دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - 30 Nov 2020
 
۰
۱
رئیس ‌بیمه مرکزی:

نسخه فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث حذف شد

يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۵۳
کد مطلب: 729260
همه نمایندگی‌ها بیمه موظف هستند بیمه نامه بدون نسخه فیزیکی صادر و کد یکتا و تاریخ اعتبار بیمه را به اطلاع بیمه‌گذار برسانند.
نسخه فیزیکی بیمه نامه شخص ثالث حذف شد
به گزارش جهان نيوز، غلامرضا سلیمانی درباره حذف نسخه فیزیکی بیمه گفت: از چهار ماه گذشته بستر‌های ایجاد بیمه نامه‌های الکترونیک فراهم شد و براساس آن با همه شرکت‌های بیمه‌ای جلسه گذاشتیم و در حال حاضر ۱۰۰ درصد شرکت‌های بیمه‌ای برای مهیا کردن زیرساخت‌ها و صدور بیمه‌نامه شخص ثالث آماده هستند.

وی افزود: در این مرحله قرار است برگه فیزیکی بیمه‌نامه شخص ثالث حذف شود و از این به بعد هر فردی که برای دریافت بیمه شخص ثالث مراجعه می‌کند نیاز نیست بیمه‌نامه‌های قبلی خود را ارائه دهد، زیرا تمام اطلاعات در سامانه وجود دارد و نرخ بیمه بر اساس قیمت جدید از طریق سامانه‌های پیامکی اطلاع‌رسانی می‌شود. رئیس ‌بیمه مرکزی ادامه داد: با صدور کد یکتای ۱۰ رقمی برای هر فرد می‌توان صحت بیمه‌نامه را تایید کرد و هر بیمه‌گذار با مراجعه به سایت بیمه مرکزی می‌تواند تمام اطلاعات خود را مشاهده کند و اگر نسخه فیزیکی بیمه‌نامه را نیاز دارد می‌تواند آن را پرینت بگیرد.

سلیمانی اضافه کرد: هیچ جایی نیاز به نسخه فیزیکی بیمه‌نامه شخص ثالث وجود ندارد و باید صحت بیمه نامه‌ها تایید شود که هر فرد در هر نقطه‌ای اگر بخواهد خودروی خود را بیمه کند به وسیله کد یکتا می‌تواند بیمه‌نامه موثق دریافت کند. همه نمایندگی‌های بیمه موظف هستند بیمه نامه بدون نسخه فیزیکی صادر و کد یکتا و تاریخ اعتبار بیمه را به اطلاع بیمه‌گذار برسانند.

گفتنی است، چندی پیش تشکل‌های صنفی صنعت بیمه در نامه‌ای خطاب به رئیس‌کل بیمه مرکزی با انتقاد از طرح حذف نسخه فیزیکی بیمه شخص ثالث نوشتند: تشکل‌های نمایندگان بیمه همگی متفق‌القول شده‌اند که زمان اجرای این طرح به هیچ وجه مناسب و به صلاح جامعه هدف نمی‌باشد.

تشکل‌های مذکور در ادامه این نامه با بیان اینکه استفاده از فن‌آوری نوین نه تنها مفید و ضروری می‌باشد بلکه اجتناب‌ناپذیر است تصریح کرده‌اند لیکن به‌رغم تمامی فعالیت‌های انجام شده در صنعت بیمه، زیرساخت مناسب جهت آموزش و همچنین ملاحظات کافی در حفظ منافع شبکه نمایندگی بیمه رعایت نشده است.

منبع:کیهان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United States
پلیس برای اطمینان از بیمه بودن خودرو به سامانه ی بیمه در اقصی نقاط کشور دسترسی دارد؟؟