يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - 5 Jul 2020
 
۰

جدول فروش سینما منتشر نشد

پنجشنبه ۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۶
کد مطلب: 731725
سینما‌ها نزدیک به چهار روز گذشته را با بازگشایی روبرو بودند، هرچند هنوز برخی از سینما‌ها ترجیح می‌دهند بسته بمانند، اما باید دید سینما طی هفته‌های آینده چه تفاوتی خواهد کرد، باید دید آیا رقم فروش فیلم‌های روی پرده به حدی خواهد شد که بتوان برای آن جدول فروش ترسیم کرد یا خیر.
جدول فروش سینما منتشر نشد
به گزارش جهان نيوز، سینمای کشور طی پنج ماه گذشته شرایط ناامید کننده‌ای را پشت سر گذاشته است، این وضعیت از اسفند ماه سال گذشته و شیوع بیماری کرونا آغاز شد، این بیماری باعث شد تا تمامی سالن‌های نمایش دهنده فیلم تعطیل شوند.

تعطیلی سینما‌ها علاوه بر متوقف کردن چرخه اکران، مخصوصا اکران نوروزی به عنوان بهترین زمان اکران در سینما‌های کشور، چرخه تولید را نیز تحت الشعاع قرار داد، بسیاری از پروژه‌های سینمایی تا اواخر خرداد ماه تعطیل شدند و به نوعی سینما در تولید و پخش دچار وقفه‌ای طولانی مدت شد.

در این میان خبر بازگشایی سینما‌ها از اول تیر ماه بارقه امیدی را برای اهالی سینما به همراه داشت، البته بسیاری از سینماگران بازگشایی سینما‌ها را موفقیت آمیز نمی‌دانستند و اعتقاد داشتند که سینما ماه‌ها برای بازگشت به شرایط قبلی نیازمند زمان است.

به هر شرایطی سینما‌ها به تاریخ اول تیر ماه ۹۹ بازگشایی شدند، اما این بازگشایی باز هم حاشیه ساز بود، دو فیلم اصلی چرخه اکران در سال ۹۹، «خوب بد جلف ۲» و «شنای پروانه» دو روز قبل از اکران انصراف دادند، دلیل اصلی آن‌ها برای این انصراف هم نبود تبلیغات مناسب بود.

به وساطت سازمان سینمایی و شورای صنفی نمایش به هر طریقی این دو فیلم به چرخه اکران بازگشتند هر چند سازندگان آثار در پیام‌های جداگانه از ناچار بودن خود برای اکران خبر می‌دادند، آن‌ها اعتقاد داشتند مخاطب هنوز با سینما آشتی نکرده است.

در این میان برخی دیگر از آثار هم به چرخه اکران اضافه شدند، بیشتر این آثار فیلم‌هایی بودند که اسفند ماه روی پرده نقره‌ای بودند، آثاری که به خودی خود سرگروه نداشته و امید چندانی به فروش آن‌ها نبود، طبیعتا اکران چنین آثاری با وجود بیماری کرونا و شرایط موجود تغییر چندانی در چرخه اکران ایجاد نمی‌کرد.

تمامی امید سینماگران به موفقیت دو فیلم «شنای پروانه» به عنوان نماینده سینمای اجتماعی و «خوب بد جلف ۲» به عنوان نماینده سینمای کمدی بود، اما باز هم پیش بینی‌ها درست در نیامد و این دو فیلم هم با استقبال بسیار ناچیزی روبرو شدند، اتفاقی که نشان داد هنوز زمان زیادی برای حضور دوباره مخاطبان در سالن‌های سینما باقی مانده است.

عده‌ای در این میان بازگشایی سینما‌ها را زودهنگام دانستند، اتفاقی که باعث شد که سالن‌های سینما قبل از اتمام کرونا باز شوند و مخاطبان هم ترجیح دادند که در خانه بمانند و باز هم در انتظار سینما در شرایطی بهتر بمانند، عده‌ای دیگر، اما بازگشایی سینما‌ها را ناگریز دانسته و اعلام کردند که سینما باید از شرایط فعلی عبور کرد.

بازگشایی سینما‌ها از همان ابتدا منتقدان خاص خود را داشت، بسیاری این عملکرد را رفع تکلیف و بدون برنامه ریزی می‌دانستند و عده‌ای این بازگشایی را از روی اجبار می‌دیدند، اما در هر صورت حال با گذشت دو روز از بازگشایی سینما همچنان سینما در تعطیلات به سر می‌برد و نشان می‌دهد که حتی اکران فیلم کمدی و پرفروش خوب بد جلف هم دردی از چرخه اکران دوا نمی‌کند.

در کل سینما‌ها نزدیک به چهار روز گذشته را با بازگشایی روبرو بودند، هرچند هنوز برخی از سینما‌ها ترجیح می‌دهند بسته بمانند، اما باید دید سینما طی هفته‌های آینده چه تفاوتی خواهد کرد، باید دید آیا رقم فروش فیلم‌های روی پرده به حدی خواهد شد که بتوان برای آن جدول فروش ترسیم کرد یا همچنان باید در انتظار ماند تا سینما به روزگار خوب خود برگردد.
مرجع : میزان
برچسب ها: سینما اکران فروش
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *