چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - 15 Jul 2020
 
۲
۱۴

نیکزاد: مسکن مهر بهترین راه مقابل تحریم بود

چهارشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴
کد مطلب: 732402
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در انتخابات شاهد عدم رضایت مردم از عملکرد دولت یازدهم و دوازدهم بودیم، گفت: مردم امیدی از جانب دولت برای حل مشکلات معیشت، ازدواج ، مسکن، تولید و اشتغال، صنعت، کشاورزی و تجارت نمی بینند.
نیکزاد: مسکن مهر بهترین راه مقابل تحریم بود
به گزارش جهان نيوز، علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در ویژه‌برنامه گام دوم انقلاب بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت گفت: طرح مسکن مهر یکی از بزرگترین طرح هایی است که طی آن یک دولت توانسته در مدت زمان 8 سال ساخت 4300  واحد مسکونی را آغاز و  2800 واحد آن را به اجرا در آورد و الباقی را با 70 درصد پیشرفت فیزیکی به دولت بعد تحویل دهد.

* مسکن مهر 16 میلیون نفر را صاحب خانه کرد
وی ادامه داد: این پروژه علاوه بر اینکه توانست انبوه سازان و پیمانکاران را با خود همراه سازد مصداق بارز اقتصاد مقاومتی نیز بود، زیرا اولاً کاملا درون زا بود و هیچگونه مصالح ساختمانی آن از خارج تامین نشد. دوماً موجبات دریافت پیشنهاد قراردادهای ساخت مسکن از آمریکای لاتین و  کشورهای همسایه شد. سوماً عدالت محور و مردمی بود. چهارماً قریب به 16 میلیون نفر از بند مستاجری رها گشته و در خانه‌های خود ساکن شدند.

* مسکن مهر بهترین حربه در برابر تحریم ها بود
نیکزاد با بیان اینکه مسکن مهر بهترین حربه در برابر تحریم ها بود، تصریح کرد:اما دولت یازدهم جفا کرد و بنده در قامت خادم مردم باید عرض کنم که اطلاعات غلطی به آقای روحانی در مورد مسکن داده شد و به این ترتیب حدود 6 سال از عمر دولت ایشان رفت، در حالیکه در جهت اتمام پروژه مسکن مهر کاری انجام نشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کل هزینه پرداخت شده برای این پروژه 50 هزار میلیارد تومان بوده است که 30 هزار میلیارد آن بازگشته است. ما باید با رعایت اصل 75 قانون اساسی، مدیریت بی پول را به جریان اندازیم و با استفاده از همین مبالغ بازگشته، مجدداً در مسکن هزینه کنیم.

*  مردم برای حل مشکلات معیشت، ازدواج ، مسکن، اشتغال و... امیدی به دولت ندارند
وزیر اسبق راه و شهرسازی افزود: در انتخابات شاهد عدم رضایت مردم از عملکرد  دولت یازدهم و دوازدهم بودیم. مردم امیدی از جانب دولت در جهت حل مشکلات معیشت، ازدواج ، مسکن، تولید و اشتغال، صنعت، کشاورزی و تجارت نمی بینند.

وی ادامه داد: از طرفی با توجه به برخی وقایع در مجلس دهم مردم از عملکرد این مجلس نیز ناراضی بوده اند ، خصوصا در تصویب 20 دقیقه ای برجام ( اینکه برجام نظامات کلیه شئونات زندگی مردم از ازدواج و عزت تا گذرنامه و تحریم ها، تا کشتیرانی و هواپیمایی و نیز اقتصاد را کلا تحت تاثیر قرار داد)، سلفی گرفتن نمایندگان مجلس با نماینده اتحادیه اروپا و اظهار بی اطلاعی نمایندگان در خصوص افزایش نرخ بنزین!

نیکزاد یادآور شد: همچنین در شرایطی که از 290 نماینده مجلس دهم ،247 نماینده در انتخابات شرکت کردند و 92 نفر رد صلاحیت شدند، بر نارضایتی مردم از مجلس دهم افزوده شد. امروز کار مجلس بسیار سخت است. برای بازگرداندن مجلس به صدر امور نیازمند نمایندگانی متعهد، کارشناس، فعال، پاک­دست و متخصص هستیم که مدیریتشان جهادی و تفکرشان انقلابی باشد.

وی در ادامه گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری، سال 1393 ، اولین جلسه دیدار هیأت دولت یازدهم در تذکر پانزدهم‌شان که فرمودند: « چنانچه فردی از دولت با طرح مسکن مهر مشکلی دارد باید بداند که میلیون ها نفر منتظرند تا خانه هایشان به ایشان تحویل گردد بنابراین این طرح را پیگیری کرده و به اتمام برسانید.» پرواضح است چنانچه وزیری اعتقادی به این طرح نداشت باید صادقانه عنوان می کرد و جایگاه وزارت را تحویل می داد.

نیکزاد ادامه داد: اما اگر طرح را قبول داشت، موظف بود تیمی را برای پیگیری ادامه روند پروژه در نظر گیرد و پس از اتمام، این حق برای دولت مفروض بود تا پیرامون سیاستگذاری مسکن، در اتاق فکرشان طرح و ایده های جدیدی برای مسکن یافته و ارائه دهند؛ که هم مردم صاحب خانه بشوند، هم از افزایش قیت جلوگیری به عمل آید که در حال حاضر اینگونه نیست.

این نماینده مجلس تصریح کرد: اوایل دولت یازدهم شاهد ثبات قیمت‌ها در بازار مسکن بودیم اما با کوتاهی دولت در زمینه تولید، پس از مدتی به یکباره فنر فشرده نرخ مسکن رها شد و با جهش چند برابری تا جایی افزایش یافت که امروز در تهران قیمت مسکن به متری 60 میلیون تومان هم رسیده است و این یعنی یک کارگر یک سال کار می کند و درآمد یکسال او برابر با نیم متر خانه در تهران است!

* مجلس می توانست با تصویب برخی قوانین قیمت مسکن و اجاره را کنترل کند
وزیر اسبق راه و شهرسازی افزود: مجلس می توانست با تصویب قانون مالیات بر خانه های خالی، مالیات بر معاملات مکرر و نیز اجرایی شدن کاداستر قیمت مسکن و اجاره را کنترل کند. با این توصیفات از نظر من ریل گذاری ای وجود ندارد و من اصلا ریلی نمی بینم که بخواهم در موردش نظری داشته باشم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در دولت نهم و دهم با 5 تا 12 میلیون تومان مردم صاحب خانه می شدند. اگر دولت بعدی توانست با 3 میلیون تومان مردم را صاحب خانه کند این حرکت بهتر از قبلی بوده و در واقع می شود گفت ریل گذاری انجام شده در حالیکه فی الواقع چنین نیست.

نیکزاد گفت: گام دوم انقلاب اسلامی یک حرکت عظیم جهادی در تمامی عرصه ها است. این یعنی نقشه راه مطروحه مقام معظم رهبری، در دهه پیشرفت و عدالت با محوریت جوانان، تفکر انقلابی، مدیریت جهادی، فن آوری دانش بنیان و علم ، در عرصه های گوناگون فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به اجرا درآید.

وی ادامه داد: پیشرفت از طریق تولید و خلق ثروت و عدالت از طریق توزیع صحیح آن میسّر می شود. تولید ثروتی که موجب فقر بیشتر فقیر و ثروت بیشتر غنی بشود با اصول عدالت محوری در تضاد بوده و عملا با افزایش شکاف طبقاتی توانایی دولت در تامین نیازهای اولیه مردم جامعه کاهش یافته و یا نامقدور می شود.

* افرادی در حال حاضر متولیان امر هستند که نباید باشند
این نمانیده مجلس افزود: در مسیر دستیابی به پیشرفت و عدالت گره کوری وجود دارد، افرادی در حال حاضر متولیان امر هستند که نباید باشند. باید دارای تفکر انقلابی و مدیریت جهادی باشند که نیستند. چرا در زمینه افزایش قدرت بازدارندگی این عقب ماندگی وجود ندارد؟ زیرا در آن حوزه  افرادی فعال هستند که دارای چنین ویژگی هایی می باشند.

* به دنبال پیشرفتی که طی آن عده ای نابود شوند؛ نیستیم
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: ما به دنبال پیشرفتی که در طی آن چرخ دنده های توسعه عده ای را نابود کند نیستیم. و این شکل غیرعدالت محور مورد قبول مقام معظم رهبری نمی باشد. افرادی که می خواهند مسئولیتی را بر عهده گیرند باید دقیقا برنامه عملیاتی قابل اجرای خود را ارائه دهند.  خصوصا در حوزه های مسکن، ازدواج، ارزش پول ملی، بانکداری، تولید و صنعت ، نیازمند چنین برنامه ریزی هایی هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه ها باید مسأله محور باشند به این صورت که دولت دو راه پیش روی خود دارد یا خودش عالم است و نیاز به دانشگاه ندارد یا عالم نیست و به دانشگاه نیاز دارد ؛ که من با توجه به تجربه وزارتم عرض می‌کنم دولت عالم  نیست و به دانشگاه نیاز دارد.

نیکزاد گفت: بنابراین دولت باید مسائلش را با دانشگاه و جامعه نخبگانی در میان بگذارد، بودجه اختصاص بدهد به شرط دریافت راه حل های علمی و عملی. به این صورت است که از نخبگان که سرمایه های کشور هستند در جهت رسیدن به توسعه و پیشرفت استفاده می شود.
مرجع : فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ب
Iran, Islamic Republic of
جناب حلاهم دیر نشده دولت بخاطر سهل انگاری ومجلسی ها باید به این کم کاری که اینهمه گرفتاری ایجاد کرده جواب بده؟...
Iran, Islamic Republic of
دعاي خير ميليونها نفر كه صاحب مسكن شدند بدرقه راهت اي بزرگ مرد
Iran, Islamic Republic of
انسانی که این طرح بزرگ را برای محرومین و بی سرپناه ها مزخرف خواند . قرار بود در قلب شهر ها ( چون مسکن مهر خارج از شهر ها بودند ) مسکن اجتماعی بسازد و مشکل مسکن مردم را حل کند بعد از 6 سال که با کمک نمایندگان ( وکیل الدوله های فراکسیون بی امیدی و وفراکسیون دو منظوره ها ) بر مسند وزارت قرار داشت آخر و عاقبت مباهاتش کار انجام نداده بود .
Iran, Islamic Republic of
يكي از گزينه هاي عالي براي رياست جمهوري چرا كه ميليونها نفر از دستش خير ديدن
Iran, Islamic Republic of
کار جهادی و انقلابی در این مقطع؛ فقط با حضور مجدد دکتر احمدی نژاد محقق خواهد شد.
چون مردم با برنامه های او همراهی می کنند؛ و لاغیر.
Iran, Islamic Republic of
چه جوری در 4300 واحد مسکونی ، 16 میلیون نفر ساکن شدن؟ یعنی در هر واحد شما تقریبا 4 هزار نفر رو جا دادین..؟؟!!
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
4میلیون و 300 هزار صحیح است که به اشتباه تایپی 4300 درج شده است
محمد بهرامی
Iran, Islamic Republic of
متن اشتباه است 4300 بعد 16 میلیون نفر علی برکت الله
در مدت زمان 8 سال ساخت 4300 واحد مسکونی را آغاز و 2800 واحد آن را به اجرا در آورد و الباقی را با 70 درصد پیشرفت فیزیکی به دولت بعد تحویل دهد.

مسکن مهر 16 میلیون نفر را صاحب خانه کرد
پریا
Iran, Islamic Republic of
سلام چشمم آب نمیخوره از خانه های خالی مالیات سنگین بگیرند! .
Iran, Islamic Republic of
خداوندمتعال‌ پدرومادرتان‌‌‌ رحمت‌کن‌ نگذاشتی‌ قشر ضعیف و متوسط‌‌ نابود شوند
Iran, Islamic Republic of
خدا خیرش بده اگه مسکن مهر احمدی نژاد نبود ....
سهراب
Iran, Islamic Republic of
سلام من ۶۰ سال دارم مستاجرم ترا خدا مثل قانون مسکن مهر عمل کنید در ضمن مسکن هیچ رابطی به تحریم نداره چون تمام مصالح از داخل تولید میشود میتونید مثل اب خوردن مشکل را حل کنید شدنیهست ماهی ۸۰۰ تومان کرایه میدیم با ۳۰ تومان پیش برای یک لانه نه خانه
مهدی
Iran, Islamic Republic of
سلام، این پول عرصه دیگه چیه یک فکری کنید بعد ۶سال هنوز واحد تحویل ندادید تقاضای پرد اخت پول عرصه کردید . مثل اینکه ما باید تا اخر عمر مستاحر باشیم که بااین تورم وبالارفتن کرایه باید چادر نشین بشویم به خدا فکری به حال مردم کنید.