چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - 8 Jul 2020
 
۰
۵۰
روحانی در جلسه ستاد مقابله با کرونا:

ماسک زدن از ۱۵ تیر الزامی می‌شود/ امروز وقت دعوای مجلس و دولت نیست

يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۸
کد مطلب: 732031
رئیس‌جمهور با بیان اینکه امروز وقت دعوای مجلس و دولت و قوه قضائیه و دولت نیست، گفت: سه قوه باید کامل متحد باشند و یکدیگر را یاری کنند.
ماسک زدن از ۱۵ تیر الزامی می‌شود/ امروز وقت دعوای مجلس و دولت نیست
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز (یکشنبه) در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا ضمن گرامیداشت یاد شهید بهشتی اظهار داشت: تلخ‌ترین حادثه در سال ۶۰ ماجرای انفجار محل مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران در سرچشمه تهران بود که شهید بهشتی و ۷۲ نفر دیگر از یاران ایشان در بک حادثه به شهادت رسیدند و عده‌ای هم زخمی شدند. آنقدر آن حادثه مهم بود که مخالفین ما و ضد انقلاب فکر می‌کردند توانستند ضربه نهایی را به نظام وارد کنند و رئیس جمهور هم در آن شرایط عزل شده بود و در فکرشان این بود که این ضربه، ضربه نهایی است. امام با آن توان و بیان قوی خود و بعد از آن همه مردم با رویکردی که در ۷ تیر داشتند وضعیت کشور را عوض کردند.

وی عنوان کرد: این کلمه که «ایران پر از بهشتی است» شعار همه مردم در کشور بود و تحول عظیم و بزرگی را به وجود آورد و در آن ایام، مثلث شوم خطرناکی از لحاظ امنیتی بالای سر کشور ما بود. آمریکایی‌ها، صدام و منافقین بودند و این مثلث شوم بود که کشور را دچار مشکلات عظیم کرد. ما یک شخصیت والا و کم نظیر خود را از نظر علمی، مدیریتی، جامع و کامل بودن، مسلط بودن به شرایط سیاسی دنیا از دست دادیم.

رئیس جمهور ضمن تبریک هفته قوه قضاییه به همه قضات و مسئولین قوه قضاییه گفت: ما در شرایط فعلی کشور تنها راهمان روابط بسیار صمیمانه و نزدیک میان سه قوه است و راه دومی برای ما وجود ندارد. در شرایط فعلی کشور حتماً باید وحدت و یگانگی میان همه قوا رعایت شود. همانطور که زمان افتتاح مجلس شورای اسلامی گفتم، پیوند ما را به پیروزی می‌رساند. گفتم دوران پیوند و پیروزی است و اگر همه با هم پیوند لازم را داشته باشیم و متحد و منسجم باشیم ان شاءالله خداوند پیروزی را نصیب ما خواهد کرد.

روحانی ادامه داد: جالب است که این چند ماه پشت سر هم در تاریخ ما قرار گرفته است، ۷ خرداد افتتاح مجلس است، تیر ماه هفته قوه قضاییه است‌، مرداد به ریاست جمهوری اختصاص دارد و رئیس جمهور جدید کار خود را آغاز می‌کند و شهریور ماه هفته دولت است. مجلس، قوه قضاییه و دولت در این چهار ماه پست سر هم در تاریخ کشورمان قرار دارند و همینطور که اینها نامشان متصل است باید کارشان نیز کاملاً متصل باشد.‌

وی خاطرنشان کرد: سال ۱۳۶۰ سخت‌ترین سال امنیتی برای ما بود و سال ۱۳۹۹ سخت‌ترین سال کشور از لحاظ فشار اقتصادی دشمن و بیماری عالم گیر بود که در تاریخ کشور ما بی نظیر بود. از لحاظ فشار اقتصادی، فشاری که از سال ۹۷ آغاز شد، در ۹۸ و ۹۹ بیشتر شد و امروز در شدیدترین حالت خود است و بیماری به آن ضمیمه شده است. این بیماری در کشور ما و حتی دنیا هم بی‌سابقه است.‌ کمتر سراغ داریم که یک بیماری جهان شمول اینقدر روی اقتصاد، اجتماع، زندگی مردم، سیاست و روابط بین‌الملل اثر گذاشته باشد. ممکن است روزی بیماری خطرناک بوده باشد اما این چنین نبود. شما ببینید وضع اقتصادی دنیا چگونه است.

روحانی تصریح کرد: کشورهایی هستند که تحت فشار هیچ تحریمی نبودند مانند کشورهای اروپایی و آمریکا که هیچ فشاری نداشتند اما ببینید بعد از کرونا چه شدند. شرایطی پیش آمد که امروز در آمریکا ۲۵ درصد افزایش بیکاری داشتند، آنها که تحریم نداشتند. در تمام کشورهای صنعتی بزرگ کاهش تولید ملی را مشاهده می‌کنیم. از آن طرف برخی از مشاغل به طور کامل برای چند ماه تعطیل شدند مانند حمل و نقل، گردشگری و تالارها و اجتماعات و ضربه عظیمی بر اقتصاد جهانی وارد شده است‌. صادرات در ماه آوریل و مِی در کشورهای صنعتی بعضی ۲۵ درصد، پتروشیمی ۲۹ درصد و خودرو ۱۵ درصد تولید کاهش پیدا کرده و این یک حادثه جهانی است‌.

وی بیان کرد: اینکه روز گذشته مقام معظم رهبری فرمودند کسی نباید این ویروس را عادی تلقی کند، البته ایشان از لحاظ سلامت مدنظرشان بود، از لحاظ اقتصادی هم همینطور است و ما در طول یک قرن پیش هیچ بیماری سراغ نداریم که اینقدر در اقتصاد اثر گذاشته باشد. تورم‌ها را بالا برده و تولید ناخالص داخلی و ارزش پول ملی و بورس را پایین کشیده است. البته ما در کشورمان از این یک مورد [بورس] مصون ماندیم و شرایط خوبی داشتیم و امیدواریم مسئولین اقتصادی آن را حفظ کنند.

رئیس جمهور تاکید کرد: بازار سهام همه جا لطمه خورده است. بسیاری از کشورهای آسیایی و غیرآسیایی سرمایه از کشورشان خارج شده است. از چند کشور ۷۰ میلیارد دلار سرمایه خارج شده است و این برای دو یا سه کشور است. ما به حمدالله به عنوان کشوری که در بیماری و تحت فشار هستیم، یک ریال از بانک مرکزی استقراض نکرده‌ایم. نه در سال ۹۷، نه ۹۸ و نه ۹۹ و ان شاءالله تا پایان سال هم ما استقراض نخواهیم داشت. اما ببینید استقراض در اروپا چقدر است. استقراض انگلیس در این ایام ۲۷۳ میلیارد پوند است. ببینید در دنیا چه خبر شده و چه وضعی دارند.

وی خاطرنشان کرد: در بسیاری از کشورهای دنیا از بیماری که بستری می‌شود و آزمایش می‌دهد پول می‌گیرند. ما در شرایطی که پزشک ضروری بداند از کسی که بیمار یا بستری می‌شود پول نمی‌گیریم. شما ببینید دنیا چه وضعی دارد و ما چه وضعی داریم. در زمینه حمل و نقل در برخی از کشورها ۸۰ درصد درآمد حمل و نقل در این چند ماهه کاهش پیدا کرده است. آثار اجتماعی این بیماری چقدر زیاد بوده است.

چقدر از لحاظ روانی، خشونت اجتماعی و خانوادگی زیاد بوده است. مردم در ذهن‌شان نباشد که آنفولانزا بود و آمد و تمام شد. بله ممکن است از جهاتی به آنفولانزا شباهت داشته باشد اما دنیا را به سمت گرفتاری و مشکلات متحول و اقتصاد دنیا را تضعیف کرده است.

روحانی اضافه کرد: ما امروز یک بار مسئولیت بسیار سنگین بر دوشمان است‌. کار وزارت بهداشت و درمان ما، کار بخش تولید، حمل و نقل، کشاورزی، صنعت، بانک مرکزی و بورس ما کم نظیر و افتخارآمیز بوده است. یکی بیاید اینها را جمع و تفریق و با دنیا مقایسه کند. کار عظیمی انجام گرفته و همه دویدند. من شهادت می‌دهم همه مسئولینی که با آنها آشنا هستم، ۶ ماه است حتی یک روز استراحت نکردند و پشت سر هم در حال کار و تلاش هستند و این به معنای آن نیست که همه مشکلات تمام شده است. هنوز هم مشکلاتی باقی مانده است.

وی تصریح کرد: ما کمک کردیم و به عده‌ای وام دادیم و آنجایی که امکانپذیر بوده است بسته معیشتی ویژه برای سه میلیون خانواده در چهار نوبت کمک معیشتی دادیم و یک کمک معیشتی نیز از آبان ماه ۹۸ برای ۱۸ میلیون خانواده پرداخت می‌شود. این بسته‌های معیستی، کمک‌ها و اضافه حقوق‌ها حداکثر توان دولت بوده است و امروز به حمدالله نه نیازی به استقراض خارجی و نه نیازی به استقراض از بانک مرکزی داریم. البته حتماً به وحدت، اتحاد و تعاون و همکاری و یاری همدیگر نیاز داریم و اینها برای ما قطعی و ضروری است.

وی ادامه داد: اگر می‌خواهیم در این شرایط سخت سال را تمام کنیم، ما باید متحدتر و متشکل‌تر در کنار یکدیگر باشیم. اکنون زمان دعوای مجلس و دولت، قوه قضاییه و مجلس نیست. این سه قوه امروز باید کامل متحد باشند و نیروهای مسلح در کنار اینها و رهبری معظم بالای سر همه اینها باشد و مردم باید حضور کامل در صحنه داشته باشند. بدون حضور و یاری مردم نیز حتماً ما موفق نخواهیم بود زیرا وقتی یاری مردم آمد «ید الله مع الجماعه» خواهد بود. دست خدا کار نهایی را انجام می‌دهد و ان شاءالله عبور خواهیم کرد.

رئیس جمهور تاکید کرد: همه ما می‌دانیم که این ویروس از دی ماه و بهمن ماه، قدم به قدم آمد و همه جهان را گرفت. هیچ کشوری را استثنا نکرد و همه را تحت تاثیر قرار داد. همه کشورها دچار این گرفتاری شدند و ناچار به اعمال محدودیت شدند و همه کشورها مدتی محدودیت‌ها را کم کردند و کاهش دادند و برداشتند. در کشورما نیز این ویروس وارد شد، علی الظاهر از دو استان قم و گیلان وارد شد و بعد شیوع پیدا کرد و الان می‌بینید هر استانی که قبلاً بارانداز این ویروس نبود اکنون بارانداز شده است. وزارت بهداشت اعلام می‌کند ۶ استان وضعیت قرمز دارند.

روحانی اضافه کرد: پس ما با ادامه راه این را خواهیم داشت. حدود ۶ ماه از این بیماری گذشته و تا امروز واکسن و دارویی برای این بیماری نیامده است و امکان دارد این وضع چند ماه یا یکسال دیگر ادامه پیدا کند. پس ما باید خود را برای بلند مدت آماده کنیم.

رئیس جمهور گفت: در هفته اولیه شیوع ویروس کرونا، بنده گفتم که ما باید با این ویروس مدتی مدیدی زندگی کنیم و باید با آن سازگاری داشته باشیم و خودمان را آماده کنیم.

وی ادامه داد: برخی افراد آن زمان تصور می‌کردند اگر ۱۰ یا ۱۵ روز در خانه بمانیم و از خانه خارج نشویم این ویروس به پایان می‌رسد اما از ابتدا مشخص بود این ویروس با چند روز در خانه ماندن تمام نمی‌شود که البته کمک بزرگی می‌کند.

روحانی بیان کرد: مردم ما بدانند که ویروس کرونا وارد هر استانی که شد و در آنجا شیوع پیدا کرد، وظیفه ما این است که نگذاریم پیک تند پیدا کند و به صورت کله قندی شیوع پیدا کند چرا که در آن صورت دچار مشکل می‌شویم.

رئیس جمهور اظهار داشت: برای اینکه حالت کله قندی ویروس کرونا کاهش یابد، یاری مردم لازم است و همه مردم باید به صحنه بیایند چرا که اگر این ویروس شدت ناگهانی پیدا کند، بیماران بسیار زیادی روانه بیمارستان‌ها می‌شوند و تخت‌های بیمارستانی مملو از بیماران می‌شود و جهادگران ما در عرصه سلامت خسته و ناتوان می‌شوند و کار بسیار دشوار می‌گردد.

وی تاکید کرد: علت تاکید بر اینکه مردم اصول بهداشتی را به صورت مرتب رعایت کنند آن است که با کمترین خسارت و پیچیدگی از این مرحله عبور کنیم. زمانی که از پیک بیماری در استان‌ها عبور کنیم، کنترل این بیماری تا حدی سهل می‌شود اما همچنان باید اصول بهداشتی را مراعات کنیم.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: همه حرف، مشاغل، خدمت دهندگان و مردم باید اصول بهداشتی را رعایت کنند چرا که ما راه دوم نداریم و راه دوم درمان و واکسن این بیماری است که هنوز وجود ندارد و در این شرایط باید مراقبت کنیم و اصول بهداشتی را مورد توجه قرار دهیم.

روحانی با بیان اینکه اولین اصل برای مقابله با بیماری کرونا، رعایت فاصله‌گذاری است، گفت: مراقب باشیم اگر جایی جمعیت متراکم و فضا سرپوشیده باشد، حتماً از ماسک استفاده کنیم و به طور مداوم دست خود را بشوییم چراکه رعایت این اصول پیچیده نیست.

وی گفت: ما باید به یکدیگر کمک کنیم و دستورالعمل‌های بهداشتی را برای مقابله با کرونا رعایت کنیم و به این نکته توجه داشته باشیم که محل تجمع خطرناک است.

زمانی که گفته می‌شود فلان استان یا شهرستان در وضعیت قرمز قرار دارد، باید مسائل بهداشتی پیش از پیش مورد توجه قرار گیرد و مردم به این نکته توجه داشته باشند که هر جایی تجمع باشد هم در وضعیت قرمز است و باید اصول بهداشتی را مورد توجه قرار دهند.


رئیس جمهور اظهار داشت: زمانی که مردم در جشن عروسی و یا عزا در سالنی دور هم جمع می‌شوند و یا اینکه همه اقوام در خانه دور هم جمع می‌شوند و کنار یکدیگر می‌نشینند، باید توجه داشته باشند این کارها سرآغاز گرفتاری است و اینگونه نباشد که مردم فکر کنند این مراسم‌ها و میهمانی‌ها به خوبی و خوشی به پایان رسیده است چرا که ممکن است پس از چند روز بیماری آنها مشخص شود.

روحانی گفت: بر این اساس ما محل تجمع را منطقه قرمز بدانیم و مردم باید از حضور در تجمعات خودداری کنند.

رئیس‌جمهور بیان کرد: ما همواره به مسئولان می‌گوییم که ماسک ارزان قیمت و ساده در بین مردم توزیع کنند اما به مردم هم می‌گویم که درست کردن ماسک در خانه هم کار بسیار ساده و آسانی است و همه می‌توانند در خانه ماسک درست کنند که البته باید ماسک ارزان قیمت هم در اختیار مردم قرار گیرد.

وی ادامه داد: اگر دو نفر که با یکدیگر هستند، هر دو از ماسک استفاده کنند، قطعاً خطر ابتلای آنان به بیماری کرونا کاهش می‌یابد، در مقابل اگر از ماسک استفاده نکنند، خطر ابتلای آنان به این ویروس افزایش پیدا می‌کند و استفاده از ماسک مورد تأکید وزارت بهداشت و درمان است.

روحانی تصریح کرد: همه ما باید مراقب سالمندان و بیماران زمینه‌ای باشیم چرا که علی‌القاعده اگر دیگران دچار بیماری کرونا شوند، ۸۰ تا ۸۵ درصد نجات پیدا می‌کنند اما سالمندان و کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند، در صورتی که بیماری کرونا بگیرند، مشکل بیشتری خواهند داشت.

رئیس‌جمهور با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: طبق مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، هر شهرستانی که در وضعیت قرمز از لحاظ شیوع کرونا قرار دارد، ستاد استانی آنان می‌توانند برای ایجاد محدودیت به مدت یک هفته پیشنهادات خود را به وزرای کشور و بهداشت و درمان ارائه کنند.

وی افزود: ما به دنبال آن هستیم که شدت عملی در مقابل شهرستان‌هایی که در وضعیت قرمز هستند، نشان دهیم و مصوبه مذکور در این راستا است که البته باید به تأئید ما برسد و در صورتی که لازم باشد آن را تمدید خواهیم کرد.

روحانی با تأکید بر اینکه استفاده از ماسک در محل‌هایی که تجمع وجود دارد، الزامی است، گفت: ما باید تدابیر لازم را اتخاذ کنیم تا از پانزدهم تیرماه استفاده از ماسک الزامی شود و این مدت تا آخر تیرماه خواهد بود و در صورتی که لازم باشد، این مدت تمدید خواهد شد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: همچنین قرار بر این شد که وزارت کشور تا هفته آینده اگر از نظر قانونی و مقررات، اتحادیه‌ها، تعزیرات و بخش‌های مختلف نیاز به ماده قانونی برای نظارت در تجمعات دارد، به ما ارائه کند تا در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب برسانیم.

وی اظهار داشت: علاوه بر این، قرار بر این شد که یک ماده قانونی با هماهنگی قوه قضائیه به تصویب برسد تا بر اساس آن مشخص شود که قوه قضائیه در چه مواردی خارج از نوبت و در راستای اجرای وظایف مذکور عمل و به ما کمک کند. همچنین تدابیری اتخاذ شود که بتوانیم در شهرها و مکان‌های قرمز استفاده از ماسک را الزامی کنیم.

روحانی گفت: یکی از نکات دیگری که در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شد، مربوط به کمک به مستأجران بود. این ایام مسکن گران شده و مردم هم برای خرید و هم اجاره آن دچار مشکل هستند و برای آنان طاقت‌فرسا شده است.
رئیس‌جمهور بیان کرد: قرار بر این شد که وزارتخانه‌های راه و شهرسازی و کشور طرح‌هایی را برای حل مشکل مسکن ارائه کنند تا اگر لازم است ما به تصویب برسانیم.

به این منظور که زمین ارزان‌تر در اختیار سازنده ساختمان و مصالح ساختمانی هم با تسهیلاتی در اختیار آنان قرار گیرد. همچنین تشریفات شهرداری به حداقل برسد و حتی‌الامکان غیرحضوری باشد که قرار شد طرح آن در جلسات بعد ارائه شود تا مورد تصویب قرار گیرد.


روحانی گفت: در یک مقطعی به خاطر اینکه بنگاه‌های املاک باز نبود گفتیم که اجاره بها دو ماه تمدید شود و تمدید شد. بعد از آن اجاره‌ها بسته شد. این اجاره‌ها مستاجرین را تحت فشار قرار داد. هر کجا که اجاره‌ای منعقد نشد و موجر و مستاجر متنی را تا امروز امضا نکردند فردا که مصوبه دولت ابلاغ شود باید طبق آن عمل کنند.

امروز مقرراتی را تصویب کردیم که افزایش اجاره بها نسبت به سال قبل نباید در تهران بیش از ۲۵ درصد، در کلان شهرها بیش از ۲۰ درصد و در بقیه شهرها بیش از ۱۵ درصد باشد. این را به عنوان مصوبه در نظر گرفته‌ایم و از فردا باید اجرا شود و مبنای اجاره بها باید همین مصوبه دولت باشد.

وی افزود: درباره مدت اعتبار این مصوبه هم قرار شد تا زمانی که وزارت بهداشت و درمان شرایط این ویروس را عادی اعلام کند اعتبار داشته باشد. بعد از آن تاریخ هم تا سه ماه این مصوبه تمدید می‌شود تا شرایط به حالت عادی بازگردد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


آقای روحانی ابتدا از خودتان ماسک زدن را شروع کنید1
درود بر روحانی
Iran, Islamic Republic of
گوش به فرمان توییم
چشم حتما با ماسک از منزل خارج میشوم
خخ
Iran, Islamic Republic of
آفرین پسر حرف گوش کن ! خخ
Iran, Islamic Republic of
ماسک می‌زنیم ...
Iran, Islamic Republic of
احسنت ماسک زدم امروز یک وظیفه ملی برای حفظ نسل و ملت ایران واجبه
Iran, Islamic Republic of
اگه جونت دوست داری و خانوادت و با ماسک خارج شو
Iran, Islamic Republic of
باید روی قیمت ماسک هم یه فکر کنند. لااقل سهمیه ماسک به خانواده ها بدن. استفاده مون زیاده.
Iran, Islamic Republic of
شما بیا کار کن و حرف درمانی نکن. خواهی دید که کسی با دولت دعوا نداره.
Iran, Islamic Republic of
حرف درمانی هم نوعی هنره اگه هر کسی اینکاره باشه براحتی میتونه ارامش رو برقرار کنه شما مگه تو انتخابات 92 و 96 با حرف درمانی رای ندادی و این وضعیت رو برای همه ما رقم زدی
Iran, Islamic Republic of
یعنی چی؟ هر قوه ای وظایفی داره. حالا که قراره تحت نظارت باشه، میگه دعوا نکنید!
Iran, Islamic Republic of
معلوم نیست مردم چه بدی به این دولت کردن که هر روز و بلکه هر ساعت یه بلایی به سر مردم میاره؟!!!
Iran, Islamic Republic of
این اقتصاد دستوری که همواره مثل پتک بر سر دولت‌های قبل‌تر از خودتان میزدید مگر همین نرخ اجباری تعیین کردن برای اجاره خانه ها نیست ......
Iran, Islamic Republic of
از خودت و برگه های رایت خودت بپرس که چرا اینطوری شده
Iran, Islamic Republic of
تازه باز هم مدعی خدمت بشما هم هستند و باز هم تمام تقصیرها گردن دولت قبل افتاد یا دشمنان خارجی ما ذهم قیول داریم اما ...
Iran, Islamic Republic of
اقا چرا مسخره بازیدر می اورید انجام میدن می گید فلان وبهمان
Iran, Islamic Republic of
شما بگو چی انجام میدن اقتصاد سیاست عزت مداری اعتبار پاسپورت ایرانی و....کدام یک؟!!
Iran, Islamic Republic of
ایشان بنظرت اصلا احتیاج به ماسک دار ه
سیاست های غلط دولت در بازگشایی ها ورفع محدودیتها منجر به الزام استفاده از ماسک گردید
جای الزام ماسک محدودیتها را برگردانید
دکتر محمد علی سبحانی فر
Iran, Islamic Republic of
تنها راه و تنها ابزار کنترل و مهار کرونا ماسک است که باید ماههای گذشته الزام میشد. در عین تاخیر ماسک زدن موثر است.
ب
Iran, Islamic Republic of
شما درست میگویی وقت کاره ؟
ولی دولت محترم درین 7 سال چقدر برای جوانان کار کرده ماها که دیگر بفکر رفتن به آن دنیا هستیم؟
امین
Iran, Islamic Republic of
دولت 7 سال با برجام فرصت سوزی کرد و کار نکرد.
Iran, Islamic Republic of
این سیب و گلابی برجام که فرمودید تو راهه همین اوضاع امروز بود؟؟
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
خلایق هر چی لایق خراب کاری میکننملت و وقتی خراب شد میگن ما نبودیم و فلان وبهمان
مجید
Iran, Islamic Republic of
نتیجه کنار امدن با دولت ناکارامد همین اشی است که برای مردم درست کردید...
وکیل
Iran, Islamic Republic of
استیضاح وزراء ناکارآمد وظیفه ذاتی مجلس است.
Iran, Islamic Republic of
دیگه الان فایده ای نداره تازه بنظزر من دولتی ها بدشون نمی اد تا به این وسیله بهانه ای برای انتخابات بعدی و رفتن انها از پاستور پیدا بشه
Iran, Islamic Republic of
ایران پر از بهشتی بود اما همه شهید شدند اما حالا ایرا ن شده بهشتی برای آقازاده های دولتیان کوخ نشینانی که مردم کاخ نشینشون کردند و حالا همان ها برای مردم نسخه صدمن یک غاز میپیچند
Iran, Islamic Republic of
تغییر مجلس معنایش این بود مجلس ونمایندگان وکیل الدوله بودن وامروز اگر مجلس انقلابی هم مانند ان باشد بس چه فرقی داشت 7سال کار شما یا برجام بود ویا کرونا خدا کند املت را از ما نگیرید
Iran, Islamic Republic of
تو خودت با رایی که داادی نونت رو دادی دست اقشار مرفه حالا التماس نون هم میکنی بابا چه افکاری شما برخی از مردم دارید
Iran, Islamic Republic of
راست میگه وقت دعوا نیست! وقت حساب و کتابه!
Iran, Islamic Republic of
روحانی: امروز وقت دعوای مجلس و دولت نیست. این عبارت خیلی تنش‌زا و به این معنیه که دولت هر کاری می‌کنه مجلس واکنش نده. اینکه نمیشه و فقط اوضاع رو پیچیده و درد و مشکلات مردم رو بیشتر می‌کنه.
Iran, Islamic Republic of
امروز روز مخالفت مجلس با دولت نیست ،بگذارید دولت پدر ملت را دربیاورد
بنده خدا
Denmark
مگر هزینه های زندگی 25 درصد افزایش داشته که درآمد اجاره مردم هم 25 درصد اضافه شود از اسفند تا الان همه کالاها و خدمات حداقل 3 برابر شده است
Iran, Islamic Republic of
چرا بایدبعداز اینکه بیماری رشد پیدا کردتازه کاری را که باید دو ماه پیش انجام می دادندالان باید انجام بدهند بازهم خوبه امابه شرط سفت گرفتن
کاظم
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
ماسک زدن از ۱۵ تیر اجباری می شود و رسیدگی به وضع آشفته مملکت بعداز تیرماه ۱۴۰۰
Iran, Islamic Republic of
شاید از یک جمعه ای به بعد که حاج آقا باخبر شدن و یهویی دیدن اوضاع یجوریه که خبر نداشتند
Iran, Islamic Republic of
چرا تا نماینده ای اعتراض میکنه میگی دعوا مجلس چه دعوایی بات داره جز اینکه بهت میگن بداد مردم برس گرونی بیدا میکنه
Iran, Islamic Republic of
اگه با کرونا بریم بهشت همون بهتر بریم بهتر از موندن در وضعیت جهنمیه
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
روحانی جمعه این هفته تازه یادش افتاده که باید ماسک بزنند!!!/....
محمود
Iran, Islamic Republic of
لعنت بر این بیماری کرونا که عامل جدید مشکلات کشور شده است. رئیس جمهور چنان سخن می گوید که انگار مشکلات هیچ ربطی به سوء مدیریت دولت ندارد.راستی چرا مشکلات کشور این همه عامل دارد؟ ...
من
Iran, Islamic Republic of
چقدر شما حکم لازم می دهید
Iran, Islamic Republic of
چقدر این مرد با حرف زدنش انسان رو میترساند
ترس از آینده ،مملکت ،خانواده ،آموزش ،اقتصاد. ،،،،،،،
ایران
Iran, Islamic Republic of
اول خودتان ماسک بزنید تا دیگران بدانند قضیه جدی است
Iran, Islamic Republic of
اون روزی که تخته گاز می رفتی تا برجامت را تصویب کنی یادت هست!!!؟
چه بر سر ملت آوردی!!