پنجشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۹ - 2 Jul 2020
 
۱

اجرای طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند از ابتدای تیر

شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۱
کد مطلب: 729764
معاون فنی ومهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از اجرای طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند در مناطق 6، 7، 11 و 12 از ابتدای تیر خبر داد.
اجرای طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند از ابتدای تیر
به گزارش جهان نيوز، وحید سرلک معاون فنی ومهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره اجرای پارک حاشیه‌ای هوشمند در مناطق مرکز پایتخت اظهار داشت: ‌از ابتدای تیر طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند به صورت فاز به فاز در مناطق، 6، 7، 11 و 12 اجرایی می‌شود. 

وی افزود: حدود 30 هزار پارک حاشیه‌ای هوشمند در این 4 منطقه در نظر گرفته شده و همزمان با پارک حاشیه‌ای هوشمند ساماندهی جای پارک موتورسیکلت‌ها به ویژه در منطقه 12 و محدوده بازار نیز اجرایی می‌شود.

معاون فنی ومهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در مورد گلایه‌مندی برخی شهروندان از اجرای آزمایشی طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند در منطقه 2 تهران گفت: گرانی و یا تعیین نرخ پارک حاشیه‌ای هوشمند بر عهده شهرداری نیست و این موضوع توسط شورای شهر تصویب می‌شود. 

سرلک گفت: البته باید رویکرد شهروندان در مورد طرح پارک حاشیه‌ای تغییر کند چرا که این طرح برای رانندگانی نیست که بخواهند خودروهایشان را بلندمدت و از صبح تا شب یا شبانه‌روزی کنار خیابان پارک کنند. 

وی با اشاره به اینکه طرح پارک حاشیه‌ای هوشمند یک طرح برای پارک کوتاه‌مدت خودروها محسوب می‌شود، گفت: این طرح در بسیاری از کشورهای دنیا اجرایی شده و نتایج مؤثری به همراه داشته است. 

معاون فنی ومهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تأکید بر اینکه روند استفاده از جای پارک در پایتخت نیاز به اصلاح دارد، گفت:‌این موضوع رویکرد شهرداری و شورای شهر تهران است. 

سرلک گفت: تا زمانی که مصوبه‌های نرخ پارک حاشیه‌ای هوشمند که مربوط به سال 99 است به شهرداری ابلاغ نشود همان نرخ‌های قبلی مطابق با مصوبه سال 93 اخذ خواهد شد.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *