شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - 4 Jul 2020
 
۰
۷۹
روحانی:

با مردم آمریکا احساس همدردی می‌کنیم/ جنایات آمریکا را به شدت محکوم می‌کنیم/ کشتن جرج فلوید به وحشیانه ترین طریق نشان داد هنوز تا رسیدن به تمدن بشری فاصله است/ هیچ رابطه ای در سیاست خارجی مهمتر از روابط ما با ۱۵ همسایه نیست

پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۳
کد مطلب: 729629
رئیس‌جمهور با اشاره به تظاهرات سراسری در آمریکا به‌دلیل تبعیض نژادی، گفت: رفتار دولت آمریکا و کاخ سفید را که فرمان این جنایات را صادر می‌کند، به‌شدت محکوم می‌کنیم.
با مردم آمریکا احساس همدردی می‌کنیم/ جنایات آمریکا را به شدت محکوم می‌کنیم/ کشتن جرج فلوید به وحشیانه ترین طریق نشان داد هنوز تا رسیدن به تمدن بشری فاصله است/ هیچ رابطه‌ای  مهمتر از روابط ما با ۱۵ همسایه نیست
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در آیین بهره‌برداری از طرح‌های ملی وزارت نیرو که صبح امروز از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: بحث آب و برق یکی از مسائل مهم همیشگی است و باید مصرف کنترل شود، اگر یکی از این دو در یک شهر قطع شود مشکلاتی را در شرایط خاص امروز به وجود می‌آورد مثلاً در مورد برق، قطع شدنش بیمارستانها را با مشکل مواجه می‌کند و اگر آب قطع شود بهداشت مردم و شست‌وشوی دست‌ها به مشکل می‌خورد.

وی با بیان اینکه  تا پایان امسال 18 واحد نیروگاهی افتتاح می‌شود و امروز هم یکی در بوشهر، عسلویه افتتاح شد که 2040 میلیارد برایش هزینه شده است، افزود: تا پایان سال 9 سد نیز افتتاح خواهد شد، البته امروز  سومین سد را افتتاح کردیم و 9 سد دیگر را هم آبگیری می‌کنیم و تا پایان سال 6 سد نیز افتتاح خواهد شد این  افتتاح طرحهای بزرگ ملی پاسخ قاطع ملت و دولت ایران به تبلیغات ضد ایرانی رژیم صهیونیستی و حاکمان کاخ سفید است.

رئیس جمهور ما امروز مراودات خوبی در زمینه برق با همسایگان خود داریم و هروقت ما نیاز به برق داشته باشیم آنان کمک می‌کنند و هروقت آنان نیاز داشته باشند ما کمک می‌کنیم، عنوان کرد:ما باید با 15 همسایه خود روابط خوبی داشته باشیم، ما از این 15 همسایه با 13 همسایه ارتباط خوبی داریم و با چند مورد روابط مان واقعاً نزدیک و خیلی خوب است اما یکی دو همسایه در جنوب داریم که خودشان از مردم خوب ایران فاصله گرفته‌اند.

روحانی افزود: سرچشمه برخی از رودخانه‌های کشورهای همسایه در ایران است و سرچشمه برخی از رودخانه‌های ما در کشورهای همسایه است و به این ترتیب یک صادرات و واردات طبیعی آب انجام می‌شود.

وی تاکید کرد: ما آماده هستیم که گاز را به هند و پاکستان صادر کنیم. در زمینه برق ارتباط خوبی با عراق و ترکمنستان داریم و هم در زمینه برق نیازمندی‌های ما در داخل بسیار مهم است  و هم در خارج.

رئیس جمهور اضافه کرد: ما امسال به خاطر شرایط خاص شیوع کرونا و تحریم‌های سنگین، بیش از هر سال دیگری به همکاری ملت با دولت نیازمندیم و مردم هم مطمئن باشند که دولت با همه سختی‌ها توجه فراوانی به مسائل اقتصادی و کارهای زیرساختی دارد و در کنار ما بخش‌های خصوصی و بخش‌های عمومی و غیردولتی هم کار می‌کنند تا مشکلات کمتر شود.

وی با اشاره به برگزاری تجمعات اعتراضی و تظاهرات در شهرهای مختلف آمریکا در پی کشته ‌شدن جورج فلوید به دست پلیس اظهار داشت: در شرایطی که وضع آمریکا یکی از بدترین روزهای تاریخ سیاسی و اجتماعی‌اش را پشت سر می‌گذارد، ما شاهد ظلم بزرگی به سیاهپوستان و مردمی هستیم که تفکر کاخ سفید را رد می‌کنند و داستان عجیبی به وجود آورده است.حاکمان کاخ سفید وضعیت کنونی آمریکا را به یکی از بدترین دوران تاریخ این کشور تبدیل کرده اند.

روحانی با بیان اینکه کشتن جرج فلوید به وحشیانه ترین طریق نشان داد هنوز تا رسیدن به تمدن بشری فاصله است، یادآور شد: یک فرد سیاهپوست با وحشیانه‌ترین طریق و با شدت فراوانی از مظلومیت کشته شد و می‌بینم که همه دنیا بعد از این واقعه نسبت به آن واکنش نشان دادند و چه تجمعاتی در کشورهای مختلف برای اعتراض به این رویه در آمریکا رخ داد. این نشان می‌دهد اگر دنیا مظلومیتی را ببیند، دیگر برای مردم مهم نیست آن مظلوم چه دینی داشته یا چه از نژادی بوده است، همه می‌آیند و از مظلوم دفاع می‌کنند.

رئیس جمهور تصریح کرد: ما با مردم آمریکا احساس همدردی می‌کنیم، با کسانی که در خیابان‌ها تظاهرات می‌کنند و اعتراضات خود را به گوش می‌رسانند همدردی می‌کنیم و کاخ سفیدی که فرمان این جنایت‌ها را صادر می‌کند محکوم می‌کنیم.

روحانی با بین اینکه  انجیل کتاب مقدسی است که مردم را به صلح و مهربانی دعوت می‌کند، ادامه داد: شرمآور است که رئیس‌جمهور آمریکا برای اینکه فرمان جنایت و قتل را علیه شهروندان آمریکایی صادر کند، دست به انجیل می‌برد. انجیل کتاب مقدس یک دین ابراهیمی است و چنین دیدی به آن همه ادیان ابراهیمی را خشمگین می‌کند، چرا که همه ادیان ابراهیمی انجیل و عیسی مسیح را قبول دارند و به آن احترام می‌گذارند.

وی با اشاره به سالروز قیام 15 خرداد، گفت: نهضت اسلامی از سال 1341 آغاز شد، اما در فروردین سال 42 قضیه مدرسه فیضیه و کشته شدن طلاب نخستین اوج نهضت اسلامی بود، دومین اوج نهضت سال 42 مربوط به 15 خرداد بود و مردم به خاطر دارند که 13 خرداد سال 42 روز عاشورا بود و امام (ره) سخنرانی مهم خود را در مدرسه فیضیه ایراد کردند.

رئیس‌جمهور افزود: فردای آن روز یعنی 14 خرداد، امام در منزل خود سخنرانی مهم دیگری ایراد کردند و شب 15 خرداد دستگیر و به تهران و زندان منتقل شدند.

روحانی اضافه کرد: صبح روز 15 خرداد بود که مردم در قم، تهران و دیگر شهرها مطلع شدند که مرجع بزرگ تقلید و رهبر نهضت اسلامی برخلاف مقررات دستگیر شده اند.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: تصمیم رژیم این بود که برای امام در دادگاه حکم زندان طولانی تدارک ببیند، ولی مردم از صبح روز 15 خرداد به صحنه آمدند و به سمت منزل امام حرکت کردند.

وی یادآور شد: من هم به اتفاق مردم و مرحوم حاج آقا مصطفی مقابل منزل ایشان رفتیم و بعد به سمت صحن حضرت معصومه (س) آمدیم صحن مملو از جمعیت بود تا لحظه‌ای که زنان قم با شمشیر وارد صحن شدند و شعار یا مرگ یا خمینی سر دادند و احساسات و موج بزرگی توسط این بانوان شیرزن که مربوط به منطقه جنوبی قم بودند ایجاد شد.

روحانی عنوان کرد: سپس مردم از صحن خارج شدند و به سمت خیابان تهران رفتند و با نیروهای مسلح مواجه شدند و درگیری ایجاد شد و عده‌ای از مردان و زنان در قم کشته شدند و همزمان مردم زیادی در تهران حوالی بازار چهار راه سیروس که مرکز تجمعات بود کشته شدند در ورامین، پیشوا، باقرشهر و در سراسر ایران هم مغازه‌ها بسته شد.

وی با بیان اینکه مردم در بسیاری از شهرها به خیابان آمدند و عده زیادی دستگیر شدند از این رو حادثه 15 خرداد یک حادثه معمولی نبود، تاکید کرد: کسی از حکومت فکر نمی‌کرد بخاطر دستگیری امام این چنین حرکتی در سراسر ایران بوجود بیاید و مردم ایثار و فداکاری کنند.

رئیس‌جمهور یادآور شد: آن روز شهید ادیب طالقانی همراه من بودند که شهید شد البته طلاب دیگری هم شهید شدند، اما یکی از آن‌ها او بود که همراه بسیاری از مردم ایران به شهادت رسید.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
کرونا جان ۷۰ نفر دیگر را در کشور گرفت
تاکنون ۱۶۰ هزار و ۶۹۶ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸ هزار و ۱۲ نفر رسید.
.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آمریکا از سال 1332 تاکنون تهدیدی علیه مردم ایران است.
کاخ سفید از سال 1332 تاکنون تهدیدی علیه مردم ایران است.
واشنگتن از سال 1332 تاکنون تهدیدی علیه مردم ایران است.
ارتش تروریست آمریکا از سال 1332 تاکنون تهدیدی علیه مردم ایران است.
Iran, Islamic Republic of
نرخ هر کیلو مرغ ۱۳ هزار تومان شد پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۵:۱۰ هم اکنون قیمت هر کیلو مرغ زنده ۸ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم ۱۳ هزار تومان است./ تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷ روحانی: برجام دستاورد خوبی در چند جانبه گرایی بود
Iran, Islamic Republic of
عربستان حمله به مسجدی در کابل را به شدت محکوم کرد
کشتار یمنی ها توسط ائتلاف متجاوز رژیم کودک کش سعودی جنایت جنگی است ولی متاسفانه ازسال 2015 تاکنون وصدایی کشورهای به اصطلاح اسلامی درنمی آید.
Iran, Islamic Republic of
چرا صدای مدعیان دروغین حقوق بشر در نمی آید
ازسال 1357 تاکنون سالانه میلیون ها انسان بی گناه توسط آمریکا و هم پیمانانش درسراسرمنطقه خاورمیانه و جهان کشته می شوند و صدایی ازمدعیان دروغین حقوق بشر و سازمان های بین المللی در نمی آید شرم آور است.
بنده خدا
United States
.......
اللهم عجل لولیک الفرج
Iran, Islamic Republic of
که آقای روحانی شکایت علیه آمریکا چرا تاکنون انجام نمی دهد
روحانی از مردم ایران عذرخواهی نکرد
Iran, Islamic Republic of
شماها گیجید یا خودتون زدید به گیجی رییس جمهور چی میگه شما چی میگید؟
Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 1332 تاکنون هنوز هم از مردم ایران عذرخواهی نکرد!
Iran, Islamic Republic of
با مردم خودت همدردی کن که گرانی سرسام آور کمر مردم خم کرده با پول ملی که ارزشش بسیار پایین آمده با مستاجران و بیکاران همدردی کن با اصلاحطلبان همدردی کن که در انتخابات 98 رفوزه شدند....
ب
Iran, Islamic Republic of
...........
Iran, Islamic Republic of
آزمایشات موشکی ایران ادامه خواهدداشت
Iran, Islamic Republic of
آمریکا تاکنون در برجام حضور نداشت
Iran, Islamic Republic of
انتقاد مردم ایران از سکوت محمد جواد ظریف به اصطلاح وزیر امور خارجه برابر سرکوب اعتراضات در آمریکا
Iran, Islamic Republic of
کرونا در جهان؛ شمار قربانیان در آمریکا به مرز 110 هزار نفر رسید/ آمار نگران کننده تلفات مزیک و برزیل/ اتحاد 4 کشور برای تولید واکسن
Iran, Islamic Republic of
خروج نظامیان آمریکایی از سوریه وعراق به حل بحران سوریه و عراق و منطقه کمک می کند.
تیم سایبری دکتر روحانی
Iran, Islamic Republic of
نرود مشکلات ایرانی
جز به تدبیرهای روحانی
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
بمباران یمن ازسال 2015 تاکنون با حمایت مستقیم واشنگتن صورت گرفت است.
سلام
Australia
.....
.
Iran, Islamic Republic of
برجام تاکنون برای مردم ایران و کشور دستاوردی نداشته است ..
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
آمریکا ازسال 1945 تاکنون بزرگترین متجاوز به حقوق بشر است ولی متاسفانه نماینده آمریکا درسازمان ملل متحد تاکنون درک نمی کند، نمی داند و نمی فهمد.
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
آمریکا و هم پیمانانش از زمان جنگ تحمیلی در عراق و منطقه خاورمیانه جنایت می کنند حسن روحانی فقط به دنبال حرف شعار و سخنرانی است.
صدام با کمک، حمایت و پشتیبانی مستقیم آمریکا و اروپا به ایران حمله کرد و علیه مردم ایران از سلاح شیمیایی ساخت آمریکا و غرب استفاده کرده است.....
Iran, Islamic Republic of
فشار ترامپ به عربستان و امارات برای رفع تحریم‌های قطر با هدف فشار به ایران
محمد
Iran, Islamic Republic of
ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم...
آنچه امروز بر سر مردم آمریکا می آید نتیجه ی سالها سکوت آنها در مقابل جنایات استکبار جهانی در کشورهای مختلف دنیا در چهار قاره است .....
Iran, Islamic Republic of
سکوت ظریف در برابر رفتار ترامپ با معترضان...
Iran, Islamic Republic of
ایجاد ایست و بازرسی ارتش تروریست آمریکا در میدان نزدیک کاخ سفید
Iran, Islamic Republic of
سه پلیس دیگر متهم به همدستی در قتل وحشیانه جورج فلوید شدند
Iran, Islamic Republic of
کدخدا نباید کاری کند مانند زیباکلام شرمسار شوند
Iran, Islamic Republic of
10 هزار نفر در اعتراضات آمریکا بازداشت شدند
Iran, Islamic Republic of
امروز شعار‌های ۵۷ سال پیش مردم ایران در قیام ۱۵ خرداد از زبان مردم کشور‌های غربی شنیده می‌شود.
Iran, Islamic Republic of
سکوت دربرابر جنایت ازخود جنایت بدتراست
در هر جای دنیا جنایتی رخ می دهد دست مدعیان دروغین حقوق بشر درکار است.
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
تظاهرات در شمال شرق سوریه علیه شبه‌‌نظامیان کُرد تحت حمایت آمریکا
Iran, Islamic Republic of
تیراندازی پلیس آمریکا به خبرنگار روس اقدامی خصمانه بود
Iran, Islamic Republic of
بازداشت بیش از ۱۰ هزار نفر در اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
چرا ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا درسوریه وعراق طرف تروریسم و داعش و دیگر گروه های تروریستی را گرفت؟
داعش توسط ائتلاف بین المللی شکست نخواهد خورد.
United Kingdom
.........
Iran, Islamic Republic of
اگر مجلس و دولت راه امام را می‌رفتند وضع مملکت خیلی بهتر بود
Iran, Islamic Republic of
یک شهروند آمریکایی در تیراندازی شیکاگو کشته شد
Iran, Islamic Republic of
موشک های مان را تقویت می کنیم از هرکسی که علیه آمریکا ایستادگی کند، حمایت کنیم.
United States
ما را به آمریکا سنه نه؟؟!!! شانس ترامپ در انتخابات بعدی کم شد.... دمکراتها برنده شوند برجام بازی دوباره به راه خواهد بود.........
Iran, Islamic Republic of
آفرین به رییس جمهور مرحبا
Iran, Islamic Republic of
آل سعود به علت تخریب جنت البقیع عذر خواهی کند
Iran, Islamic Republic of
ترامپ رتبه دوم را در میان بدترین روسای حمهور تاریخ آمریکا در اختیار دارد
Iran, Islamic Republic of
صدراعظم آلمان، قتل «جورج فلوید» را محکوم کرد
Iran, Islamic Republic of
مردم آمریکا از وضعیت موجود خسته شده اند
Iran, Islamic Republic of
...
دولت به جای حمایت از بازنشستگان تامین اجتماعی زیر پای آنان را خالی می کند، دولت هیچ نوع کمکی به بازشستگان تامین اجتماعی نمی کند.
Iran, Islamic Republic of
ظریف: «مجید طاهری» از زندان آمریکا آزاد شد/ سکوت ظریف در برابر رفتار ترامپ با معترضان .....
.
Iran, Islamic Republic of
.....
.
Iran, Islamic Republic of
ظریف: «مجید طاهری» از زندان آمریکا آزاد شد، قاضی آمریکایی ایران و سوریه را به پرداخت غرامت به شهروندان آمریکایی ملزم کرد، سکوت ظریف ...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
انتقاد مسکو از تهدیدهای آمریکا علیه صادرات نفت ایران به ونزوئلا/
Iran, Islamic Republic of
مردم ایران از عملکرد و رفتار ظریف خسته شده اند
Iran, Islamic Republic of
شمار قربانیان کرونا در آمریکا از ۱۱۰ هزار نفر گذشت
Iran, Islamic Republic of
واکنش ضعیفِ ظریف به سرکوب مردم در آمریکا
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
.....
.
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
روسیه از حق ایران برای پرتاب ماهواره به فضا حمایت کرد/ روسیه از ایران دفاع و حمایت می کند....
Iran, Islamic Republic of
حسن روحانی بداند با حرف شعار و سخنرانی کاری از پیش نمی‌رود
امیر
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
............
حبیب
Iran, Islamic Republic of
اجتمالا ۹۰درصد مردم امریکا برای نان شب محتاج و نیاز به همدردی مجدد دارند.......
Iran, Islamic Republic of
............
United States
شما زحمت نکش با آمریکائی همدردی بکن. یک مقدار از دردی که به ملت ایران در عرض این ۷ سال ....وارد کردی کم کن...
توحید
Iran, Islamic Republic of
.......
حقیقت گو
Iran, Islamic Republic of
باسلام - آن زمان که رهبر فرزانه ما می گفت روی تفکرات و گفته های آمریکا نمی توان حساب باز کرد شماها دم از ارتباط با آمریکا داشتید . باز هم خدارا شکر که تا اینقدر نظرتان عوض شده است .
Iran, Islamic Republic of
با مردم خودت همدردی کن....