پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - 26 Nov 2020
 
۳۰
۱۷۹
کمدی – تراژدی در سه پرده//

پاسخ خواندنی وحید جلیلی به موسوی خوئینی ها/ «لبه پرتگاه؛ فرصت اندک؛ اوضاع غیرقابل ‌دوام‌»

چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۴
کد مطلب: 732468
آقای خوئینی‌ها! در نامه فرموده‌اید گرانی نگران‌تان می‌کند. می‌شود بپرسیم گزارش گرانی را دقیقا کدام رفیق‌تان به شما رسانده است؟ آن که در خانه ۵۰ میلیاردی می‌نشیند؟ یا آن پرچمدار جنگ فقر و غنا که از عرش انقلاب، فقط یک خانه خیابان فرشته برایش مانده و از مبارزه‌اش با آمریکا فرش قرمزی زیر پای برجامیان؟
پاسخ خواندنی وحید جلیلی به موسوی خوئینی ها/ «لبه پرتگاه؛ فرصت اندک؛ اوضاع غیرقابل ‌دوام‌»
به گزارش جهان نيوز، وحید جلیلی یادداشتی درباره نامه اخیر حجت‌الاسلام موسوی خوئینی‌ها نوشته که در ادامه می‌آید:

اکنون کشور عزیز ما در بن بست و بحرانی از سختی و ناخشنودی دست و پا می زند ...ملک و ملت به لبه پرتگاه وحشتناک ویرانی و نابودی رسیده است". این بخشی از نامه سرگشاده جمعی از اعضای نهضت آزادی در تبیین وضع کشور است.  

در همین نامه آمده است : "اتخاذ هدفهای احساساتی افراطی،...، سیاستهای نابخردانه و بالاخره ناتوانی مسوولین و نادرستی روشهای پیروی شده در سیاست خارجی، کشور پرافتخار ایران را به بدترین انزوای سیاسی انداخته است، بدنامی و بی‌اعتباری بین‌المللی را نصیبمان کرده است و ما را در معرض دائمی توطئه‌های "تلافی گرانه" قرار داده است. علاوه بر اینها از ارتباط و احترام و استفاده از جریانهای بین‌المللی محروم گشته‌ایم."

پای این نامه را ؛ مهندس بازرگان ، دکتر یزدی ، مهندس صباغیان ، مهندس معین‌فر و ...امضا کرده اند.

جماعتی که امضایشان پای نامه است؛ معتقد بودند فارغ از زندگی دینی ِفردی،  با "دانسته‌هایی از مبادی غیرمتعارف" نمی توان حکمرانی درستی داشت. منظور آنها از دانسته هایی از مبادی غیر متعارف، ایمان به محاسباتی در عالم بود که حقایقی مثل خدا وقرآن و  نبوت و امامت را هم در بر می گرفت.

مهم ترین جزء این نامه البته ؛ مهم تر از اسامی معتبرِ امضاکنندگان ؛  تاریخ انتشار آن است: اردیبهشت 1369. به ادعای نهضت آزادی؛ سی سال پیش، جمهوری اسلامی در بن بست و در لبه پرتگاه و در آستانه ویرانی و نابودی بوده است.
دوباره بخوانیم :

" اکنون کشور عزیز ما در بن بست و بحرانی از سختی و ناخشنودی دست و پا می زند ...ملک و ملت به لبه پرتگاه وحشتناک ویرانی و نابودی رسیده است".

بر همین مبنا هم بود که ؛ امضا کنندگان نامه اردیبهشت شصت و نه ، یازده سال قبل از آن، در اعتراض به تسخیر لانه جاسوسی از دولت استعفا دادند و حاضر به ادامه همراهی با امام نشدند.

***
محور اصلی اشغال سفارت آمریکا، موسوی خوئینی‌ها بود ؛ که " اکنون" (اردیبهشت69) از رهبران برجسته جناحی بود که مجلس شورای اسلامی را با ریاست مهدی کروبی بطور کامل در اختیار داشت، کاندیدایش در انتخابات ریاست جمهوری رای آورده بود، و از کرسی های اصلی دولت؛  وزارت کشور به عبدالله نوری و وزارت ارشاد به سید محمد خاتمی از اعضای مجمع روحانیون رسیده بود. مصطفی معین منتخبِ ائتلاف "مستضعفین و محرومین" در انتخابات مجلس سوم ، سکان وزارت آموزش عالی را به دست گرفته بود ، بسیاری از جایگاههای کلیدی دولت در اختیار جناح چپ بود و از دیدگاه پیشکسوتانی مثل مهندس بازرگان،  در دوره مسئولیت این عزیزان،  " ملک و ملت به لبه پرتگاه وحشتناکِ ویرانی و نابودی " رسیده بود.

******
اکنون در حالی که سی سال(سه تا ده سال و شش تا برنامه پنجساله )  از نامه " لبه پرتگاه" بهار 69 گذشته،  نامه دیگری در تابستان 99 با همان مضمون،  این بار با امضای موسوی خوئینی ها ! منتشر شده است .

****
در این سی سال،  جمهوری اسلامی توانسته است از مملکتی که به گواهی کارشناسان و صاحب نظران معتبر و باتجربه ای همچون مهندس بازرگان در" بن بست" و در " لبه پرتگاه وحشتناک ویرانی و نابودی " بوده است ؛ کشوری بسازد که در برخی صنایع و فناوری های مهم دنیای امروز از هوا-فضا و هسته ای گرفته تا زیست فناوری و سلول های بنیادی تا نانوتکنولوژی و صنایع موشکی و پهپادی و ... جزو هشت یا پنج یا سه کشور اول جهان است.

در چالش های منطقه ای،  آمریکا را با هفت هزار میلیارد دلار هزینه در غرب آسیا  از سوریه بیرون انداخته ،در یمن ناکام گذاشته،در لبنان به زوزه واداشته، در عراق رسما محکوم به خروج کرده و در ماجرای اسرائیل  از جنگ 33 روزه به جنگ  22 روزه و جنگ 8 روزه کشانده است.

در همین سی سال ناقابل که در پیش بینی قاطع و قریب الوقوع عقلا و دنیادیدگانِ نهضت آزادی تاخیری مختصر ! پیش آمده، جمهوری اسلامیِ در  لبه پرتگاه وحشتناک ویرانی و نابودی ؛  حدودا بیست و پنج انتخابات سراسری با صدها میلیون رای برگزار کرده که متوسط مشارکت در آنها از بسیاری کشورهای اروپایی و آمریکایی بیشتر بوده است.

در این سی سال "دهها هزار"  روستا ؛ در ایران از جاده یا برق یا گاز یا همه اینها  برخوردار شده و میلیون ها جوان ایرانی از تحصیلات عالی  با کیفیت بالاتر از همه کشورهای منطقه و در موارد زیادی قابل رقابت با جوامع صنعتی غرب،برخوردار شده اند که  فقط بخشی از آنها اکنون بیش از 4000شرکت دانش بنیان را اداره می کنند که یک قلم موفقیتشان صادرات لوازم درمانی و پزشکی در بحران کرونا به آلمان و ساخت پتروپالایشگاه ستاره خلیج فارس و صدور بنزین تولیدی آن به امریکای لاتین است.

و در همین جمهوری اسلامی که سی سال پیش به خاطر "  اتخاذ هدفهای احساساتی افراطی، و سیاستهای نابخردانه در سیاست خارجی"  در  لبه پرتگاه وحشتناک ویرانی و نابودی بوده! ؛ همین چند ماه پیش دهها میلیون ایرانی از زن و مرد و پیر و جوان و نوجوان با فریاد انتقام سخت به خیابان ها آمده اند  تا میزان تَره ای که این ملت برای ترّهات عقلا و صاحبان دانسته های متعارف و منکران مبادی غیرمتعارف معرفت و خِرد؛ خُرد می کنند را به نمایش بگذارند.

********** 
برگردیم به نامه هفت تیر 99 آقای موسوی خوئینی ها.
اولا تاکید کنیم؛ ما که بخیل نیستیم، دم آقای خوئینی‌ها هم گرم، ان شاء الله سی سال بعد هم، در پاییز 1429؛ بزرگوار دیگری احساس وظیفه کند و ملت ایران را در لبه پرتگاه وحشتناک ویرانی و نابودی نشان بدهد. مگر نامه سی سال پیش مرحوم مهندس بازرگان با آن "اکنون" و آن  الفاظ غلاظ و شداد و اعلام بن بست و پیش بینی نابودی قریب الوقوع ایران و ایرانی ، ضرری به کسی رساند؟

تا باشد از این نامه ها . "یبدّل الله سیئاتهم حسنات" ؛ ان شاء الله روح مرحوم بازرگان به خاطر ادخال سرور در قلوب مومنین بابت مرور نامه سی سال پیش ایشان،  مشمول رحمت الهی قرار گیرد و از این منظر؛ نامه آقای موسوی خوئینی ها را هم می شود نوعی باقیات الصالحات دانست. کس نیارد ز پس تو پیش فرست !

البته ما که معتقدیم موسوی خوئینی ها حتی اگر از این جنس باقیات الصالحات هم از خودش به جا نگذارد ؛ به خاطر نقش بی بدیلش در تسخیر لانه جاسوسی شیطان بزرگ به دو شرط جایش وسط بهشت است .

یکی اینکه نفرین پیرمرد‌های مستجاب الدعوه ای  مثل تاج‌زاده و عباس عبدی و سعید حجاریان (که مشت های‌گره‌کرده‌شان را به سینه می‌کوبند و تسخیرکنندگان لانه را لعنت می‌کنند) او را نگیرد و دوم آنکه خودش به درگاه شیطان توبه نکند و مشمول احباط نشود.

*
در نامه بهار 69 نهضت آزادی به "وعده‌های به مستضعفین و شعارهای پرطنین" اشاره شده بود که قاعدتا نقطه اوجش در آن روزگار ؛ "ائتلاف مستضعفین و محرومین" مجلس سوم؛ با شعار "جنگ فقر و غنا" و "مرگ بر اسلام آمریکایی" بود.

ائتلافی که موسوی‌خوئینی‌ها مغز متفکر و از ستون های‌اصلی آن بود.

*
سه سال بعد از "پرتگاه وحشتناک ویرانی و نابودیِ" نهضت آزادی ؛ من آقای موسوی خوئینی ها را برای اولین و آخرین بار از نزدیک دیدم : میتینگ ائتلاف نیرو‌های خط امام در دانشگاه شهید بهشتی. قبل از مرحله دومِ انتخابات مجلس چهارم.

مجمع روحانیون "مبارز" ؛ از رقیب عقب افتاده‌بود و امید داشت در مرحله دوم انتخابات جبران کند. آقای‌کروبی که آن زمان رئیس مجلس بود ، نفر سی و یکم تهران شده‌بود و آمار شهرستانها هم از این بهتر نبود.

منِ دانشجوی یک‌لاقبا که برخلاف استادمان آقای مهدوی‌کنی و رفیقش آقای کروبی قائل به حذف صددرصدی رقیب نبودم و نه نفیسه فیاض بخش و محمود صابر همیشگی را برای مجلس بهتر از مرضیه دباغ و  حاجاقا رحیمیان می دانستم و نه از آن سو حاضر بودم به جای عمید زنجانی  نام سعید حجاریان  را بنویسم ؛ نگران از غلبه فلّه‌ای جناح راست،  رفته‌بودم به همایش انتخاباتی نیرو‌های خط امام! و موسوی خوئینی‌ها ، کاندیدای ناکام مرحله اول،  سخنران جلسه بود.

از جمعیت تُنُک حاضر در سالن و حرف‌های ناامیدانه خوئینی ها می‌شد فهمید که مخالفانِ عصبانی ِ "استکبار و اسلام آمریکایی" ، شانس چندانی برای پیروزی ندارند و همین هم شد.

جناح چپ که موسوی خوئینی‌ها از رهبران موثر و اصلی اش به شمار می‌آمد،  برخلاف چهارسال قبلش که توانست فهرست "مهدوی کنی" را با اتهام " اسلام آمریکایی" و "ضد ولایت مطلقه فقیه" از گردونه خارج کند این بار خودش در انتخابات کنار رفت.

در مجلس سوم؛  خوئینی ها و جناحش معتقد بودند که "راستی‌ها " (اصولگرایان بعدی) : « با ولایت مطلقه فقیه مشکل دارند و نظرات ولی فقیه را به مولوی و ارشادی تقسیم می‌کنند و اختیارات ولی‌فقیه را در حد اختیارات رسول الله نمی‌دانند و به اندازه کافی با آمریکا دشمن نیستند و حتی ممکن است خیال مذاکره  و سازش به ذهنشان خطور کند » و این گناهی بود از دیدگاه خوئینی‌ها و کروبی و تاج‌زاده و سعید حجاریان و عباس عبدی ومیردامادی و رجب مزروعی و ...؛ نابخشودنی. کار به جایی رسید که مریدان کروبی و خوئینی‌ها، شیخ محمد یزدی را در مسجد ارگ با فریاد  مرگ بر ضد ولایت فقیه و مرگ بر اسلام آمریکایی از منبر به زیر کشیدند و از مسجد بیرون کردند چون او را لایق نمایندگی در مجلس انقلابی و پیرو ولایت مطلقه فقیه نمی‌دانستند و البته چند روز بعد که امام ؛ آقای یزدی را به عضویت شورای نگهبان منصوب کرد سوت زنان خودشان را به  کوچه علی چپ انداختند ، اگر چه در خلوت دلخور بودند که چرا نتوانسته اند امام را جوگیر تبلیغات خودشان کنند.

چهارسال بعد  اما،  اما آن تب تند به عرق نشسته بود و "ائتلاف مستضعفین و محرومین" که به رهبری کروبی و خوئینی‌ها و سید محمد خاتمی و عبدالله نوری، توانسته بود در انتخابات مجلس سوم، اسلامِ سازشکارِ جناح راست را رسوا و خانه‌نشین کند؛ خودش در آستانه خانه‌نشینی بود.

***
از همایش دانشگاه شهید بهشتی و سخنرانی آقای خوئینی‌ها تنها جمله‌ای که به خاطرم مانده این بود که "من که خانواده‌ام بازاری بوده‌اند مخالف بازارم؟" (قریب به همین مضامین).

 جو انتخابات،  خوئینی‌ها را گرفته بود و داشت سیگنال‌های متفاوتی می‌داد. دیر شده بود البته و انتخابات مرحله دوم هم آمد و رفت و جوگیر‌ها را جا گذاشت.انتخابات تمام شد اما جوگیری حضرات چپ  تمام که نشد هیچ؛وارد ابعاد  عجیب و غریبی شد و سال ها بعد، از ابراز ارادت به بازاری های متدین به اظهارچاکری و نوکری به درگاه سرمایه داری لائیک و پذیرش ولایت مطلقه شیطان بزرگ بر دنیای متعارف ، رسید.

*
خوئینی‌ها اگرچه از سوی مردم کنار گذاشته شد؛ هنوز کرسی "مشاور سیاسی رهبری"  را داشت.

آیت الله خامنه‌ای او را که از معدود روحانیون مخالف رهبری او ؛ در مجلس خبرگان بود در حکمی به مشاورت خود منصوب کرده بود.

این حکم در شرایطی صادر شده‌بود که احمق‌های بسیاری؛  تمام مشکلات کشور را به تسخیرلانه جاسوسی نسبت می‌دادند و عده نه چندان کمی، موسوی خوئینی‌ها را به سبب نقش بی‌بدیلش در آن ماجرا ؛ جاسوس شوروی یا رهبر اصلی گروه فرقان یا سرچشمه تندروی و افراط در کشور معرفی می‌کردند و در این ادعا هم بسیار مصر بودند و حکم رهبری ( که جو گیر فضاسازی های آن ها نشده بود)  برایشان موجب تعجب و حتی دلخوری بود.

شاید خود موسوی خوئینی‌ها هم متعجب بود. بالاخره هرچه که باشد او به عنوان یک چهره ضد آمریکایی و مخالف اسلام لیبرال سرمایه دارها، شرعا نتوانسته بود خودش را قانع کند که به رهبری آقای خامنه‌ای رای بدهد. چه بسا خامنه‌ای از نگاه او به اندازه کافی انقلابی نبود و ممکن بود در غیاب امام؛ راه نفوذ آمریکا و اسلام لیبرال و غرب‌زده‌ها و سازشکارها گشوده‌شود و او و دوستان خط امامی‌اش مهدی کروبی و سید محمد خاتمی و هادی غفاری و عبدالله نوری و غلامحسین کرباسچی واسحاق جهانگیری و  ... وظیفه داشتند از انقلاب در برابر این خطر محافظت کنند!  

******
به نامه اخیر برگردیم.
تفاوت نامه آقای خوئینی‌ها با نامه مرحوم بازرگانِ منزوی و بی مسئولیت ، در آن جاست که در روزهایی این نامه را منتشر کرده که رفقا و مریدانش لااقل در دو قوه سکان دار بوده اند. مجلس تَکرار پس از ۴سال، تازه چند روزی است بارش را زمین گذاشته و دولت "تَکرار" در هفتمین سال استقرار ،همچنان سر کار است.

 اسحاق جهانگیری؛ اصلاح طلب مشهور و مرید قدیمیِ خوئینی ها و  صاحبِ جمله طلاییِ و تاریخیِ "یادتان هست؟"؛ همچنان مدیر ارشد  قوه مجریه  است.

آخوندی مسئول ارشد ستاد میرحسین موسوی که قرار بود از ۸۸ تدابیرش در حوزه مسکن را اجرایی کند ؛  در ۹۲ رسید به جایی که میرحسین می‌خواست برساندش و رساند وضع مسکن را به جایی که می‌خواست برساند.

آرزوی آخوندی البته این بود که ۸۸ به قدرت می‌رسید و می‌توانست جلوی ساخت میلیونی مسکن در عرض ۴ سال ۸۸-92 توسط حزب اللهی های جوان  را بگیرد و سیاستی مبتنی بر  دانسته های مبادی متعارف اعمال کند   اما اگر چه در آن مقطع ناکام ماند پس از آن توانست به شکل تحسین برانگیزی جبران کند و به پاس خدماتش به جای دو بار، پنج بار از مجلس محترم  رای اعتماد بگیرد!

"یادتان هستِ" جهانگیری را که یادتان هست آقای خوئینی‌ها؟

"تَکرار" رفیق گرمابه و گلستانتان را چطور؟


****
 در نامه فرموده اید که گرانی نگرانتان می‌کند. می شود بپرسیم گزارش گرانی را دقیقا کدام رفیقتان به شما رسانده است؟

آنکه در خانه ۵۰ میلیاردی می‌نشیند؟ یا آن پرچمدار جنگ فقر و غنا که از عرش انقلاب،  فقط یک خانه خیابان فرشته برایش مانده و از مبارزه‌اش با آمریکا فرش قرمزی زیر پای برجامیان؟

گرانی روی ابراهیم اصغرزاده فشار آورده یا هدایت آقایی یا مری ابتکار و سید هاشمی که شام عروسیشان  خوراک لوبیا بود؟

یا سید محمد خاتمی و سلبریتی های دور و برش که از توی جکوزی پنت هاوسشان در تهرانجلس  یا از متلشان در اُتاوا برای فلاکت مملکت توئیت می کنند؟ 
  
راستی از شیخ غلامحسین کرباسچی نماینده امام در ژاندارمری چه خبر؟

وظیفه مرزبانی‌اش را خوب انجام می‌دهد؟ شنیده‌ام شبانه‌روز مواظب است کسی از مرزهای جُردَن؛  به قلعه جنگ فقر و غنایتان نفوذ نکند.

بچه های روزنامه سلام کجا هستند راستی آقای مدیر مسئول! بگذریم.

****
اسم محسن حججی به گوشتان خورده است حاج آقا؟  حسین حریری، مصطفی صدرزاده، محمد جاودانی، عباس دانشگر، محمودرضا بیضایی،حسن قاسمی دانا، ... .

الو! حاج آقا! معنایی دارد این اسم‌ها برایتان؟و صدها و هزار ها و دهها و صدها هزار اسم دیگر که به اندازه شما بصیرت نداشتند که با "دانسته هایی از آن مبادی که برای دوستان غربزده و سکولار  نامتعارف است  " نمی شود جان خود را فدا کرد. حیف شد؛ اجازه نگرفته بودند از مبادی عرفی شما برای این که جانشان را بدهند تا شما امنیت داشته باشید با امامشان به زبان طعن سخن بگویید.

 اسم  قنات ملک را شنیده‌اید؟ روستایی نزدیک راور.

بی‌بی‌سی که زیاد نگاه  می‌کنید،  حتماً باید آشنا باشد آن بچه دهاتی برایتان که پرزیدنت ترامپ این روزها اسمش را زیاد می‌برد. یادتان نیامد؟

بیشتر فکر کنید. همان که سال 78 به رفیق "تَکراری"تان نامه نوشت و گفت به مریدان ایرانیِ شهید آبراهام‌ لینکلن زیاد دل خوش نکند، آنها هزار تایشان هم به یک موی محسن حججی معتقد به دانسته های "غیرمتعارف برای ِدنیای آزاد و بی بحران ! غرب" ،  نمی ارزد.

یادتان نیامد؟ همان که دُم آن سگ زرد را گرفت و از سوریه بیرونش انداخت. ببخشید حاج آقا به آمریکا توهین شد. اشکال شرعی نداشته باشد خدای نکرده ؛، به دولت آمریکا بد گفتیم .مثل رفیق سابق ما  قلبتان درد نگیرد.او هم مثل شما و رفیق جدیدش ترامپ محترم (که نباید او را تخریب کرد!)؛  حاج قاسم را سمبل "سلطه جویی منطقه ای"! می دانست.  در هر صورت خوب شد به تشییع جنازه  نیامدید وگرنه ممکن بود با دانسته هایی از مبادی غیر متعارف مواجه بشوید.حاجاقا! آن دهها میلیون نفری که در آن مراسمات شرکت کردند احتمالا  خیلی بیش از رفقای میلیاردر و قالتاق شما گرانی را حس نمی کردند ؟ دیده اید فیلم بعضی رفقای عزیزقدیمی میلیاردرتان را که چطور به حاج قاسم طعنه می زنند و بد و بیراه می گویند؟

حاجاقا یادتان هست تیتر می‌زدید: اسلام ابراهیمی، اسلام آبراهامی!

راستی بچه‌ها از آمریکا خبری برایتان نمی‌فرستند؟

زیادند که دست‌پرورده‌هایتان، ما شاءالله در هر ایالت آمریکا چند تا پناهنده از پرچمدارانِ جنگ فقر و غنا ! و دشمنان اسلام آمریکایی!  دارید. بعضی‌هایشان در بازدید از کلوپ همجنس بازها مضامین نامه شما را توییت می‌کنند و بعضی زیر اعلامیه ازدواجِ سفیدشان.

**** 
حاج آقا یادتان هست چه قشقرقی به پا کردید سر ولایت مطلقه؟

 و رفقای‌تان گفتند آقای خامنه‌ای ولایت مطلقه فقیه را قبول ندارد! و می خواستند امام را هم حتی جوگیر کنند.

که  زد توی دهنشان که : “  خامنه‌ای خورشید انقلاب است! “ که اگر قرار بود ولی فقیه هم جوگیرِ فضاسازی های امثال شما بشود که ولی فقیه نبود دیگر.کسی بود مثل کاهنان سلف شما که آنها بگویند : " مملکت در پرتگاه وحشتناک ویرانی و نابودی است"  و او تقدیم کند جمهوری اسلامی را به تمدن سکولار و کارآمد و شکوفا و حقوق بشریِ غرب که به جای مبادی نامتعارف؛دانسته هایش را از مبادی متعارف می گیرد و این روزها شکوفایی و کارامدی و حقوق بشرش را بیش از هر دوره دیگری در خیابان های آمریکا شاهدیم.

*
آقای خوئینی های عزیز! خبر از آینده می دهید؟ چرا در کنار پیشگویی از آینده کمی به گذشته نگاه نکنیم؟   

نگران نباشید.شما گذشته را شفاف کنید ؛ آینده- به هر دومعنا-  روشن خواهد شد .اما نگرانی شما ازآینده نیست،از گذشته تان است که حالا زیر نورافکن نگاه مردم است.
آینده وقتی در خطر خواهد بود که امثال شما بتوانید برای بار صدم نعل وارونه بزنید و در جمع بندی درست گذشته،  اخلال کنید و گرنه امام حکیم ما آن روز که گفت : " جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر نه یک کلمه بیشتر" ؛ می دانست چه می کند.

  هدف آن بزرگ این بود که امید بدهد : "  اوضاع غیرقابل‌دوام‌ " است.

اگر چه خواسته اید ما را از اوضاع غیر قابل دوام بترسانید ولی ناخواسته نوید داده اید.
 چرا  هرگاه ملت در آستانه جمع بندی های بزرگ قرار گرفته و موقعیت مکاران و ساده لوحان در خطر افتاده و غیر قابل دوام بودن وضعشان آشکار شده به تکاپو افتاده اند تا " لبه پرتگاه"  بسازند .

یادتان هست آن نامه مشعشع قبلی  را!

 یادتان هست پیش‌بینی‌های‌تان را؟ مجلس ششم از خاطرشما هم رفته باشد از یاد ما نرفته است. چیزی مشابه شورای شهر اول تهران که آن هم دربست در اختیار اصلاح طلبان بود و چیزی در مسخره و شامورتی بازی از مجلس اصلاحات کم نداشت.

سیزده سال بعد از نامه اردیبهشتی نهضت آزادی؛  این بار نوشتن نامه اردیبهشتی برای جهنم خواندن ایران بر دوش گروه دیگری افتاده بود.

اول بخش هایی از نامه را با هم بخوانیم و بخندیم :

" آنچه ما را بر آن داشت تا بدین صورت مصدع اوقات شویم؛ حساسیت شرایط، "فرصت اندک" ؛ و بزرگی خطریست که پیش روی کشور است ...شاید در تاریخ پر فراز و نشیب معاصر ایران، هیچ زمانی را به حساسیت امروز نتوان یافت.... با این حال و روز کشور، فرصت چندانی باقی نمانده است. غالب ملت ناراضی و نا امید، اکثریت نخبگان ساکت یا مهاجر، سرمایه های مادی گریزان و نیروهای خارجی از هر طرف کشور را احاطه کرده اند." راستش من همین الانش هم که می خوانم جوگیر می شوم وبی درنگ دنبال تلفن می گردم که به کاخ سفید زنگ بزنم که ما رو نخور.اینقدر انرژی دارد این نامه.

این ادخال السرور و  باقیات الصالحات دوم مربوط می شود به نمایندگان مجلس ششم  و اردیبهشت 1382.

برای تغییر ذائقه؛  اسامی بعضی امضا کنندگان نامه " فرصت اندک!" را مرور کنیم؟
سرکار خانم حقیقت جو نماینده اصلاح طلب دوره ششمِ مجلس شورای اسلامی که فعلا مقیم ایالات متحده بوده  و بنا به اعلام خودشان با افتخار به  ازدواج سفید مشغول هستند.

جناب نورالدین پور موذن که ایضا در آمریکا تشریف دارند وفقط سرچ نامشان در گوگل کافیست کمالاتشان را آشکار کند.

جناب رجب علی مزروعی فعلا ساکن بلژیک و همکار اپوزیسیون.

جناب علی اکبر موسوی خوئینی پناهنده به ایالات متحده و جنابان  میثم سعیدی ، محسن صفایی فراهانی ، جمیله کدیور ،محسن میردامادی و ... . که یکی در کیش بیزنس دارد،دیگری در لندن و ... و البته همگی غمخوار فقرا و نگران گرانی.

**
"لبه پرتگاه" نهضت آزادی و "فرصت اندک "مجلس ششم و "اوضاع غیر قابل دوام" شما ؛ همگی از یک جنس است.

هم نهضت آزادی در لبه پرتگاه بود ، هم مجلس ششم فرصت اندکی داشت و هم اوضاع شما غیر قابل دوام است و البته هر سه ترجیح دادید فرافکنی کنید.خود را مساوی "جمهوری اسلامی" گرفتید .و هنر و مزیت  خامنه ای در  این است که او  همچون شما، خود را معادل جمهوری اسلامی نگرفته بلکه همچون سلف صالحش عمیقا به "جمهوری" اسلامی معتقد است.

او مثل شما نیست که اگر رای بیاورید آن چنان سرمست می شوید که دیگر خدا را هم بنده نیستید و اگر رای نیاورید فتنه به پا می کنید و از ولی فقیه و شورای نگهبان خواستار وتوی رای جمهور می شوید و اگر بوی رای نیاوردن به مشامتان بخورد نه خود را که ملک و ملت را در لبه پرتگاه می خوانید و می خواهید .

خامنه ای همچون خمینی ؛ مدافع جمهوریتی است که از پس هزاران سال مردم را برکشید و به آنها فرصت آزمون و خطا و تجربه داد. جمهوریت در نگاه "خواصی از بندگان خدای متعال" ترجمه "حول حالنا الی احسن الحال "  است. و جماعت " من النور الی الظلمات" را که ولایت طاغوت ، برگزیده اند چه رسد که ادعای کهانت کنند.

 به برکت جمهوری اسلامی ، فرجام پیش بینی های ِمدعیان؛ از بازرگان و بنی صدر تا منتظری و خوئینی ها همیشه پیش روست.

نامه تان را 7 تیر منتشر کرده اید. نمی دانم تعمدی در انتخاب این روز داشته اید یا خیر اما بنی صدر هم در 7 تیر ادعا و شوق "غیرقابل دوام بودن اوضاع" را داشت  اما  وقتی با دانسته هایی از منابع متعارف ؛ زیر ابرویش را برداشت و در پاریس،  رجوی او  و دخترش را در کنار گرفت عاقبتِ " انقلاب اسلامی" پشت کرده به ولایت فقیه  آشکار شد و معلوم شد انقلابیگری منهای امامت چقدر دوام می آورد و چه فرجامی دارد.  

 نامه‌هایتان دیگر تَکراری شده است حاج آقا!

راستی چطور است که هر وقت از چشم ملت می‌افتید نامه نوشتن‌تان گل می‌کند.
 البته در مواجهه با شما و جریان‌تان ، دیگر عادت کرده‌ایم به چرخش‌های ۱۸۰ درجه .
عادت کرده ایم که رفقای بالای دیوارتان  را در حال لیس زدن چکمه‌های بوش و ترامپ ببینیم، عادت کرده‌ایم که پرشورترین عدالتخواهان جنگ فقر و غنایتان در جکوزی برج هایشان غمخواری‌ برای ملت را توییت کنند.

 عادت کرده‌ایم دشمنان بخش خصوصی و سینه‌چاکان بخش ِتعاونی و دولتی را ؛ امروز درچکادِ سرمایه‌داری و بانکداریِ رانتی ایران ببینیم، عادت کرده ایم دل دادن و قلوه گرفتن آمریکا را با دشمنان  قدیمی و شیفتگان و موالیان امروزی‌اش ببینیم اما نامه اخیر، برگ برنده شما در ربودن گوی سبقت از چرخش‌های ۱۸۰ درجه رفقا و  دست پروردگانتان است.

"تا نشان سمّ اسبت ‌گم‌ کنند        ترکمانا نعل را وارونه زن"
 
درد سرتان ندهم حاج آقا!

 از جمهوریت کینه دارید چرا به ولایت سنگ می زنید؟ جمهوری ؛ اوضاعتان را غیر قابل دوام می کند دیگر. نمی شود یک بار سوار شد و برای همیشه از گرده ملت سواری گرفت. و از ولایت به همین خاطر مکدرید که پشتیبان جمهوریت است.بین خودمان باشد بعضی از رفقای اصولگرایتان هم همین گلایه را از ولایت دارند. تقاضایی که شما سال 88 از رهبری داشتید بعضی رفقای راستی تان خرداد 76 داشتند و هردوتان تو دهنی خوردید، هم از مردم هم از رهبری.

از مردم ترسیده اید اقای خوئینی ها.نه به خاطر تورم و گرانی.نگرانیتان از گرانی نیست از آگاهی است.

  یادتان هست برای بزک برجام ؛ از صدر تا ذیل‌تان چه تدلیس ها کردید؟عبای پیامبر به دوش گرفتید و به مشاطگی شیطان مشغول شدید.

 حالا مردم دارند می بینند فرجام پیشگویی هایتان را که : "  باغ برجام چه سیب ها و گلابی هایی خواهد داد!"

تاوانِ برجام عزیزتر از جانتان را رهبری باید بدهد؟!

اگر کدخدا ، خَدویی هم کف دست رفقای ذوق‌زده‌تان نیانداخت ؛ تلافی‌اش را سر نظام می‌خواهید در بیاورید؟

جناب مفسر قرآن! بیشتر تلاش می‌کردید شاید می‌توانستید کذب بودن قرآن (این منبع دانسته های نامتعارف!) را ثابت کنید و دروغ بودن «انهم لا اَیمان لهم»  را به مردم  نشان بدهید. نشد؟  چرا فحشش را به خامنه‌ای می‌دهید؟

خامنه‌ای چه کند که آیه قرآن(این منبع دانسته های نامتعارف) غلط در نیامده؟

که  اقیانوسی که  به ملت نشانش دادید سراب بوده و کابوس‌تان شده؟

"امضای کری تضمین بود " و قسم موکد پروردگار که " ان تنصروا الله ینصرکم" تضمین نبود!

 با عمامه‌های سیاه و سفیدتان به منبر رفتید که مردم! وعده‌های خدا پوچ است به وعده شیطان دل ببندید!

کلید مشکلات شما در دست کدخدای  مودب و باهوش - همانکه آن پیرمرد شیطان بزرگش می‌نامید -  است.

حالا که « یَعِدُهُمْ وَیُمَنِّیهِمْ ۖ وَمَا یَعِدُهُمُ الشَّیْطَانُ إِلَّا غُرُورًا  »  آشکار شده  چنگ به چهره  آقا می‌اندازید؟

خامنه‌ای گفت بروید در خانه‌های ۵۰ میلیاردی بنشینید و دم در کاخ سفید ختم امن یجیب بگیرید و دنبال کلید بگردید تا مشکلات حل بشود ؟

ختم امن یجیب جواب نداد؟ کنسرت بگذارید، ؛ شاید جواب داد.بلدید که.

از این شعبده‌ها که زیاد در آستین دارید، چند تایش را رو کنید. سلبریتی هم که علی‌برکت‌الله تا دلتان بخواهد دارید. بگویید کمکتان کنند.در ایران هم که لازم نیست باشند حتماً.

از همان کانادا یا لس‌آنجلس یا پاتایا یا آنتالیا هم می‌توانند توییت کنند دلسوزی تان را. «النصیحت لائمه المسلمین»تان را و از تیرانا البته.

حساب کرده اید احتمالاً رویشان: «نعم العون علی طاعه الله»!

خدا برکت بدهد به بن سلمان. تا دلتان بخواهد رسانه درست کرده برایتان و سلبریتی خریده برای دلسوزی هایتان.

بن سلمان را که یادتان هست؟ برادرزاده ملک خالد و ملک فهد. به دنیا نیامده بود هنوز آن روز که راهپیمایی وحدت و تظاهرات برائت از مشرکین راه افتاد در مکه و مدینه.

امیرالحاج بودید حاج آقا یک زمان‌هایی. چه راه درازی را آمده اید حاجاقا تا تیتر یکِ بی بی سی و عیران عنترنشنال. خسته نباشی دلاور.خداقوت پهلوان!

حاج آقا خیلی زور دارد و زر دارد و تزویر دارد حرف‌هایتان.

برائت را که فروختید و به جایش دوستانتان در  ولایت شیطان بزرگ، ذوب ، بلکه بخار شدند. حالا وحدت را آماج کرده اید؟ ستون خیمه را می خواهید بزنید که مبادا جمهوریت ؛اوضاع غیر قابل دوامتان را به رخ شیطان بزرگ بکشد؟  

چقدر طناز هم شده‌اید حاج آقا! قلمتان هم بزنم به تخته بدک نیست. به نائب امام زمان تیکه می‌اندازید؟

« إِنَّما نَحْنُ مُسْتَهْزِؤُنَ»؟
یک کتابی در خانه ایرانی‌ها هست که از دیدگاه شما ممکن است  از "مبادی غیر متعارف معرفت" شناخته شود. در آن کتاب نوشته: « اللَّهُ یَسْتَهْزِئُ بِهِمْ وَ یَمُدُّهُمْ فِی طُغْیانِهِمْ یَعْمَهُونَ».

 همان کتابی که عمامه های سیاه و سفید ، دروغ اعلام‌ کردن آیاتش را کمر بستند. « لَنْ یَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرِینَ عَلَى الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلًا »یش را به سخره گرفتند.

و « قاتِلُوا أَئِمَّةَ الْکُفْرِ إِنَّهُمْ لا أَیْمانَ لَهُمْ »اش را قمار کردند و مدال "محور شرارت" گرفتند .
" وَلِبَاسُ التَّقْوَىٰ ذَٰلِکَ خَیْر " را بیرون آوردند وبه خلعت almost nothing شان فخر فروختند.

برای " مالکم لاتقاتلون فی سبیل الله و المستضعفین"اش شعار " نه غزه نه لبنان" ساختند و .. و .... و..   .

عالیجناب از پس پرسه‌های پرثمر جناحتان در کاباره‌های متعارفِ دیپلماسی ِالتماسی ؛ حالا که مست و عور و تلوتلو خوران با اردنگی پس فرستاده شدید و سیاست ورزی تخیلی و رمانتیک‌تان مضحکه خاص و عام شده،  بر سفره جمهوری اسلامی آروغ عقلانیت می‌زنید و ایمان مومنان را به سخره می‌گیرید که زمین کج بود وگرنه خوش رقصی رفقای ما،  مو ، لای درزش نمی رفت؟

بهتر است به جای تراژدی سازی برای کشور؛ کمدی خودتان را ادامه بدهید .و در این کمدی-تراژدی؛ پرده آخر هر چه باشد فرار رندانه شما نخواهد بود.   

شیطان سر کارتان گذاشت؛انتقامش را از دین خدا می خواهید بگیرید ؟

جناب خوئینی های عزیز ! "نتیجهٔ محاسبات متعارف و براساس آراء و تحلیل‌های شناخته‌شده در حکم‌رانی " را هفتصد سال بعد از آغاز رنسانس ؛ امروز در خیابان های آمریکا و فرانسه با سابقه دو قرن و نیم حکمرانی مدرن ببینید. اگر  دانسته های متعارف یوتوپیایِ سکولار شما می توانست حقوق بشر و اشتغال و عدالت و آزادی بیاورد امروز دست پروردگانتان که در فرار از جمهوری اسلامی به سیاتل و واشنگتن و نیویورک و لس انجلس گریخته اند مجبور نبودند بهت زده به تماشای امنیت و عدالت و آزادی آمریکایی بنشینند و برای تشفّی دل داغدارشان نامه شما را شیر کنند که : " اگر آمریکا بدون جنگ و تحریم و ترور و نفوذ و  با آن همه ادعا،  قاراشمیش است و اوضاعش دوامی ندارد ،ایران هم بحمدالله با مساعی مشکورِ برجامیان ، و برنامه ریزی موفق اصلاح طلبان ،هم چرخ سانتریفوژهایش ایستاد و هم چوب حراجی که به ارزشهای انقلاب زدند لای چرخ اقتصادش  گیر کرده و به مردم فشار می آورد تا زمینه لازم برای تحقق بقیه آرزوهای غرب پرست ها فراهم شود." هم دلداری آنها به خودشان قابل درک است و هم وقاحت مثال زدنی شما ، اما توصیه می کنم روزی دو بار قبل از ناهار و بعد از شام دانسته های متعارفِ " لبه پرتگاه" و " فرصت اندک" را مرور کنید .

خدا را شاهد می گیرم هرگز دوست نداشتم جناب موسوی خوئینی ها را  این چنین مورد خطاب قرار دهم ولی بس است هر چه :

" ما را به رندی افسانه کردند      پیران جاهل شیخان گمراه"  این رندی شیخ پیر از حد تحمل بیرون بود.  

ما نیز همچون ایشان معتقدیم "اوضاع امروز غیرقابل‌دوام‌ " است و به قول یکی دیگر از مبادیِ دانسته هایِ غیر متعارفِ ما ایرانیان یعنی حضرت حافظ
"دائما یکسان نباشد حال دوران غم مخور"

و همان مبادی ایضا تاکید می کنند : ای دل ار سیل فنا بنیاد هستی بر کند
چون تو را نوح است کشتیبان ز طوفان غم مخور
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


نوشته خوئینی ها رو هم بزارید تا بتونیم مقایسه کنیم
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بسیار زیبا و خوب بود این متن
Iran, Islamic Republic of
.... باید ضمن حفظ اصول انقلاب در سیاست‌ها تجدید نظر نماییم .
Iran, Islamic Republic of
مردم نظام را قبول دارند ولی باید سیاستهای کلی وکلان کشور که موجب قفل شدن اقتصاد کشور گردیده اصلاح شود.
لشکری
Iran, Islamic Republic of
حفظ اصول انقلاب اسلامی با سیاستهای لیبرالیستی اصلاح طلبان ممکن نیست!!
Iran, Islamic Republic of
جناب جلیلی باید توجه داشته باشند افرادی مثل موسوی خوئینی ها که از امنا حضرت امام بوده و مسئولیتها متعددی در زمان ایشان داشته اند یکی از اجزا ستون فقرات نظام می باشند وقطعا انتقاد ایشان ، از سر دلسوزی برای نظامی است که قبل از انقلاب خود را وقف مبارزه ودر دهه اول خود را وقف خدمت به انقلاب نمو ده اند.!!!!
Iran, Islamic Republic of
هههه هرکی با امام عکس داره جزو ارکان نظامه؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
ایشون فقط با امام عکس نداره ،دادستان کل کشور با حکم امام بوده ، رهبری دانشجویان تسخیر کننده جاسوسخانه آمریکا بعهده داشته ، نماینده خبرگان ومجلس شورا بوده ، از مبارزین قبل از انقلاب ومردان اجرایی دهه اول انقلاب واز نزدیکان ومشاوران حضرت امام بوده است.
مینا
ملاک حال افراد است
Iran, Islamic Republic of
اشتباه مثبت دادم خب خیلی ها علی رغم سوابق خوب در پایان کارنامه ای بد را ارائه دادند.
درنگ
Iran, Islamic Republic of
اتفاق تمام این مناصب و مقامات ضد امریکایی را جناب جلیلی اشاره کرده
و
پرسیده از حاج آقا که شما نگران آینده نیستید از گذشته خود پشیمانید
خدا عاقبت همه را به خیر کند
روزی با شعار مرگ بر ضد ولایت مطلقه فقیه دنبال رای بوده
امروز با طعنه و کنایه به ولی فقیه دنبال خودشیرینی برای آمریکاست
تا شاید چراغی برای فردایی روشن کند
اساسا با این همه نوچه ای که پرورش داده و فرستاده در خیمه لشگر مقابل چه نیازی به این نامه پراکنی ها دارد؟!
Iran, Islamic Republic of
ایا تسخیر لانه جاسوسی به حکم و خواست امام رخ داد؟
اشعث بن قیس هم از طرف امیر المومنین حکم داشت، شمر هم سردار سپاه امیر المومنین بود ، شمشیر زبیر به سیف الله معروف شد از طرف پیامبر ولی.....
کاش قدری سواد تاریخی مون رو بالا ببریم
بعد می فهمیم صرف عکس داشتن با شورت ورزشی ما رو ورزشکار نمیکنه
رشیدی
Iran, Islamic Republic of
.....
ایمانی
Iran, Islamic Republic of
آقایی که به دادستان بودن خوئینی هااستنادمی کنی وقت کردی متن جناب جلیلی راهم بخوان!
درضمن این جناب جلیلی نبوده که نامه سرگشاده به رهبری نوشته ودرشت گویی کرده. آنکه اهانت کرده شخص آقای خوئینی ها بوده.
جای ظالم ومظلوم عوض نشود.
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
بابا این نوشته جلیلی اینقدر عمق و طول ندارد که وقت روی نوشته اش تلف کنید .!!
حسین
Iran, Islamic Republic of
نامه موسوی خوئینی ۷ یا ۸ مشکل را مطرح کرده . بهتربود آقای جلیلی بجای این یادداشت طولانی ، آن موارد را یک به یک پاسخ دهد ..
Iran, Islamic Republic of
ملاک حال فعلی افراداست
راد
Iran, Islamic Republic of
تشکر از آقای جلیلی بسیار مفید بود
راد
Iran, Islamic Republic of
فقط زمانه تغییر کرده و اسم افراد چیز دیگری است....
قاسم مهدوی
Iran, Islamic Republic of
...
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
خوئینی ها و سایر اصلاح طلبان باید در مورد دلار 20000 تومانی و شکست برجام پاسخگو باشند و فرار به جلو نکنند.
حجت
موسوی خویینی ها رهبری فکری قاتلین مطهری است؟!!
ایرانی الاصل
Iran, Islamic Republic of
همان امام خمینی فرمودند حال افراد مهم است نه گذشته آنان، مانند شاگردان و رفقای موسوی خوئیینی ها که الان در آمریکا و اروپا ضد انقلاب شده اند ،...
Iran, Islamic Republic of
ملاک حال فعلی افراد است
Iran, Islamic Republic of
معیار حال افراد است
باید دید امثال این اقا چه کارنامه ای از خود به جا گذاشته و پشت چه دولتهایی بودند حاصل سینه چاک کردنشون برای غرب چه شد؟
شاید بد نباشه قدری هم راجب شهادت استاد مطهری و عامل قتل اشون مطالعه کنید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
شمر هم پشت سر امیرالمومنین نماز میخواند
بنی صدر هم در هواپیمای پاریس تهران امام بود
Iran, Islamic Republic of
جناب ملاک حال فعلی افراد است . تعریف و تمجید وعکس گرفتن با امام ره و ... ملاک نیست .
Iran, Islamic Republic of
صحبت های فرزند بزرگ شهید مطهری رو بخونید پامنبری های موسوی خوئینیها تحت تاثیر این فرد استاد مطهری رو شهید کردند.
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز بهتره تاریخ را مطالعه بفرمایید.
مخالف اصلاحات
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان تا این مملکت را ته دره نبرند دست بردار نیستن.
Iran, Islamic Republic of
آقای جلیلی! عالی، موجز، تلگرافی و بسیار نافد بود! گمان می کنم جناب خوئینی ها را تا اعماق وجودش متاثر کند!
.
United Arab Emirates
..........
ولی
Iran, Islamic Republic of
این پاسخ به در و دیوار کوبیدن بود نه نقد نامه ...
Iran, Islamic Republic of
بله توهین کننده به رهبرعزیزمان با این نامه به در و دیوار کوبیده شد.شماناراحتید؟!
حجت
اقای جلیلی ممنون عالی بود چرا دیگران ساکت هستند چرا از مظلومیت سید علی چیزی نمی گویند
آدم شناس
Iran, Islamic Republic of
با تشکر از سایت جهان نیوز که این گزارش و مقاله بسیار ناب و پر مغز را باز نشر نمودند . کاش از صدا و سیما هم پخش می شد . تا سیه روی شود هر که در او غش باشد !
علی
Iran, Islamic Republic of
عجب نامه بلند و پر از ارجاعی. ولی خب حال داد؛کوبنده بود. به شرط اینکه مخاطب بخوندش و ..
United States
من خوندم
اینها حرفها جواب حرف موسوی خوئینیها نیست
فقط یه مشت ناسزا است در جواب یک دغدغه که هیچ توهینی در آن نبود
United States
چیزی نفهمیدی کلا
عمق قلمش برای امثال تو قابل فهم نیست
رضا
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما ! ....
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
کاملا درسته کافیه آقای جلیلی به اسامی افرادی که به خارج پناه برده اند نگاهی بیندازه ببینه دست پرورده های جناب خوئینی ها هستند یا دیگران.
مطلع
Iran, Islamic Republic of
اکثر افراد فراری به خارج اصلاح طلب هستن از جمله مهاجرانی و خاوری و حقیقت جو و غیره .
درنگ
Iran, Islamic Republic of
خویینی ها که جواب تیزتری حقشه
چون خودش بهتر از بقیه میدونه که چه کارست
ولی این نامه برای مردم روشنگری خوبی بود
Iran, Islamic Republic of
یا مطلب نخوندی یا فکر کردی بقیه هم مثل خودت نخوندن و یه چیزی برا خودت بلغور کردی...

اتفاقا استخراج تشابهات نامه فعلی خوئینی‌ها با نامه سال 69 تأمل برنگیزه
United Arab Emirates
عزيزم من هم از كاخهاى انچنانى كوخهاى اين چنينى برجام تو خالى جام زهر وعدها ى صد روزه گلابيهاى اندازه هندونه و دمكراسى فوق مدرن ٨٨ چرخش برعكس سانتىفيوژها فرار دسته جمعى...!!!! به اغوش شيطان واين روزها هم عوض شدن جاى حق وباطل چيزى نفهميدم
Iran, Islamic Republic of
من هم این چیزی نفهمیدمتان را نوفهمم!!!
Iran, Islamic Republic of
همین قدر که غرب پرستان عصبانی شدند یعنی تیر جناب جلیلی به هدف خورده. دستمریزاد آقای جلیلی
Iran, Islamic Republic of
جناب جلیلی؛ مردم فارغ از دعوا های سیاسی و جناحی و حتی فارغ از جواب دادن و تحلیلهایی که دردی از مردم دوا نمیکند واقعا خسته و ذله شده اند. ....
Iran, Islamic Republic of
شاید تحلیل خوبی کرده باشد ولی ولی ولی ....موسوی خوئینها کجا واقای وحید جلیلی کجا ؟؟؟؟ .
علی
United States
پس معلومه شما اقا وحید را نمیشناسید عزیزدل
Iran, Islamic Republic of
خوءینی کجا و رهبر کجا
حمید
Iran, Islamic Republic of
خوئینی ها در حد و اندازه نامه نوشتن به رهبر معظم انقلاب نبود.
United States
میشه کمی درباره حد و اندازه مقبول برای نامه نوشتن بفرمایید
Iran, Islamic Republic of
شعور وبصیرت سیاسی وفرزند زمانه خویش بودن ...
Romania
.....
Iran, Islamic Republic of
درودخدابربرادران جلیلی
Iran, Islamic Republic of
بله شماهم اعتقاد دارید که این بزرگان نباید در لشگر اسامه باشند چون خیلی شانشان زیادی بالست
United Arab Emirates
باسلام در پيشگاه خداوند كسى عزيزتر است كه تقوا داشته باشه نه شهرت حججى يادت هست خيلى از سردارها شال انداختند بر تابوتش تا تبرك باشه براى اخرتشان!!!!!
Iran, Islamic Republic of
درست فرمویدید...
Iran, Islamic Republic of
مردم واقعا خسته و ذله اند...ولی همین جریان خوئینی‌ها بودند و هستند که مردم رو ذله کردند و می‌کنند...... ...
Iran, Islamic Republic of
برجامو پله کردند / ملتو ذله کردند
Iran, Islamic Republic of
این وضع را کی برای مردم درست کرد؟؟!!! .
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان مقصر وضع موجود هستن.
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیزم دلیل اصلی درد های ما همین آدمای فاسدی هستند که به عناوین مختلف مسولیت داشته آند باید متخلفین و بدکاران رسوا بشند یا نه!!؟ این روشنگری ها باعث میشه تا ما با چشم باز رای بدیم که مفسدین سرکار نیان دیگه ۰
حسن
Iran, Islamic Republic of
احسنت.
هادی
Iran, Islamic Republic of
احسنت اقای جلیلی،
خداخیرت بده
Iran, Islamic Republic of
مرحبا به آقا وحید.
عمار گونه، پاسخ دندان شکنی دادی.
Iran, Islamic Republic of
.........
باغیرت
Iran, Islamic Republic of
ماشاالله آقا وحید
نامه خویینی ها شبیه آن نامه بدون سلام به آقاست!....
.
Iran, Islamic Republic of
....
33 بر 0
Iran, Islamic Republic of
واقعا کمتر تحلیلی اینقدر دقیق،زیبا و دلنشین دیدم.عالی بود.این روز ها هم میره و به خاطر همینه که دادشون در اومده
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
روزی که باید بابت هزینه تراشی برای انقلاب و مردم محاکمه میشدند، دستمریزاد هم گرفتند!!!
Iran, Islamic Republic of
.......
United States
واقعا دست آقای جلیلی درد نکند.......
Iran, Islamic Republic of
جزاکم الله خیرا
Iran, Islamic Republic of
............
Iran, Islamic Republic of
رهبری معظم تنها کسی بودند که در اوج کرونا و مشکلات اقتصادی مشاغل آسیب دیده به اجرای کمک مومنانه رهنمون شدند. شما به عنوان دلسوز مردم جناب موسوی خوئینیها چه کردید؟ مردم حق را می بینند باطل همیشه در بلواها و غبارآلود کردن فضا پنهان نمی ماند
سعید
احسنت حاج وحید .
نامه شما هم روشنگری زوایای پنهان تاریخ انقلاب بود.
هم درس ولایت پذیری و افشای خطوط ولایت ستیزان و
هم درس منافق شناسی و برملا شدن چهره نفاق بعد از انقلاب
ایمان
Iran, Islamic Republic of
........
احمد
Iran, Islamic Republic of
..........
حیدر
Canada
من وحید جلیلی را خیلی دوست دارم ولی این نامه کمی احساساتی و تا حدی عصبی بود،.....
Iran, Islamic Republic of
پاسخ غیرتمندانه به توهین رندانه،آنهم به ساحت رهبری عزیزمان بود.
دستت درست آقاوحیدجلیلی
Iran, Islamic Republic of
درود
قلم فرسایی نمودید ...
Iran, Islamic Republic of
.یشترش به عقده گشایی می‌ماند تا پاسخ منطقی!!!!.
Iran, Islamic Republic of
ارجاعات نامه خیلی قشنگ است.
Iran, Islamic Republic of
بسیار موجز متقن و با استناد و جواب کوبنده و محکمی بود!!
.
Iran, Islamic Republic of
تیربه هدف خورده وغرب پرستان عصبانی اند
Iran, Islamic Republic of
اشکال نداره، به دوستان اصلاح طلبتان بگوئید نامه دکتر جلیلی را منتشر و دفاعشان را از نامه موسوی خوئینی ها بنویسند! اما هیچ نشریه اصلاح طلبی جرأت نمی کند، نامه را منتشر کند، همانگونه که هیچ وقت متن برجام را جرأت نکردند منتشر نمایند و تنها به دفاع از آن پرداختند!
Iran, Islamic Republic of
اون که عقده گشایی بود، نامه خوئنی ها بود!
شما برو منطق را مرور کن!
Iran, Islamic Republic of
............
غلامی اسدآباد
Iran, Islamic Republic of
جوابی عالمانه و طنازانه و شیک و خواندنی و غیر ملول و مستدل بود . احسنت
Luxembourg
چقدر مطلب نوشتی! خسته نشدی؟ پدرجان آقای خوینی از روحانیون و صاحب منصبان همین نظام بوده لطفا مانع انتقاد نشوید تا کارها بهتر انجام شود.
Iran, Islamic Republic of
خوئینی ها و سایر اصلاح طلبان باید پاسخگوی وضع موجود باشند نه منتقد !
درنگ
Iran, Islamic Republic of
چطوره شما که موافق انتقادید فقط مسیر یک طرفه را قبول دارید و اجازه انتقاد به طیف خودتان مثلا موسوی خویینی ها را رد میکنید.
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا موسوی خوئینی ها این نامه رو نوشته که مانع انتقاد مردم به عملکرد همفکران افسادطلبش در این سالهای طولانی و خصوصا این 7 سال اخیر بشه!
خواسته که انتقاد به حق مردم را به سمت رهبری بکشونه که ...
Iran, Islamic Republic of
وحید!!!
سلام خدای متعال بر تو وبر برادر بهتر از خودت سعید
و رحمت واسعه خداوند برپدری که امثال شمارا تحویل
جامعه اسلامی داده و رحمت به شیری که خوردید
مدتها بود مطلبی به این پر محتوایی نخوانده بودم.
Iran, Islamic Republic of
احسن به قلمت و ومحتوای مستدل و منافق ستیزتان
Iran, Islamic Republic of
چقد بی مایه،سطحی وعامیانه نوشتید.لابدفکر میکنید رسالت انقلابی خود را انجام دادید..
United States
واقعا چقدر عالی نوشته بود
حتی یک خطش قابل گذشت نبود
همش عمیقا محتوا داشت

تو نفهمیدی
Iran, Islamic Republic of
نکند اقازاده خوئینی ها هستید ؟!
Iran, Islamic Republic of
شما برو عمیق و عالمانه! بنویس .
دلارام
United States
افرین به این بصیرت وقلم جناب جلیلی....
United States
.....
نباتی
Iran, Islamic Republic of
حتی اگر: چرخ گردون گر به این دنیا به کام ما نرفت..
سه طلاقه کرده ایم خویینی ها تو غم مخور
از استادان اهل قلم که به یاری حضرت آقا می آیند خیلی متشکرم ... آقای شریعتمداری و آقای جلیلی و بقیه بزرگواران ..
Iran, Islamic Republic of
احتمالا آقای جلیلی اوضاع اقتصادی خوبی دارند ومانند مردم بیچاره شرمنده خانواده خود نبست والله حرف حق ناراحتی ندارد.
Iran, Islamic Republic of
حرف های ایشان را نفهمیدی ایشان که نگفته وضع اقتصادی مردم خوب است بلکه برعکس ایشان از وضع اقتصادی بد مردم بیشتر از خوئینی ها ناراحت است اما علت این نابسامانی اقتصادی را جریان حامی خوئینی ها می داند
Iran, Islamic Republic of
معلوم شد اصلا نامه رونخوندی.
آقای جلیلی که درطول نامه ازمستضعفین وحقوق آنها گفته وکنایه اش به سرمایه سالاران است
Iran, Islamic Republic of
شما جواب نامه رو بخون! بعد از وضع ایشون داستان بگو!
اتفاقا اونایی که از جکوزی هاشون در خونه های 50 میلیاردی، دارند توئیت برای فقرا!! میزنند؛ از همفکران و همراهان همین موسوی خوئینی هستند!
Iran, Islamic Republic of
عجب تو دهنی زده آقا وحید!
حامد
Romania
خدا خیرت بده دکتر جلیلی ،یه پدر مادری امثال شما عزیزان و تحویل جامعه میده ...
Iran, Islamic Republic of
دلار هفت توماني شده 20 هزارتومان و گوشت كيلوئي 5 توماني به 120 هزارتوماني را هم به افتخاراتتان اضافه كنيد
عملكرد بيش از هفت سالتان همين است.
Iran, Islamic Republic of

گوشت 5 توماني شده 120 هزارتومان
و دلار هفت توماني 20 هزارتومان
عملكرد همه تان هست
لطفاً امانت دار باشيد
Iran, Islamic Republic of
اشتباه مثبت دادم
Iran, Islamic Republic of
بسیار پرمغز با کدهای اساسی و مستند ، که برای جوانان و اهل تحقیق قابل استفاده بوده و برای تنویر افکار عمومی بسیار مناسب می باشد.
دلسوخته
Iran, Islamic Republic of
درود برسعید عزیز.الحق نامه خویینی ها چنین جوابی میخواهد.شیر مادر حلالت ای مرد بصیر..
رسول
Iran, Islamic Republic of
آفرین آقای جلیلی عزیز،
دلسوزان نظام را خوشحال نمودیدید و بدخواهان و منافقان را ناراحت و عصبانی.
در پناه خدا باشید!
سید
Iran, Islamic Republic of
خیلی عالی بود خدا حفظ تون کنه..
کاش همه جوان ها این نامه شما با دقت چند بار میخواندند
رضا
Iran, Islamic Republic of
جناب خوئینی ها پس چرا زبان به کام گرفتی و صدایت درنمی آید؟..............
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
افرین بر این مشهدی هوشیار و انقلابی و ولایی..
کیسه نخ نمای اصلاح طلبان دیگر تار و پودی ندارد!!!
خانه های میلیاردی در ولنجک فرشته و....
Iran, Islamic Republic of
اقای وحید جلیلی یادشان رفته بود از نامه پنج تن از دوستان اصلاح طلب دولتی (همین الان سرکار) که باید رهبری جام زهر را بنوشند و ......
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
بنام خدا
این نوشتار بسیار متقن و متین و با ادبیات روان و دلنشین می‌تواند روایتی
بیواسطه باشد از کسانی که که روزگاری
برای خود کسی بودند.
سهراب
Iran, Islamic Republic of
آقای جلیلی خدا حفظت کنه..
نامه ... یک همچین جواب تمیزی میخواست که شما عمارگونه از عهده اش برآمدی..
دمت گرم آقا وحید
شیر مادر حلالت
سید
Iran, Islamic Republic of
احسنت...درود بر غیرت وشجاعت وعلمت...رحمت خدا بروح پدرت ...امیدوارم همیشه همینجوری باشی وبمونی در مسیر ولایت انشاالله
حسن
Iran, Islamic Republic of
سلام جواب خیلی عالی بود ولی اگر آقای خوئینی ها این جوابها را می خواند که کارش به اینجا نمی کشید
Iran, Islamic Republic of
بیچاره یه انتقاد کرده
Iran, Islamic Republic of
خوب جلیلی هم جوابش رو داده.شماناراحتی؟!
Iran, Islamic Republic of
خداحفظت کنه خدا بهمه مابصیرت بده چقدراقا مظلومه..
Iran, Islamic Republic of
خدا حفظت کنه لذت بردم واقعا عالی بود ض
Iran, Islamic Republic of
سخنان خوب و نغزی اقای جلیلی گفتند باید این مطالب را بارها تکثیر کرد
حق
Iran, Islamic Republic of
بنام خدا آقای خوینی وآقای خامنه ای هردوازسادات هستندبی حرمتی وهتاکی بیجهت به اولادفاطمه که قطعاموردرضای خدا نیست.
Iran, Islamic Republic of
چه ربطی داشت، بااستدلال شما ازبنی صدر گرفته تا جعفر کذاب هم محترمند!!!
بله سادات احترام دارند تا جایی که جلوی دین خدا و ولی خدا وارزشها موضع نگرفته باشند.اتفاقا این حسن دین و نظام است که افراد بر اثر شایستگیهاشان محترمند، ....
Iran, Islamic Republic of
اگر سادات هست به ساحت مقدس تنها حامی مظلومان و مستضعفان و دشمن سرمایه دارن مفسد که حق مردم محروم را چپاول کرده اند بی احترامی نکند تا ما هم پاسخ دندان شکن ندهیم
Iran, Islamic Republic of
آقای خوئینیها از وضعیت جاری کشور ولو به اشتباه انتقاد نموده ، پاسخ وی لجن پراکنی نمی باشد.
وزنه سیاسی
Iran, Islamic Republic of
نامه آقای جلیلی توهین نیست، بلکه شرح ماجرای جریان شناسی انقلاب اسلامی و شبکه نفوذ است.
Iran, Islamic Republic of
اولا که خوئینی ها بانامه سرگشاده به رهبری توهین نموده، ثانیا برای گل آلود کردن اوضاع وفرار ازبارمسئولیت به جای پاسخگویی وعذر خواهی، ژست دلسوزی وطلبکاری گرفته، ثالثا جناب جلیلی هم آب راصاف کرده وگذشته وحال ایشان واطرافیانشان رابیان نموده. اگر این توهین است خوب عمل خود خوئینی ها واطرافیانش است.
رابعا معلوم شد درست نامه رانخوندی!
ماد
Iran, Islamic Republic of
درود خدا بر رهبر جمهوری اسلامی ایران خدا لعنت کند کوفیان رنگ به رنگ را!!!
خدا سلامتی طول عمر با عزت به رهبر ایران بدهد و نسل هرچی کوفی ریا کار و از ایران برچیند
...
Iran, Islamic Republic of
آقای جلیلی احسنت به این قلمتان ..
محمدجواد
Iran, Islamic Republic of
بسیار زیبا بود.
چه خوب میشد جزوه یا کتابی این نامه را شرح میداد تا برای تک تک مطالبی که بهش اشاره کرده نریم کل گوگل رو دور بزنیم.
اگر سایت جهان نیوز هم براش پاورقی بزنه قبوله.
Bavelayat
Iran, Islamic Republic of
مشت محکمی بر دهان یاوه گویان بود
خداوند مدافعان ولایت همچون شما را حفظ نماید
.
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
به نظرم نظام نیاز به اصلاحات واقعی در همه ی زمینه ها داره
تا کی میخاد این وضعیت ادامه داشته باشه ؟
Iran, Islamic Republic of
نظام نه دوست خوبم. مردم و اندیشیدن صحیح آنها به دقت و تیزبینی احتیاج دارد، به منظور دستیابی به انتخاب درست قوه مجریه کشور که کارهای اجرایی در زمینه های اقتصادی، اجتماعی و غیره را برعهده دارد.
Iran, Islamic Republic of
داره از آب گل آلود ماهی میگیره، وزمینه سازی برای فتنه1400
Iran, Islamic Republic of
...مردم گرفتارند چندین سال هست با بد بختی زندگی میکنند .
مطیع امر رهبری
Iran, Islamic Republic of
واقعا عالی بود آقای جلیلی، ای کاش همه مردم چنین نوشته هایی رو بکوبن تو صورت خوئینی‌ها وامثالشون تا اینچنین جرات قد علم کردن به روی رهبری نداشته نباشند، درود به امام راحل (ره)ورهبرمان سیدعلی (مدضله العالی)ودرود به شهید سردار دلها ودیگر شهیدان، ماپشت رهبریم وشیطان صفتان انشاالله شکست میخورند
Iran, Islamic Republic of
برادری که اشاره فرمودید ایشان از امام حکم داشتند وقضا و قضا جهت دیاداوری عرض می شود در صدر اسلام نیز طلحه وزبیز بودند وعمروعاصها هم بودند وامام هم فرموده بودند میزان حال فعلی افراد هست
Iran, Islamic Republic of
چند روز طول کشیده این نامه را بنویسه . ادبیاتشم که خیلی سخته . فقط غلط گیریش یه عالمه زمان نیاز داره . فارغ از تایید یا نفی ان . نوشتار بسیار فاغری دارد
Iran, Islamic Republic of
از یک طرف داره اشغال سفارت را محکوم میکنه و از طرف دیگر دفاع.تکلیف خودش مشخص نیست.
Iran, Islamic Republic of
خیرعزیز میگه آقای خوئینی ها خود بانی تسخیرلانه جاسوسی میشود وامروز دلداده یانکیها!!!
شکوهی
Iran, Islamic Republic of
جوانان عزیز ما به خاطر سنشون بیاد ندارند ، همین حامیان خوئینی برای تسخیر لانه جاسوسی عمدا پیشدستی کردن که دیگران زودتر به اونجا نرسند لذا بجز اندکی، بخش اعظم اسامی جاسوس ها و عوامل نفوذی آمریکا در ایران را هیچ وقت منتشر نکردند ، هیچوقت هم سرنوشت اون قسمت اسناد معلوم نگردید !! اکثر تسخیر کنندگان لانه جاسوسی در حال حاضر یا فرنگ نشینند یا در داخل اصلاح طلب !!
Iran, Islamic Republic of
دو روز قبل 13 آبان تظاهراتی اعتراضی بر ضد ورود شاه به امریکا بود و پس فرداش اشغال سفارت توسط گروه موسوم به دانشجویان خط امام جهت تحویل شاه بود و امام هم حمایت کردن و این حرکت به اسم شخص خاصی ثبت نشد.
شکری
Iran, Islamic Republic of
خوئینی و باندش منحصر به این هفت هشت سال اخیر نمیشه .
اربابی
Iran, Islamic Republic of
.......۰
Iran, Islamic Republic of
دمت گرم جلیلی من فامیل ودوست شهیدجاودانی هستم تا اخرپشتتم عزیز
هندونه فروش محل
United Arab Emirates
باسلام درود بر شما اقاى جليلى درست دست گذاشتيد روى زخمشان
حالا كه دستشان خالى ايست وحرفى براى گفتن ندارند از برجام هم ابى برايشان گرم نشد فكر برپا كردن علم فتنه هستند تا سرپوش بگذارند روى .... كه اين همه سال به خورد مردم دادند .
Iran, Islamic Republic of
واقعا متن نامه اونقدر زیبا و جذاب بود که از خودنش سیر نمیشدم
Iran, Islamic Republic of
عالی بود خیلی لذت بردم .
Iran, Islamic Republic of
آفرین بر شیر مرد دلیر وحید جلیلی
Iran, Islamic Republic of
اینها یک مشت مرده سیاسی هستند که خیلی تلاش میکنند که بگن ما هنوز نمردیم ، بابا تو مردی خودت خبر نداری
ااا
Iran, Islamic Republic of
آقای جلیلی ایشان یکی از یاران امام بوده.و ایشان دلسوز ملت هستن....!!!!!!!!!!
فدائی
Iran, Islamic Republic of
اقای جلیلی میدوننی باچه کسی طرفی ایشان عمریست درسایه انقلاب هرکاری تونسته کرده مواظب خودت باش دل شیرداری ها
Romania
شیر مادرت حلالت جلیلی
Iran, Islamic Republic of
در نامه های پند و اندرزی باید مسائل از دید طرف مقابل هم بررسی و یا مناظره بشه.وگرنه یکطرفه و با روش برخی مطبوعات و رسانه ها ایشان تمام ادبیات و گفتار آنان را یکجا کپی و تکرار کرده که نه تنها برای مخاطبش قانع کننده نیست و بلکه تبلیغ علیه خودش است.
وزنه سیاسی
Iran, Islamic Republic of
دست نویسنده درد نکنه. بسیار عالی. یک دوره جریان شناسی انقلاب، شبکه نفوذ و برانداز را در نامه آقای وحید جلیلی می تواند دید و عمارگونه از انقلاب و امام جامعه دفاع، و شبکه نفوذی و برانداز را رسوا و به زباله‌دان ریخت. "ما می توانیم"
جان فدای سیدعلی
Iran, Islamic Republic of
سلام ودرود خدا برمجاهدان راستین راه خدا حاج قاسم سلیمانی مرد میدان نبرد با دشمنان مسلح و مردان مجاهد چون جلیلی درمیدان جنگ نرم ....
سرباز
Iran, Islamic Republic of
سعیکم مشکور آقای جلیلی رحمت خدا بر شیر مردانی مثل شما داغ دلمان رو تشفی دادی ........
Iran, Islamic Republic of
درود بر شما آقای جلیلی
رحیم اسماعیل پور
Iran, Islamic Republic of
...
حیدر
Iran, Islamic Republic of
باسلام بسیار عالی وموشکافانه با یاد اوری سوابق اقای موسوی خویینی ها متن تنظیم وبیان کنه مطلب شده بود بقول پیر فرزانه انقلاب ملاک حال فعلی اشخاص است
Iran, Islamic Republic of
خدا بیامرزه اون پدرت رو وحید حرف دلمون رو زدی به این جماعت ...q
شاهین
Iran, Islamic Republic of
درود بر آقای وحید جلیلی و جلیلی ها که حرف دل ملت آزاده ایران را زده است
هانیه
Iran, Islamic Republic of
سلام خدمت جلیلی عزیزاحسنت به جواب دندان شکنی که دادی ..
سحهوری
Iran, Islamic Republic of
بهتر بود پاسخ محتوای سخن خوئینی ها داده شود . .....
Kardarblash
Iran, Islamic Republic of
سلام و صلوات خداوند بر وحید جلیلی
م
Iran, Islamic Republic of
عالی بودعااااالی.حرفهای آ جلیلی.محشر بود
Iran, Islamic Republic of
خدا امثال شما جلیلی ها رو برای این انقلاب حفظ فرماید