جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - 10 Jul 2020
 
۲
۵۶

سلطان خودرو با چه شرایطی ۶۷۰۰ خودرو پیش‌خرید کرد؟

دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۶
کد مطلب: 728723
وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی با واسطه گری محمدعزیزی و فریدون احمدی از نمایندگان مجلس نهم، به انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت و تولید تعداد ۶ هزار خودرو با شرکت خودروی سازی سایپا اقدام کردند تا بر این اساس در بازار خودرو اخلال ایجاد کنند.
سلطان خودرو با چه شرایطی ۶۷۰۰ خودرو پیش‌خرید کرد؟
به گزارش جهان نيوز، سی ام اردیبهشت ماه غلامحسین اسماعیلی در بیست و ششمین نشست خبری خود با اشاره به محکومیت دو مفسد اقتصادی به اعدام بیان کرد: وحید بهزادی فرزند ابوطالب و همچنین همسرش به نام نجوا لاشیدایی فرزند علی هر دو نفر به جرم مشارکت در اخلال کلان در نظام پولی و ارزی منجر به قاچاق ارز از طریق ثبت سفارشات صوری و حواله جات و امورات صرافی بدون مجوز، اخلال در نظام توزیعی نیازمندی‌های عمومی کشور از طریق پیش خرید بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو از شرکت سایپا، مشارکت در عملیات پولشویی سازمان یافته به میزان ۳۲ هزار میلیارد ریال و موضوعات مربوط به سکه که از منزل متهمه ۲۴ هزار و ۷۰۰ سکه تمام بهار آزادی به علاوه یکصد کیلوگرم طلا کشف شده است، محکوم به اعدام شدند و حکم اعدام آن‌ها صادر شده، البته حکم اعدام قابل تجدیدنظر خواهی در دیوان عالی کشور است.

این زن و شوهر که دارای پرونده‌های عدیده در حوزه قاچاق موبایل، پولشویی، اخلال در نظام اقتصادی از طریق فعالیت در شرکت‌های هرمی، قاچاق ارز از کشور از طریق شرکت‌های متعدد صوری و کاغذی و با ثبت سفارشات غیر واقعی، نفوذ در شبکه بانکی کشور از طریق نمایندگی دل افکار شیراز و اخذ کد دوم نمایندگی از شرکت خودروی سایپا برخلاف مقررات و ضوابط قانونی هستند، در قراردادی منحصر به فرد به انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت و تولید تعداد ۶ هزار خودرو با مبلغ آورده ۳۰ میلیارد تومان با شرکت خودروی سازی سایپا اقدام کرده‌اند.

این قرارداد از سوی مهدی جمالی متهم ردیف سوم این پرونده به عنوان مدیرعامل سابق سایپا تایید و امضا می‌شود تا این اقدامات مجرمانه، اخلال در بازار خودرو را رقم بزند. پس از انعقاد این قرارداد، تعداد خودرو‌ها به ۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه افزایش یافت و در تحویل این خودرو‌ها و روند اجرای آن دو تن محمدعزیزی و فریدون احمدی از نمایندگان مجلس و از دیگر متهمان پرونده که به همراه وحید بهزادی سفری نیز به دوبی داشته‌اند، ضمن مراجعه به دفتر  وحید بهزادی در چند نوبت و خرید مقادیر زیادی طلا اقدام به واسطه گری و سفارش و حتی مراجعه به شرکت خودروسازی سایپا و برگزاری جلسه با مدیرعامل وقت و نایب رییس گروه خودروسازی سایپا می‌کنند.

گفتنی است، محمد عزیزی بلافاصله پس از آزادی از زندان سیم کارت خود را سوزانده و کلیه کاربری‌های خود در تلگرام و اینستاگرام و واتس آپ را حذف کرده است.

نجوا لاشیدانی و همسرش با چه شرایطی توانستند ۶۷۰۰ خودرو پیش خرید کنند؟!
شرکت خودروسازی سایپا با مشارکت دادن این زن و شوهر در تولید ۶ هزار و ۷۰۰ دستگاه خودرو علیرغم داشتن تعداد ۶۰۰ نمایندگی رسمی، خودرو‌ها را تنها با پیش پرداخت ۵ میلیون تومان تحویل نامبردگان داده و علاوه بر این  نحوه توزیع را نیز بر عهده متهمان می‌گذارد.
نحوه تعامل و همکاری مدیران شرکت خودروسازی سایپا با وحید بهزدای و نجوا لاشیدایی به نحوی بوده که اعتراض سایر نمایندگی‌ها را به همراه داشته است.

بر اساس اقاریر دیگر متهمان پرونده، این زن و شوهر در هر زمان و هر لحظه از شبانه روز که اراده می‌کردند به رضا تقی زاده معاون سابق بازاریابی و فروش شرکت سایپا که به جرم مشارکت در اخلال در نظام توزیعی خودرو به تحمل ۱۵ سال حبس محکوم شده و همچنین کارمندان وی مراجعه کرده و در برخی موارد راسا از طریق سیستم‌های آن‌ها، به تعویض خودرو‌های سبدی کم فروش به پرفروش اقدام می‌کردند.

بنابر اظهارات سمیه گرامی معاون ارزی وقت شعبه اسکان بانک پارسیان محکوم دیگر این پرونده که حسابداری فعالیت‌های ارزی وحید بهزادی و نجوا لاشیدایی را بر عهده داشت، مبالغی به صورت ارز به رضا تقی زاده تحویل می‌شد.

پس از ارسال یک نسخه از قرارداد نجوا لاشیدایی با شرکت خودروسازی سایپا به سازمان بازرسی کل کشور نتیجه بررسی‌های این سازمان پیرامون قرارداد منعقده در دو مرحله واصل و اعلام شد: در انعقاد قرارداد با شرکت سایپا حسب بررسی‌های اولیه و اظهارات برخی مسئولین آن شرکت، مشخص گردید نحوه شراکت وی و احدی از نمایندگی‌ها در قرارداد منعقده با شرکت سایپا و متعاقب آن اختصاص کد فروش به صورت ویژه، پرداخت سود مشارکت، میزان تخفیفات اعطایی و سایر تسهیلات از قبیل نحوه و شرایط واگذاری خودرو، جرایم پرداختی شرکت سایپا در خصوص تاخیر در ارائه خودرو به او نسبت به سایرین منحصر به فرد بوده است»

در گزارش بعدی این سازمان حسب بررسی‌های به عمل آمده و اظهارات برخی مسئولین آن شرکت، قرارداد منعقده از ویژگی‌هایی به شرح ذیل برخوردار است:

۱. قرارداد مذکور در زمان مهدی جمالی مدیر عامل وقت شرکت سایپا منعقد شده است.
۲. شرکت سایپا مجاز به انعقاد قرارداد فروش مشارکتی با سرمایه گذار نبوده، بنابراین برای جلب سرمایه خانم لاشیدایی اقدام به انعقاد قرارداد سه جانبه با وی و نمایندگی فروش دل افکار (واقع در شیراز)  کرده است. متعاقبا جهت نقل و انتقالات مالی اقدام به تخصیص کد فروش به صورت ویژه به نمایندگی مذکور برخلاف رویه و ضوابط شرکت سایپا کرده است.

۳. در قرار داد منعقد شده امتیازاتی از قبیل تخفیف و جریمه تاخیر قید گردیده که این امتیاز در خصوص دیگر قرارداد‌های مشابه با نمایندگی‌های فروش وجود ندارد. لذا در خصوص امتیازات فوق الذکر شرکت سایپا اقدام به ارائه تخفیف به مبلغ ۳.۷ میلیارد ریال و پرداخت مبلغ حدود ۶۰۰ میلیون ریال سود تاخیر به نجوت لاشیدایی نموده است.

۴. برخی خودرو‌های واگذار شده به نامبردگان وفق قرارداد نبوده است، به طوری که حدود ۱۹۳۰ دستگاه خودرو که جزو محصولات خانواده ایکس دویست شامل (تیبا، تیبا دو، ساینا و وانت) که در سال ۹۶ دارای حاشیه سود بسیار پایین بوده به محصولات خانواده ایکس صد شامل (پراید ۱۳۱ و ۱۳۲) که جزو محصولات پرفروش بوده تبدیل شده است.

۵. نجوا لاشیدایی و نمایندگی فوق الذکر قادر به فروش محصولات مذکور در سراسر کشور بوده در حالی که دیگر نمایندگی‌های فروش صرفا می‌بایست در استان خود اقدام به فروش محصول نمایند.

۶. با توجه به وضعیت تولید و تعهدات معوق شرکت سایپا در سال ۹۶، برای حدود ۶۰۰ نماینده در سراسر کشور بیشترین و بهترین محصولات تولیدی شرکت سایپا (ایکس صد) در سال مذکور به نامبرده تعلق گرفته است. به طوری که شرکت مذکور اقدام به واگذاری حدود ۵ هزار و ۲۰۲ دستگاه تا پایان آذرماه ۹۶ به نجوا لاشیدایی نموده و این امر منجر به ایجاد نارضایتی در شبکه توزیع و ایجاد رانت برای سرمایه گذار فوق گردیده است.

بنابر گزارش سازمان بازرسی، در مجموع سود حاصل از سرمایه گذاری نجوا لاشیدایی بالغ بر ۳۷ درصد اعلام شده است.

منبع:فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
............
Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
قیمت خودرو و... ازسال 1397 تاکنون در کشور غیرقانونی بوده است و همچنان نیز ادامه دارد.
Romania
و من خدا را گواه میگیرم بیش از یکسال تلاش کردم برای استفاده خودم و خانواده م در سایت فروش هرکدام از شکتها ثبت نام کنم و موفق نشدم که نشدم
Iran, Islamic Republic of
چیزی از دست ندادی خودروهای تولید داخل با این کیفیت قیمتشون باید یک چهارم قیمت فعلی باشه
Iran, Islamic Republic of
دولت، مجلس و بخش خصوصی 99 درصد عامل اصلی مشکلات اقتصادی مردم و کشور هستند.
Iran, Islamic Republic of
چه کسانی عامل اصلی سلطان خودرو با چه شرایطی ۶۷۰۰ خودرو پیش خرید کرد؟ هستند؟ دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس!
Iran, Islamic Republic of
سلطان خودرو و همسرش چگونه ۶۷۰۰ خودرو را با کمتر از ۵ میلیون تومان پیش‌خرید کردند؟ با پرداخت رشوه، بی قانونی و بی عدالتی درکشور!
Iran, Islamic Republic of
ضمن تشکر از صدور حکم اعدام برای برخی سلاطین ارز و سکه و خودرو امیدوارم برای کسانی که سازوکاری فراهم نموده‌اند که فردی بتواند 6700 خودرو ثبت‌نام کند نیز چنین احکامی صادر شود!
Iran, Islamic Republic of
سلطان خودرو و همسرش به اعدام محکوم شدند/ حکم ۲نماینده مجلس صادر شد
Iran, Islamic Republic of
......
محمد
Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه ازسال 1392 تاکنون درمورد عملکرد و رفتار دولت، مسئولین و نمایندگان مجلس در رسانه ها و... سالانه هزاران بار شکایت واعتراض کرده ایم اما متاسفانه هیچ کسی توجهی نکرده است.
Iran, Islamic Republic of
.............
Iran, Islamic Republic of
وَكَذَٰلِكَ جَعَلْنَا فِي كُلِّ قَرْيَةٍ أَكَابِرَ مُجْرِمِيهَا لِيَمْكُرُوا فِيهَا ۖ وَمَا يَمْكُرُونَ إِلَّا بِأَنْفُسِهِمْ وَمَا يَشْعُرُونَ
آیه۱۲۳ سوره انعام
درود خدا و پیامبران الهی و مردم ایران زمین بر مقام معظم رهبری مدظله العالی و سید ابراهیم رئیسی عزیز و تمامی پرسنل با وجدان و شریف قوه قضاییه
انشا... خداوند متعال به تمامی اعضای خانواده مسئولین دین دار با شرف و با وجدان طول عمر با عزت و با برکت عنایت نموده و ریشه و نسل مسئولین منافق،ریاکار، ظالم، دزد،بی شرف و پست فطرتی که لقمه حرام از مال مردم در دهان زن و فرزندانشان می گزارند را قطع نماید.
Iran, Islamic Republic of
حسن روحانی باید به مردم ایران درباره توضیح و پاسخ بدهد سلاطین خودرو با همدستی چه کسانی موفق شدند ۶۷۰۰ خودرو پیش خرید کنند؟!
Iran, Islamic Republic of
نتیجه عملکرد حسن روحانی در کشور سمند 127 تا 131 میلیون تومان شده است.
Iran, Islamic Republic of
نتیجه عملکرد حسن روحانی در کشور گوشت 100 تا 130 میلیون تومان شده است.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...........
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
حسن روحانی در این مدت 8 سال در کشور هیچ کاری به نفع مردم ایران، کشور، کارمندان، کارگران و بازنشسته های انجام نداده است.
Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
چرا دولت بی خیال افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی است؟
چرا وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی بی خیال افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی است؟
با گذشت ۲ ماه از سال ۹۹ بازنشستگان تأمین اجتماعی هنوز حقوق سال ۹۸ را دریافت می‌کنند. عدم‌تکمیل پرونده مزدی ۹۹ باعث شده است که دولت دستمزد این قشر را به دستمزد کارگران گره زده و هنوز حقوقشان افزایش نیافته است.
Iran, Islamic Republic of
کشف ۱۰۱ دستگاه خودروی احتکار شده در غرب تهران، آیا آمریکا مقصر است یا دولت روحانی!
Iran, Islamic Republic of
.............
Iran, Islamic Republic of
افزایش نرخ دلار به ۱۷ هزار تومان
دلار در صرافیهای بانکی امروز (یکشنبه) با رشد ۲۲۰ تومانی قیمت نسبت به دیروز به بهای ۱۷ هزار و ۲۰ تومان فروخته شد.
Iran, Islamic Republic of
دولت اگر توان کنترل قیمت خودروهای تولیدی را ندارد چه اجباری است که هزینه سنگین حقوق‌های نجومی را به ملت تحمیل کند. اگر شرکت‌ها زیان دیده‌اند معنی ندارد که مدیرانش از حقوق نجومی بهره‌مند باشند.
Iran, Islamic Republic of
پرداخت وام دو میلیون تومانی به کارگران ساختمانی چه شد؟
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
دستگاه های نظارتی سازمانها در ارائه گزارش فساد کوتاهی می کنند
Iran, Islamic Republic of
الان دیگه همه میدونن بدون حمایت و کمک مسئولین داخل مجموعه هیچ شخصی نمی تواند چنین سوءاستفاده هایی انجام دهد.
اما مقصران واقعی یا آزادند یا حکم کمتری می گیرند
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
مشکلات امروز مردم و کشور و... به خاطردر نادیده گرفتن شکایت ها واعتراض های مردم و... ازسوی دولت، دولتمردان، مسئولان، مدیران ونمایندگان مجلس بوده است......
Iran, Islamic Republic of
به حقوق کارمندان، کارگران و بازنشستگان 10 درصد اضافه شده ولی تورم واقعی به بالای 40 درصد رسیده است. دولتمردان به جای اینکه رویشان را از واقعیت کشور برگردانند، قیمتها را به گذشته برگردانند یا فکری برای افزایش حقوق ما حقوقبگیران بکنند.
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
تعزیرات، دستگاه های نظارتی... سازمان بازرسی کل کشور، دولت، دولتمردان، مسئولان و نمایندگان مجلس تاکنون هیچ کاری درمورد گرانی ها، افزایش قیمت درکشورنکردند وهمچنان نیزادامه دارد.....
Iran, Islamic Republic of
...
بی توجهی دولت به مشکلات اقتصادی مردم عامل اصلی امروز مشکلات اقتصادی مردم و کشوراست.
...
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
.......
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
معوقات حقوق فروردین و اردیبهشت بازنشستگان تامین اجتماعی تا این لحظه پرداخت نشده است! با نزدیک شدن به اتمام سال آیا قصد ندارند این معوقات را به حساب بازنشستگان تامین اجتماعی واریز کنند؟.........
United States
با مدیر عامل قانونی شرکت سایپا قرارداد رسمی بسته اند..... چه جرمی کرده اند؟؟!! مدیر عامل سایپا اگر چنین اختیاری نداشته به خریداران چه ربطی دارد؟؟!! اگر هم چنین اختیار قانونی داشته این چه حکمی است؟؟!! البته اگر رشوه داده یا گرفته اند فعل رشوه یک جرم دیگر است و باید به عنوان آن محکوم شوند.
Iran, Islamic Republic of
...........
بی تدبیری
Iran, Islamic Republic of
حالا با این وصف چرا اینها باید اعدام بشن ؛ چرا مدیران وزارت صمت و شرکت سایپا که چنین قراردادی رو بستن اعدام نشن ؛ حداقل انتظار اینه که نمایندگان واسطه و مدیران طرف قرارداد اول اعدام بشن تا عبرتی بشه برای بقیه بعد اینها هم به محازات برسند
Iran, Islamic Republic of
بعد از چند سال گرانی لجام‌گسیخته قیمت خودرو، برخی دولتمردان تازه متوجه شده‌اند که به ثبت‌نام‌ها نظارت نمایند که افراد متقاضی گواهینامه داشته باشند و طی چند سال اخیر خودرویی نخریده باشند و در صورت تقاضای زیاد بر قرعه‌کشی‌ها نظارت شود!
Iran, Islamic Republic of
قیمت‌ها هر روز بالاتر می‌رود و هیچ مسئولی کاری نمی‌کند. این همه پست مدیریتی در کشور وقتی نمی‌توانند گرانی را کنترل کنند چه فایده‌ای برای مردم دارند.
Denmark
قبل از سلطان خودرو ، سلطان سکه و ... داشتیم .
حتی اگر همه سلطان های بعد از سلطان خورو را هم مثل قبلیا اعدام کنیم و با بستر سازان پدید آمدن این سلاطین کاری نداشته باشیم . در آینده باید منتظر پدید آمدن دهها سلطان دیگر باشیم .
Iran, Islamic Republic of
......
19
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
چند سلطان مسكن را هم چپه كنيد