دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۹ - 6 Jul 2020
 
۰
باز هم به دلیل انباشت بدهی ارزی؛

این بار پاک ست پخش کانال اردوی شبکه سحر را متوقف کرد

چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب: 728964
بدهی ارزی انباشت شده رسانه ملی به ماهواره پاک ست باعث شد صدای یک شبکه دیگر برون مرزی نیز خاموش شود.
این بار پاک ست پخش کانال اردوی شبکه سحر را متوقف کرد
به گزارش جهان نيوز به نقل از روابط عمومی معاونت برون مرزی صداوسیما، در پی اخطار روز گذشته ماهواره پاکست، بدلیل انباشت بدهی ارزی صدا و سیما پخش شبکه سحر اردو روی این ماهواره از ساعتی پیش قطع شد.

ماهواره پاک ست اصلی ترین بستر مورد استفاده مردم هند و پاکستان و سایر کشورهای حوزه شبه قاره برای دریافت شبکه سحر اردو است و با قطع آن، 500 میلیون مخاطب بالقوه اردوزبان در شبه قاره هند و پاکستان، از دریافت برنامه های این شبکه محروم شدند.

کانال 24 ساعته اردوزبان شبکه سحر از سال 1380 افتتاح شده و در زمره کانال های مجموعه رسانه ای شبکه سحر قرار گرفت. این کانال با برنامه های متنوع اعم از خبر، فیلم و سریال، مستند، کودک و خانواده و.. با موضوعات گوناگون سیاسی، دینی و معارفی، فرهنگی، سبک زندگی و اقتصادی و...، جمع کثیری از تماشاگران تلویزیون در شبه قاره هند را جذب خود کرده است.

برنامه های این شبکه با هدف تقویت ارتباطات فرهنگی و تمدنی کشورمان با شبه قاره، معرفی ظرفیت های عظیم اقتصادی، فرهنگی، گردشگری و .. کشورمان به مردم علاقمند این منطقه و تصحیح و مقابله با سیاه نمایی رسانه های معاند تهیه و تولید می شود.

سحر اردو همچنین پس از شبکه الکوثر دومین شبکه از شبکه های تلویزیونی برون مرزی صداوسیما است که ظرف چند روز گذشته به سبب تاخیر در تسویه حساب اجاره ماهواره های خارجی، پخش فرکانسی خود را از دست داده است.

پیمان جبلی، معاون برون مرزی سازمان صدا و سیما پیش تر از عدم توجه جدی به اهمیت جایگاه و نقش رسانه های برون مرزی کشور و دخالت دادن انگیزه های سیاسی داخلی و کشاندن گروکشی ها به جبهه رسانه ای دیپلماسی خارجی جمهوری اسلامی هشدار داده بود.

وی افزوده بود در حالی که جبهه رسانه ای غول پیکر دشمنان کشورمان در حال گسترش کمی و کیفی حجم تبلیغات منفی و سیاه نمایی علیه جمهوری اسلامی ایران است و تلاش شبانه روزی رسانه های دشمن برای گمراه کردن افکار عمومی ملت های منطقه و جهان بر ضد کشورمان ادامه دارد، بی توجهی و سهل انگاری در حمایت حداقلی از جبهه رسانه ای خودی گناهی نابخشودنی است و دستگاه های ذی ربط باید در این خصوص در پیشگاه مردم و کشور پاسخگو باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *