شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - 8 Aug 2020
 
۰

پر مخاطب‌ترین ساعت تلویزیون

دوشنبه ۲۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۵
کد مطلب: 733722
براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما، پربیننده‌ترین ساعت در شبانه‌روز برای تماشای تلویزیون در بهار ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ نشان می‌دهد ساعت ۲۱ تا ۲۲ بوده است.
پر مخاطب‌ترین ساعت تلویزیون
به گزارش جهان نيوز، بر اساس اعلام نظرسنجی مرکز تحقیقات رسانه از مخاطبان سیما در بهار امسال، 80.2 درصد مردم بیننده برنامه‌های مختلف سیما بوده‌اند که در مقایسه با بهار 98، تعداد بینندگان 3.8 درصد رشد داشته است. در میان شبکه‌های مختلف، شبکه سه سیما با 51.8 درصد مخاطب در رتبه اول شبکه‌ها قرارگرفته و بعد از آن شبکه یک سیما با 49٫1 درصد، شبکه خبر معاونت سیاسی با 45٫2 درصد و شبکه آی‌فیلم معاونت برون‌مرزی با 43٫1 درصد در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار دارند.

شبکه خبر معاونت سیاسی با 14٫4 درصد رشد نسبت به میزان بیننده در فصل بهار 98 در صدر شبکه‌های تلویزیونی از منظر رشد مخاطب قرار گرفت. بعد از شبکه خبر، شبکه‌های مستند، سلامت، قرآن و معارف، نمایش و یک سیما به ترتیب با 10، 8٫1، 7٫7، 6٫6 و 5٫1 درصد رشد نسبت به بهار 98 در رتبه‌های دوم تا ششم قرار گرفتند.
این نظرسنجی «بینندگان» سیما نشان می‌دهد به‌طور میانگین سه ساعت و 30 دقیقه پای برنامه‌های تلویزیون نشسته‌اند که این رقم نسبت به بهار سال گذشته 8 دقیقه افزایش داشته است. در بهار 98 میانگین تماشای تلویزیون در بین «بینندگان» 2 ساعت و 22 دقیقه بود.

در همین حال، در بهار امسال 25.2 درصد بینندگان در شبانه‌روز «پنج ساعت و بیشتر» تلویزیون تماشا کرده‌اند که این آمار نسبت به پارسال 2.2 درصد افزایش نشان می‌دهد.
بر اساس نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما، پربیننده‌ترین ساعت در شبانه‌روز برای تماشای تلویزیون در بهار 99 و 98 ساعت 21 تا 22 بوده است، با این تفاوت که در بهار 99 به میزان بینندگان 8.6 درصد افزوده شده است.

نظرسنجی مرکز تحقیقات نشان می‌دهد 49.1 درصد بینندگان، بیشترین دلیلشان برای تماشای برنامه‌های تلویزیون «سرگرمی و تفریح» بوده است. بر اساس این نظرسنجی، در میان انواع برنامه‌ها سریال‌ها با 60.6 درصد و اخبار با 54 درصد پربیننده‌ترین قالب‌های برنامه‌ای تلویزیونی بوده‌اند.
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *