چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - 15 Jul 2020
 
۰
۲۹
گفتگوی ارگان رسانه‌ای دولت با دیپلمات مقیم آمریکا؛

بزک کنندگان آمریکا مشغول هستند/ موسویان: مشکل برجام این بود که موشکی و منطقه ای نداشت!/ اوباما واقعا به دنبال تعامل با ایران بود!

پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۸
کد مطلب: 731734
مسأله روابط ایران و امریکا دوطرفه است و درباره این موضوع همه مسائل به واشنگتن مربوط نمی شود بلکه بخش مهمی از آن به ایران مرتبط است.
بزک کنندگان آمریکا مشغول هستند/ موسویان: مشکل برجام این بود که موشکی و منطقه ای نداشت!/ اوباما واقعا به دنبال تعامل با ایران بود!
گروه سیاسی جهان نيوز: «حسین موسویان» از اعضای تیم مذاکره کننده توافق سعدآباد که اکنون در آمریکا اقامت دارد در مصاحبه با روزنامه ایران گفت: «اوباما واقعاً می‌خواست طبق تعهدات دولت امریکا در چارچوب برجام همه تحریم‌ها را علیه ایران  بردارد. او وزیر خارجه خود را هم به عنوان بازاریاب برای ایران، به سایر کشورها فرستاده بود. آقای جان کری صبح تا شب با همه ملاقات می‌کرد و می‌گفت که با ایران کار کنید. ما شما را مجازات نمی‌کنیم... اما چرا اوباما نتوانست همه تعهدات خود را در برجام انجام دهد؟ زیرا تحریم‌های غیرهسته‌ای برای دوره ماقبل برجام بود و ربطی به برجام نداشت». 

موسویان در ادامه گفت: «ما در تاریخ ۴۰ ساله بعد از انقلاب رئیس جمهوری مانند اوباما نداشته‌ایم که به دنبال تعامل با ایران باشد...اوباما واقعاً به دنبال گشودن راهی بود. تئوری منطقه‌ای او هم متفاوت بود؛ یعنی او رسماً گفت که ایران و عربستان باید منطقه را با هم شریک شوند که به مفهوم مشارکت ایران و در نظر گرفتن سهم ۵۰ درصدی برای آن در اداره منطقه بود... با وجود چنین شرایطی امکان مذاکره میان ایران و امریکا فراهم نشد».

این دیپلمات سابق در بخش دیگری از مصاحبه با ارگان رسانه ای دولت گفت: «حالا چه کسی تصور می‌کند در دوره ترامپ که پس از روی کار آمدنش تصمیمات غیر قابل انتظاری را درباره برجام گرفت و تحریم‌های سنگینی را هم علیه ایران اعمال کرد، امکان یک مذاکره دوجانبه و دستیابی به یک توافق جامع وجود خواهد داشت؟ این در حالی است که ایران حتی در دوره اوباما هم فقط مجوز گفت وگو پیرامون مسأله هسته ای را به دیپلمات‌های خود داده بود. به همین دلیل وقوع هرگونه مذاکره‌ای در کوتاه مدت میان ایران و امریکا ممکن نخواهد بود».

موسویان در ادامه گفت: «مسأله روابط ایران و امریکا دوطرفه است و درباره این موضوع همه مسائل به واشنگتن مربوط نمی شود بلکه بخش مهمی از آن به ایران مرتبط است؛ یعنی فرض بگیرید که بایدن بیاید و بگوید که من به برجام برمی‌گردم. حتماً شما صحبت‌های آقای اوباما را به خاطر دارید. او می‌گفت که من به دنبال تغییر رژیم نیستم و حاضرم با ایران براساس احترام متقابل و عدم مداخله رابطه داشته باشم. اوباما حتی در سازمان ملل رسماً اعلام کرد من به فتوای مذهبی مقام رهبری احترام می‌گذارم. اصلاً محور برجام خود او بود. اما مگر در ایران نگاه ها به امریکا کاملاً تغییر اساسی کرد؟ شما دیدید که شاید حملات به امریکا در دوره اوباما بیشتر از حمله به ترامپ بود. یا اگر بیشتر نبود، مساوی بود».

بر پایه گزارش مشرق، دولت اوباما در ترور دانشمندان هسته ای ایران نقش داشت. تحریم آیسا در دولت اوباما تمدید شد و همین مسئله موجب شد که مقامات ارشد دولت روحانی صراحتا اعلام کنند که دولت اوباما با این اقدام، برجام را به صوت فاحش نقض کرده است. اوباما در اظهارنظری گستاخانه و بی ادبانه، مردم ایران را یاغی! نامید. وی با تمدید قانون وضعیت اضطراری علیه ایران در هفته های پایانی دولت خود، آخرین لگد را به برجام زد.

باراک اوبامای مودب! و باهوش! در اوج روابط دوجانبه با دولت روحانی، در اقدامی بی سابقه مانع از حضور نماینده ایران در سازمان ملل شد و او را تروریست! نامید. اوباما با نقض فاحش برجام ۲ میلیارد دلار از اموال مردم ایران را غارت کرد.

با اینحال و در شرایطی که دستان اوباما به خون دانشمندان هسته ای کشورمان آغشته است و اقدامات گسترده ای علیه مردم کشورمان انجام داده، امثال موسویان که روزی عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران بودند، حالا از خاک آمریکا با ارگان رسانه ای دولت مصاحبه کرده و رئیس جمهور دولت تروریست و غارتگر آمریکا را بزک می کنند.

موسویان در مصاحبه مذکور، از نقشه شوم اوباما در منطقه غرب آسیا(خاورمیانه) تمجید کرده است. این در حالی است که پیش از این «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه دولت اوباما صراحتا از تشکیل دولت توسط داعش حمایت کرده بود و به همین خاطر کارشناسان او را «مادر داعش» خطاب می کردند.

آقای موسویان در اظهارات مذکور مدعی شده است که اگر در زمان روی کاربودن اوباما درخصوص دیگر مسائل از جمله توان منطقه ای و قدرت موشکی ایران مذاکره می کردیم و این موارد در برجام گنجانده می شد، اوباما به راحتی می توانست تمامی تحریم های ضدایرانی را لغو کند!

اکنون عصبانیت ترامپ برای این است که چرا برجام ناقص است و مسئله موشکی و منطقه ای در آن گنجانده نشده بود. هدف اصلی طرف آمریکایی از مذاکره، نه لغو تحریم ها و گشایش اقتصادی برای مردم ایران، بلکه فشل کردن مولفه های قدرت کشورمان است. مولفه هایی همچون هسته ای، موشکی، منطقه ای و...

اکنون ترامپ حسرت می خورد که چرا موشکی و منطقه ای در برجام نیست. گویا آقای موسویان نیز با ترامپ هم نظر است.  موسویان مدعی شده است که جان کری صبح تا شب با همه ملاقات می کرد تا با ایران کار کنند. این ادعای مضحک در حالی است که در دولت اوباما خطاب به بانک های اروپایی و آمریکایی ابلاغیه های تهدیدآمیزی از سوی دولت آمریکا ارسال شده و آنها نسبت به همکاری با ایران تهدید شده بودند.

پایگاه واشنگتن‌ فری بیکن پیش از این در گزارشی نوشته بود که حسین موسویان، عضو سابق تیم مذاکره کننده ایران در سالهای گذشته دستکم سه مرتبه میهمان کاخ سفید بوده است.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ائتلاف متجاوز رژیم کودک کش سعودی ازسال 2015 تاکنون بیش از 999 هزار بار یمن را هوایی و زمینی بمباران کرد/ آمریکا جنایتکار شماره یک هم ایران را تحریم کرده است و می کند شرم آوراست.
Iran, Islamic Republic of
ائتلاف متجاوز بین المللی به رهبری ازسال 2014 تاکنون بیش از 999 هزار بار سوریه را بمباران کرد/ آمریکا جنایتکار شماره یک هم ایران را تحریم کرده است و می کند شرم آوراست.
ائتلاف متجاوز بین المللی به رهبری ازسال 2014 تاکنون بیش از 999 هزار بار عراق را بمباران کرد/ آمریکا جنایتکار شماره یک هم ایران را تحریم کرده است و می کند شرم آوراست.
Iran, Islamic Republic of
احتمالا خزانه داری امریکا معوقات این بابا را ریخته،وشارژشده،بالاخره توامریکا زندگی گرونه
Iran, Islamic Republic of
...
خخ
Iran, Islamic Republic of
چون قافیه تنگ آید / شاعر به جفنگ آید
علی
Iran, Islamic Republic of
وقتی در دامنشان نون انها را بخوری انتظاری غیر از ... نداری
Iran, Islamic Republic of
این شخص جاسوس هسته‌ای است. اصل اینه.
Iran, Islamic Republic of
از عمو سام چند گرفتی ؟؟؟؟،
Iran, Islamic Republic of
دلارهای آمریکایی و سعودی!!!!!!!
نواب
Germany
امان از لقمه های حرام!!!
Iran, Islamic Republic of
آقای سیاست باز ! خیلی پررویی!!
United States
...
حسین نصرتی
Iran, Islamic Republic of
آدم غیر ولایی و بدون بصیرت ته تفکرش همینه .

البته ایشون درست می فرمایند اوباما میخواست تعامل کنه ولی یه طرفه
Iran, Islamic Republic of
.......
مجید
Iran, Islamic Republic of
این اقا معتمد ایران در اژانس بود .خدا رحم کند
Romania
به جای تفسیر آب دوغ خیاری جهان نیوز که به قول آقا لاف در غریبی است لطفا تمام مصاحبه اقای سید حسین موسویان را بگذارید بخوانیم نیاز به افاضات شما نیست
Canada
.....
Iran, Islamic Republic of
چه خبر آمریکا؟
حسن امانی
Iran, Islamic Republic of
....
موضوع پرونده جاسوسی اش به کجارسید؟
میری
Iran, Islamic Republic of
خدایا خودت ما رو از دست این آدم ها نجات بده که هیچ وقت نمی خوان حقیقت رو ببینن و حتی بعد از شهادت سردارمون ، دم از مذاکره می زنند...
Iran, Islamic Republic of
اندکی صبر فرج نزدیک است
جلال
Iran, Islamic Republic of
ایّها النّاس... هوشیار باشید...!!!....
نصیر
Iran, Islamic Republic of
موسویان و دارو دسته اش غلط کردند.
Iran, Islamic Republic of
اوباما گفته بود اگر می توانستم امکانات هسته ای ایران را مانند این ته سیگار له می کردم ولی چاره ای جز مذاکره با ابران ندارم
Iran, Islamic Republic of
این جاسوس مهدورالدم بهتر است به جای حرف زدن ، در صدد جبران خیانتی باشد که به مردمش کرد....
سید سیدی
Iran, Islamic Republic of
البته او یک حرف راست میزند ولی نمی داند که اوباما دنبال رابطه شرکتها باایران بود ولی نه برای دادوستد بلکه برای فریب مردم ایران.
مسعود
Iran, Islamic Republic of
این اقا جاسوسه
سلام
Iran, Islamic Republic of
خائن خائن است . درست شدني نيست .
راد
Iran, Islamic Republic of
....