يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ - 5 Jul 2020
 
۰

۹۵ درصد آتش سوزی جنگل‌های بهبهان کنترل شد

يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۰
کد مطلب: 729238
مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان با بیان اینکه 95 درصد آتش در جنگل‌های بهبهان کنترل شده است، گفت: انتشار تصاویر مربوط به آسیب برخی گونه‌های جانوری در آتش‌سوزی جنگل‌های بهبهان کذب است.
۹۵ درصد آتش سوزی جنگل‌های بهبهان کنترل شد
به گزارش جهان نيوز، محمد جواد اشرفی، در رابطه با آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگهای بهبهان، اظهار کرد: تا حدودی هنوز در جنگل دود ناشی از آتش وجود دارد اما تقریباً  95 درصد آتش در جنگل‌های بهبهان کنترل شده است.

وی افزود: از آنجایی که آتش‌سوزی به صورت پراکنده بود آتش‌سوزی زیادی صورت نگرفته اما به صورت کلی حدود 20 هکتار از جنگل تحت تاثیر آتش قرار گرفت که عمدتاً پوشش مرتعی بوده است، البته درختان نیز آسیب دیده‌اند اما آسیب جدی نبود.

مدیر کل اداره حفاظت محیط زیست خوزستان در رابطه با برخی تصاویری که در فضای مجازی پیرامون آسیب دیدن برخی گونه‌های جانوری در جنگل منتشر شده است، گفت: این تصاویر کذب محض است، این تصاویر مربوط به گونه گراز بود که مربوط به منطقه نیست و صرفاً انتشار این تصاویر فقط برای مردم نگرانی ایجاد کرده است.

اشرفی افزود: ممکن است گراز در مناطقی در استان که حالت بیشه‌زار داشته باشند زندگی کند اما در منطقه‌ای که دچار آتش‌سوزی شد منطقه کاملاً کوهستانی با شیب بالای 45 درصد است که این حیوان در آن‌جا زندگی نمی‌کند.

وی بیان کرد: چنانچه حیوانات دیگری مانند پلنگ و... در منطقه وجود داشت از آنجایی که آتش‌سوزی به صورت نقطه‌ای و لکه‌ای بوده و مانند آنچه در جنگل‌های استرالیا رخ داد گسترده نبود که تلفات حیات وحش را به دنبال داشته باشد.

اشرفی عنوان کرد: ممکن است در زمان آتش‌سوزی تعدادی پرنده مانند کبک در منطقه تخم گذاری یا جوجه‌گذاری کرده باشند که تخم‌های آن‌ها آسیب دیده باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *