شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - 11 Jul 2020
 
۰

قطار بی ترمز کرونا این بار روی ریل تهران

چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۰
کد مطلب: 731695
آمارهای اعلامی از رسانه ملی در خصوص تعداد مبتلایان و فوت شدگان تهران هرچند به ظاهر افزایش محسوسی نداشته است اما انگار زیر پوست شهر تهران اتفاقات عجیبی در حال رخ دادن است.
قطار بی ترمز کرونا این بار روی ریل تهران
به گزارش جهان نيوز، با توجه به افزایش آمارها و مراجعات  مردم و بیماران کرونایی به بیمارستان‌های سطح شهر این دغدغه و نگرانی وجود دارد که آیا تهران به وضعیت قرمز قبل خود بازگشته است؟

از طرفی افزایش آمار فوتی‌های اخیر که چندین و چند بار مرز ۱۰۰ نفر روزانه را پشت سر گذاشته است این نگرانی را در مردم بیشتر و پر رنگ‌تر کرده است. در این بین استان تهران و شهرستان‌های اطراف در کانون توجه مردم بوده و با توجه به تراکم بالای جمعیتی و عادی‌سازی‌های اخیر و افزایش ترددها در سطح شهر و استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بر آتش این نگرانی‌ها افزوده شده است.

اقداماتی از قبیل بازگشایی دانشگاه‌ها، تالارها و سالن‌های پذیرایی در مناطقی که هنوز قرمز نشده‌اند که استان تهران و اکثر شهرستان‌های این استان را در برمی‌گیرد.

راه‌اندازی باشگاه‌های ورزشی، استخرهای روباز با سطح تماس تعیین شده، باغ پرندگان تهران و برج میلاد و موارد این چنینی در شهرهای سفید و زرد استان تهران همه و همه بر نگرانی هر چه بیشتر مردم افزوده است.

اخیراً با اعمال مجدد طرح ترافیک نیز شاهد افزایش هر چه بیشتر استفاده مردم از وسایل حمل و نقل عمومی هستیم و دیگر خبری از اصول حفاظت فردی و فاصله اجتماعی نیست و کسی به ضربدر‌های قرمز اتوبوس‌های بی‌آرتی و مترو توجه نمی‌کند.

افزایش بیماران کرونایی در بیمارستان‌های تهران
دکتر علیرضا زالی فرمانده عملیات مقابله با کرونا در تهران در گفت‌وگو با رسانه‌ها با بیان این مطلب که رعایت فاصله گذاری اجتماعی در تهران به ۱۱درصد کاهش یافته است و از طرفی ۴۴.۶ درصد از مردم تهران به خاطر حضور در محل کار از خانه خارج می‌شوند، اظهار داشت: بیمارستان‌هایی که خدمت‌شان به بیماران کرونایی کاهش یافته بود، دوباره وارد عمل شوند.

یک منبع آگاه نیز در گفت‌وگو با فارس از اختصاص دو بخش آی‌سی‌یو دیگر در بیمارستان امام خمینی(ره) خبر داد و گفت: در روزهای اخیر تعداد بستری‌های این بیمارستان افزایش قابل توجهی داشته است.

با نگاهی به نقشه پراکندگی مبتلایان و وضعیت شهر تهران و شهرستان‌های اطراف و نیم نگاهی به آمارهای اعلامی از ستاد ملی کرونا از طریق رسانه ملی این مطلب بدست می‌آید که هرچند تعداد مبتلایان روزانه افزایش چشمگیری نداشته است اما در واقع شاهد افزایش ۱۴۴درصدی میزان بستری‌ها در ۵روز اخیر هستیم و به عنوان نمونه تعداد بستری‌ها در ۳۱خردادماه از ۵۹۵ نفر به ۱۳۴۰ نفر در چهارم تیرماه افزایش یافته است.

از طرفی با توجه به بازگشایی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و علی الخصوص بیمارستان‌های آموزشی سطح تهران شاهد کاهش مراکز اعلامی برای مدیریت و خدمت رسانی به بیماران کرونایی هستیم که این خود بر شدت نگرانی‌ها افزوده است.
حال سوال اینجا است که ادامه روند عادی سازی و بازگشایی‌ها در شرایط فعلی آیا ضرورت دارد و این تصمیمات موجبات شکل گیری موج دوم ابتلا را فراهم نمی‌کند؟
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *