پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ - 23 Sep 2021
 
۶
۱۹۲
یادداشت حسین شریعتمداری//

درباره نامه مرد خاکستری اصلاحات خطاب به رهبرانقلاب/ آقای خوئینی‌ها! از کجا دیکته شده بود؟!

يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۶
کد مطلب: 731988
ادعای دلسوزی شما برای فرزندان مردم این مرزو بوم، قبل از آنکه تعجب‌آور باشد خنده‌دار است! تعجب‌آور است چون بعید است شما از حضور فرزندان هم‌حزبی خود که با پول حاصل از دسترنج ملت در آمریکا و اروپا پرسه می‌زنند بی‌خبر باشید!
درباره نامه مرد خاکستری اصلاحات خطاب به رهبرانقلاب/ آقای خوئینی‌ها! از کجا دیکته شده بود؟!
به گزارش جهان نيوز، حسین شریعتمداری، در شماره امروز کیهان پیرامون نامه اخیر موسوی خوئینی ها، مرد خاکستری اصلاحات خطاب به رهبرانقلاب یادداشتی منتشر کرده است که در ادامه خواهید خواند:

دیروز آقای موسوی خوئینی‌ها نامه سرگشاده‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب نوشته و در آن به مسائلی اشاره کرده‌اند که اگرچه، با توجه به هوشیاری مثال‌زدنی ملت، درک میزان صحت آن به آسانی برای عموم مردم امکان‌پذیر است ولی نگارنده به دو علت، پرداختن به این نامه سرگشاده را ضروری تلقی می‌کند.

اول؛ آنکه ایشان در صدر نامه نوشته‌اند «مطالبی را در محضر ملت شریف ایران به استحضار عالی می‌رسانم» یعنی نگارنده نیز به عنوان یکی از آحاد ملت مخاطب نامه ایشان هستم و حق پرداختن به آن را دارم.

دوم؛ اینکه نامه یاد شده همانگونه که در ادامه خواهد آمد، دقیقاً -تاکید می‌شود که دقیقاً-بازگویی آرزوهای برباد رفته دشمنان اسلام و انقلاب است و از این روی مخاطب نگارنده در این وجیزه، قبل از آنکه آقای موسوی خوئینی‌ها باشد، دشمنان بیرونی نظام هستند که اصرار دارند نظر ایشان را به قاطبه مردم ایران نسبت دهند! که البته در اولین دقایق بعد از انتشار نامه، با آب و تاب به همین سو رفته‌اند! و اما، درباره نامه یاد شده گفتنی‌هایي هست. ولی قبل از آن به این کلام حضرت امیر علیه‌السلام توجه کنید.

۱- در جریان جنگ جمل، طلحه و زبیر که از یاران امیرالمومنین علیه‌السلام بودند به تحریک معاویه (دقت کنید) آتش جنگ را برافروخته بودند. بهانه آنها خونخواهی عثمان بود و حال آنکه طلحه و زبیر به گواه همه مورخان از قاتلان عثمان بودند و در مقابل، حضرت امیر(ع) - بازهم به گواه تاریخ - فرزندان خود، امام حسن و امام حسین علیهما‌السلام را به دفاع از خلیفه سوم فرستاده بود. اینگونه بود که امیر مومنان‌(ع) درباره این دو فرمودند « إِنَّهُمْ لَیَطْلُبُونَ حَقّاً هُمْ تَرَکُوه وَ دَماً هُمْ سَفَکُوهُ ... آنها حقی را مطالبه می‌کنند که خود وانهاده‌اند و خونی را می‌طلبند که خود ریخته‌اند»! حالا بخوانید و ببینید! چگونه آقای خوئينی‌ها تمامی مشکلات و بلاهایي که خود و دوستان هم حزب و گروهشان به مردم مظلوم این دیار تحمیل کرده‌اند را به کلیت نظام نسبت می‌دهند‌!

۲- آقای خوئینی‌ها خطاب به رهبر معظم انقلاب می‌نویسد: «در ذهن این مردم باورهایی که پشتوانه استحکام و نیز مقبولیت و مشروعیت نظام اسلامی بود به گونه‌ای روزافزون آسیب دیده و می‌بیند»! ایشان توضیح نمی‌دهد که این بی‌اعتقادی نسبت به اسلام و نظام و انقلاب است یا عملکرد برخی از مسئولان نظام؟! اگر بی‌اعتقادی نسبت به اصل نظام است، در مقابل ده‌ها نمونه اخیر که مردم با حضور چند ده میلیونی خود بر وفاداری و اعتقاد راسخ خویش به اسلام و انقلاب و مخصوصاً رهبر انقلاب تاکید ورزیده‌اند چه پاسخی دارند؟! مثلاً درباره حضور چند ده میلیونی ملت از همه طیف‌ها در سوگ سپهبد شهید سردار سلیمانی چه پاسخی دارند؟! حمایت همه‌جانبه آنان از اقدامات نظام در مقابل باج‌خواهی آمریکا و متحدانش را چگونه تفسیر می‌کنند؟! و... ما هم بر این باوریم که اعتقاد مردم آسیب دیده است اما اعتقادشان به کدام مقوله با آسیب رو‌به‌رو شده است؟!

۳- می‌نویسند: «بر زبان بسیاری از مردم در کوی و برزن و در برخی محافل و مجالس، سخنانی می‌رود که از عمق بی‌اعتقادی و بی‌اعتمادی نسبت به مدیریت کلان و مدیران کشور حکایت می‌کند»! باز هم توضیح نمی‌دهند کدام مدیریت کلان مورد نظر ایشان است؟! کدامیک از مسئولان نظام صدها وعده به مردم داده‌اند که حتی به یکی از آنها نیز عمل نکرده‌اند؟! کدامیک از مدیران ارشد نظام هر روز یک دروغ تازه بر زبان آورده و حتی زحمت یک عذر‌خواهی خشک و خالی هم به خود نداده‌اند؟! اگر تصور می‌کنید که مردم این طیف از مسئولان دروغگو و لاف‌زن را نمی‌شناسند، خود را فریب داده‌اید و اگر می‌دانید که نام و نشان و مسئولیت این عده را می‌دانند، چرا جرأت بیان آن را ندارید؟!

۴- نوشته‌اند: « تورم روزافزون، همراه با کاهش درآمد اقشار گسترده، نه‌تنها زندگی امروز مردم را گرفتار دشواری‌های طاقت‌فرسا کرده که ناهنجاری در درون بسیاری از خانواده‌ها را گسترش داده و آنان را نگران آینده نامعلوم خود و فرزندانشان ساخته است. علاوه‌بر این مردمِ گرفتار در تلاطم زندگی و مشکلات طاقت‌سوز معیشتی، بسیارند انسان‌های ناراضی از اوضاع فرهنگی و سیاسی که گرفتار بی‌عدالتی‌های غیرقابل ‌انکار شده‌اند»! جناب خوئينی‌ها! تورم روز‌افزون و کاهش درآمد اقشار گسترده را چه کسانی به مردم مظلوم این دیار تحمیل کرده‌اند؟! یعنی حضرتعالی نمی‌دانید که دولت تحت حمایت شما و حزب و گروه شما عامل اصلی همه این نابسامانی‌ها و پلشتی‌هاست؟!

ادعای دلسوزی شما برای فرزندان مردم این مرزو بوم، قبل از آنکه تعجب‌آور باشد خنده‌دار است! تعجب‌آور است چون بعید است شما از حضور فرزندان هم‌حزبی خود که با پول حاصل از دسترنج ملت در آمریکا و اروپا پرسه می‌زنند بی‌خبر باشید! و خنده‌دار است که این رخداد پلشت و سوءاستفاده از بیت‌المال را به روی مبارک خود نمی‌آورید! راستی جناب خوئينی‌ها، برادران کدامیک از مسئولان بلند‌پایه و به شدت تحت حمایت جنابعالی پرونده‌های فساد اقتصادی میلیاردها دلاری دارند؟ نمی‌دانید یا تجاهل می‌فرمائید؟! دستکم می‌دانید فرزندان کدامیک از همین قماش در کار عتیقه هستند و با سوءاستفاده از مسئولیت پدران خود بین ایران و اروپا و آمریکا هروله می‌کنند؟! یعنی شما از این موارد که همه عالم باخبرند، خبر ندارید؟! اگر اجازه بدهید نام و نشان آنها را برایتان بازگو کنیم و از روابط آنها با شما و حزبتان پرده برداریم. اگرچه با توجه به اطلاع مردم از این پلشتی‌ها نیاز چندانی به این بازگویی نیست، جز آنکه شاید باعث خجالت شما بشود!

آقای خوئینی‌ها! این جملات برایتان آشنا نیست؟! «بی‌سواد، بی‌شناسنامه، مزدور، کاسب تحریم‌، کودک‌صفت، حسود، بزدل، ترسو، جیب‌بر، بی‌قانون، مستضعف‌ فکری، بیکار، متوهم، غوطه‌ور در فساد، سوءاستفاده‌گر، خرابکار، عقب‌مانده، تازه به دوران رسیده، عصر حجری، هوچی‌باز، منفی‌باف، یأس‌آفرین، ناشکر، باید به جهنم بروند، انقلابیون نفهم!، یک مشت لات!...»! اینها فقط بخشی از پاسخ رئیس‌جمهور تحت حمایت شما و حزبتان است که در مقابل انتقاد به گرانی و تحمیل فاجعه برجام و تورم افسار‌گسیخته و... نثار منتقدان کرده‌اند! راستی آقای خوئينی‌ها جنابعالی در آن هنگام کجا بودید که غیر از حمایت از دولتی که آن را در اجاره خود می‌دانستید، لام تا کام سخنی نمی‌فرمودید و کاغذ به نامه‌نگاری سیاه نمی‌کردید؟!

۵- نوشته‌اند « البته هنوز کم نیستند کسانی که اصلاحِ امور و تغییر وضع نامطلوب کنونی را از عالی‌ترین جایگاه مدیریت کشور انتظار می‌کشند. در چشم این خیل عظیم، اوضاع غیرقابل ‌دوام‌ امروز صرفاً معلول تصمیمات مدیرانی که می‌آیند و می‌روند نیست (که البته این آمدن‌ها و رفتن‌ها هم خارج از چارچوب اراده عالی و حاکم بر کل مقدرات کشور نیست). از نگاه مردم، شیوه مدیریت در بالاترین سطح، و قدرتِ نافذ آن، نقش‌آفرین اصلی در تمام یا اکثر مهامّ امور کشور است»!

 این بخش از نامه یاد شده نکته‌ای افزون بر مطالب قبلی ندارد غیر از اینکه در این بخش، به جان کلام و انگیزه اصلی خود از نگارش این نامه با صراحت بیشتری پرداخته است و آن «نامطلوب بودن وضع فعلی و ضرورت تغییر آن» است! این خواسته و آرزویی است که مقامات رسمی آمریکا دقیقاً با همین تعبیر خواستار آن بوده‌اند. توضیح آنکه بعد از فاجعه برجام و فشارهای اقتصادی ناشی از آن، جمهوری اسلامی ایران تصمیم قاطع گرفت که مسیر حرکت خود را بدون توجه به تحریم‌ها تعریف کرده و دنبال کند که مبارزه با مفاسد اقتصادی، تشکیل مجلس انقلابی و اقداماتی نظیر فروش بنزین به ونزوئلا، برقراری روابط تجاری با برخی از همسایگان، تکیه بر ظرفیت‌ها و امکانات داخلی و... از جمله آنهاست. این حرکت نظام برای آمریکا که اصرار بر فشار حد‌اکثری بر ایران داشت نه فقط نا‌خوشایند که به گفته خود آنان (از جمله وزیر خزانه‌داری آمریکا ‎و...) نا‌امید‌کننده بود. تا آنجا که حتی صدای فاکس‌نیوز، شبکه تلویزیونی پنتاگون و حامی سینه‌چاک ترامپ را نیز به هوا بلند کرده است. حالا خودتان قضاوت کنید، در این حال و هوا سخن از
«شرایط نا‌مطلوبی که باید تغییر کند» چه مفهومی دارد و آیا تکرار آرزوی دشمنان نیست؟! اشتباه نکنید سخن از تغییر دولت نیست چرا که اولاً: دولتی با خصوصیات دولت‌های یازدهم و دوازدهم ایده‌آل موسوی خوئینی‌هاست و برای پایان دوره آن عزا گرفته‌اند و ثانیاً: دولت‌های یاد شده هرگز برای آمریکا خطرآفرین نبوده‌اند که بماند...!

۶- همین جا باید گفت که نگارنده قصد داشت به آقای خوئینی‌ها بگوید؛ قسم حضرت عباست را باور کنیم یا دم خروس را ولی پشیمان شدم زیرا احترام ایشان برای حضرت عباس علیه‌السلام به جِد مورد تردید است! می‌پرسید چرا؟! عرض می‌کنم، آقای خوئينی‌ها بعد از فتنه آمریکایی اسرائیلی ۸۸ به شدت از سوی مردم زیر سؤال بود که به عنوان یک روحانی، چرا در مقابل اهانت فتنه‌گران به ساحت مقدس امام حسین علیه‌السلام سکوت کرده و موضعی نگرفته است و به میرحسین موسوی عتاب نکرده است که چرا اهانت‌کنندگان را «مردمان خدا‌جوی»! نامیده است. ایشان به این پرسش‌ها پاسخ نداد ولی ۲ سال بعد از فتنه 88 در سايت شخصي خود نوشت که با حرمت‌شکني روز عاشورا موافق نبوده است ولي براي پيشگيري از سوءاستفاده ديگران ترجيح داده است که مخالفت خود را علني نکند!

در اظهارنظر ايشان دقت کنيد. چه مي‌بينيد؟ آيا اظهارات وي مفهومي غير از اين دارد که آقاي موسوي‌خوئيني‌ها، حفظ آبروي خود و قبيله مدعي اصلاحات را به دفاع از ساحت مقدس امام حسين(ع) ترجيح داده است؟!. و آیا به کسی که برای شخصیت! خود بیشتر از ساحت امام حسین‌(ع) ارزش قائل است می‌توان درباره قسم حضرت عباس‌(ع) سخنی گفت؟!

۷- در همین فاصله که نامه ایشان منتشر شده و استقبال گسترده دشمنان را در پی داشته است، برخی از هم حزبی‌های بسیار نزدیک وی از تهیه و انتشار این نامه و مخصوصاً از اینکه نامه وی بازگو‌کننده آرزوهای آمریکا‌ست به‌شدت ابراز نگرانی کرده و یکی از آنها نامه خوئینی‌ها را آخرین میخ به تابوت اصلاحات دانسته است. نگارنده در صورتی که این افراد اجازه بدهند -که امیدوارم بدهند- نام آنها را فاش خواهم کرد.

۸- آقای خوئینی‌ها در بخش دیگری از نامه خود به روش اداره کشور از سوی عالی‌ترین مقام نظام انتقاد کرده است که برای پیشگیری از اطاله کلام پرداختن به آن را به فرصت دیگری می‌گذاریم و در این محدوده فقط به دو نکته کوتاه بسنده می‌کنیم. اول آنکه به یقین برای توده‌های عظیم مردم ایران و تمامی مسلمانان دلباخته انقلاب در سراسر جهان اسلام باعث افتخار است که امثال شما با مدیریت ایشان موافق نباشید و با شخصیت برجسته‌ای که طی سه دهه پوزه دشمنان را به خاک مالیده و از جان و مال و ناموس مردم حفاظت کرده است مخالف باشید.

شخصیتی که حتی دشمنان تابلو‌دار هم علی‌رغم کینه‌های دیرینه نمی‌توانند توانمندی و ده‌ها خصوصیت برجسته و بی‌نظیر ایشان را نادیده بگیرند و ثانیاً درباره مدیریت جنابعالی اگرچه گفتنی‌های فراوانی هست که به آن خواهیم پرداخت ولی فقط به عنوان یک نمونه به تفسیر تحریف شده شما از قرآن در مسجد جوزستان اشاره می‌کنیم که با اعتراض شدید دانشمندان دینی از جمله شهید مطهری رو‌به‌رو شد و جنابعالی را از خطر تفسیر بی‌مایه و تحریف شده قرآن بر حذر داشتند که البته توجه نکردید و نهایتاً یکی از شاگردان دست پرورده شما اکبر گودرزی بود که استاد مطهری را شهید کرد و دیگری شهید مفتح را و... این قصه سر دراز دارد...

۹- و بالاخره، انتظار از خوانندگان آن است که یک بار هم که شده نامه آقای خوئینی‌ها را بخوانند و اگر فقط یک نکته -‌تاکید می‌شود که فقط یک نکته- از آن را با خواسته‌های رسماً اعلام شده آمریکا و اسرائیل متفاوت یافتند، نگارنده را هم بی‌خبر نگذارند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
عملکرد ...منفعل موسوی خوئینی ها بر هیچکس پوشیده نیست..
نظامی
Iran, Islamic Republic of
سرجوخه بیا تمرین کن هرکس چیزی گفت پاسخ ندهی. از کم شروع کن که به بسیار رسی
درود
Iran, Islamic Republic of
درود بر حسین شریعتمداری که خوار چشم فتنه گران و دشمنان نظام است.
جشنواره شعر فجر
Iran, Islamic Republic of
یک جمله بگو توش "فتنه" نباشه و جایزه ادبی سال رو ببر
ننگ بر فتنه گر
Iran, Islamic Republic of
ننگ فتنه 88 و بی حرمتی به امام حسین(ع) تا ابد از دامن اصلاحات پاک نخواهد شد.
مجید جان
Iran, Islamic Republic of
مجید جان دلبندم اون "خار" هستش
Iran, Islamic Republic of
.....
دبیر اصلاحات
Iran, Islamic Republic of
"خار" درسته. اینی که شما نوشتید از "خوردن" میاد. مثلا "گیاهخوار"

دقت کنید
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
...
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
قلم اقای شریعتمداری عالی است تا عمق طرف مقابل را نشانه گرفته!
Iran, Islamic Republic of
......
متراژ
Iran, Islamic Republic of
...
ایمانی
Iran, Islamic Republic of
به کوری چشم دلدادگان به امریکا قلم حاج حسین دلاور همچنان رسواکننده اسلام امریکایی است.
درسالگرد شهید بهشتی از جمله زیبای ایشان الهام گرفته ومیگوییم:
"آمریکا و غربزدگان از راه انقلاب و شهیدان آن عصبانی باشید وازاین عصبانیت بمیرید."
Iran, Islamic Republic of
به خاطر همین تا ایشون صحبتی میکنند لشکر راه میندازین کامنت بذارین! معلومه درست میگن و سوزش قلمشون زیاده
درود بر سردار قلم
لشکر روحانی عزیز
Iran, Islamic Republic of
نامبرده کبریت بی خطر است
.
Iran, Islamic Republic of
.............
حسنی
Iran, Islamic Republic of
علی الظاهربرای شما خطر دارد.نشانه اش بسیج سایبری برای حمله به حاج حسین شریعتمداری است..
شاعر سایبری
Iran, Islamic Republic of
سرجوخه تویی و سر تویی بر جوخه
بر جوخه سری و سر تویی سرجوخه
لشکر خیلی پیروز روحانی
Iran, Islamic Republic of
حالا سرجوخه یا سرباز قلم.
تو هم زیاد خودشو اذیت نکن از خوئینی ها چیزی بهت نمی رسه.
آگاه
Iran, Islamic Republic of
گروهبان قلم حق با خوئینی هاست
سپاس سردار
Iran, Islamic Republic of
حق با حاج حسین شریعتمداری است خوئینی ها باید در مورد فتنه 88 پاسخگو باشد.
Iran, Islamic Republic of
به سوابق این فرد در دوران اصلااحات هم توجه شود خوب است
United States
.....
لشکر روحانی
Iran, Islamic Republic of
سرگروهبان دستت دائم، قلمت پولاد، .
معین
Iran, Islamic Republic of
درود بر شریعتمداری که قلمش طلاست .
Iran, Islamic Republic of
...
خدماتی
Iran, Islamic Republic of
...
عزیز
Iran, Islamic Republic of
...
عزیز
Iran, Islamic Republic of
...
عزیز
Iran, Islamic Republic of
درود بر آیت الله سید محمد موسوی خوئینی ها!
Iran, Islamic Republic of
درود بر سردار قلم .
سلسله مراتب
Iran, Islamic Republic of
نهایت گروهبان دوم قلم
حمید
Iran, Islamic Republic of
درود
سپاس سردار
Iran, Islamic Republic of
درود بر سردار قلم.
Iran, Islamic Republic of
این آیت الله رو خوب اومدی!!!
حرفش به مزاجتان خوش آمد؟!!!.
راد
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر فتنه گر در هر لباس و منصبی که باشد
راد
Iran, Islamic Republic of
کسانی که به امام حسین ع اهانت کنند و یاد در مقابل اهانت به امام حسین ع سکونت کنند خائن به اسلام و دین هستند و پیش ملت منفورند
راد
Iran, Islamic Republic of
امام خمینی رحمت علیه :
هرگاه دشمن از شما تعریف میکند برگردید ببینید چه اشتباهی کردید. حالا آقای خوئینی ها میل با خودت دوست دارید هنوز دشمن از شما تعریف کند بسم الله
ولی بدان که خدا دیر گیره ولی شیر گیره
راد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آنهایی که منفی میزنند
شما با اهانت به مقدسات موافق هستید؟!!!!
راد
Iran, Islamic Republic of
....
راد
Iran, Islamic Republic of
خوئینی ها در قبال اهانت به مقدسات در روز عاشورا بخاطر مصلحت حزبشان سکونت کردند. بگفته خودشان .....!!!
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
مرگ برفتنه گر.
Iran, Islamic Republic of
این دعواها مشکل مردم رو حل نمیکنه/
اگر واقعا از روحیات اکثرمردم مطلع بودید به این دعواها نمی پرداختید.
مردم مشکلات معیشتی دارند نه دغدغه دعواهای جناح هارا
شاکی
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان از جمله خوئینی ها باید در مورد مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم پاسخگو باشند.
Iran, Islamic Republic of
برجامو پله کردند / ملتو ذله کردند
تیم سایبری دکتر روحانی
Iran, Islamic Republic of
برجامو پله کردند
دولتو ذله کردند
شاعر سایبری
Iran, Islamic Republic of
سطح موسوی به انداره ای نیست که برای رهبری نامه بنویسه تازه انهم در باره دولتیهایی که 32 سالش را دست خودشون بوده
ثبت احوال
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
گارد روحانی عزیز
Iran, Islamic Republic of
مگر خودت اسم نداری
Iran, Islamic Republic of
عالییییییییییییی عالییییییییییییی
Iran, Islamic Republic of
باند اصلاحاتچی ها هماهنگ با هم و به صورت گسترده نقشه ای در سر دارند تا هم تقصیر وضعیت موجود را از دوش خودشون بردارند.ض
Romania
....
Romania
....
Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
حضور مردم در تشییع حاج قاسم ربطی به حمایت مردم ندارد.
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
خون حاج قاسم عزیز تاوان افتضاح برجام بود.
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
تاوان برجام اینه که حتی از افغانستان هم نمیتونیم پول جنس فروخته را بگیریم
ننگ بر سه مفسدین
Iran, Islamic Republic of
هیلاری کلینتون: تحریم های بانکی و نفتی جمهوری اسلامی در حمایت از سبزها و اصلاح طلبان بود.
Iran, Islamic Republic of
.....
اصغر
Iran, Islamic Republic of
ربط اش را خود مردم تشخیص داده اند. نه تو.
دبیر اصلاحاتی
Iran, Islamic Republic of
اصغر آقا "نه تو" درست نیست "نه شما" مودبانه است
استاد علم ادبیات
Iran, Islamic Republic of
وقتی تو در مقابل مردم هستی.همین درست است.
دهخدا
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
بله حاج قاسم امیرکبیر زمان ما بود
Iran, Islamic Republic of
مثبت دادم اما عددش تغییر نکرد!
مارانی
پس نشانه چیه/
عبداللهی
Iran, Islamic Republic of
درود بر شرفت آقای شریعتمداری
حمید
Iran, Islamic Republic of
آقای شریعتمداری خودش رو عقل کل میدونه و درباره همه چی نظر میده
درود
Iran, Islamic Republic of
نظرات آقای شریعتمداری مقبول و مردم پسند است.
حمید
Iran, Islamic Republic of
عامه پسند بهتره
Iran, Islamic Republic of
مردم عام و خاص ندارند.
حمید
Iran, Islamic Republic of
شماهم مشخصه از کدام طیف هستید و چه نظراتی رو نشون میدید
Iran, Islamic Republic of
....
محمد
Iran, Islamic Republic of
پاسخ جناب شريعتمداري تقريبا تمام مطالب آقاي خوئيني را تاييد مي كند . فقط مي گويد كه همه مشكلات را دولت مورد حمايت خوئيني بوجود آورده است . درستي اين ادعاي شريعتمداري را خواننده بايد بررسي كند!!!!!....
تمیز
Iran, Islamic Republic of
دولت بخشی از نظام است. دلواپسان دولت رو از نظام جدا میدانند
بی تدبیری
Iran, Islamic Republic of
عمده مشکلات کشور ناشی از سوء مدیریت دولته و به کل نظام مربوط نیست.
Iran, Islamic Republic of
اگر مشکلات از سوء مدیریت دولته پس چرا تحریم زمان احمدی نژاد را میگند فتنه 88 و قطعنامه 1929 باعث بروز مشکل اقتصادی برای دولتش شد و تحریم امروز که خیلی بیشتر از سابقه از سوء مدیریت دولته روحانیه!؟
پاسخ 22:45
Iran, Islamic Republic of
به قول خود روحانی فقط 20 درصد مشکلات بدلیل تحریم هاست و 80 درصد مشکلات ناشی از سوء مدیریت دولت هاست.
مویز
Iran, Islamic Republic of
.......
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
..........
ایمانی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
درسته دولتها جزء نظامند جزء متغیر نظام ....
مهدي
Iran, Islamic Republic of
.

موسوي خوئيني ها و دوستاشون بنده خداها فراموش شدن ميخاند يه جوري به مردم گريزان از فتنه اعلام كنند ما هم زنده ايم
دبیر اصلاحاتی
Iran, Islamic Republic of
"میخاند" غلطه "میخواهند" درسته

از این به بعد اصلاح کنید
Iran, Islamic Republic of
آقای مهدی سواد چیز خوبی است ، شما اول یاد بگیر بعد بنویس برادر تندرو
مهدی
البته که سواد چیز خوبی است اما شرف و غیرت ملی از اون مهم تره ....
مهدی
ضمنا در مورد کلمه تندرو حضرت آقا توضیح دادند و گفتند: تند رفتن در راه حق بد نیست بلکه خوب است چیزی که بد است کجروی است. کجرو ها و منحرفین بدانند با این برچسب ها از راه حق جدا نمی شویم
Iran, Islamic Republic of
و امروز راه حق راه اصلاح طلبان و مردم هست که مظلوم واقع شده اند.
انصاری
Iran, Islamic Republic of
وضعیت کنونی کشورحاصل بی تدبیری اصلاح طلبها .....
حمید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
صدر
Iran, Islamic Republic of
واقعا اين موسوي خوييني ها چي فكر كرده ،.
Iran, Islamic Republic of
فکری نکرده.فقط دیکته نوشته.آن هم پر از غلط و مغلطه.
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ لَا تُفْسِدُوا فِي الْأَرْضِ قَالُوا إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَ ﴿۱۱﴾

و چون به آنان گفته شود در زمين فساد مكنيد مى‏ گويند ما خود اصلاح طلبيم (۱۱)

أَلَا إِنَّهُمْ هُمُ الْمُفْسِدُونَ وَلَكِنْ لَا يَشْعُرُونَ ﴿۱۲﴾

بهوش باشيد كه آنان فسادگرانند ليكن نمى‏ فهمند (۱۲)
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
كَلِمَةُ حَقٍّ يُرَادُ بِهَا بَاطِلٌ
Iran, Islamic Republic of
بهترین راه مناظره ازاد در صدا و سیما بین اقایان خویینی و شریعتمداری تا معلوم شود ریشه مشکلات کجاست . .....
مُحال
Iran, Islamic Republic of
یک درصد فکر کن که صدا و سیما به همچین چیزی تن بده
Iran, Islamic Republic of
واقعا فکر کردی که جماعت بزن در رو حاضر میشه بیاد تو تلوزیون با حسین شریعتمداری مناظره کنه؟
مُحال
Iran, Islamic Republic of
خلط مبحث نشه.
شریعتمداری و امثالهم به مناظره با آیت الله خوئینی ها و امثالهم تن نمیدهند
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
شریعتمداری و امثالهم در حد آیت الله خوئینی ها نیستند.
Iran, Islamic Republic of
درود بر مازندرانی عزیز
خسارت محض
Iran, Islamic Republic of
هر وقت ظریف حاضر به مناظره تلویزیونی با منتقدان برجام شد بقیه هم برای مناظره حاضر می شوند.
Iran, Islamic Republic of
برجام تصمیم نظام بود و ربطی هم به ظریف نداره.....
سوال از 00:14
Iran, Islamic Republic of
چرا هر وقت اصلاح طلبان در کشور به قدرت می رسند نظام درباره تعلیق و تخریب صنعت هسته ای به تصمیم می رسد ؟!
Iran, Islamic Republic of
هر وقت تحریم میشیبم کاندید اصلاح طلبان وعده مذاکره را میدند ...
خخ
Iran, Islamic Republic of
در مناظره احتمالی خوئینی ها شش بر صفر بازنده مناظره خواهد بود.
امیر
Iran, Islamic Republic of
خوئینی ها در حد و اندازه ای نیست که به رهبر معظم انقلاب نامه بنویسد.
مهدی
خویینی ها در هم ریخته است
Iran, Islamic Republic of
بزن در رو چه ربطی به مناظره داره.!.
Iran, Islamic Republic of
آقای شریعتمداری چیزی در چنته نداره ! نیازی به مناظره بین موسوی خویینی ها نیست .!!!
توجه شود
Iran, Islamic Republic of
....
به هوش باشيد.
محمدایوب
Iran, Islamic Republic of
این ازمشکل صدا وسیمای ماست که وعده های دولت تحت حمایت آنها روحانی راپخش نمیکنند ووعده های برجام رو بازگو نمیکنند وخرابی هاوخسارتهای فتنه 88 رونشان نمیدهند ....
امیرمسعود
Iran, Islamic Republic of
درود بر حاج حسین شریعتمداری، مردی که خود را برای دفاع از مردم و اسلام و وطن دوستی، آماج تیرهای منافقین قرار می دهد. امیدوارم بطن و مفهوم حرف های ایشان را درک کنیم و به راه خائنین به کشور و اسلام نرویم.
محمد آقایی
Iran, Islamic Republic of
ظاهرا لیبرتی در «نظر مخاطبان» و «رای دادن» در جهان نیوز خیلی فعال شده است و برای دفاع از موسوی خوئینی ها احساس وظیفه کرده اند.
Iran, Islamic Republic of
.....
لیقرتی کیه؟
Iran, Islamic Republic of
...
اصلاحاتی پشیمان
مرد خاکستری راجع به مختومه کردن پرونده انفجار نخست وزیری و شهادت رجایی و باهنر توضیحی نمی خوان بدن؟؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
پرونده به دستور امام خمینی (ره) مختومه شد و دست خط امام هم موجود است .
راستی چرا امام دستور به مختومه شدن پرونده دادند؟.
Iran, Islamic Republic of
شما عفو بفرمایید!!!!
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
چه خبر شده که امثال موسوی خوینی هادلسوز ملت ومملکت شده اند .ما را به خیرتان امیدنیست شرمرسانید
Iran, Islamic Republic of
در مملکت اگر آزادی بود کسی بخاطر نوشتن نیم صفحه نامه که چیز خاصی هم نگفته و بیشترش تعارف و ... هست اینقد مورد حمله قرار نمی گرفت .
سید سجاد
Iran, Islamic Republic of
با سلام
جالبه آقای شریعتمداری توصیه می کنه که نامه خوانده شود ولی توی روزنامشون جرات چاپ نامه رو ندارن.
همیشه یک طرفه به قاضی رفتن حق به جانبیست.
Iran, Islamic Republic of
چه سردار و چه سرگروهبان قلمش طلاست
آلیاژ کار
Iran, Islamic Republic of
روحی یا چدنی شایدم آلمینیوم
طربناک
Iran, Islamic Republic of
قلمش از نی خیزرانه
حمیدرضا
Iran, Islamic Republic of
حاج حسین حق مطلب رو ادا کرد.قلمت طلا سردار
Iran, Islamic Republic of
اگر اهل تشخیص حق باشید...
Iran, Islamic Republic of
درود بر حاج حسین با بصیرت اصلاح طلبان نذر دارند که جناب عالی مقاله ننویسی وان روز روز عزای انان است خویینی ها واصلاحات مرد وکرونا باعث شد مراسم ختم نگیرند فتنه گر 88 را اگراعدام می کردن این مطالب را نمی گفت
Iran, Islamic Republic of
نقد شعارگونه شریعتمداری دلالت برحقانیت مطالب آیت الله خوئنی ها مباشد !!!
Iran, Islamic Republic of
اگر تاریخ انقلاب رابدانی آقای شریعتمداری کدها را داده اند حال شما شعار می دانید خود دانیدکمی فکرعمیقتر!
Iran, Islamic Republic of
........
مردم
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
حالا چرا نامه به رهبری نوشته اونهم سرگشاده ؟این نامه روباید به رییس جمهور وآقای تکرار می نوشت .بایدبه مجمع روحانیون نامه می نوشت که دراین سالها چطور آرمانهای امام رو ترور کردند وبا حمایت هاشون چنین دولت لیبرال وبی عرضه ای رو به کشور قالب کردند.این خوارج صفتها ابوموسی اشعریها رو تحمیل می کنند اونوقت اعتراضش رو به علی .ایکاش یک بار هم به خودشان وکارنامه پرازنفاقشان نامه سرگشاده می نوشتند
رضوانی
Iran, Islamic Republic of
...
مازندرانی
Iran, Islamic Republic of
جناب شریعتمداری مگر معیار سنجش اعتقادات مردم ,حضور آنها در اینجا وآنجا هست ؟کافیه وارد مردم بشی و زمزمه ها را بشنوی.
Iran, Islamic Republic of
عجبا لیدر دوفتنه 78و88 دلواپس کشورشده .
محمد
Iran, Islamic Republic of
......
الحق والانصاف اقای شریعتمداری همون استاد جدال احسنست. احسن برشما استاد .
Iran, Islamic Republic of
دمت گرم حاج حسین

عالی مثل همیشه
امیر
Iran, Islamic Republic of
سر گروهبان از حرف حق ناراحت نشو شما بچسب به سوربه و لبنان و نوار غزه مردم ایران بی خیال... شاید هم حقی ندارند خودشان نمی دانند این مردم ایرنـ. ـ.
خخ
Iran, Islamic Republic of
شما هم برو کدخدا رو بچسب !
مهدی
خوینی ها، حجاریان و به دنبالشان تاجزاده نقشه های شومی در سر دارند. نباید به این ها امان داد
مهدی
..........
یا هو
آقای موسوی از کشمیری چه خبر؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
سلام ودرود خداوند بر بصیرت و غیرت و شجاعت وشهامت قلم سردار قلم حاج حسین شریعتمداری عزیز و بزرگوار
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
طول عمر باعزت وبرکت همراه با صحت وسلامتی وموفقیت وسربلندی وعاقبت بخیری برای رهبر عزیز انقلاب حضرت امام خامنه‌ای اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَي مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّل فَرَجَهُم
Iran, Islamic Republic of
شادی ارواح ملکوتی همه ی علما و عرفا و صلحا وشهدای عزییییزاسلام اللّهُمَّ صَلِّ عَلَي مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّل فَرَجَهُم
Iran, Islamic Republic of
لبیک یا خامنه‌ای
Iran, Islamic Republic of
سلام ودرود خداوند بر بصیرت و غیرت و شجاعت وشهامت جناب دکتر زاکانی عزیز و بزرگوار نماینده انقلابی

و تبریک به موکلان ایشان
Iran, Islamic Republic of
التبه سال آخر ریاست جمهوری و خودشان دیدیند که نتوانستند برای مردم کاری کنند و مردم نیز آنها را خوب شناختند دارند همه چی را به رهبری نسبت میدهند .....
Iran, Islamic Republic of
دنیا درمقابل مدیریت حکیمانه رهبر عزیزمان تعظیم می کند...
Iran, Islamic Republic of
یکی نیست به این مریض القلب بگه : آشیخ اگه مدیریت حکیمانه این رهبر خردمند نبود شما ودوستای اصلاح طلب تان کشور را ویرانه کرده بودید ..
Iran, Islamic Republic of
ایشون آشیخ نیست سیده
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
پیامبر اکرم فرمودند:اگرحسادت 10 قسمت باشد 9قسمت آن در میان علماست! رونوشت به خویینی ها
Iran, Islamic Republic of
دمت گرم
Iran, Islamic Republic of
ازاینکه از حسادت این رهبر عظیم الشان درحال خفه شدن هستید,قابل درک وترحم برانگیزاست
Iran, Islamic Republic of
در مورد مدیریت تمدنی حضرت آقا باید امثال پوتین ,رییس جمهور ژاپن و...صحبت کنند نه ... مثل خویینی ها .....
Iran, Islamic Republic of
عالی
Iran, Islamic Republic of
......
توحید
Iran, Islamic Republic of
خوئینی ها خواسته چیز بگه که مردم یادشون نره این زنده است .
Iran, Islamic Republic of
با سلام خدمت برادر عزیز و انقلابی و در خط نظام اسلامی و ولایت حاج حسین آقا درست می فرمائید .
علی54
Iran, Islamic Republic of
........
علی رضا
Iran, Islamic Republic of
دوستان عزیز. تا می توانید دعوا کنید و بر سر و کله هم بزنید. در همین حین دلار مرز ۲۰۰۰۰ تومان را رد کرده. سکه نزدیک ۸۵۰۰۰۰۰ تومان شده. مردم به خاک سیاه نشسته اند. /....
مسعود
Iran, Islamic Republic of
اصلاح طلبان مردم را به خاک سیاه نشاندند.
کانون بازنشستگان
Romania
درود بر سرگروهبان قلم . به نظرم کم کم خودتان را بازنشست کنید . قلمتان مخاطب ندارد .
Iran, Islamic Republic of
170 کامنت در مطلب فوق یعنی ایشان مخاطب بسیار دارند.
کارگر خدماتی
Romania
ترکیب کیهان و شیشه شوی رافونه عالی عمل میکنه
.
Iran, Islamic Republic of
.....
مخالف اصلاحات
Iran, Islamic Republic of
زردنامه های آرمان و اعتماد و ایران و شرق برای پاک کردن شیشه ها مناسب ترند.
دلارام
Iran, Islamic Republic of
....
دلارام
Iran, Islamic Republic of
مجلسو از دست دادند ریاست جمهوری 1400 راهم از دست داده می بینند....
Iran, Islamic Republic of
کسانی که نامه سر گشاده می نویسند عاقبت بخیرنمی شوند تاریخ گواه این مدعا ست !
محمد
Iran, Islamic Republic of
...
ایمانی
Iran, Islamic Republic of
حضرت علی علیه السلام درجنگ جمل، خطاب به طلحه وزبیر: «آنهاحقی را مطالبه می کنند که خود وانهاده اند و خونی را می طلبند که خود ریخته اند»!
Iran, Islamic Republic of
آفرین
حسین نصرتی
Iran, Islamic Republic of
متن بسیار قوی

خداقوت به آقای شریعتمداری
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of

تو برو لیست واقعی حقوقت و تو روزنامه خودت بدون کم و کاست منتشر کن.والسلام.
جانبازبایکوت شده
Iran, Islamic Republic of
درود....قبلالغتنامه هامرجع بودن الان صاحبان مطبوعات....محضردرلغتنامه معنی درحضورمیدهدجناب مطبوعاتی....نه مخاطب که شما استناد کردید.......
Iran, Islamic Republic of
...