سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - 4 Aug 2020
 
۳
۷۱
روحانی:

روحانی: کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند/ به افراد فاقد ماسک خدمات ارائه نشود

شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب: 732662
رئیس جمهور بیان کرد که کسی نباید مبتلا شدن به ویروس کرونا را ننگ و عار بداند.
روحانی: کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند/ به افراد فاقد ماسک خدمات ارائه نشود
به گزارش جهان نيوز، حجت‌ الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز(شنبه) در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: بسیاری از مسائل در سایه کرونا در هم تنیده است. در داستان پدیده کرونا داستانی نظیر آن را در طول قرن گذشته نداشتیم، در دنیا یک پدیده به این اندازه پیچیدگی داشته باشد نداشتیم و امروز جوامع مختلف در سایه این پدیده خطرناکی که به وجود آمده است با مسائل بسیار متعددی روبه‌رو شده‌اند.

وی افزود: رشد اقتصادی دنیا به طور متوسط در سال ۲۰۱۹ که این ویروس مربوط به پایان این سال می‌شود ۲.۹ دهم بوده است ولی در سال ۲۰۲۰ که با این ویروس روبرو شدیم رشد اقتصادی جهانی منهای۳ شده است و این نشان می‌دهد که این تحول بزرگی را در اقتصاد دنیا به صورت منفی گذاشته است.

***شرایط در کشورهای پیشرفته بدتر است 
روحانی با بیان اینکه این شرایط در کشورهای پیشرفته بدتر است گفت: در کشورهای پیشرفته در سال ۲۰۱۹ رشد اقتصادی ۱.۷ و در سال ۲۰۲۰ پیش‌بینی این است که منهای ۶.۱ دهم باشد. بنابراین شما می بینید که شرایطی را از لحاظ اقتصادی به وجود آورده است. صادرات در دنیا به طور متوسط در سال ۲۰۱۹ ، ۱.۲ دهم در حال افزایش بوده اما در سال ۲۰۲۰ منهای ۱۲.۸ و این یعنی نزدیک ۱۳ درصد صادرات کاهش پیدا کرده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه از دو میلیارد و ۷۰۰ میلیون  نیروی کار در دنیا ۸۱% تحت تاثیر قرار گرفتند و ببینید که چه شرایطی را این ویروس در سطح جهانی به وجود آورده است، تصریح کرد: ما برای اینکه با این ویروس مبارزه کنیم شیوه های متعددی هم در دنیا شروع شد و همه ما خودمان دنبال کردیم. 

وی افزود: اولین شیوه این بود که سیستم سلامت خودمان را تقویت کنیم و سیستم سلامت ما توان داشته باشد که افرادی که بیمار می‌شوند را مورد آزمایش قرار دهد که اگر لازم هست بستری شوند و اگر لازم بود در آی‌سی‌یو قرار بگیرند، این کار در کشورمان به خوبی انجام گرفت.

روحانی ادامه داد: کاری که بهداشت و درمان ما انجام داده و کاملاً قابل مقایسه با دنیا است و به خوبی نشان داده می‌شود. اولاً همه نیروهای مسلح مان را آماده کرده بودیم تا بیمارستان‌های شان را آماده کنند ولی الحمدالله بهداشت و درمان ما آنچنان فعال عمل کرد که خیلی نیاز نشد به شرایطی که نیروهای مسلح خودشان را آماده کرده بودند. بعد در طول این مدت مداوم حینی که بهداشت و درمان ما کار می کند همزمان تخت و بیمارستان را اضافه می‌کند. 

رئیس جمهور با بیان اینکه تا آخر امسال هشت هزار تخت بیمارستانی اضافه خواهد شد، گفت: همین طور که در این جلسه توضیح داده شد در زمینه تخت ویژه در همین دوره پنج یا شش ماهه‌ای که مواجهه با این ویروس بودیم ۱۵۰۰ تخت ویژه اضافه شده و به همین نسبت که به جلو میرویم تخت،‌ ونتیلاتور تختهای icu و امکانات دیگری چون خطوط دارو اضافه می‌شود و هر ماه به طور متوسط 2 خط دارو اضافه می‌شود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه توانمندی این است که کشور روی پای خودش بایستد، اظهار داشت: اکنون هم در دارو، هم در امکانات پزشکی و هم در مسائل بهداشت و هم در ماسک n۹۵ و آماده سازی کیت و همه چیزهایی که نیاز داریم، کار بزرگی را شرکت‌های دانش بنیان، وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه‌های ما به طور همزمان با هم انجام دادند. پس در سیستم درمانی کار ما ارزشمند است و فداکاری که پزشکان و پرستاران و دیگران در کادر درمانی انجام دادند، سر جای خود محفوظ است و همه ما در برابر آنها تواضع می‌کنیم و شکرگزار هستیم.

روحانی با اشاره به اینکه موضوع مهم دیگری که از روز اول مورد تاکید بود این که ما باید خودمان را با این شرایط آماده کنیم، خاطرنشان کرد: از روز اول ما خدمت مردم عزیز گفتیم که این ویروس مهمان ناخوانده کوتاه‌مدت نیست و این نیست که یک ماه باشد و برود. یا به محض اینکه از ایام بهار عبور کردیم و به هوای گرم رسیدیم، تمام شود بلکه از همان روزهای اول متخصصین ما به مردم گفتند که این ویروس ادامه دار است و ممکن است تا آخر سال ادامه داشته باشد و یا حتی ماه‌هایی از سال آینده ادامه داشته باشد و خیلی برای ما روشن نیست. 

وی افزود: این ویروس، ویروسی ناشناخته است و همان‌طور که علائمش به طور مرتب تغییر می‌کند و یک روز تب، یک روز سرفه، یک روز چشایی و بینایی و مشکل شامه و درد عضلانی و بی‌حالی است، دائماً شکل و آثار خودش را تغییر می‌دهد. پیرمردها را مبتلا می‌کرد حالا جوان‌ترها را هم مبتلا می‌کند، پس خود این ویروس ناشناخته است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه با مردم عزیزمان از روز اول قراری داشتیم و گفتیم که زندگی مردم باید توأم با سلامت و بهداشت باشد، اظهار داشت: از همان روزهای اولیه گفتیم تمام مراکز تولیدی باید تولید خود را انجام دهد و تعطیل نشود. حتی در ایام تعطیلات عید بخش‌های تولیدی همه فعال بودند. تمام فروشگاه‌ها و تولیدی‌های مسائل بهداشتی و درمانی هم به طریق اولی فعال بودند. مدتی بقیه را تعطیل کردیم و گفتیم مغازه‌ها، بازار و پاساژها تعطیل شود و حتی اگر می‌خواهند سفر بروند، باید کنترل و قرنطینه شود و حتی مدتی سفر را تعطیل کردیم. در مرحله بعد با مردم قرار گذاشتیم و گفتیم گشایش‌ها آغاز می‌شود، به شرط اینکه همه مردم در زمینه مراعات پروتکل‌های بهداشتی کمک کنند و هرچه گشایش‌ها بیشتر شود به همان نسبت دقت در اجرای پروتکل‌ها هم باید افزایش پیدا کند؛ و گرنه گشایش انجام شود و انجام پروتکل‌ها کاهش یابد دوباره دچار مشکل می شویم و این مشکل در قدم اول برای خود مردم است.

روحانی با تاکید بر اینکه کسی نباید مبتلا شدن به این بیماری را ننگ و عار برای خود تلقی کند و وقتی نتیجه مثبت شد به آزمایشگاه نگوید که به کسی نگو،‌گفت: این بیماری مثل همه بیماری‌هاست و هرکسی ممکن است به دلایلی مبتلا شود و وقتی مبتلا شد، وظیفه شرعی ماست برای حفظ جان مردم و اطرافیان‌مان به خانواده و محل کار بگوییم که من مبتلا هستم و برود خود را قرنطینه کند. این کار در جامعه ما از لحاظ فرهنگی به معضل تبدیل شده و فرد نمی‌گوید که من مبتلا هستم.

رئیس‌جمهور ادامه داد: با موردی مواجه شدم که درست روز قبل از امتحانش نتیجه آزمایش مثبت شده و گفته نمی‌گویم تا امتحانم را بدهم. فردی می‌خواسته که امتحان آموزش رانندگی بدهد و شب قبل علی‌رغم اینکه مثبت شده، گفته که فردا اول امتحان بدهم و بعد بگویم. اینها مواردی است که به ما گزارش شده و باید این فرهنگ را بالا ببریم و هرکس که مبتلا شد، وظیفه اش این است که بگوید و خود را ایزوله کند. آزمایشگاه‌های ما موظف هستند که بگویند و پزشکان و بیمارستان‌های ما همه موظف هستند وگرنه نمی‌شود با کسی که آلوده است و همه را آلوده می‌کند همکاری کرد. 

وی تاکید کرد: اگر می‌خواهیم به فردی نزدیک شویم، مبنا را باید بر این بگذاریم که این فرد مبتلا به ویروس کرونا است. یا باید فاصله داشته باشیم و یا ماسک داشته باشیم.

روحانی با تاکید بر اینکه وارد اجتماعات بزرگ نشویم،‌ گفت: در اجتماعات بزرگی که همگی در کنار هم غذا صرف می‌کنند و در مراسماتی چون عروسی‌ها وارد نشویم. الان شنیدیم در خوزستان علت اینکه این بیماری یک مرتبه اوج گرفت این است که در ایام عید فطر مراسم‌هایی در آنجا وجود دارد که طوائف همه دور هم جمع می‌شوند. آمادگی مردم اگر کاهش پیدا کند، ما در این بیماری دچار گرفتاری می‌شویم و این گرفتاری به ضرر همه کشور است.

وی با بیان اینکه مسئولین مربوطه هر کدام مسئولیتی دارند، گفت: ادارات دولتی اگر می‌خواهند خدمت بدهند، من از کمیته امنیتی و اجتماعی و بهداشتی‌‌مان خواهش می‌کنم که ابلاغ کنند اگر کسی می‌خواهد وارد یک اداره یا جایی که شلوغ است بشود، باید از ماسک استفاده کند و اگر استفاده نکرد به او خدمت ندهند. این باید ابلاغ شود که خدمات منوط به مراعات پروتکل‌های بهداشتی است.

رئیس‌جمهور ادامه داد: اگر کارمندی وارد اداره‌ای می‌شود که شلوغ است ولی بدون ماسک می‌آید، ‌باید برای او غیبت بزنند و بعد هم او را برگردانند. نسبت به ادارات دولتی و جاهایی که متعلق به دولت و شبه دولتی مثل بانک ها و شهرداری ها باید الزام کنیم و قدم به قدم جلو بیاییم.  نباید بگذاریم در مترو که شلوغ است، کسی بدون ماسک وارد شود و خدمت مترو و اتوبوس منوط به این باشد که فرد ماسک بزند. خواهش می‌کنم که هم ضابطین قوه قضاییه و هم خود قوه قضاییه و در جاهایی که لازم است دادستان‌های محترم یاری کنند تا بتوانیم این مقطع را با کمک هم سپری کنیم.

روحانی افزود: در جاهایی هم اتحادیه‌ها و اصناف مسئول هستند و باید وارد بازار و پاساژها شوند و کمک کنند. دستورالعمل اصلی که بر آن تاکید می‌کنند و در همین جلسه هم تاکید شد، مسئله فاصله‌گذاری و ماسک و نرفتن در اجتماعاتی مثل مراسم عزا و عروسی است که همه مسئولین محترم بر آن تاکید می کنند. 

وی ادامه داد: روند ما اینطور بود که اگر جای را که می‌خواستیم ممنوع کنیم، می‌گفتیم این کار در کشور ممنوع است و کم‌کم به این نتیجه رسیدیم که لازم نیست برخی چیزها در سطح کشور ممنوع شود، چون مشکل در یک استان است ربطی به کشور ندارد. به سمت استان رفتیم و گفتیم ممنوعیت‌ها بر اساس استان‌های قرمز و استان های سفید باشد. همانطور که در جلسه قبل هم گفته شد هیچ‌کدام از این‌ها ثابت نیست و نه قرمزش ثابت است و نه سفیدش و مثل رنگ فرش‌های تقلبی هست که با یک بار شستن رنگش می‌رود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه معلوم شد که حتی استان‌ها را هم نباید مناط قرار دهیم، گفت: گاهی می‌بینیم در یک استان پنج شهرستان درگیر است و بقیه شهرها مشکلی ندارند و باید در آن پنج شهرستان درگیر متمرکز شویم. و الان قاعده ما این است که مواردی که قبلاً جزو اولویت 3 و4 بود و جاهایی مثل رستورانها، تالارها، سالن‌های همایش و ورزشی، مساجد و مصلی‌ها که معمولاً جزو موارد ۳ و ۴ ما در لیست‌های قبلی بودند و جاهایی که الان ستاد استانی اعلام می‌کند و می‌گوید وضعیت این پنج شهرستان قرمز است و کمیته‌های ما موافقت می کنند، در ستاد پنجشنبه تصویب کردیم که هر کجا این چنین بود، حداقل برای یک هفته ممنوعیت را اعمال کنند و اگر لازم شد دوباره آخر هفته بررسی و ممنوعیت را هفته دیگر ادامه دهند تا وقتی که شرایط به یک وضعیت عادی برگردد.

 روحانی با بیان اینکه خیلی مهم است مشاغل را مدنظر نظر قرار دهیم، گفت: اگر یک رستوران همه اصول و پروتکل را مراعات می‌کند بگذاریم به کارش برسد و اگر یک رستوران رعایت نمی‌کند، تذکر می‌دهیم و اگر باز مراعات نکرد، یک هفته تا ۱۰ روز ببندیم تا موظف شود. همه سه گروه خدمت‌دهنده، خدمت‌گیرنده و مکان خدمت باید بهداشتی باشند و پروتکل را رعایت کنند تا بتوانیم از این شرایط سخت عبور کنیم. 

رئیس جمهور در عین حال تاکید کرد: البته دولت یک سری وظایف دارد که به شدت دنبال می کند. دولت کسب و کارها را الکترونیکی می‌کند و با دولت الکترونیکی که ما به سرعت پیش می‌بریم، مراجعه ها را دائماً کم می‌کنیم و از طریق دولت الکترونیک الگوی جدیدی در خدمت‌رسانی به مردم ایجاد می‌کنیم. خرید اینترنتی را باید سرعت ببخشیم و مسافرت ها باید به حد ضرورت باشد و کاهش پیدا کند و جاهایی که احساس خطر می‌کنیم یا در شرایط هشدار هستیم، می توانیم برخی از محدودیت‌ها را برای مدت زمان کوتاه برگردانیم.

وی با تاکید بر اینکه حساسیت مردم نباید کاهش پیدا کند، گفت: متاسفانه مدتی که این ویروس مقداری آرام‌تر شده بود، مردم فکر کردند که دوره‌اش تمام شده و خبری نیست و این احساس خطری که از بین رفت باید برگردد و پروتکل ها رعایت شود.

روحانی خطاب به کمیته بهداشتی و کمیته اجتماعی و امنیتی اظهار داشت: راجع به آنهایی که بیماری را مخفی می‌کنند فکری بکنند و طرحی بیاورند تا در این جلسه تصویب کنیم. مخفی کردن بیماری یک نوع تجاوز به حقوق دیگران است. من که مخفی می‌کنم و نمی‌گویم و به خانواده همکار و دوست خودم نزدیک می‌شوم و با او حرف می‌زنم و لااقل ماسک هم نمی‌زنم.

رئیس جمهور ضمن تاکید بر اینکه این فرهنگ را باید جا بیندازیم که فرد بیمار خودش بگوید و اگر کسی هم اطلاع داشت این را اعلام کند تا اینکه بتوانیم از این مشکل عبور کنیم گفت:‌ اجرای این دستورالعمل ها نیاز به نوعی ضمانت اجرا دارد. در ادارات شاید آسان‌تر است و می‌توانیم با یک مصوبه جلوی خدمت دادن را بگیریم. در مترو و اتوبوس آقای وزیر کشور انشاءالله تلاش خود را به کار می گیرد و شهرداری ها و همه کشور تلاششان را به کار می‌گیرند و هر جا لازم بود از نیروی انتظامی و بسیج استفاده شود. از فردا الزامی است که وقتی در یک مکان سرپوشیده جمع وارد می‌شویم از ماسک استفاده کنیم، بنابراین نباید به کسی که دارای ماسک نیست خدمت بدهیم.

وی افزود: در همه جاهایی که گفته شده ماسک الزامی است، همه باید مراعات کنیم و همه باید همدیگر را کمک کنیم. امروز هم در این جلسه گفته شد که یکی از موثرترین اقدامات ماسک است، بنابراین این اقدام موثری را باید مورد توجه قرار دهیم.

روحانی در پایان تاکید کرد: می خواهم از همه محققین که برای یافتن دارو و واکسن برای این ویروس که هر دوی اینها مهم است تلاش و کار می کنند تشکر کنم انشالله امیدواریم این کوشش ها ادامه پیدا کند و به نتیجه مثبتی برسد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ماسک رایگان توزیع کنید
بعد بگید خدمات ارائه شود یا نشود
سوال
Iran, Islamic Republic of
پرزدیدنت روحانی خودشان چرا ماسک نمی زنند ؟!
....
Iran, Islamic Republic of
رطب خورده کی منع خرما کند!!!
حقگو
Iran, Islamic Republic of
7 ساله مجموعه دولت ماسک زده .... علی برکت الله
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
رژیم جنایتکار شماره یک صدام دیکتاتور درجنگ تحمیلی مردم ایران را با بمب های ساخت آمریکا و کشورهای اروپایی می کشت و قتل عام می کرد.
Iran, Islamic Republic of
حقوق بشر قانون جنگل آمریکایی به معنی ترور فرمانده‌ ارشد مبارزه با تروریست‌ها است
سکه حقوق بشر آمریکایی دو رو دارد زور و تزویر، زور جلوه گرگ‌ صفتی رژیم آمریکا و تزویر تبلور روبه‌صفتی این رژیم است.
Iran, Islamic Republic of
موسوی خوئینی‌ها قبل از آن که نهادی را عامل مشکلات بداند باید پاسخ بدهد مگر قرار نبود در اجرای برجام روزی 150 میلیون دلار عاید کشور شود و همه تحریم‌ها بالمره لغو شود؟ چرا در نامه پراکنی خود به این موارد اشاره نکرد؟ دست پیش را گرفته که پس نیفتد؟
........
Iran, Islamic Republic of
مدعیان اصلاحات اصرار دارند که به خاطر فعال شدن اینستکس اروپایی با آن‌ها درباره موشک‌ها و سیاست‌های منطقه‌ای مذاکره کنیم! مگر ملت عملکرد آن‌ها را در دولت اصلاحات و تدبیر در بحث هسته‌ای فراموش کرده‌‌اند؟
Iran, Islamic Republic of
سکه را به 9 میلیون رساندند و نرخ دلار هم در مرز 20 هزار تومان بالا و پایین می‌شود. خداوند نگذرد از کسانی که مسبب این وضع شدند .....
....
Iran, Islamic Republic of
در حالی که هنوز واکسنی در دنیا برای ویروس کرونا کشف نشده چطور روزنامه زنجیره‌ای آفتاب یزد تیتر می‌زند چون در تحریم هستیم آمریکا [شیطان بزرگ] واکسن کرونا به ایران نمی‌دهد؟! آمریکایی که خودش رکورد بی‌کفایتی در رسیدگی به کرونا را زده است، واکسن دارد؟! مدعی‌العموم باید یقه این وابستگان به غرب را به خاطر این اشاعه اکاذیب بگیرد.
....
Iran, Islamic Republic of
قسم می‌خورم اعلام ساخت مسکن 25 متری برای ایرانیان فاقد مسکن، با هدف تحقیر مردم کشورمان صورت گرفته است. ....!
...
Iran, Islamic Republic of
دولت تدبیر چند سال سرنوشت‌ساز و حساس کشور را به امید بستن با کدخدا به هدر داد و به نصایح و موعظه‌ بزرگان توجهی نکرد. حال که با کارنامه خالی و دستاوردهای هیچ وامانده شده، هم‌قطارانش به نامه‌پراکنی مشغول شده‌‌‌اند تا مردم چند صباحی دیگر سرگرم شوند!
Iran, Islamic Republic of
قیمت سکه در آستانه ۱۰ میلیونی شدن| قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۹۰۵ هزار تومان
Iran, Islamic Republic of
برجام مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد
Iran, Islamic Republic of
حفظ حس طنز در روزهاي دشوار مزيت بسيار مهمي است
Iran, Islamic Republic of
هشدار قاطع سپاه و ارتش به آمریکایی ها از خلیج فارس
Iran, Islamic Republic of
چرا برجام مقدس تاکنون مشکل روابط بانکی ایران را حل نکرد
Iran, Islamic Republic of
اقا برجام مقدس است توهین نکیند که ناراحت میشم ها!!!
Iran, Islamic Republic of
نیازی به مذاکره با آمریکا نیست
نیازی به مذاکره با اروپا نیست
Iran, Islamic Republic of
کشورهای عربی مقابل رژیم صهیونیستی مواضع قاطع اتخاذ کنند
Iran, Islamic Republic of
متجاوزان سعودی استانهای مختلف یمن را به شدت بمباران کردند، ریاض جنایتکار شماره یک دنبال محکوم کردن ایران است.
و حسن روحانی و ظریف هم سکوت کرده اند؟
عربستان سعودی و امارات دریمن آدم می کشند، مقامات بی ادب رژیم کودک کش سعودی دبنال محکوم کردن ایران است شرم آوراست.
...
Iran, Islamic Republic of
ریاض جنایتکار شماره یک دیگر نمی تواند برجنایات رژیم کودک کش سعودی سرپوش بگذارد.
Iran, Islamic Republic of
ترور شهید سلیمانی بزرگترین هدیه آمریکا به تروریسم تکفیری بود
Iran, Islamic Republic of
حاکمان آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 1945 تاکنون دیکتاتور هستند و هیچ احترامی برای قانون قائل نیستند.
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
روحانی باید بگوید در این 7 تا 8 سال چه کرده است.
جهانگیری باید بگوید در این 7 تا 8 سال چه کرده است.
Romania
...
Iran, Islamic Republic of
به کی بگه مگر حسابرسی هست؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
گوشت 100 تا 140 هزار تومان، پراید 90 تا 100 میلیون /دولت روحانی هنوز از برکات برجام می گوید!
گوشت 100 تا 140 هزار تومان، سمند 127 تا 133 میلیون /دولت روحانی هنوز از برکات برجام می گوید!
گوشت 100 تا 140 هزار تومان، پژو پارس 149 تا 159 میلیون /دولت روحانی هنوز از برکات برجام می گوید!
Iran, Islamic Republic of
90 درصد مشکلات اقتصادی مردم وکشور مربوط به کم دولت روحانی بوده است.
....
Iran, Islamic Republic of
افزایش ۳۰۰ هزار تومانی قیمت سکه در روزهای دلار ۱۸۰۰۰ تومانی گفتگو تلفنی روحانی با وزیر راه و شهرسازی، مشکلات اقتصادی مردم و کشور و... حل نمی شود.
Iran, Islamic Republic of
دولت، مجلس و بخش خصوصی عامل اصلی مشکلات اقتصادی مردم و بیکاری جوانان درکشور هستند.
Iran, Islamic Republic of
خرید کالاهای عربستانی و اماراتی جایز نیست
Iran, Islamic Republic of
کالاهای عربستانی ماده خامش مال خود کشوره ولی در بسته بندی شیک
Iran, Islamic Republic of
عملکرد دولت روحانی از ابتدا خسارت بار بود.
Iran, Islamic Republic of
جناب حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور حل مشکلات اقتصادی مردم و کشور چه شد؟ ازسال 1392 تاکنون هیچ خبری حل مشکلات اقتصادی مردم و کشور نیست چرا؟!
...
Iran, Islamic Republic of
مردم از عملکرد دولت روحانی راضی نیستند
Iran, Islamic Republic of
چرا حال اقتصاد ایران بد است؟ / وعده‌هایی که وعده گرفته شد برای دولت بعدی!
Iran, Islamic Republic of
هر روز با افزایش قیمت‌ها مواجه هستیم ولی این افزایش قیمت هیچ نفعی به حال کشاورز و دامدار و به طور کلی تولیدکننده اصلی ندار...÷
....
Iran, Islamic Republic of
روزنامه‌های حامی دولت چند برابر شدن قیمت‌ها از جمله قیمت مسکن در این دولت را نتیجه تحریم کشور تحلیل می‌کنند. بنویسید مگر ما مردم را هالو فرض کرده‌اند. کدام بخش مسکن به خارج وابسته است که این سخنان سخیف را به خورد ملت می‌دهند.
Iran, Islamic Republic of
یکی از دلایل اصلی گرانی مسکن، خودرو و... وجود واسطه‌ها و سرمایه‌گذاری آنها در این موارد است که باید با قدرت این دست‌ها را کوتاه کرد تا افزایش قیمت‌ها بر اساس عرف و قانون صورت گیرد نه اینکه به یک‌باره با افزایش 200 تا 300 درصد روبه‌رو شویم!
Iran, Islamic Republic of
در شرایط کنونی که تمام هم و غم کشور مصروف رسیدگی به بیماری کرونا شده عده‌ای زالوصفت قیمت برخی از کالاها را بعضا بالای 50 درصد افزایش داده‌اند. در اسفند قیمت عدس به کیلویی 8000 تومان، لپه 12000 تومان، لوبیا چیتی 15000 تومان بود ولی الان عدس به 20/000 تومان، لپه 23000 تومان و لوبیا چیتی 25000 تومان رسیده است.
Iran, Islamic Republic of
اگر به مراکز خرید و فروشگاه‌‌ها رفته باشید، ازدحام جمعیت را در برخی از این مکان‌‌ها به چشم خود مشاهده می‌کنید. به جای اجرای قوانین سخت‌گیرانه‌تر نسبت به این مکان‌‌ها، عده‌ای همچنان اصرار دارند مساجد و حرم‌های مطهر را از مردم دلداده خدا و رسول و‌ اهل‌بیت خالی نگه دارند!
Iran, Islamic Republic of
دولت جلوی رشد فزاینده قیمت سکه و ارز را بگیرد
Iran, Islamic Republic of
دست خود دولته کجای کاری شما؟1
Romania
کدوم دولت؟!
Iran, Islamic Republic of
ببخشید مثبت دادم ،
مگه قاضی زاده هاشمی. وزیر سابق بهداشت مولتی ملیاردری حسن روحانی نگفت.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا با ترور سردار شهید سلیمانی به تکفیری‌ها هدیه داد
.
United Arab Emirates
...
Iran, Islamic Republic of
خودت با محدود نکردن ...این اوضاع را درست کردی و کمر مردم را شکستی !!!!
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
مدعیان دروغین حقوق بشرازسال 1389 تاکنون حامی جنایات جنگی اسرائیل در سوریه هستند.
مدعیان دروغین حقوق بشرازسال 1394 تاکنون حامی جنایات جنگی عربستان در یمن هستند.
Romania
....
Iran, Islamic Republic of
ای کاش همین قانون برای رفتارهای پرخطر فرهنگی هم اجرا می شد.
اگر در ادارات دولتی به افراد بدحجاب خدمات نمی دادند،اگر کارمند آرایش کرده و ... غیبت می خورد، اگر....، اگر.... شاید الان وضع حجاب این نبود!
خدا لعنت کنه تمام مدیران بی مسولیت فرهنگی رو!
...
Iran, Islamic Republic of
اول خودت بزن ،بعد جنابعالی شریک مرگ و میر ایرانیان و مسئول مستقیم آ ن هستی با تصمیمات دستگاه و عوامل
France
ی روز ماسک زده میخواد تلافیشو سر مردم خالی کنه!
...
Iran, Islamic Republic of
...