چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ - 15 Jul 2020
 
۰
۱۰

میرسلیم: با اقدام اروپا فاتحه برجام خوانده شد

سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب: 731522
نماینده تهران در مجلس با بیان اینکه ایران از حق خود نخواهد گذشت، بیان داشت: اروپایی‌ها با این اقدام به نوعی خاک بر روی برجام ریختند، یعنی فاتحه برجام با این اقدام شورای حکام به صراحت خوانده شد.
میرسلیم: با اقدام اروپا فاتحه برجام خوانده شد
به گزارش جهان نيوز، مصطفی میرسلیم نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: پیشنهاد مذاکره مجدد ترامپ به ایران بدین معناست که رئیس جمهور احمق آمریکا درصدد درست کردن یک وجه‌ای برای خود است تا بتواند پیروز انتخابات شود.

وی با بیان اینکه ترامپ یک دقل باز عجیبی است که نباید به حرف‌های آن اعتماد کرد، ادامه داد: آمریکا هیچگاه به فکر منافع دیگر ملت‌ها و علی الخصوص ایران نبوده و نیست بلکه منافع خود را به منافع سایر کشور‌ها ترجیح می‌دهد.

نماینده تهران گفت: با اقدام اخیر کشور‌های اروپایی در تصویب قطعنامه علیه ایران این موضوع را ثابت کرد که کشور‌های غربی غیر قابل اعتماد هستند، از این رو مردم ایران و مجلس شورای اسلامی مخالف مذاکره مجدد با آمریکا و اذناب آن‌ها یعنی اروپا هستند.

میرسلیم افزود: در این مرحله ایران باید کاری انجام دهد که آگاهی کشور‌هایی که دراین زمینه رای دادند بیشتر شود و بدانند که اقدامی که انجام دادند انتهایی ندارد و چیزی عایدشان نمی‌شود.

وی با بیان اینکه ایران از حق خود نخواهد گذشت، گفت: اروپایی‌ها با این اقدام به نوعی خاک بر روی برجام ریختند، یعنی فاتحه برجام با این اقدام شورای حکام به صراحت خوانده شد.

میرسلیم ادامه داد: با این اقدام اروپایی‌ها متوجه نمی‌شویم که چرا دولت باز اصرار به انجام تعهداتش در برجام دارد. به نوعی برجام آبروی دولت است که نمی‌خواهد آن را از دست دهد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه دولت هفت سال از عمر خود را تلف تحقق برجام کرده است، گفت: دولت به غیر از برجام دستاورد دیگری ندارد یعنی در این چند سال فقط وقت کشور را تلف کرد.

وی خاطر نشان کرد: با تصویب قطعنامه شورای حکام علیه ایران این امکان وجود دارد که پرونده ایران به مرحله بعد یعنی شورای امنیت سازمان ملل برود که در آنجا مطمئنا کشور‌های دوست مانند روسیه و چین این اقدام ناروا را رد خواهند کرد.

میرسلیم در پایان تصریح کرد: اقدام شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی به هیچ عنوان درست نبود و نباید این حرکت را انجام می‌دادند یعنی نباید بازیچه دست آمریکا و رژیم صهیونیستی می‌شدند.
مرجع : خبرگزاری دانشجو
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
قطعنامه شورای حکام علیه ایران سیاسی است
Iran, Islamic Republic of
کشورهای اسلامی باید در برابر زورگویی های آمریکا،اسرائیل و برخی کشورهای غربی ایستادگی کنند و اجازه فشار بر کشورهای مستقل را ندهند.
Iran, Islamic Republic of
این کشورها نه تنها با عملکرد یکجانبه آمریکا و برخی از کشورهای غربی علیه ایران مخالفت نکردند بلکه عامل تحریک این کشورها نیز شدند.
Iran, Islamic Republic of
تا زمانیکه کشورهای اسلامی در برابر زورگویی غرب و آمریکا متحد نشوند مداخلات این کشورها هر روز ابعاد خطرناکتری بخود می گیرد.
Iran, Islamic Republic of
برخی از کشورهای عربی روزی تاوان سیاست های غلط خود را خواهند داد چرا که غرب روزی انها را در معرکه تنها خواهد گذاشت .
Iran, Islamic Republic of
شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ۳۰ خرداد ماه قطعنامه پیشنهادی سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان را تائید کرده که در آن از ایران خواسته شده زمینه دسترسی بازرسان آژانس به دو سایت هسته‌ای را فراهم کند.
Iran, Islamic Republic of
این قطعنامه که اولین قطعنامه آژانس علیه ایران از سال ۲۰۱۲ به این سو است، با مخالفت چین و روسیه مواجه شد اما ۲۵ عضو این نهاد وابسته به سازمان ملل آن را تائید کردند. هفت عضو به آن رای ممتنع دادند.
Iran, Islamic Republic of
کشورهای آفریقای جنوبی، هند، پاکستان، تایلند، مغولستان، نیجر و جمهوری آذربایجان به این قطعنامه رای ممتنع دادند.
.
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی درمقابل تصویب قطعنامه شورای حکام خیانتکار شماره یک و تصویب قطعنامه حقوق بشری علیه ایران، ناتوان ...بوده است....
Iran, Islamic Republic of
دولت روحانی بعد از 7 سال به این نتیجه رسید که گفت وگو و مذاکره با کدخدا نمی توان معامله کرد.