پیام دیپلماتیک سفر الکاظمی به ایران اظهار داشت: گفت و گو های آقای ظریف در سفر عراق موثر بوده است. ما موضوعات دو جانبه مهمی با عراق داریم. پیگیری ابعاد شهادت حاج قاسم سلیمانی را آقای ظریف پیگیری و در سفر امروز نخست وزیر عراق هم ادامه دارد. ایجاد منطقه امن و تروریست زدایی هم از بحث های امروز خواهد بود.

حذف بودجه گندم را تکذیب می‌کنم
وی در پاسخ به خبرنگار فارس مبنی حذف بودجه خودکفایی گندم و نقش سعید حجاریان در واردات گندم و فرآورده های مرتبط گفت: من حذف بودجه گندم و همچنین نقش فردی در این موضوع که خارج از دولت است را تکذیب می کنم.

سخنگوی دولت ادامه داد: تصمیمات دولت تابع فردی از بیرون نیست؛ آن هم موضوعی که بر روی زندگی هزاران کشاورز تاثیر می‌گذارد. ما در دولت خرید گندم را از ۳۶۰۰ هزار تن در سال به ۱۱ میلیون و چهارصد هزار تن رساندیم و با قیمت خرید گندم، رضایت کشاورزان را ایجاد کردیم. در هیچ سالی آنقدر خرید تضمینی گندم نداشته‌ایم.

واردات گندم صرفاً در انحصار دولت است 
سخنگوی دولت تاکید کرد: واردات گندم صرفاً در انحصار دولت است و ما تنها خرید گندممان برای ذخایر استراتژیک است نه برای مصرف.

وی در مورد نشست هفته گذشته در قوه قضاییه با حضور دو متهم علی یونسی و امیر حسین مرادی با تعدادی از دانشجویان گفت: سخنگوی قوه قضاییه علت بازداشت را اعلام کردند. تا آنجا که من اطلاع دارم این دو فرد متهم از بچه های شریف بودند و به درخواست دانشجویان شریف این جلسه برگزار شده و در مورد کم و کیف آن اطلاعی ندارم. معتقدم حقوق شهروندی برای همه اجرا شود و نمی توانم در مورد چیزی که اطلاع ندارم اظهار نظر کنم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وزیر صمت چه زمانی به مجلس معرفی می شود؟ و اینکه این طولانی شدن زمان معرفی انتقاد رییس مجلس و بسیاری از نمایندگان مجلس را در پی داشته است، گفت: ما در موعد مقرر حتما وزیر جدید صمت را معرفی خواهیم کرد.

وی افزود: تلاش دولت این است که دو وزیر را به مجلس معرفی کند و برای همین منتظر هستیم تلاش‌های ما برای این منظور نتیجه دهد.

ربیعی تصریح کرد: هیچ مشکلی الان در وزارتخانه صنعت نداریم و آقای مدرس خیابانی با قدرت کارشان را انجام می‌دهند.

خبرهای خوبی از آزادسازی پولمان در برخی کشورها می رسد 
ربیعی با تاکید بر اینکه خبرهای خوبی از آزادسازی پولمان در برخی کشورها می رسد بیان داشت: ما تحقق درآمد ۴۰ میلیارد دلاری را دنبال می‌کنیم. آقای زنگنه هم دارند برای فروش بیشتر نفت تلاش می کنند.

سخنگوی دولت در مورد نظارت بر قیمت کالاها گفت:  قیمت کالاها موثر از قیمت ارز است. اولویت بر بازدید از انبارها است و بطور مداوم دارد اینها کنترل می شود.
ربیعی تصریح کرد: زندگی مردم یک دلشوره برای دولت است و مدام دولت در این زمینه تلاش می‌کند.

وی در مورد حادثه نطنز و پارچین گفت: در پارچین خرابکاری نبوده و خسارات مهمی نبوده اما نطنز پیچیدگی خود را دارد و کارشناسان وقتی به یک نتیجه قطعی برسند اعلام می کنند.

ربیعی در مورد سوال از رییس جمهور که در مجلس مطرح شده است، گفت: سوال، حق مجلس است. اینکه بتوانیم با مجلس بطور مشترک مسائل را حل کنیم مطرح شده است.
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
مشکلات مردم و کشور به خاطر ناتوانی، کوتاهی، بی مدیریتی ، بی نظارتی و سکوت دولت روحانی است
Iran, Islamic Republic of
دولت پول ندارد ولی ظریف راهی مسکو شد
حسن روحانی در رسانه های اعلام می کند دولت پول ندارد ولی متاسفانه ظریف تاکنون هزاران وارد مسکو، ترکیه، عراق و... شده است.
Iran, Islamic Republic of
90 درصد مشکلات اقتصادی مردم و کشور به خاطر ناتوانی، کوتاهی، بی مدیریتی و بی نظارتی و بی نظمی و بی خیال دولت روحانی، دولتمردان و مسئولین بوده است.
Iran, Islamic Republic of
بازخوانی پیام قطعنامه امام خمینی(ره)؛
اگر هزار بار قطعه قطعه شویم، دست از مبارزه با ظالم بر نمی‌داریم
امام خمینی در این پیام ضمن اشاره به جنایتی که سعودی‌ها در حج خونین سال 66 مرتکب شدند، در ارتباط با قطعنامه نیز نکاتی را بیان کردند که خواندش بر هر مسلمانی واجب است.
Iran, Islamic Republic of
اعتراف با پنج سال تأخیر؛ برجام، نه توازن داشت و نه ضمانت
یک روزنامه زنجیره‌ای بزک کننده برجام اذعان کرد این توافق از ابتدا متوازن نبوده و فاقد ضمانت اجرایی بوده است.
Iran, Islamic Republic of
کسانی به حاشیه‌سازی متوسل می‌شوند که در میدان عمل و کارزار و رفع مشکلات مردم حرفی برای گفتن نداشته‌اند. لذا با پرداختن به حاشیه‌ها به دنبال حفظ قدرت البته از طریق استحاله ارزش‌های نظامند. این حاشیه‌ها بهانه است!
Iran, Islamic Republic of
چگونه است که بعضی ورزشکاران در قضیه خودسوزی سحر خدایاری برای اعلام همدردی وقت گذاشتند ولی از ما جانبازان بعد از گذشت دهها سال خبری نمی‌گیرند و کاملاً از مشکل درمان ما بی‌اطلاع هستند؟
Iran, Islamic Republic of
چند روزی است که شرکت واحد اتوبوسرانی تهران خط پایانه شهید‌زین‌الدین و میدان رهبر به پایانه علم وصنعت را حذف نموده و با این کار رفت و آمد مردم را دچار اختلال کرده است. از مسئولان امر درخواست می‌شود با توجه به کم بضاعتی اقشاری که از شرکت‌های واحد اتوبوسرانی استفاده می‌کنند نسبت به برقراری خطوط همچون گذشته اهتمام ورزند.
Iran, Islamic Republic of
بیمار بد حال با سابقه سکته مغزی و دیابت شدید، و کاهش مفرط هوشیاری را به اورژانس بیمارستان [...] ... بردم مدت 20 دقیقه طول کشید تا پزشک او را ببیند و 20 دقیقه بعد از دیدن دکتر، به او سرم وصل کردند! با این وضعیت بیمار را به مانیتور هم وصل نکردند. هر سال حق بیمه‌ها را بالا می‌برند و کلی املاک و سهام کشتیرانی و... هم با پول بیمه‌ها خریدند ولی آن‌طور که شایسته است به وضع بیمارستان و بیماران رسیدگی نمی‌کنند. چرا؟!