چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - 8 Jul 2020
 
۰

جابه‌جایی عجیب پیک مصرف برق در کشور

شنبه ۷ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب: 731956
در روز گذشته پیک مصرف برق در ساعات اولیه شب ثبت شد و این پیشی‌گرفتن پیک شبانه از پیک روزانه، آن هم در یک روز تابستانی، جابه‌جایی عجیبی است که در این موقع از سال، تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.
جابه‌جایی عجیب پیک مصرف برق در کشور
به گزارش جهان نيوز، درحالی که در روزهای اخیر شاهد ثبت پیک‌های مصرف بیش از 56 هزار مگاوات و حتی بیش از 57 هزار مگاوات در کشور بوده‌ایم، روز گذشته پیک مصرف برق به مرز 51 هزار مگاوات رسید تا موقتا شبکه برق از مرز هشدار کمی فاصله بگیرد.

بر اساس آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، روز گذشته در ساعت 22 و 2 دقیقه، بیشترین میزان مصرف لحظه‌ای برق به مقدار 51 هزار و 801 مگاوات به ثبت رسید.

همچنین پیک روزانه مصرف برق در روز گذشته در ساعت 15 و 6 دقیقه به میزان 51 هزار و 370 مگاوات بوده که پیشی‌گرفتن پیک شبانه از پیک روزانه، آن هم در یک روز تابستانی، جابه‌جایی عجیبی است که در این موقع از سال، تاکنون شاهد آن نبوده‌ایم.

به طور معمول در 4 ماه گرم سال (ابتدای خرداد تا انتهای شهریور) به علت مصرف بالای برق در وسایل سرمایشی، پیک روزانه با پیشی گرفتن از پیک شبانه، ملاک مصرف پیک برق بوده و در 8 ماه سرد سال، به علت مصرف عمده برق در بخش روشنایی و استفاده از وسایل برقی در ساعات اولیه شب، پیک شبانه از پیک روزانه سبقت می‌گیرد.
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *