چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - 12 Aug 2020
 
۱
۲

روزانه ۲۰۰ نفر در مترو به کرونا مبتلا می‌شوند

پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۰
کد مطلب: 733269
اگر ۹۹ درصد مردم در مترو ماسک بزنند و۷۰ درصد فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند، روزی ۲۰۰ نفر در مترو به کرونا مبتلا نمی‌شوند.
روزانه ۲۰۰ نفر در مترو به کرونا مبتلا می‌شوند
به گزارش جهان نيوز، انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در جلسه اضطراری ستاد فرماندهی مقابله با کرونای تهران در وزارت بهداشت گفت: تهران از نظر تراکم جمعیت و نوع فعالیت و جمعیت روز  و شب با سایر شهر‌ها تفاوت دارد و از طرفی فاصله تهران با سایر استان‌ها کم است خوشبختانه هر چهار دانشگاه علوم پزشکی تهران تمهیدات خوبی در مقابله با کرونا در نظر گرفتند و راهبرد و استراتژی ما این بود که ما حساسیت مردم را حفظ کنیم، اطمینان کاذب به مردم ندهیم، راهبرد زندگی با کرونا را ارائه دهیم و از عادی سازی پرهیز کنیم و این راهبرد‌ها شرایطی فراهم کرد که ما وارد فاز قرمز کرونایی نشدیم.

استاندار تهران گفت: تعهدی که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده بود در همه ارکان ستاد کرونای تهران وجود داشت و این موفقیت شرایطی را فراهم کرد که ما وارد محدودیت‌های نرم شویم و در تعطیلات عید فطر و ۱۴ و ۱۵ خرداد تهرانی‌ها به سایر شهر‌ها سفر کردند، ما تا پیش از این سفر‌ها برای اولین بار بود که مرگ و میر ما تک رقمی شده بود، اما بعد از آن روند ابتلا، بستری و مرگ صعودی شد.

 او ادامه داد: ما حتی پیشنهاد تعطیلی ۲ هفته‌ای هم داریم، در اپیدمی‌ها توصیه خیلی موثر نیستند و ایمنی گله‌ای می‌تواند میلیون‌ها تلافات داشته باشد و ما واکسن نداریم باید با رعایت بهداشت فردی و عمومی و ماسک زدن با کرونا مقابله کنیم، متاسفانه شاهد تداخل وظایف ستاد کرونای تهران و ملی هستیم، نباید استان البرز را جدای تهران دید، ما مصوب کردیم تالار‌ها در تهران فعال نباشد، اما در قدس و ملارد مردم عروسی می‌گرفتند.

بندپی اظهار کرد: محدودیت فضا و بسته بودن محیط در چرخه ویروس کرونا اثربخش است و می‌بینیم ۲ نفر از وزارت بهداشت در جسلسه ستاد کرونا شرکت می‌کنند، یکی از ما حمایت و یک نفر با مصوبات ستاد کرونا تهران مخالفت می‌کند و این آسیب زاست، وزارت صمت باید از بازگشایی صنایع دفاع کند، اما وزارت بهداشت و نماینده آن باید مدافع سلامت مردم باشد و این موضوع گاهی ما را رنج می‌دهد و در خواست درایم یک نفر نمیانده تام الاختیار وزیر بهداشت در جلسات شرکت کند و استقلال عمل در تهران نداریم و ۵۰ درصد کاهش فعالیت ادارات درخواست ماست.

استاندار تهران گفت: یک بررسی علمی انجام شده است که در عدم قطعیت‌ها شبیه سازی و مدل سازی می‌تواند به پیش بینی‌ها کمک کند و اقدامی که در وزارت بهداشت انجام شده نشان می‌دهد که حمل و نقل عمومی سهم ۲۶ درصدی در انتقال کرونا دارد و مطالعه‌ای نشان می‌دهد اگر ۹۹ درصد ماسک بزنند و۷۰ درصد فاصله گذاری اجتماعی داشته باشیم روزی ۲۰۰ نفر در مترو به کرونا مبتلا می‌شوند.

بندپی گفت: لغو آزمون‌های هفته‌های آینده درخواست ماست و برخی از داوطلبان از استان‌های آلوده به تهران می‌آیند.

استاندار تهران بیان کرد: ما درخواست داریم تا قبل از کلپس تهران اقدامات صورت گیرد در یک بیمارستان ۱۱۰ نفر به دلیل خستگی مفرط درخواست مرخصی خواسته اند و قرارداد معین‌ها پیمانی و شرکتی‌ها قرارداد معین شوند و نیرو‌های لازم جذب شوند.
مرجع : باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


رضا کوهستانی
Iran, Islamic Republic of
تا از ورود افراد بدون ماسک به مترو با شدت جلوگیری نشود وضع بدتر هم خواهد شد.
Iran, Islamic Republic of
حتما به خاطر کم شدن فاصله اجتماعی طرح ترافیک را حذف کردید و همه کارمندا هر روز سر کارند