چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - 15 Jul 2020
 
۱
۴

جمعیت کره‌جنوبی در سال ۲۷۵۰ منقرض می‌شود!

يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۸
کد مطلب: 732006
روزنامه «چوسان ایلبو» کره جنوبی با استناد به یک گزارش پارلمان این کشور پیش بینی کرد جمعیت کره جنوبی در صورت تداوم میزان پایین نرخ فعلی تولد، تا سال ۲۷۵۰ میلادی منقرض می شود.
جمعیت کره‌جنوبی در سال ۲۷۵۰ منقرض می‌شود!
به گزارش جهان نيوز، چوسان ایلبو روز یکشنبه با انتشار داده‌های مرکز تحقیقات مجلس ملی کره جنوبی اعلام کرد: اگر میزان تولد بر اساس نرخ سال گذشته یعنی ۱.۱۹ کودک به ازای هر زن ادامه یابد، جمعیت ۵۰ میلیون نفری کره جنوبی تا سال ۲۱۳۶ به ۱۰ میلیون نفر می رسد و تا سال ۲۷۵۰ منقرض می شود.

گزارش می افزاید «دیوید کلمن» از دانشگاه آکسفورد در سال ۲۰۰۶ هشدار داده بود که میزان پایین تولد در کره‌جنوبی آنقدر جدی است که می تواند اولین کشور جهان باشد که منقرض شود.

طبق پیش بینی جدید، جمعیت کره در سال ۲۰۵۶ به ۴۰ میلیون نفر و در سال ۲۱۰۰ به ۲۰ میلیون نفر خواهد رسید این جمعیت شبیه به جمعیت کره در سال ۱۹۳۰ در دوران اشغال ژاپن خواهد بود.

بر اساس این پیش بینی، جمعیت کره در سال ۲۲۰۰ به سه میلیون و در سال ۲۲۵۶ به یک میلیون کاهش می یابد و به این ترتیب جمعیت این کشور در طی ۵۰۰ سال آینده منقرض می شود.

بر اساس این شبیه سازی بندر جنوبی بوسان با ممنوعیت مهاجرت عمده جمعیت در داخل کشور، اولین شهری خواهد بود که از جمعیت خالی می شود آخرین بازمانده بوسان در سال ۲۴۱۳ به دنیا خواهد آمد و آخرین بازمانده سئول هم در سال ۲۵۰۵.

بوسان در حال حاضر نه تنها به سرعت در حال پیر شدن جمعیت است بلکه شاهد کاهش سریع تعداد ساکنان جوان و میانسال نیز هست.

مشکل کاهش جمعیت همواره یکی از مشکلات کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله ژاپن و کره جنوبی است.
مرجع : ایرنا
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
دیونن
2750-یعنی 730سال دیگه
همه مردن برای اون زمان برنامه ریزی میکنن
نابود شد که شد به درک
جومونگ
Iran, Islamic Republic of
باید قبایل گیرو و جولبون به چوسان قدیم مهاجرت کنن تا مشکل حل بشه
Iran, Islamic Republic of
عالی بود
United States
... کمبود جمعیت کره ی جنوبی را کره ی شمالی جبران خواهد کرد!!!!