دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - 10 Aug 2020
 
۰
۶۱
روحانی در جلسه هیأت دولت:

دستاوردهای اصلی برجام هنوز محفوظ است/ دولت فعلی آمریکا معیار قضاوت نیست/ ما باید برای نوکری مردم مسابقه بگذاریم/ مردم به ما اجازه نداده‌اند از تریبون‌ها به فعالیت انتخاباتی بپردازیم

چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب: 733933
رئیس‌جمهور با بیان اینکه آنچه ایران به‌عنوان دستاورد برجام داشت، خوشبختانه همچنان محفوظ مانده، گفت: همه تبلیغاتی را که در طول سالیان طولانی علیه ما انجام می‌شد که ایران مخفیانه دارد همه تعهدات را زیر پا می‌گذارد، بی‌اعتبار کردیم.
دستاوردهای اصلی برجام هنوز محفوظ است/ دولت فعلی آمریکا معیار قضاوت نیست/ ما باید برای نوکری مردم مسابقه بگذاریم/  مردم به ما اجازه نداده‌اند از تریبون‌ها به فعالیت انتخاباتی بپردازیم
به گزارش جهان نيوز، حجّت‌الاسلام حسن روحانی، رئیس‌جمهور، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه 25 تیرماه) در جلسه هیأت دولت با اشاره به پنجمین سالگرد توافق برجام، گفت: اساس برجام این بود که به جهان ثابت کنیم که ایران صلح‌طلب است و پروژه‌ای که سال‌ها به دنبال این بود که ایران را برای امنیت جهان، خطرناک جلوه دهد، بی‌اعتبار کند.

وی با بیان اینکه مثلث شوم صهیونیزم، ارتجاع و تندروهای آمریکا از ابتدا مخالف این توافق بودند، اظهار داشت: همه تلاش‌ آن‌ها در آغاز این بود که چنین توافقی به نتیجه نرسد. صهیونیست‌ها حتی وسط مذاکرات به اروپا رفتند. یکی از سران ارتجاع به اروپا رفت تا توافق را بر هم بزنند. البته تأخیر ایجاد کردند، چرا که بنا بود توافق نهایی در آذر ۹۳ نهایی شود و آن را تا تیرماه ۹۴ به تأخیر انداختند.

روحانی ادامه داد: این مثلث شوم، روند خود را ادامه داد، مخصوصاً‌ در سال ۹۵ که این‌ها شاهد بودند که ایران و منطقه و دوستان ایران دارند از این توافق منتفع می‌شوند، با قدرت بیشتری به میدان آمدند و رژیم فعلی آمریکا که هم در توهم بود و هم تندروها بر آن حاکم بودند، وارد عمل شد، منتها هدف آن‌ها ‌ان این بود که شکستن این توافق در تاریخ به گردن ایران ثبت شود.

ایران به دنیا ثابت کرده که مقصر اصلی، قانون‌شکنان آمریکا هستند
روحانی ادامه داد: آمریکا به دنبال این بود تا اقدامی بکند و ایران کل برجام را کنار بگذارد و از این توافق خارج شود و بگویند این ایران بوده که خارج شده و توافق را کنار گذاشته است. هنرمندی ایران از سال ۹۷ که آمریکا این تعهد سیاسی و اخلاقی و حقوقی را زیر پا گذاشته، این بوده که نگذاشته این توطئه محقق شود و تا امروز به دنیا ثابت کرده که مقصر اصلی، قانون‌شکنان آمریکا هستند.

رئیس‌ جمهور با بیان اینکه دولت فعلی آمریکا نمی‌تواند معیار هیچ چیزی باشد،‌اظهار داشت: بر مبنای عملکرد کاخ سفید، امروز نمی‌توانیم میزان و معیاری را قرار بدهیم تا توافقی را بررسی و مورد سنجش قرار دهیم، چون از همه توافقات مهم بین‌المللی از آب و هوا تا بهداشت تا بسیاری از توافقاتی که داشته‌اند بدون دلیل خارج شده‌اند. بنابراین این‌ها معیاری نیستند و امروز هم همه دوستان آمریکا و بخش بزرگی از ملت آمریکا قبول دارند که این حرکت‌ها به ضرر آمریکا و دوستان آن است.

دستاورد اصلی برجام محفوظ است
روحانی ادامه داد: آنچه ایران به‌عنوان دستاورد برجام داشت، خوشبختانه همچنان آن دستاورد اصلی محفوظ مانده است. همه تبلیغاتی که در طول سالیان دارز علیه ما انجام می‌شد که ایران مخفیانه دارد همه تعهدات را زیر پا می‌گذارد، بی‌اعتبار کردیم و مشخص شد که فعالیت هسته‌ای ایران همواره در چارچوب مقررات بین‌المللی بوده است. این موضوع، امروز هست، فردا خواهد بود و تا پایان تاریخ باقی می‌ماند.

وی درباره دومین دستاورد برجام گفت: آن‌ها سکویی درست کرده بودند که با آن همواره امنیت ملی ایران را به خطر بیاندازند. آن سکو، فصل هفت منشور و قطعنامه‌هایی بود که در سازمان ملل و در شورای امنیت علیه ایران تصویب کرده بودند.

ما این سکو را تخریب کردیم و سکویی که دشمنان ایران آماده کرده بودند تا از آن علیه امنیت ملی ایران استفاده کنند آن سکو با این توافق از بین رفت و البته هیچ کس در حوادث بعدی و مسائل امروز و فردا، ایران را نمی‌تواند سرزنش کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ایران در چارچوب معیارهای حقوق بین‌الملل سیاسی و عرف بین‌الملل و معیارهای اخلاقی حرکت کرده، گفت: اگر دیگران تخلفی کرده‌اند به این معنا نیست که ایران مقصر است.

وی ادامه داد: ما یک امتحان و آزمایش دیگری در هفته‌ةای آینده پیش رو داریم و آن، حفظ یکی از دستاوردهای این توافق است که پایان تحریم تسلیحاتی ایران است و این موضوعی است که ما همچنان با دقت تحت نظر قرار داریم و کشورهای ۱+۴ باید بدانند امروز بحث منافع ایران یا روابط ایران با آن‌ها یا روابط ایران با کشورهای منطقه تنها مطرح نیست.

روحانی با بیان اینکه امروز بحث حفظ حقوق بین‌الملل و بحث‌ چندجانبه‌گرایی و ارزش توافقات بین‌المللی مطرح است، تصریح کرد: ۱+۴ اگر امروز با دقت عمل نکنند و بخواهند تحت تأثیر آمریکا قرار بگیرند، ضربه اساسی به حقوق بین‌الملل و مقرارت بین‌المللی و به چندجانبه گرایی زده‌اند و این به ضرر همه خواهد بود.

وی ادامه داد: البته تا این لحظه آمریکا در حرکت‌های سیاسی و حقوقی‌اش همواره در طول این دو سال و چندماه شکست خورده و امیدواریم با هوشیاری کشورها و مخصوصاً 1+4 آمریکا همچنان در این صحنه ناموفق باشد و ما بتوانیم در شرایط مناسب آنچه که امروز برای این توافق پیش آمده،‌ شاهد جبران آن توسط کشورهای اروپایی باشیم.

روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچوقت تسلیم زور و فشار از طرف قدرت‌های بزرگ بویژه آمریکا نبوده و امروز هم نخواهد شد، تصریح کرد: ایران در طول این دو سال و چندماه که می‌خواستند ما روا منزوی بکنند، منزوی نشد و نخواهد شد. 

وی ادامه داد: در همین حوادث چند هفته گذشته که می‌خواستند در شورای حکام علیه ما اجماع درست کنند، ناموفق بودند و در جمع شورای حکام حدود ۹ کشور با توطئه آن‌ها مخالفت کردند و تسلیم آن‌ها نشدند و دو کشور بزرگ روسیه و چین در برابر این حرکت خلاف مصلحت جامعه بین‌الملل ایستادگی کردند. 

روحانی با بیان اینکه حرکت توسعه‌ای ایران را، اگر بتوانند کند کنند، متوقف نخواهد شد، تصریح کرد: همه طرح‌هایی که امروز داریم پیش می‌بریم و در طول این هفته‌ها افتتاح می‌شود و در ماه‌های آینده افتتاح خواهد شد، نشان می‌دهد آن‌ها به اهداف خودشان دست نخواهند یافت.

فشار و سختی برای مردم عزیز وجود دارد
رئیس‌جمهور ادامه داد: البته فشار و سختی در این شرایط برای مردم عزیز ما وجود دارد و متأسفانه آمریکایی‌ها همواره علیه منافع ملت ایران در طول ده‌های گذشته و مخصوصاً ‌سال‌های اخیر پافشاری کرده‌اند، امّا هرگز به اهداف مدنظر نخواهد رسید.
وی با بیان اینکه در این دو سال و چندماهی که در سخت‌ترین فشار و تحریم بوده‌ایم با ایستادگی و مقاومت مردم و فداکاری همه کارآفرینان، کشاورزان و صنعتگران موفق بوده‌ایم، گفت: در سال ۹۸ که روزهای پایانی‌اش با سختی کرونا هم توام بود نشان دادیم که هم توانستیم تورم را نسبت به ماه‌های قبل از آن، یعنی قبل از اسفند کاهش بدهیم و هم به این نتیجه رسیدیم که رشد اقتصادی بدون نفت ما مثبت بوده است. 

روحانی ادامه داد: سال گذشته در کشاورزی، رشد قابل ملاحظه بالای هشت درصد داشته‌ایم و در صنعت هم رشد بسیاری خوبی داشتیم. امسال هم ان شاءالله علی‌رغم اینکه سختی‌ها مضاعف شده، در صنعت، کشاورزی و حتی بخش‌هایی از خدمات، شاهد رشد و کنترل فشارهایی که وجود دارد بشویم.

رئیس‌جمهور با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: در برابر این ویروس خطرناک ما دوماه در مناطق مرکزی و شمالی کشور تحت فشار بودیم.  آمار فوتی‌های ما در این دو ماه، سه رقمی شده بود و ما از ۲۶ فرودین توانستیم بر موج اول غالب شویم و در ماه اردیبهشت، مردم یک نوع آرامش نسبی احساس کردند. در اواخر خرداد با موج دوم مواجه شدیم که دیگر در مرکز و شمال کشور نبود بلکه بیشتر در جنوب و مناطق مرزی یا غربی ما بود. البته الان با یک استان شرقی یعنی خراسان رضوی هم مواجه هستیم. 

وی با بیان اینکه موج دوم کرونا موجی بود که از آن موج اول هم شدیدتر بود، گفت: متأسفانه مردم عزیز ما فکر کردند که به‌طور کلی از کرونا عبور کرده‌ایم. در موج اول همکاری مردم بسیار بهتر بود، البته ماه رمضان و تعطیلات نوروز هم بود و همه عوامل دست به دست هم دادند و از آن شرایط عبور کردیم.

روحانی با بیان اینکه امروز ما باز نیازمند همکاری و همیاری مردم هستیم، گفت: الان حدود یکماه است که در شدّت فشار کرونا قرار گرفته‌ایم و بسیار امیدواریم که دور دوم هم بیش از دو ماه طول نکشد، یکماه را گذراندیم و یکماه پیش رو می‌توانیم از این موج عبور کنیم، البته وابسته به این است که همکاری و همیاری کل ملت چگونه باشد. ان‌شاءالله این دور هم بیش از دو ماه نشود. 

امروز شاهد یک آرامش نسبی در مبارزه با کرونا هستیم
وی افزود: گزارشی که امروز وزیر محترم بهداشت به من داده حاکی از خبر خوشحال‌کننده‌ای است که می‌گوید در برخی استان‌ها مثل خوزستان و هرمزگان که در هفته های پیش با سختی مواجه بودیم، امروز شاهد یک آرامش نسبی هستیم و می‌توانیم بگوییم از آن حالت پیک، کم کم عبور می‌کنیم. این خبر به ما می‌گوید اگر همه دست به دست هم بدیم به خوبی از این موج عبور خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ان‌شالله شاهد خواهیم بود که با همراهی هم به نقطه آرامش دو مرتبه خواهیم رسید. خوشبختانه مردم ما در یکی دو هفته اخیر مراعات های خود را نسبت به مسائل بهداشتی و توجه نسبت به پروتکل ها بیشتر رعایت می‌کنند.

روحانی با تاکید بر اینکه صدا و سیما و رسانه ها برای تبیین موضوع رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم بسیار تلاش کردند گفت: مقام معظم رهبری و کارشناسان نیز بر این مسئله تاکید کردند تا مردم پروتکل‌ها را رعایت کنند. امروز به حمدالله شاهد یک نوع فاصله گذاری اجتماعی هستیم تجمعاتی مثل عروسی و عزا که در خرداد انجام می‌شد اما آمار نشان می‌دهد که مقداری کاهش پیدا کرده و خواهش ما از مردم این است که تجمع را کنار و سبک زندگی را منطبق با شرایط کنند.

رئیس جمهور اظهار داشت: ما در هفته های آینده شاهد آثار مطلوب و خوب رعایت پروتکل خواهیم بود. عقد ها می‌تواند برقرار شود اما عروسی ها و اجتماعات برای فرصتهای مناسب بمانند تا از این مسئله عبور کنیم.

رئیس جمهور ضمن تاکید بر سخنرانی بسیار مهم رهبر معظم انقلاب بیان داشت: مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان ملت سخنرانی بسیار مهمی را ایراد کردند. مقام معظم رهبری مثل همیشه در این شرایط سخت که  قرار گرفتیم راه حل را وحدت، انسجام، تعاون و دست همدیگر را گرفتن دیدند که قبلاً هم ایشان همواره بر این مسئله تاکید می‌کردند.

وی ادامه داد: همه ما می‌دانیم که طبق قانون اساسی تفکیک قوا داریم و سه قوه به نوعی در فعالیت خود در چارچوب قانون اساسی استقلال دارند اما این تفکیک قوا و استقلال به معنای تعارض  و اهداف مستقل نیست، قوای سه گانه هر کدام وظایفی دارند و وظایف خود را انجام می دهند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: هدف واحد سه قوه خدمت به مردم است. همه قوای سه‌گانه به تعبیر شهید مدرس نوکر مردم بودند. تعبیر ایشان این بود که حتی انبیاء هم برای نوکری، هدایت و خدمت به مردم آمده بودند.

ما باید برای نوکری به مردم مسابقه بگذاریم
وی خطاب به قوای دیگر تصریح کرد: ما باید برای نوکری به مردم مسابقه بگذاریم. مردم این تریبون‌ها را در اختیار ما گذاشتند. امروز اگر من از این تریبون دولت استفاده می‌کنم امانت است و مردم در اختیار من گذاشتند تریبون در اختیار مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه را هم مردم در اختیار آن‌ها قرار دادند. 

رئیس جمهور تاکید کرد: این تریبون برای آن است که درد و مشکل مردم راه حل کنیم و در برابر دشمنان مردم بایستیم و مقاومت کنیم. اگر خدای ناکرده از تریبون بخواهیم برای مبارزات حزبی ، جناحی و انتخاباتی استفاده کنیم مردم چنین اجازه‌ای به ما ندادند.

روحانی اضافه کرد: من کاملا امیدوارم در جلساتی که با روسای قوه دیگر داریم یک بیان و یک هدف داریم. اما باز هم به عنوان دولت دست خود را به سمت قوه مقننه و قضاییه برای دوستی دراز می کنیم و تا لحظه آخر افتخار ما این است که به مردم خدمت کنیم.

قول روحانی به رهبر انقلاب
وی اضافه کرد: من در اینجا خدمت مقام معظم رهبری قول می دهم همان جور که ایشان توصیه کردند دولت تا روز آخر به خدمت خودش ادامه می‌دهد که خدمت ایشان اعلام می‌کنم که دولت با همه توان تا روز و لحظه آخر مثل روز اول با همان رویه و نشاط بدون اینکه به حاشیه سازی ها توجه کنیم خدمت به مردم را ادامه می دهیم.
روحانی اظهار داشت:  مردم عزیز بدانند همه قوای سه گانه تحت لوای هدایت‌های مقام معظم رهبری قرار دارند و هدف ما این است که نگذاریم صهیونیست، آمریکا و ارتجاع منطقه موفق شوند و اهدافی که مورد نظر است به آن اهداف دست پیدا کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: ما در ماه‌های اولیه سال با مشکل کرونا روبرو بودیم. همه آمارها و ارقام به ما نشان می‌دهد که در ماه خرداد وضع ما از ماه اردیبهشت بهتر بوده است اردیبهشت وضع ما از فروردین و اسفند سال قبل بهتر بوده است .

وی ادامه داد: رشد صنعتی ما در ماه خرداد با اردیبهشت قابل مقایسه نیست یعنی در این ماه ۱۰ درصد نسبت به ماه قبل رشد بیشتری داشتیم و نشان می‌دهد که حرکت به سمت رشد اقتصادی شروع شده و مشکلات ما کمتر شده است.

رئیس جمهور اظهار داشت: ما ۳۱ مرز زمینی با همسایگانمان داریم؛ یک روزی در آخر پارسال و اوایل امسال همه این ۳۱  مرز بسته بوده اما امروز که ما خدمت مردم عزیز هستیم از ۳۱ مرز ۲۱ مرز بازگشایی شده است و ما قدم به قدم داریم بر مشکلات فائق می‌آئیم. 

روحانی با تاکید بر اینکه شرایط دارد بهتر می‌شود، تاکید کرد:  در عین حال می‌دانیم دولت دوازدهم در آستانه آخرین سال هستیم . از مرداد دولت یکسال فرصت خدمت دارد سخت ترین سال پایانی همه دولت ها سال پیش روی ما است.

وی بیان داشت: دولت سخت‌ترین سال پایانی خودش را می گذراند اما در عین حال با روحیه و امید در حال فعالیت است و تشکر ما از مردم عزیز این است که مردم عزیز صبرشان و آستانه مقاومتشان به گونه ای بوده است که ما امروز باید سر تعظیم در برابر ملت بزرگمان فرود بیاوریم.

هزینه‌ای که مردم ما امروز دارند پرداخت می‌کند برای استقلال شان است
روحانی اظهار داشت: هزینه‌ای که مردم ما امروز دارند پرداخت می‌کند برای استقلال شان است همه دنیا می دانند اگر ایران می‌خواست مستقل نباشد و می خواست در برابر قدرت‌های بزرگ تسلیم شود این مشکلات مادی امروز را نداشت؛ اما حاضر نشده است استقلال و قدرت ملی خودش را بفروشد. کار بزرگ و این ایستادگی مردم یک ارزش بزرگ ملی است هیچ کس حق ندارد در برابر ارزش ملی مردم و از ارزش ملی‌های کشور کاسبی کند.

وی اظهار داشت: ارزش ملی برای مردم است، مردم ایستادگی کردند برای استقلال خودشان؛مردم دارند همدیگر را یاری می کنند برای مبارزه با کرونا و همدیگر را در مشکلات اقتصادی یاری می‌کنند.

روحانی: حاکمیت واحد راه چاره اصلی برای حل مشکلات کشور است
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: تجربه ما در کرونا نشان داد حاکمیت واحد راه چاره اصلی برای حل مشکلات کشور است. امروز همه باید آن حاکمیت واحد را در برابر بیماری و در برابر مشکلات اقتصادی حفظ کنیم و قطعاً با این حاکمیت واحد می توانیم بر مشکلات فائق شویم. آمار و ارقام هم به ما نشان می‌دهد که اگر در برخی موارد مشکل داریم.

روحانی در خاتمه تاکید کرد: به مردم و رهبری عزیز قول می‌دهیم که دولت با همه توان و با همه امکانات برای رسیدن به اهداف بزرگ ملی تا روز آخر و ساعت آخر با پایداری و قدرت به وظایف خود ادامه می‌دهد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
سیف زمان اوباما که هنوز برجام هندونه دربسته بود!""" دستاورد ایران از برجام تقریبا هیــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــچ است.""" راست میگه روحانی =دستاورد اصلی برجام یعنی هیچ همچنان محفوظ است !
فارق
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
برجام نباید فراموش شود
باید در کتب تاریخ به عنوان درس عبرت ثبت شود ترکمنجام
امیرحسین
Iran, Islamic Republic of
انگلا مرکل صدر اعظم آلمان از برجام بعنوان اهرم فشار بر ایران یاد کرده است.
Iran, Islamic Republic of
این حرف درست کاملا درست بود عبرت نگاری برای همه نسل ها
Iran, Islamic Republic of
چند سال دیگه بچه های ما چقدر ما را ناسزا خواهند گفت: که پدران ما چرا کاری نکردند و جلوی برجام خسارت زده را نگرفتند!
ولی اونا نمی دانستند که دولت لجبازی داشتیم!!
Iran, Islamic Republic of
در این دولت بیشتر از اینکه از کلمه (انجام دادیم)!! از کلمه باید می کردیم باید باید باید باید باید.
ولمان کنید خسته شدیم!!
Iran, Islamic Republic of
نوکر مردم بودن یعنی اینکه مثه رجایی و احمدی نژاد.
نه اینکه نهار هیات همراه شما در چند سال پیش در کرج بشود 400 میلیون تومان که از تریبون نماز جمعه مطرح شد!!!
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
هدف برجام لغو تحریم های ظالمانه و گشایش در اقتصاد کشور و معیشت مردم بود که متاسفانه محقق نشد.
حرف حق
Iran, Islamic Republic of
عراقچی » نتیجه برجام تحریم بیشتر بود.
Iran, Islamic Republic of
زعمل کار براید به سخندانی نیست
همش حرف حرف حرف کی کار کار کار
.
Iran, Islamic Republic of
بایدهای ایشان را در این هفت سال بشماریم چند هزار بار از کلمه " باید " استفاده کرده اند این بایدها کی تمام می شود .
Iran, Islamic Republic of
در حالی که در اواخر فروردین تعداد فوتی ها به حدود ۳۰ نفر و مبتلایان به حدود ۷۰۰ نفر رسیده بود آقای روحانی می گوید وضع ما در خرداد از اردیبهشت بهتر و در اردیبهشت از فروردین بهتر بود۰
سرور
Iran, Islamic Republic of
خب. خدا را شکر الان با حرفهای امروز حسن روحانی دلار به زیر 5000 تومان می رسد!
گلابی برجام
Iran, Islamic Republic of
دلار 23000 تومانی و سکه 10 میلیونی و تورم 500 درصدی همان گلابی موعود برجام است.
برجامچای
Iran, Islamic Republic of
حقیقت این است که برجام نه تنها باعث لغو تحریم ها نشد بلکه باعث تشدید تحریم ها شد.
Iran, Islamic Republic of
بزرگترین دستآورد برجام شناخت کدخدا پرستان بود
درود بر سردار قلم
Iran, Islamic Republic of
به قول حاج حسین شریعتمداری برجام همانند کفش های میزرا نوروز است که نه به درد خودش می خورد و نه کس دیگری آنرا قبول می کرد و هر روز هم دردسر جدیدی برایش درست می کرد.
وکیل
Iran, Islamic Republic of
روحانی باید پاسخگو باشد که چطور ترامپ بی هیچ هزینه ای از برجام خارج شد و تحریمها را تشدید کرد ؟!
خخ
Iran, Islamic Republic of
دلار 23 هزار تومان و پراید 90 میلیون و گوشت 120 هزار تومان شده روحانی هنوز از برکات برجام می گوید !!!
Iran, Islamic Republic of
مردم ایران نمی توان با حامیان اصلی قاتلان 18 هزار شهید ایرانی مذاکره کند.
امردم یران نمی تواند با حامیان اصلی بیش از 200 هزار شهید ایرانی درجنگ تحمیلی هشت ساله مذاکره کند.
مردم ایران نمی توان با قاتل شهید سلیمانی مذاکره کند.
Iran, Islamic Republic of
مردم ایران نمی توان با حامیان اصلی گروهک تروریستی منافقین مذاکره کند..
Iran, Islamic Republic of
مشکلات ما با آمریکا، کشورهای اروپایی و عربستان سعودی از طریق گفت و گو و مذاکره حل نخواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
ترور سردار سلیمانی نقض آشکار قوانین بین المللی است
ترور سردار سلیمانی نقض آشکار قوانین بین المللی است
Iran, Islamic Republic of
برجام مرده اما دولت جرأت دفن آن را ندارد ...
Iran, Islamic Republic of
اجازه نمیدهیم آمریکا از برجام سوء استفاده کند
Iran, Islamic Republic of
هراس آمریکا و اسرائیل از قرارداد ایران و چین
Iran, Islamic Republic of
مشکلات کشور از بی مدیریتی هاست .
Iran, Islamic Republic of
مشکلات اقتصادی با حرف شعار و سخنرانی حسن روحانی حل نمی شود نمایندگان مجلس تصمیم فوری بگیرند.
Iran, Islamic Republic of
توافق هسته ای و برجام یک جامعه بزرگ در کشور ایجاد کرده است
اگر به فرمایشات رهبری عمل شده بود شاهد مشکلات اقتصادی امروز نبودیم
Iran, Islamic Republic of
عربستان سعودی مقصر و متهم اصلی حمله تروریستی درایران و حمله موشکی به نفتکش ایران در دریای سرخ است
Iran, Islamic Republic of
آمریکا ازسال 1332 تاکنون با ملت ایران دشمن است و ازسال 1332 تاکنون ملت ایران قتل عام کرده است
Iran, Islamic Republic of
جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی آمریکا جنایتکار شماره یک تنها ترور سردار سلیمانی نبوده است
آمریکا حنایتکار شماره یک ازسال 1332 تاکنون بیش از 999 هزار نفر مردم مظلوم ایران را قتل عام کرده است.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا و ناتو 20 سال است درتجارت مواد مخدر افغانستان نقش دارند.
Iran, Islamic Republic of
تشبیه برجام هستهای به کفشهای میرزانوروز در کیهان 99/4/22 در نوشته آقای شریعتمداری شاید از بهترین تشبیهات در مورد برجام باشد. .
Iran, Islamic Republic of
دولت متاسفانه دراین مدت 7 سال درخدمت مردم نبود و تاکنون هم هیچ کاری برای مردم نکرده است.
Iran, Islamic Republic of
راستی
کلیدی در دستان داشتید،لطفا بفرمایید کلیدتان را کجا جای گذاشته اید
حمید
Iran, Islamic Republic of
کلیدش اقتصاد کشور را قفل کرد.
شهروند
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
نوکر مردم بودن باید باکمترین حقوق مردم زندگی کنی حاضریدایا؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
کاش رئیسجمهور سه سال پیش به این خواست مردم عمل میکرد و از تریبون دولت تبلیغ انتخاباتی نمیکرد
Iran, Islamic Republic of
...
مجید
Iran, Islamic Republic of
در مسابقه وضعیت مسکن برنده شدید منتظر جام باشید
Iran, Islamic Republic of
ما که هنوز ارات برجام در زندگیمنو بجز فشار و تنگی معیشت احساس نکردیم
Iran, Islamic Republic of
...
امیر
Netherlands
.....
Iran, Islamic Republic of
یعنی این قد گفتن برجام خوبه
خودشون باورشون شده
Iran, Islamic Republic of
خدایا کی 1400 می رسد؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
من یک سئوال دارم چرا آمار فساد و اختلاس در دولت خدمتگذار تدبیر و امید بجای روند کاهشی روند شیب 90 درجه افزایشی گرفت؟ .
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
بس کن لطفا بگو تو این 7 سال چه کردی؟
Iran, Islamic Republic of
محفوظ است ؟!من که رد دادم
111
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی به درد معیشت مردم برسید نون و ماست هم دیگه نمیتونیم بخوریم
Iran, Islamic Republic of
شیخ ما یادتان هست!!! موقع انتخابات از استادیوم ها استفاده می کردی!!
من که مشهد بودم استادیوم تختی که از اموال دولتی ست استفاده کردی!!
راستی اجاره اون چند ساعت را دادی!! آب برق گاز نگهبان و.....
Iran, Islamic Republic of
...!!!!
Iran, Islamic Republic of
........
رضایی ع ر
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
بنظربیشترین منافع برجام شامل حال تیم مذاکره کننده هسته ای که دریافت نشان دولتی بهمراه هزاران سکه وهزاران منافع مادی دیگرشده است!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
من حاضرم به کسى که بتواند حرفى وجمله هاى که ازدهان آقاى روحانى خارج شده باشد وجنبه سىاسى وتبلىغات انتخاباتى نداشته باشد پىدا کند جاىزه بدهم 7سال تبلىغات بجاى کارکردن