چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 5 Aug 2020
 
۰

تمهیدات دولت برای اجاره بها از زبان وزیر مسکن

چهارشنبه ۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۵
کد مطلب: 731679
وزیر راه و شهرسازی درباره برنامه‌های دولت درخصوص اجاره بها مسکن توضیحاتی ارائه کرد.
تمهیدات دولت برای اجاره بها از زبان وزیر مسکن
به گزارش جهان نيوز، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت گفت: 250 هزار هکتار زمین متوقف شده از سوی وزارت جهاد کشاورزی برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن آزاد و در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت. واگذاری این زمین‌ها چندین سال متوقف شده بود که توافقنامه آزادسازی این زمین‌ها امضا شده که البته این توافق برای عرضه فراوان زمین و ساخت مسکن در نقاط متعدد در دستور کار بوده است.

وی افزود: تهران بیشترین کمبود زمین را داشته است و در جلسه وزارت راه و شهرسازی با انبوه‌سازان کشور در اتاق بازرگانی تهران، تفاهم‌نامه احداث 20 هزار واحد امضا شده که به سرعت شروع خواهد شد.

وزیر راه گفت: طبق قانون همه سازمان‌ها مکلف به واگذاری زمین‌های مازاد خود به وزارت راه و شهرسازی شدند، هم‌اکنون این زمین‌ها شناسایی و به وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها اعلام شده و اسناد این زمین‌ها درحال انتقال به نام وزارت راه و شهرسازی است.

اسلامی درخصوص اجاره بها گفت: درباره اجاره بها باید ضوابطی تنظیم شود که بتوان بازار آن را از لجام‌گسیختگی خارج کرد؛ به همین منظور در ستادهای مربوطه با حضور رئیس‌جمهور و معاون اول بررسی‌ها صورت گرفته و به دنبال تصویب این ضوابط در جلسات ستاد کرونا هستیم. تمدید و تنظیم قراردادهای اجاره مسکن به نحوی که مردم با مشکل مواجه نشوند و ارائه بسته مالی براساس ضوابط مشخص به مالکان با تعهد مستاجران به صورت کمک ودیعه از جمله طرح‌های مورد بررسی برای ساماندهی بازار اجاره بها است. ما به دنبال تصویب این طرح‌ها هستیم و در طرح بسته مالی پرداخت کارمزد بانکی توسط مستأجر انجام خواهد شد و اصل پول در پایان قرارداد به بانک مستردد می‌شود. این طرح به اقشاری که درآمد آن‌ها به دلیل کرونا با مشکل مواجه شده، کمک خواهد کرد.

وی اظهار داشت: الگوی مسکن در تهران 75 متر زیربنا و در سایر شهرها 90 مترمربع است و حجم روانی قیمت‌ها بیشترین آسیب را به بازار و مردم زده است. بنابراین مردم باید مراعات یکدیگر را نیز کنند تا عدل و انصاف بین مالک و مستأجر ایجاد شود.
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *