سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 14 Jul 2020
 
۰

سفیر آمریکا در لبنان به دلیل اظهارات فتنه انگیز از مصاحبه منع شد

يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۰۰
کد مطلب: 731977
سفیر آمریکا در لبنان به دلیل ادامه اظهارات فتنه انگیز خود در لبنان طی یک حکم قضایی، از مصاحبه با رسانه‌ها در لبنان منع شد.
سفیر آمریکا در لبنان از مصاحبه منع شد
به گزارش جهان نيوز، دادگاه لبنان در کم‌تر از ۲۴ ساعت از انتشار سخنان جنجال آمیز سفیر آمریکا در لبنان علیه جنبش حزب الله  امروز با صدور حکمی این سفیر را از هر گونه اظهار نظر در رسانه‌ها منع کرد.

به گزارش پایگاه خبری القدس العربی، «دورتی شیا» سفیر آمریکا در بیروت روز جمعه در اظهارات تلویزیونی ادعا کرد که حزب الله مانع حل بحران اقتصادی لبنان است و «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله ثبات لبنان را تهدید می‌کند.

«محمد مازح»  قاضی پرونده‌های اضطراری در منطقه «صور» در جنوب لبنان با صدور حکمی سفیر آمریکا را از هر گونه اظهار نظر رسانه‌ای منع کرده و هر رسانه لبنانی یا خارجی که در لبنان فعالیت می‌کند را از هرگونه مصاحبه با سفیر آمریکا یا هرگونه صحبتی با او به مدت یک سال منع کرده است.

بر اساس این حکم در صورت تخلف رسانه‌ها در لبنان از حکم مزبور، مجازات یک سال توقیف فعالیت و پرداخت 200 هزار دلار آمریکا جریمه نقدی در نظر گرفته شده است.

پایگاه خبری «یا صور» لبنان هم گزارش داد، قاضی لبنانی بر اساس شواهد حاکی از مصاحبه سفیر آمریکا با شبکه عربی الحدث این حکم را صادر کرد که در آن شیا اظهاراتی موهن و تفرقه افکنانه علیه ملت لبنان بیان کرده بود که موجب تعمیق شکاف مذهبی و طائفه‌ای در لبنان شده و خطری برای صلح و امنیت لبنان است.

سفیر آمریکا در بیروت که به داشتن مواضع ضد مقاومت و ضد حزب‌الله معروف است، در طی چند ماهی که از حضورش در لبنان می‌گذرد بارها با اظهارات مداخله جویانه خود در امور لبنان مورد انتقاد گروه‌های لبنانی قرار گرفته است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *