کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

سروری، دبیر شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب:

نمایندگان مراقب باشند که دولت به حاشیه‌سازی دست نزند/ به حرکت درآوردن یک دولت تنبل و ناکارآمد بسیار دشوار است/ باید نوار ناکارآمدی قطع شود

8 خرداد 1399 ساعت 8:36

دبیر شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب گفت: به حرکت درآوردن یک دولت تنبل، ناامید و ناکارآمد بسیار دشوار است اما این کار سخت را نمایندگان انقلابی باید بتوانند انجام دهند و به رسیدگی به مشکلات مردم را در اولویت قرار بدهند.


به گزارش جهان نیوز، پرویز سروری دبیر شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب در گفتگو با خبرگزاری دانشجو، با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی نباید درگیر بازی‌های سیاسی شود، اظهار داشت: خطری که مجلس یازدهم را تهدید می‌کند، این است که نظرات از بعد کارشناسی به بعد سیاسی منتقل شوند و نمایندگان ملت به‌جای آنکه دغدغه‌های مردم را داشته باشند، نگرانی‌های حزبی، نخبگانی و سیاسی خود را ارجح بدانند.

وی ادامه داد: تسلط احزاب و گروه‌های سیاسی بر نمایندگان، باعث می‌شود که مجلس از رأس امور خارج و اولویت‌های مردم جدی تلقی نشود.

سروری با تأکید بر اینکه امید داریم که مجلس یازدهم، رویه خدمتگزاری به مردم را در پیش بگیرد، بیان داشت: در این دوره تلاش بر این است که مجلس یازدهم باید بتواند نوار ناکارآمدی را قطع کند و به روند سیاسی کردن مجلس پایان دهد. نمایندگان مجلس یازدهم سعی دارند که با یک نگاه کارشناسی مبتنی بر مشکلات مردم، معضلات موجود را ردیابی و رصد کنند.

دبیر شورای ائتلاف نیرو‌های انقلاب تصریح کرد: این مجلس، روزهای پر چالشی را در پیش دارد اما این چالش‌ها باید مشکلات مردم باشد نه مسائل سیاسی کشور. غرق شدن در انبوهی از موضوعات سیاسی، مجلس را از اهداف اصلی خود دور و آن را با بن‌بست‌های جدی مواجه خواهد کرد.

وی ادامه داد: اگر هم‌صدایی در مجلس یازدهم حاکم باشد، دولت مجبور به حرکت می‌شود و نمایندگان باید مراقب باشند که مجلس به حاشیه نرود و دولت به حاشیه‌سازی دست نزنند.

بیشتر بخوانید:
در طول انقلاب دولتی ناکارآمدتر از دولت فعلی نداشته‌ایم
اصلاح طلبان می‌خواهند نقش جهانگیری را در ناکارآمدی دولت کمرنگ کنند


عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان تأکید کرد: به حرکت درآوردن یک دولت تنبل، ناامید و ناکارآمد بسیار دشوار است اما این کار سخت را نمایندگان انقلابی باید بتوانند انجام دهند و به رسیدگی به مشکلات مردم را در اولویت قرار بدهند.

سروری گفت: پیرامون مدیریت ویروس کرونا دیدیم که دولت و علی‌الخصوص وزارت بهداشت با رهنمودهای توانست نمره قابل قبولی در مهار آن بگیرد البته در ابتدا برخی می‌خواستند به حاشیه بپردازند و مسئله کرونا را هم سیاسی کنند که خوشبختانه ناکام مانند.


کد مطلب: 728995

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/728995/نمایندگان-مراقب-باشند-دولت-حاشیه-سازی-دست-نزند-حرکت-درآوردن-یک-تنبل-ناکارآمد-بسیار-دشوار-باید-نوار-ناکارآمدی-قطع-شود

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com