سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 4 Aug 2020
 
۸
۱۴
پیام آیت الله العظمی مکارم شیرازی در خصوص گرانی‌ها

برخی بیان می‌کنند که چرا مراجع تقلید در برابر این وضع سکوت کرده‌اند؟!/ مساله مهم، خونسردی مسئولان است/ حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند!

دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۸
کد مطلب: 733728
دیگر، اجاره مسکن، خرید جهیزیه و مایحتاج زندگی جز با وام‌های سنگین ممکن نیست. از سوی دیگر، برخی بیان می‌کنند که چرا مراجع تقلید در برابر این وضع سکوت کرده‌اند؟! ما نه‌تنها سکوت نکرده‌ایم، بلکه بارها دراین‌باره سخن گفته‌ایم و بازهم می‌گوییم.
برخی بیان می‌کنند که چرا مراجع تقلید در برابر این وضع  سکوت کرده‌اند؟!/ مساله مهم، خونسردی مسئولان است/ حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند!
گروه سیاسی جهان نيوز:  آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید در پیامی در خصوص گرانی‌های اخیر تاکید کرد: قوای سه‌گانه عوامل گرانی را پیدا کرده، با توجه به محدودیت‌های موجود همچون تحریم‌های ظالمانه، با ارائه راهکارهای مناسب، جلوی این وضع نابسامان را بگیرند.

به گزارش جهان نيوز، در این پیام آمده است: در این ایام، بسیاری از مردم نسبت به گرانی روزافزون کالاها که برخی چندین برابر شده است، به‌شدت اعتراض دارند.

پیام حاکی است: دیگر، اجاره مسکن، خرید جهیزیه و مایحتاج زندگی جز با وام‌های سنگین ممکن نیست. از سوی دیگر، برخی بیان می‌کنند که چرا مراجع تقلید در برابر این وضع  سکوت کرده‌اند؟! ما نه‌تنها سکوت نکرده‌ایم، بلکه بارها دراین‌باره سخن گفته‌ایم و بازهم می‌گوییم.

مساله مهم، خونسردی مسئولان است! که با وعدۀ حل مشکلات و مسئولیتی که دارند، اکنون حتی اظهار شرمندگی هم نمی‌کنند! و غالباً با پرداختن به مسائلی همچون برخی دستاوردها یا افتتاح پروژه‌ها، کشف داروهای جدید، تأمین آب و برق برای برخی مناطق و غیره که در جای خود قابل‌تقدیر است، عملاً خود را از زیر بار مسئولیت سنگین گرانی سرسام‌آور، کنار می‌کشند.

پیام می‌افزاید: مشکل مهم دیگر این است که این گرانی‌های لجام‌گسیخته متوقف نمی‌شود و همچنان افزایش‌ها ادامه دارد و مجلسیان محترم نیز جز انتقاد، چندان‌که لازم است، راهکارهای عملی ارائه نداده، و حتی بعضاً به امور حاشیه‌ای می‌پردازند. در این میان، برخی سودجویان نیز از این وضع سوءاستفاده کرده و  سیلی به روی هم‌وطنان ضعیف خود می‌زنند.

به‌یقین، این مشکل تنها با اعتراض و انتقاد حل نمی‌شود بلکه باید قوای سه‌گانه عوامل گرانی را پیداکرده، با توجه به محدودیت‌های موجود همچون تحریم‌های ظالمانه، با ارائۀ راهکارهای مناسب، جلوی این وضع نابسامان را بگیرند و تا آنجا که امکان دارد در حل این مساله اجتماعی که خدای‌نکرده ممکن است منشأ سوءاستفاده دشمنان و ضدانقلاب گردد، بیاندیشند و به‌جای سخن، بر عمل بیافزایند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


حامد
Iran, Islamic Republic of
امیرالمومنین، علی بن ابی‌طالب (علیه السلام) می‌فرمایند:

خداوند از علما، عهد و پیمان گرفته که در برابر شکم‌بارگی ستم‌گران و گرسنگی مظلومان سکوت نکنند....
Iran, Islamic Republic of
فرافکنی در کشور ما بیداد میکنه و سران قوا و بالاتر و پایین تر همه و همه میخوان بقیه را متهم کنن
United States
ایت الله مکارم از عالمان ربانی هستند که در همه مواضع و مواقع انقلاب پیشتاز بوده و هستند خدا نگه دارشان باشد
Iran, Islamic Republic of
چرا علماء سکوت می کنن

واقعا چرا !!

موقع انتخابات چرا راهنمایی نمی کنن ؟؟!!
Iran, Islamic Republic of
توی قرآن دعوت به تفکر و تعقل شده
خودت دو روز وقت بذاری مطالعه و پرس و جو کنی میفهمی
راهنمایی اونا میتونه در مسائل دینی باشه نه سیاسی
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
.....
مالک
Iran, Islamic Republic of
راهنمایی سخت بود..
سید علی
United States
اظهارات حضرت ایت الله مکارم قابل تقدیر است
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
حاج اقا شما فکر می کنید الانشم قبول می کنه؟!!.
Iran, Islamic Republic of
بک ندا از مراجع تقلید به صدها فراخوان میارزه و جواب میده
رضا
Iran, Islamic Republic of
مجلسيان هم فقط به امور حاشيه اى ميپردازند !
.
Iran, Islamic Republic of
فقط از همدیگر تشکر تو خالی نکنید وقت ان رسیده ک یکی بلند بشه از مسئولین بخواهد جلو این گرانی در این موقع کرونای رابگیرد ...