چهارشنبه ۳۱ شهريور ۱۴۰۰ - 22 Sep 2021
 
۲
۴۶
رئیس‌جمهور:

کشورها می‌دانند که واکنش ایران به عدم لغو تحریم تسلیحاتی چه خواهد بود

يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۴
کد مطلب: 730695
حسن روحانی گفت: اگر آمریکایی‌ها بخواهند لغو تحریم تسلیحاتی ایران را زیر سوال ببرند،‌ کشورهای دیگر می‌دانند که عکس العمل ایران چه خواهد بود.
کشورها می‌دانند که واکنش ایران به عدم لغو تحریم تسلیحاتی چیست
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه هیات دولت، با بیان اینکه کشور در حال مبارزه در سه جبهه استکبار، بیماری کرونا و بیکاری است، گفت: در سایه مجاهدت بزرگ مردم و مسوولان، همراهی ارکان کشور و هدایت های مقام معظم رهبری، ارقام اقتصادی در پایان سال 98 نشان می دهد که دشمنان در اجرای توطئه بزرگی که برای به زانو در آوردن اقتصاد و مردم ما طراحی کرده بودند، ناموفق بوده اند.

روحانی با بیان اینکه در این ایام همزمان در 3 جبهه مبارزه با استکبار، بیماری کرونا و بیکاری در کشور قرار داریم، افزود: در زمینه مبارزه با کرونا، اکثر استا‌ن‌های کشور در شرایط مهار این بیماری قرار دارند، اما متأسفانه در 5 استان در وضعیت قرمز هستیم و باید این دوره را بگذرانیم؛ در عین حال ممکن است بعد از گذراندن دوره پیک در این 5 استان، چند استان دیگر هم در نوبت پیک باشند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه کرونا همچنان باقی است و باید همه مردم همچنان با رعایت دستورالعمل ها همراهی کنند، خاطرنشان کرد: در کشور تا امروز موج دوم نداریم و همه موج اول است؛ پیک این موج اول در بعضی از استان‌ها در ایام اسفند، فروردین و اردیبهشت بوده و در برخی از استان‌ها در خرداد است و احتمال دارد بعد از گذراندن پیک در این 5 استان، استان‌های دیگری هم در تیرماه در پیک قرار بگیرند.

روحانی ادامه داد: وزارت بهداشت و درمان دستورالعمل‌های لازم را برای همه مشاغل تدوین و ابلاغ کرده و در اختیار مردم گذاشته است و هرگونه گشایشی که برای مبارزه با بیکاری و تامین معیشت مردم انجام می شود باید با رعایت دستورالعمل‌ها اجرا گردد.

رئیس جمهور با بیان اینکه پیش‌بینی ها اینطور بود که بواسطه تحریم سخت و فشارهای فراوانی که در سال 97 بود،  در سال 98 شرایط بحرانی‌تر و سخت‌تری داشته باشیم، گفت: خوشبختانه با مدیریت انجام شده، مجاهدت مردم و همه مسئولین، همراهی سه قوه و همه ارکان کشور و بویژه هدایت‌های مقام معظم رهبری، آمار و ارقام اقتصادی نشان می‌دهد دشمنان در توطئه بزرگی که علیه کشور طراحی کردند تا مردم و اقتصاد ایران را به زانو در بیاورند، ناموفق بودند.

روحانی ادامه داد: بر اساس آمار بانک مرکزی، در بخش کشاروزی و صنعت شرایط نسبتاً خوبی داشتیم و رشد این دو بخش، رشد اقتصادی سال 98  کشور بدون نفت را مثبت 1.1 کرده است و این جزو افتخارات اقتصادی همه کشاورزان، کارگران، صنعتگران و مدیران، کارگزاران و همه نهادهای غیردولتی و آنهایی است که در زمینه اقتصاد کشور تلاش می‌کنند.

رئیس جمهور با بیان اینکه  سال گذشته در بخش کشاورزی در همه فصل‌ها، شرایط مثبت بوده است و مجموعاً این بخش 8.8  درصد رشد داشته است، گفت: کشاورزی در سال هایی که با افت قیمت فروش نفت مواجه بودیم کمک فراوانی به اقتصاد دولت کرد و در  سال 98 نیز موجب رشد مثبت اقتصادی شده است.

روحانی با اشاره به اینکه در بخش صنعت هم  سال گذشته در مجموع 2.3 درصد رشد مثبت داشته ایم، افزود:  تحریم ها در بخش نفت، تأثیر شدیدی گذاشته است اما در بخش‌های مختلف دیگر ناموفق بوده و این در حالی است که آنها می‌خواستند همه اقتصاد را تحت تأثیر قرار دهند.

رئیس جمهور با بیان اینکه تاکنون 3 میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده، اظهار داشت: امسال هم در گندم خودکفا خواهیم بود که این بسیار حائز اهمیت است؛ بویژه آنکه مسأله تامین مواد غذایی در شرایط کرونا در سطح جهان، موضوعی بسیار مهم است.

روحانی با اشاره به اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم 9 هزار هکتار به کشاورزی گلخانه‌ای کشور اضافه شده  است، گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان سال بیش از 4600 هکتار به سطح کشاورزی گلخانه‌ای اضافه خواهد شد که یک حرکت بسیار مهم در کشاروزی است.

رئیس جمهور افزود:  در دولت یازدهم موفق شدیم در استان های خوزستان و  ایلام حدود 300 هزار هکتار از اراضی کشاورزی را تحت آبیاری نوین قرار دهیم و امسال هم در دولت دوازدهم  این مسیر را ادامه می‌دهیم؛ 46 هزار هکتار در سیستان طراحی شده که بخش بزرگ‌اش افتتاح شده و یک بخش دیگر هم تا پایان سال افتتاح خواهد شد.

روحانی ادامه داد: در بخش شمالغرب که به بخش گرمسیری معروف است، کار بسیار بزرگی در سدسازی، کانال‌کشی‌های اصلی و فرعی انجام و تاکنون در این منطقه 59 هزار هکتار تحت کشت قرار گرفته و این روند را ادامه می‌دهیم و ان‌شاء الله امسال افتتاح های بسیار خوبی در منطقه گرمسیری خواهیم داشت و امیدواریم امسال و ماه‌های اولیه سال آینده حدود 100 هزار هکتار جدید هم زیر کشت و کانال‌های اصلی و فرعی ما قرار بگیرد و برغم همه فشارها باز هم در بخش کشاورزی شرایط مناسب خواهد بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه در بخش صنعت هم آمار و ارقام نشان از رشد مثبت دارد، خاطرنشان کرد:  در بخش خودرو 18 درصد افزایش تولید داریم و بر اساس اعلام سرپرست وزارت صمت در هفته‌های آینده 45 هزار خودرویی که به علت نقایصی در پارکینگ بوده، همه فعال شده و در اختیار خریداران قرار می گیرد؛ این نشان می دهد که برغم توطئه دشمنان؛ شاهد نشاط و فعالیت اقتصادی در همه بخش های کشور هستیم.

روحانی با تاکید بر اینکه بخش مسکن نیاز به تحرک جدید دارد، گفت:  در جلسه ستاد اقتصادی دولت نسبت به موضوع مسکن،  تصمیماتی گرفتیم که در آینده تکمیل خواهد شد و تلاش خواهیم کرد که هم زمین را در اختیار آنهایی قرار دهیم که در ساخت مسکن فعال هستند، هم در زمینه تسهیلات قدم‌هایی برخواهیم داشت و هم در زمینه کمک در بخش‌های دیگر مسکن اقدام خواهد شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه شهرداری‌ها باید در زمینه حل معضل مسکن با اتخاذ تدابیری نظیر کاهش روند اعطای مجوز ساخت برای سازندگان و انبوه سازان و استفاده از دولت الکترونیک در این راستا کمک کنند، اظهار امیدواری کرد در آینده بخش شهرداری هم وارد دولت الکترونیک شود تا نیاز به مراجعه حضوری افراد به شهرداری ها نباشد.

 روحانی با تاکید بر اینکه دولت در مسأله مسکن دست روی دست نگذاشته است، گفت: مطمئنا دولت قدم‌هایی را برخواهد داشت تا مردم مشکلات کمتری را در بخش مسکن داشته باشند.

رئیس جمهور با اشاره به اوضاع خوب بازار سرمایه در ماه های اخیر، اظهار داشت:  باید سهام جدید در این بازار عرضه شود و برای این کار همه بخش‌های دولتی باید فعالیت کرده و سهام‌شان را به بازار عرضه کنند؛ این در حالی است که بر اساس اعلام وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی از طریق برخی از شرکت‌های شستا در هفته‌های آتی 2 هزار میلیارد تومان عرضه اولیه در بورس خواهند داشت و این مسأله مهمی است؛ این عرضه اولیه بازار سرمایه را مستحکم می‌کند و نمی‌گذارد حبابی وارد این بازار شود.

 روحانی ادامه داد: آزادسازی‌ سهام عدالت باعث شد که این بازار تعمیق و توسعه پیدا کرده و میلیون‌ها نفر مستقیم یا غیرمستقیم وارد این بازار شدند؛ این یک حرکت بسیار خوبی در بازار سرمایه خواهد بود و در حالی است که در شرایط کرونا، کشور در زمینه بازار سرمایه از همه کشورها، قدم‌های بهتری را برداشته و داریم در این زمینه به پیش‌ می‌رویم.

رئیس جمهور با تقدیر از  همه شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری که این ایام در زمینه تامین نیازمندی‌های بهداشتی، پزشکی و درمانی کشور بویژه در زمینه مقابله با کرونا  فعال بودند، گفت: شرکت های دانش بنیان می‌توانند تحول بزرگی را در کشور از لحاظ علمی و فناوری  وتامین نیازمندی ها بوجود بیاورند.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مبارزه ملت ایران با توطئه های آمریکا بویژه در سالها و ماه های اخیر و همزمان با شیوع کرونا در جهان، گفت: آمریکایی‌ها در ماه‌های اخیر با همه نهادهای بین‌المللی درگیر شدند و البته از اول هم این حالت را داشتند؛ در زمینه آب و هوا و یونسکو مقابله کردند و اخیراً هم نسبت به سازمان بهداشت جهانی و دادگاه جنایات بین‌المللی شروع به تهدید کردند.

رئیس جمهور ادامه داد: معلوم است چارچوب اداره این کشور، هم در زمینه بیماری و آزادی برای ملت آمریکا و هم در زمینه حقوق ملت‌های دیگر و سازمان‌های بین‌المللی مرتب در حال توطئه است؛  البته همیشه آمریکایی‌ها در این زمینه ناموفق و شکست خورده بودند.

روحانی با اشاره به اینکه اخیراً آمریکایی‌ها آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و شورای امنیت را به نحوی تهدید کرده و بدنبال در استخدام قرار دادن آنها هستند، خاطرنشان کرد: مطمئن هستیم که دیپلمات‌ها و مسئولین کشور در این زمینه به خوبی در برابر آمریکا خواهند ایستاد و نخواهیم گذاشت آمریکایی‌ها موفق شوند.

رئیس جمهور افزود: مسأله پایان تحریم تسلیحاتی در مهرماه امسال، یکی از دستاوردهای مهم برجام است و اگر آمریکایی‌ها بخواهند این دستاورد را زیر سوال قرار بدهند، کشورهای بزرگ دیگر می‌دانند که عکس‌العمل ایران چه خواهد بود و امیدواریم همه کشورهایی که در شورای امنیت و شورای حکام عضو هستند در زمینه این توطئه‌ها، کاملاً متوجه برنامه‌ریزی آمریکا باشند.

روحانی اظهار داشت: مطمئنا ایران در این زمینه موفق خواهد بود و از این برنامه‌ریزی‌هایی که آمریکا برای ملت ایران طراحی کرده عبور خواهیم کرد.

رئیس جمهور افزود: در زمینه درخواست وام 5 میلیاردی از صندوق بین‌المللی پول هم متأسفانه آمریکایی‌ها همچنان مشغول کارشکنی هستند و امیدواریم که این صندوق زیر بار فشارهای آمریکا قرار نگیرد و به تعهدات خودش نسبت به همه کشورها عمل کند.

روحانی در ابتدای این جلسه با تسلیت ایام شهادت حضرت امام صادق(ع)، اظهار داشت:  دوران امامت امام پنجم و ششم، برای همه شیعیان از لحاظ گسترش علم، دانش و آزادی در مباحث مربوط به اعتقادات، تفسیر قرآن مجید، روایات و کلام دورانی پرافتخار است.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دین اسلام مردم را به علم و دانش تشویق و بر انتخاب مردم تأکید کرد که در همه شرایط این مردم هستند که راه و مسیر را چه هدایت و چه ذلالت برمی‌گزینند، گفت: نمونه این آزادی،  علم و تحقیق و مباحث را در دوران امام صادق(ع) و امام باقر(ع) شاهد هستیم و این افتخاری برای ماست که پیرو مکتب امام صادق(ع) هستیم و ملت ایران همانند گذشته راه ولایت و مسیر ائمه هدی(ع) و پیامبر اسلام(ص) را طی خواهند کرد.

متن سخنان روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در ایام شهادت امام ششم شیعیان حضرت امام صادق(ع) هستیم. دوران 2 امام پنجم و ششم برای همه شیعیان از لحاظ گسترش علم و دانش و آزادی، در مباحث مربوط به اعتقادات، تفسیر قرآن مجید، روایات و کلام دوران بسیار پرافتخاری بود. یکی از نکات برجسته بعد از ظهور اسلام در دنیای آن زمان، این بود که اسلام همه را به کسب علم و دانش تشویق و بر این نکته تأکید می‌کرد که در همه شرایط این مردم هستند که راه و مسیر، چه مسیر هدایت، چه مسیر ذلالت را برمی‌گزینند. نمونه باشکوه این آزادی و همچنین تشویق به کسب علم و تحقیق و مباحث را در دوران امام صادق(ع) و امام باقر(ع) در تاریخ شاهد هستیم و این افتخاری برای شیعیان است که پیرو مکتب امام صادق(ع) هستیم و در واقع رئیس مذهب شیعه امام صادق(ع) است. ان‌شاء الله مردم مثل گذشته راه ولایت و مسیر ائمه هدی و پیامبر اسلام (ص) را طی خواهند کرد.

در این ایام که در 3 جبهه مبارزه می‌کنیم؛ مبارزه با استکبار از یک سمت، مبارزه با کرونا از سمت دیگر و مبارزه با بیکاری، یعنی هم مبارزه با بیماری، هم مبارزه با بیکاری داریم. در زمینه مبارزه با این بیماری بحمدالله در اکثر استا‌ن‌ها شرایط، شرایط مهار بیماری است. اما متأسفانه امروز در 5 استان در شرایط قرمز هستیم و باید این دوره را بگذرانیم. در عین حال ممکن است بعد از گذراندن دوره پیک در این 5 استان، چند استان دیگر هم در نوبت پیک باشند.

بنابراین هم کرونا باقی است و باید همه مردم مساعدت و همراهی کنند و هم مسیر پیک را از بعضی از استان‌ها از سر گذراندیم و همانطور که در جلسه دیروز تأکید کردم و وزیر بهداشت و درمان تأکید کرد، تا کنون در کشور موج 2 بیماری را نداشتیم. آنچه هست، موج اول است. پیک موج اول در بعضی از استان‌ها در ایام اسفند و فروردین و اردیبهشت بوده و در برخی از استان‌ها در خرداد است و احتمال دارد بعد از گذراندن پیک در این 5 استان، استان‌های دیگری هم در تیرماه در پیک قرار بگیرند. بنابراین مردم باید مراقبت کنند.

خوشبختانه وزارت بهداشت و درمان، دستورالعمل‌های لازم برای همه مشاغل را تدوین و ابلاغ کرده و در اختیار مردم قرار داده است و هر گشایشی که برای مبارزه با بیکاری و معیشت انجام می‌شود، مردم باید توجه به بیماری هم داشته باشند و همه آن دستورالعمل‌ها را اجرا کنند.

آنچه پیش‌بینی می‌کردیم این بود که در سال 98 علیرغم فشارهای فراوانی که در سال 97 در آن تحریم شدید بر ما وارد شده بود، پیش‌بینی‌ها این بود که در سال 98 شرایط بحرانی‌تر و سخت‌تری داشته باشیم، اما کار مجاهدت بزرگی که مردم ما انجام دادند و همه مسئولین با همراهی و همراهی قوای دیگر و همه ارکان کشور و هدایت‌های مقام معظم رهبری، خوشبختانه در پایان 98 علیرغم اینکه با این ویروس مواجه شدیم آمار و ارقام اقتصادی ما نشان می‌دهد که ما توانستیم در برابر این توطئه بزرگی که علیه کشور ما طراحی کردند تا مردم و اقتصاد ما را به زانو در بیاورند در این زمینه ناموفق بودند.

آماری که بانک مرکزی منتشر کرد این آمار حائز اهمیت است و نشان می‌دهد که در بخش کشاروزی و در بخش صنعت شرایط نسبتاً خوبی داشتیم و همین 2 بخش بوده که سال 98 رشد اقتصادی ما را بدون نفت مثبت کرده است.

این رشد اقتصادی مثبت 1.1 بدون نفت در سال 98، جزو افتخارات اقتصادی همه آنهایی است که در زمینه اقتصاد کشور تلاش می‌کنند. از کشاورزان عزیز گرفته تا کارگران، صنعتگران و مدیران، کارگزاران و همه نهادهای غیردولتی که همه فعال بودند در این زمینه.

بسیار مهم است در سال گذشته در بخش کشاورزی در همه فصل‌ها، شرایط ما مثبت بوده است. در کشاورزی در فصل اول رشد ما 8.5 است، در فصل دوم پارسال 9.8 دهم است، در فصل سوم 7.2 درصد است و در فصل چهارم 7.8 درصد است.

مجموعاً بخش کشاورزی ما در سال گذشته 8.8 دهم رشد داشته است و در آن سال‌های دیگری هم که یک شرایط سختی پیدا کردیم، قیمت نفت ما پایین افتاد کشاورزی به ما خیلی کمک کرد و امسال هم، یعنی سال 98 که الان آمار آن را می‌بینیم کشاورزی ما را خیلی یاری کرده است در همه فصول و کاری کرده که رشد اقتصادی ما مثبت شده است و البته صنعت هم به غیر از ماه اول منفی یک دهم بوده،‌در فصل دوم مثبت چهار دهم بوده و در فصل سوم 7.1 دهم صنعت مثبت بوده و در فصل چهارم 2.2 مثبت بوده در مجموع 2.3 دهم صنعت ما در طول سال 98 مثبت بوده است.

 البته در بخش بزرگی از خدمات هم مثبت بودیم ولی در مجموع خدمات ما دو دهم درصد منفی است، ولی در مجموع رسیدیم به رشد مثبت سال 98 که به اعتقاد من بسیار حائز اهمیت است.

اما وقتی رشد اقتصادی را با نفت محاسبه می‌کنیم شرایط فرق می‌کند، این نشانگر این است که تحریم در بخش نفت، تأثیر شدیدی گذاشته است اما در عین حال در بخش‌های مختلف دیگر که آنها می‌خواستند همه اقتصاد ما را تحت تأثیر قرار دهند، ناموفق بودند.

امسال هم (سال 99 ) که با ویروس کرونا شروع شده و اقتصاد تقریباً همه کشورها، به استثناء یکی دو کشور بسیار کوچک شده و رشد اقتصادها در بسیاری از کشورها منفی شده است، بحمدالله در کشور ما وقتی رشد 2 ماهه اول را نگاه می‌کنیم هم در کشاورزی فعالیت بسیار خوب بوده و هم در صنعت. البته آمارهای اولیه‌ای که الان در رشد صنعت می‌بینیم باز هم مثبت است.

تاکنون 3 میلیون تن گندم از کشاورزان عزیز خریداری کرده ایم. ان‌شاء الله امسال هم در گندم خودکفا خواهیم بود که بسیار حائز اهمیت است در شرایط کرونا در سطح جهان، مسأله مواد غذایی بسیار مهم است و تشکر می‌کنیم از همه کشاورزان عزیز مان. در بخش کشاورزی گلخانه‌ای که تأکید داشتیم یک رشد حائز اهمیتی داشته باشیم.

اولاً در دولت یازدهم و دوازدهم 9 هزار هکتار به کشاورزی گلخانه‌ای اضافه شده و امسال طراحی این است که بیش از 4600 هکتار دیگر به سطح کشاورزی گلخانه‌ای تا پایان سال اضافه کنیم که یک حرکت بسیار مهم در کشاورزی است.
 
قبلاً هم این را اشاره کردم که ما در دولت یازدهم موفق شدیم در استان های خوزستان و ایلام حدود 300 هزار هکتار زمین های کشاورزی را تحت آبیاری نوین قرار دهیم. کانال‌های اصلی و فرعی‌اش را اجرا و پیاده کنیم. امسال هم در دولت دوازدهم ادامه می‌دهیم 46 هزار هکتار در سیستان طراحی شده که بخش بزرگ‌ آن افتتاح شده و یک بخش دیگر هم تا پایان سال ان‌شاء الله افتتاح خواهد شد.

در بخش شمالغرب که به بخش گرمسیری معروف است. کار بسیار بزرگی در سدسازی، کانال‌کشی‌های اصلی و فرعی انجام گرفته است. تاکنون در این منطقه 59 هزار هکتار تحت کشت قرار گرفته و این روند را ادامه می‌دهیم و ان‌شاء الله امسال افتتاح های بسیار خوبی در منطقه گرمسیری خواهیم داشت و امیدواریم امسال و ماه‌های اولیه سال آینده حدود 100 هزار هکتار جدید هم زیر کشت و کانال‌های اصلی و فرعی ما قرار بگیرد که نشان این است که در بخش کشاورزی یک حرکت بسیار خوبی را هم در دولت یازدهم و هم در دولت دوازدهم خواهیم داشت، علیرغم همه فشارها باز هم در بخش کشاورزی شرایط ما شرایط مناسب خواهد بود.

در بخش صنعت هم آمار و ارقامی که به دست من می‌رسد، مثبت است. ما در بسیاری از صنایع در 2 ماهه اول امسال ( فروردین و اردیبهشت) با اینکه شرایط سختی بوده، نسبت به سال گذشته رشد داشتیم و این در بخش صنایع خیلی مهم است، امروز در بخش خودرو 18 درصد افزایش تولید داریم. سرپرست وزارت صمت به من اعلام کردند که در هفته‌های آینده 45 هزار خودرویی که به علت نقایصی که داشته و در  پارکینگ بوده همه فعال می‌شوند و در اختیار خریداران قرار می گیرد. این نشان این است که علیرغم توطئه دشمنان ما نشاط و فعالیت اقتصادی در کشور ما در همه زمینه‌ها شاهد آن هستیم.

البته یک تلاش مضاعفی را باید در بعضی زمینه‌ها انجام دهیم و بخش مسکن جزو مواردی است که نیاز به یک تحرک جدید داریم. امروز یک جلسه در ستاد اقتصادی دولت نسبت به بحث مسکن مفصلی داشتیم که تصمیماتی گرفتیم و این تصمیمات در جلساتی که معاون اول محترم ادامه خواهد داد، تکمیل خواهد شد و ما هم تلاش خواهیم کرد که زمین را در اختیار آنهایی قرار دهیم که در ساخت مسکن فعال هستند.

هم در زمینه تسهیلات و هم در زمینه کمک در بخش‌های دیگر مسکن قدم‌هایی برخواهیم داشت و چون هنوز نهایی نشده است، نمی‌خواهم آنها را توضیح دهم تا به مراحل نهایی برسیم.

شهرداری‌ها هم در زمینه مسکن باید کمک کنند و اگر مردمی که مسکن می‌خواهند بسازند و یا انبوه ساز هستند و یا مسکن برای خودش بسازد، اگر از آن روزی که تقاضا می‌دهد تا آن روزی که پروانه می‌گیرد همانطور که در همه بخش‌ها الان دولت الکترونیک شرایط را مناسب می‌کند و دوره‌ها را کوتاه می‌کند، شهرداری‌های این دوره را بتوانند ظرف یک یا دو ماه کوتاه کنند.

ان‌شاء الله در آینده بتوانیم بخش شهرداری را وارد دولت الکترونیک کنیم که کسی اصلاً نیاز نباشد به شهرداری مراجعه کند و بتواند از طریق سیستم الکترونیک همه مجوزهایی که مورد نیازش است را دریافت کند و شرایط مسکن متحول خواهد شد و می‌خواهم خدمت مردم عزیز بگویم در مسأله مسکن دولت دست روی دست نگذاشته است.

برای اینکه مردم ما مشکلات کمتری را در بخش مسکن داشته باشند حتماً قدم‌هایی را برخواهد داشت و در زمینه بازار سرمایه الحمدالله قدم‌های خوبی در طول ماه‌های گذشته برداشته شده است و باید سهام جدید در این بازار عرضه شود و برای این کار همه بخش‌های دولتی باید فعالیت کنند و سهام‌شان را به بازار عرضه کنند.

وزیر محترم کار و تعاون به من اطلاع دادند که در هفته‌های آتی 2 هزار میلیارد تومان عرضه اولیه در بورس از طریق برخی از شرکت‌های شستا خواهند داشت و این مسأله مهمی است و البته باز هم در ماه‌های پیش رو عرضه‌های اولیه زیادی خواهیم داشت و این عرضه اولیه بازار سرمایه ما را مستحکم می‌کند و نمی‌گذارد حبابی وارد این بازار شود و ان‌شاء الله مردم شاهد نشاط خوبی خواهند بود.

همانطور که در زمینه سهام عدالت، این  سهام با آزادسازی‌ باعث شد که این بازار هم تعمیق و هم توسعه پیدا کند و میلیون‌ها نفر مستقیم یا غیرمستقیم وارد این بازار شدند که به طور مستقیم و غیر مستقیم سهام را در اختیار گرفتند.

 این یک حرکت بسیار خوبی در بازار سرمایه خواهد بود و این در شرایط کرونا، شاید کشور ما در زمینه بازار سرمایه از همه کشورها، قدم‌های بهتری را برداشته و ما داریم در این زمینه به پیش‌ می‌رویم و این هم برای کشور ما بسیار مهم است.

می‌خواهم از همه شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک های علم و فناوری که این ایام نسبت به نیازمندی‌های هم بهداشتی ما و هم پزشکی و هم درمانی ما بسیار فعال بودند، تشکر کنم.

مخصوصاً در زمینه کرونا و هم در زمینه سایر نیازمندی‌هایی که داریم، حرکت بسیار فعالانه‌ای داشتند که این شرکت‌ها می‌توانند یک تحول بزرگی را در کشور ما بوجود بیاورند که هم از لحاظ علمی و فناوری الحمدالله رتبه پانزدهم جهان را در اختیار داریم و هم می‌توانند نیازمندی‌های امروز ما را در این شرایط در مسایل درمانی و بهداشتی برای ما فراهم کنند.

نکته آخری که می‌خواهم تأکید کنم همانطوری که گفتم در حال مبارزه با بیماری و بیکاری و با استکبار هستیم. شما دیدید که آمریکایی‌ها در این ماه‌های اخیر با همه نهادهای بین‌المللی درگیر شدند و از اول هم این حالت را داشتند. در زمینه آب و هوا، یونسکو مقابله کردند و اخیراً هم نسبت به سازمان بهداشت جهانی و هم نسبت به دادگاه بین‌المللی جنایات بین‌المللی شروع به تهدید کردند.

معلوم است این دولت، کاملا هم در چارچوب اداره کشور، هم در زمینه بیماری، آزادی برای ملت آمریکا و هم در زمینه حقوق ملت‌های دیگر و همچنین در زمینه سازمان‌های بین‌المللی مرتب در حال توطئه است و البته همیشه آمریکایی‌ها در این زمینه ناموفق و شکست خورده بودند و اخیراً آمریکایی‌ها شروع کردند هم آژانس بین‌المللی اتمی و هم شورای امنیت را به نحوی تهدید کردند و در استخدام قرار گرفتند و ما مطمئن هستیم که هم دیپلمات‌ها و هم مسئولین کشور ما در این زمینه به خوبی در برابر آمریکا خواهند ایستاد و ما نخواهیم گذاشت آمریکایی‌ها موفق شوند.

مسأله پایان تحریم تسلیحاتی در مهرماه امسال که یکی از دستاوردهای مهم برجام است و اگر آمریکایی‌ها بخواهند این دستاورد را زیر سوال قرار بدهند، کشورهای بزرگ دیگر می‌دانند که عکس‌العمل ما چه خواهد بود و امیدواریم همه کشورهایی که در شورای امنیت و شورای حکام عضو هستند در زمینه این توطئه‌ها، کاملاً متوجه برنامه‌ریزی آمریکا باشند و ما هم در این زمینه موفق خواهیم بود و از این برنامه‌ریزی‌هایی که آمریکا برای ایران طراحی کرده است، ان‌شاء الله عبور می‌کنیم.

در زمینه صندوق بین‌المللی هم که درخواست وام 5 میلیاردی کردیم و متأسفانه آمریکایی‌ها همچنان مشغول کارشکنی هستند و امیدواریم که برد این صندوق زیر بار فشارهای آمریکا قرار نگیرد و به تعهدات خودش نسبت به همه کشورها عمل کند.

ان‌شاء الله.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
آمریکا تروریسم بین المللی است.
آمریکا داعش جهانی است.
داعش پیاده نظام کاخ سفید است.
داعش نیروهای گارد ملی آمریکا است.
Iran, Islamic Republic of
ارتش آمریکا در خیابان‌های این کشور مستقر شده است و این نشانه کشیده شدن جنگ به داخل خود آمریکاست. ...
Iran, Islamic Republic of
مردم اروپا می‌دانند که تفکر صهیونیستی دولت آمریکا ضررهای زیادی به کشورشان زده است..
Iran, Islamic Republic of
سوری‌ها علیه اقدامات یکجانبه آمریکا و در حمایت از ارتش سوریه تجمع کردند
Iran, Islamic Republic of
مقامات آمریکایی و صهیونیستی درباره ایران گفتگو کردند
هم مقامات آمریکایی غلط می کند هم صهیونیستی!
Iran, Islamic Republic of
۳۸ کشته و زخمی افغانستان/ آمریکا، ناتو، طالبان و داعش عامل اصلی جنگ، بی ثباتی و ناامنی در افغانستان هستند.
Iran, Islamic Republic of
ماکرون: نمی‌توان مداخله ترکیه در لیبی را تحمل کرد
Iran, Islamic Republic of
2.6 میلیون دلار هزینه روزانه گارد ملی آمریکا برای سرکوب اعتراضات در پایتخت
Iran, Islamic Republic of
زندان سری سعودی‌ها در یمن بدون نظارت بین‌المللی
Iran, Islamic Republic of
نرخ هر کیلو مرغ ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان شد
Iran, Islamic Republic of
رژیم آمریکا به نقض حقوق و هنجار‌های بین المللی معتاد است
Iran, Islamic Republic of
جورج فلوید برگ برنده ترامپ در انتخابات می شود؟!
جورج فلوید برگ برنده ترامپ در انتخابات می شود؟!
حسین خانلرخانی: ترامپ می‌داند در میان گروه‌های روشنفکر، مهاجران سیاهان و ... جایگاهی ندارد سعی می‌کند گروه‌های سنتی هوادارش را به توسل به ایجاد فضای ملتهب اجتماعی و حفظ یک بحران کم شدت که تونایی مهار نهایی آنرا نیز داشته باشد، فعال نگه دارد
Iran, Islamic Republic of
چه کسانی از سال 2011 تاکنون از داعش مورد حمایت آمریکا و هم پیمانانش نفت می خرند؟
ا – آمریکا جنایتکار شماره یک
2 – ترکیه جنایتکار شماره یک
3 – رژیم کودک کش صهیونیستی جنایتکار شماره یک
4 – کشورهای اروپایی جنایتکار شماره یک
آمریکا و هم پیمانانش از سال 2011 تاکنون به همراه تروریست ها در سوریه آدم می کشند، ترامپ بی ادب دنبال محکوم کردن و متهم کردن ایران است و ایران را تحریم کرده است.
Iran, Islamic Republic of
آقای حسن روحانی کوتاهی در برابر افزایش قیمت ها ازسال 1397 تاکنون به هیچ عنوان پذیرفته نیست...
Iran, Islamic Republic of
اجازه نمی دهیم طرح های آمریکا و اسرائیل اجرا شود.
Iran, Islamic Republic of
حسن روحانی ازسال 1392 تاکنون فقط حرف شعار و سخنرانی می کند هیچ کاری هم از دستش برنمی آید.
...
Iran, Islamic Republic of
حمله موشکی به پایگاه نظامیان آمریکا در بغداد + جزئیات
Iran, Islamic Republic of
مقاومت و وحدت ملی راه آزادسازی قدس است
Iran, Islamic Republic of
پمپئو بر ادامه رویکرد خصمانه آمریکا علیه ایران تاکید کرد
Iran, Islamic Republic of
اسرائیل با اعمال سلطه بر مناطق اشغالی کرانه باختری روی آرامش را نخواهد دید
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
..
مؤسسه مطالعات دفاعی و امنیتی انگلیس در گزارشی تأکید کرد پیشرفت‌های ایران در حوزه توانمندی‌های موشکی، یک انقلاب فنی تمام عیار است.

در گزارش کارشناسان این مؤسسه انگلیسی آمده است: توسعه قدرت موشکی، توانایی بازدارندگی را در اختیار ایران قرار داده و این کشور را قادر کرده با اتکای موشک‌های نقطه‌زن خود، دشمنانش را در صدها کیلومتر دورتر مورد هدف قرار دهد..
Iran, Islamic Republic of
برایان هوک و دیگر جنایتکاران شیطان بزرگ بدانند، ملت ایران آنها را پشیزی حساب نمی‌کند. آن زمان که به دلیل وجود رژیم فاسد پهلوی، ثروت ملی کشورمان را غارت می‌کردید دیگر باز نمی‌گردد بلکه ان‌شاءالله با کوشش ملت‌های غرب آسیا و جبهه مقاومت این شمایید که با خفت و خواری منطقه را ترک خواهید کرد.
Iran, Islamic Republic of
قبل از حضور استعماری اروپا در قاره آمریکای شمالی قبیله‌های بزرگ سرخپوستان هویت تاریخی و فرهنگی این قاره را تشکیل می‌دادند. اما با حضور استعمارگران غربی بردگان سیاهپوست آفریقایی‌تبار هم به آن سرزمین پا گذاشتند. اما امروز سهم همه آنان در آمریکا فقط تبعیض نژادی است.
Iran, Islamic Republic of
غرب‌زده‌های داخل کشور که قطب آمال و آرزوهایشان آمریکا است باید شرمنده باشند که فرماندار نیویورک اعلام کرده قوانین نژادپرستی آمریکا در عمل تا امروز ادامه دارد..
Iran, Islamic Republic of
ایران خودرو برای تحویل خودرو به من 100 روز تأخیر دارد و در رابطه با این نقض قرارداد، هیچکس هم جوابگو نیست.
Iran, Islamic Republic of
گزافه‌گویی تکراری پمپئو: ایران نباید اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای را داشته باشد
دو چشم پر سو
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
اگر به شما باشه با برگرداندن تحريم تسليحاتي هيچ اتفاق خاصي نخواهد افتاد همچنان كه با تقريبا به صفر رساندن صادرات نفت هيچ اتفاقي نيفتاد چون قبل از ان اقاي روحاني خط ونشان كشيده بود براي غرب وحشي كه چنين وچنان ميكنيم
Iran, Islamic Republic of
تا وقتی شما رئیس جمهور هستی، هیچ کاری در مقابل تحریمهای تسلیحاتی انجام نمی دهی. کشورهای غربی هم این رو خوب می دانند و خیالشان از هر بابت راحت است.
Iran, Islamic Republic of
چرا قیمت مسکن نجومی شد؟ / ۴۰ درصد خانه‌های احتکار شده با یارانه عمومی ساخته شده است!
Iran, Islamic Republic of
دلیل گرانی تخم مرغ مشخص شد/ پیشنهاد افزایش ۳۰ درصدی قیمت به تنظیم بازار
Iran, Islamic Republic of
حدود ۳۰ درصد مستاجران، نیازمند حمایت مالی دولت هستند
Iran, Islamic Republic of
در بازار لوازم خانگی چه می‌گذرد؟
Iran, Islamic Republic of
خرید جهیزیه چقدر هزینه دارد؟
هرکشوری بخواهد عکس العمل شما ودستگاه دیپلماسی را مشاهده کند متوجه می گردد که هیچکاری از شما و.. ،بر نمی آید....
یاد اون جمله بزرگی افتادم که گفت تمام تجهیزات نظامی ما در مقابل بمب مادر آمریکا هیچی نیست!
کسیکه اینچنین تحلیلی از داشته های خود داشته باشد ،غربی ها هیچ گوشی به حرف آنها نمی دهند
الحمدالله
بحث دفاعی -نظامی ما مستقل وتحت لوای رهبریت فرزانه الامام خامنه ای است واینجاست که می دانند این بخش نظام در اوج تحریم ها بیشترین،دقیق ترین وبهترین ها را به تولید انبوه رساند پس مقابله با این علم ودانش برای آنها هیچ عایدی ندارد
Iran, Islamic Republic of
دلهره از ناآرامی‌های آمریکا در چهره ترامپ مشخص است/ بایدن به دنبال نسخه تقویت شده برجام است/ متحدان آمریکا اجازه تمدید تحریم‌های تسلیحاتی را نخواهند داد
Iran, Islamic Republic of
برخی در آمریکا می‌خواهند بازگشت به برجام را حتی بعد از ترامپ غیرممکن کنند
Iran, Islamic Republic of
پامپئو: فشار بر ایران را ادامه میدهیم
پامپئو جنایتکار جنگی است و باید در دادگاه بین المللی به عنوان جنایتکار جنگی محاکمه شود.
پامپئو به علت جنایات جنگی در فرودگاه بین المللی بغداد ترور سردار سلیمانی باید در دادگاه بین المللی کیفری محاکمه شود.
Iran, Islamic Republic of
عربستان با کمک، حمایت و پشتیبانی مستقیم آمریکا ۴۰ بار مناطق مختلف یمن را بمباران کرد
آمریکا شریک جرم جنایات عربستان درجنگ یمن است.
Iran, Islamic Republic of
7 سال با دولت روحانی؛ مردم گله‌مند، دولتمردان راضی/ عاقبت وعده‌های رئیس‌جمهور چه شد؟
Iran, Islamic Republic of
آقای حسن روحانی قتی که آمریکایی ها شروع کردند هم آژانس بین المللی اتمی و هم شورای امنیت را به نحوی تهدید کردند/ آژانس بین المللی اتمی و هم شورای امنیت ثابت کردند که دربرابر مقابل آمریکایی ها ناتوان و عاجز هستند.