جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ - 3 Jul 2020
 
۰

پیگیری مسائل دانشجویان در رایزنی تلفنی سفیر کشورمان با رئیس دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۳۷
کد مطلب: 729807
به گزارش جهان نيوز، در ادامه رایزنی ها و پیگیری های انجام شده با مقامات بلاروسی در خصوص مسائل دانشجویان، سعید یاری، سفیر جمهوری اسلامی ایران، در گفتگوی تلفنی روز جمعه ( ۱۶ خرداد ) با آقای آناتولی سیکورسکی، رئیس دانشگاه دولتی پزشکی، در خصوص برگزاری آن لاین امتحانات پایان ترم ، تسریع در صدور مدارک فارغ التحصیلی دانشجویان و امکان به تعویق انداختن دوره کارآموزی دانشجویان گفتگو و تبادل نظر کرد.
 

 رئیس دانشگاه دولتی پزشکی بلاروس اظهار داشت : همانطور که پیشتر با هم توافق کرده ایم امتحانات همه دانشجویان در همه رشته ها و دوره ها به صورت آن لاین برگزار خواهدشد. به استثنای « امتحانات نهایی دولتی» که حتما باید برای همه دانشجویان، اعم از دانشجویان خارجی و بلاروسی، به صورت حضوری برگزار شود.  برگزاری حضوری این امتحانات، با اعتبار علمی دانشگاه و تایید مدارک فارغ التحصیلان مرتبط است.

اطمینان می دهم که همه پیش بینی ها و تمهیدات مقتضی برای حفظ سلامتی دانشجویان اندیشیده شده و جای هیچگونه نگرانی وجود ندارد.
 

 پروفسور سیکورسکی افزود : بنا به درخواست سفارت، تلاش خواهیم کرد با سرعت امور مربوط به صدور مدارک فارغ التحصیلی دانشجویان انجام و این مدارک بموقع آماده شود.  

 رئیس دانشگاه پروفسور سیکورسکی درخصوص به تعویق انداختن برگزاری کارگاه عملی دانشجویان به زمان‌ مناسب تر قول همکاری دادند.

شایان ذکر است که قریب  ۸۰۰ دانشجوی ایرانی در دانشگاه های بلاروس، غالبا در رشته های علوم پزشکی مشغول تحصیل هستند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *