چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - 2 Dec 2020
 
۰

آمریکا در برابر حزب الله شکست خورد

جمعه ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۰۹
کد مطلب: 731078
رهبر جنبش «أنصارالله» یمن در سخنانی اعلام کرد: آمریکا پس از آنکه از لحاظ سیاسی و نظامی در برابر حزب الله لبنان متحمل شکست شد، اکنون به دنبال ضربه زدن اقتصادی به این کشور است.
آمریکا در برابر حزب الله شکست خورد
به گزارش جهان نيوز، به نقل از المسیره، «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش أنصارالله یمن در سخنرانی سالیانه خود تحت عنوان «فریاد بر سر مستکبران» اعلام کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی به دنبال تضعیف امت اسلامی هستند.

بر اساس این گزارش، وی گفت: هدف آمریکا و اسرائیل تضعیف امت اسلامی در تمامی سطوح است.

رهبر جنبش أنصارالله یمن یادآور شد: دشمنان تمایل دارند که ما در برابر هجمه‌های آنها علیه امت اسلامی سکوت پیشه کنیم.

وی اظهار داشت: هدف اقدامات دشمنان این است که امت اسلامی را به نابودی بکشانند.

هماهنگی امنیتی عربستان و امارات با رژیم صهیونیستی
عبدالملک الحوثی تأکید کرد: امروز شاهد آن هستیم که کشورهای عربی و در رأس آنها عربستان سعودی و امارات با رژیم صهیونیستی همکاری امنیتی دارند؛ آنها خود به این نوع روابط و مناسبت اذعان کرده اند.

رهبر جنبش انصارالله یمن اظهار داشت: عربستان سعودی امروز به جایی رسیده است که از مقاومت فلسطین به عنوان تروریست یاد می‌کند! کسانی که در عربستان سعودی دست دوستی به سمت صهیونیست‌ها دراز کرده اند، ابله هستند زیرا نمی‌دانند که خوش خدمتی‌های آنها به صهیونیست‌ها هیچ نتیجه‌ای ندارد.

عادی سازان روابط با صهیونیسم رسوا می‌شوند
وی همچنین تأکید کرد: امروز شاهد آن هستیم که برخی در مسیر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی حرکت می‌کنند و برای این کار خود توجیه می‌آورند. این درحالی است که توجیه کنندگان در آینده‌ای نه چندان دور رسوا خواهند شد.

الحوثی یادآور شد: دشمن صهیونیستی اقدامات سرکوبگرانه خود علیه فلسطینیان را تشدید کرده است و ما معتقدیم که امت اسلامی نباید در برابر چنین اقداماتی سکوت پیشه کند.

آمریکا در برابر حزب الله لبنان شکست خورد
رهبر جنبش انصارالله یمن همچنین در بخش دیگری از اظهارات خود به مسأله لبنان نیز اشاره کرد و گفت: ایالات متحده آمریکا پس از متحمل شدن شکست در عرصه‌های سیاسی و نظامی در برابر حزب الله لبنان، اکنون تمام این کشور را هدف قرار داده است و تلاش می‌کند از راه اقتصادی آن را زمین بزند.

عبدالملک الحوثی به بحران سوریه نیز اشاره کرد و گفت: نقش آفرینی آمریکا و رژیم صهیونیستی در بحران سوریه کاملاً آشکار است. حجم توطئه‌ها علیه دولت سوریه و ملت وفادار آن نشان می‌دهد که چگونه برخی به عنوان مزدور آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه مقاومت در سوریه فعالیت می‌کنند.

هراس آمریکا از مواجهه با یمنی‌ها
رهبر انصارالله یمن فلسفه وجودی تروریست‌های تکفیری در یمن و کشورهای اسلامی را به استکبار جهانی مرتبط دانست و گفت این تکفیری‌ها در راستای تحقق اهداف اسرائیل و آمریکا قدم برداشته و در خدمت آن‌ها هستند.

او در ادامه تأکید کرد که مسیر قرآن در یمن به ویژه پایتخت این کشور باعث شد که نفوذ سران استکبار در یمن کمتر شود. آمریکا که روزی از یمن فرار کرده بود، امروز مزدوران خود را به جان مردم یمن انداخته و از آنها حمایت به عمل می‌آورد. سلسله حمایت‌های سیاسی و مالی واشنگتن از متجاوزان سعودی در همین زمینه قابل تبیین است. علت این مسأله هم آن است که آمریکایی‌ها جرأت مواجهه مستقیم با یمنی‌ها را ندارند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *