شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - 11 Jul 2020
 
۰

تاج ۸۰ میلیارد بدهی مالیاتی روی سر فوتبال

يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۶
کد مطلب: 732047
بدهکار بودن باشگاه‌ها و حتی فدراسیون‌ها اتفاق چندان تازه‌ای نیست و حالا خبر از بدهی مالیاتی سنگین فدراسیون فوتبال می رسد.
تاج ۸۰ میلیارد بدهی مالیاتی روی سر فوتبال
به گزارش جهان نيوز، بدهی باشگاه ها و فدراسیون ها موضوع تازه ای نیست با این‌حال همیشه بخشی از این بدهی‌ها به مسائل مالیاتی مربوط است و هنگامی که رسانه‌ها با توجه به طلبکار بودن افراد مختلف از باشگاه‌ها یا فدراسیون‌ها درباره مجموع بدهی‌ها گمانه‌زنی می‌کنند، چندان حواس‌شان به بدهی مالیاتی نیست. در بسیاری از قراردادهای حرفه‌ای پرداخت مالیات به عهده بازیکن یا مربی است، با این‌حال بسیاری از باشگاه‌ها و حتی فدراسیون‌ها در قراردادهای عجیب و یک‌طرفه‌ای که به نفع طرف خارجی بسته‌اند، پرداخت مالیات را به عهده گرفته‌اند.

همین چند وقت پیش بود که مشخص شد فدراسیون فوتبال که مدیرانش آن را نهادی مستقل و غیروابسته می‌دانند، درقبال قراردادهایی که با مربیان خارجی مثل کی‌روش و ویلموتس منعقد کرده، مبلغ قابل‌توجه (حدود 6 میلیارد تومان بابت قرارداد کی‌روش و 7 میلیارد تومان بابت قرارداد ویلموتس) به اداره مالیات بدهکار است.

در سال‌های اخیر نیز اخبار زیادی درباره بدهی سنگین فدراسیون فوتبال به اداره مالیات بابت مسائل مختلف ازجمله پرنکردن اظهارنامه مالیاتی منتشر و ارقام متفاوتی نیز عنوان شده، با این‌حال پیگیری‌های «فرهیختگان» نشان می‌دهد فدراسیون فوتبال به لطف عملکرد درخشان مدیرانش در سال‌های اخیر، اکنون رقمی بیش از 80 میلیارد تومان بدهی مالیاتی دارد که باید آن را به سایر بدهی‌های فدراسیون اضافه کرد. مدیران فعلی فدراسیون نیز هربار در توجیه این مساله از طلب قابل‌توجه در فیفا سخن می‌گویند که قرار است وصول و بدهی‌ها پرداخت شود و این درحالی است که پیگیری‌ها نشان می‌دهد فدراسیون طلبی هم از فیفا ندارد!
مرجع : فرهیختگان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *