دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - 6 Jul 2020
 
۱
۱

واکنش دیرهنگام مرکل به مرگ فلوید

جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۲
کد مطلب: 729674
صدر اعظم آلمان در واکنش به قتل "جورج فلوید" این را اقدامی بسیار وحشتناک دانسته و جامعه آمریکا را بسیار جدا از هم و دو قطبی ارزیابی کرد.
واکنش دیرهنگام مرکل به مرگ فلوید
به گزارش جهان نيوز، "آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان در واکنشی دیر هنگام به قتل "جورج فلوید" در آمریکا توسط یک پلیس سیاه پوست، جامعه آمریکا را بسیار بسیار گرفتار دو قطبی و جدایی ارزیابی کرده و البته از مسئولیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای خشونت پلیس و نژاد پرستی در آمریکا طفره رفته و آن را نادیده گرفت.

مرکل در پاسخ به پرسشی در این باره که آیا ترامپ نقشی را در دو قطبی شدن جامعه آمریکا ایفا می کند گفت: من اعتقاد دارم که سبک سیاسی مسئله ای بسیار بخث برانگیز و مورد مناقشه است. جامعه در ایالت متحده آمریکا بسیار دو قطبی است. توقعات از عرصه سیاسی گرد هم جمع کردن و آشتی دادن جامعه است.

مرکل در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا همچنان به ترامپ اعتماد دارد گفت: من با روسای جمهور منتخب دنیا از جمله دونالد ترامپ همکاری می کنم. من امیدوارم ترامپ موفق شود به خوبی صلح در جامعه را برقرار کند.

صدر اعظم آلمان قتل جورج فلوید مرد سیاهپوست در آمریکا توسط یک پلیس سفید پوست که در 25 ماه می به وقوع پیوست را اقدامی بسیار بسیار وحشتناک ارزیابی کرده و گفت: نژاد پرستی بسیار مخوف است.

وی با ابراز تاسف از اینکه نژاد پرستی همواره در جامعه آلمان هم وجود داشته است بر لزوم برگزاری مسالمت آمیز اعتراضات در آمریکا تاکید کرد.

اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا بیش از یک هفته است که در پی قتل فلوید شهروند سیاه پوست آمریکای به دست پلیس‌های سفید پوست آعاز شده است.
مرجع : تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


ب
Iran, Islamic Republic of
این نوع اظهارنظرات دیرهنگامازجانب مقامات اروپایی نوعی اعتراف واظهارنظرناخواسته است وصرفامصرف تبلیغاتی داردوفاقدارزش است