چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 5 Aug 2020
 
۰
۵۲
سخنان سید حسن نصرالله به مناسبت روز قدس:

زوال اسرائیل قطعی است؛ نبرد اصلی ما با آمریکاست/ موضع ما درباره فلسطین هرگز تغییر نخواهد کرد/ هر راهی غیر از مقاومت وقت تلف کردن است

جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۸
کد مطلب: 728505
سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله به مناسبت روز جهانی قدس تصریح کرد که موضع این جنبش هرگز در قبال قدس و مسئله فلسطین تغییر نخواهد کرد و ثابت باقی خواهد ماند.
زوال اسرائیل قطعی است؛ نبرد اصلی ما با آمریکاست/ موضع ما درباره فلسطین هرگز تغییر نخواهد کرد/ هر راهی غیر از مقاومت وقت تلف کردن است
به گزارش جهان نيوز، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان عصر امروز جمعه به مناسبت روز جهانی قدس سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی به نام گذاری روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت که امام خمینی (ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی آخرین جمعه ما رمضان هر سال را روز جهانی نام‌گذاری کرد. 

او گفت که  رژیم صهیونیستی جرثومه فساد، شر مطلق و غده سرطانی است و باید این رژیم زایل شود. سید حسن نصرالله گفت که فلسطین از بحر تا نهر ملک مردم فلسطین است و باید به آن‌ها برگردد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان در ادامه اظهار داشت که «اسرائیل یک رژیم غیرقانونی، اشغالگر و متجاوز است و معنایی ندارد که باقی بماند. کسانی که به فلسطین اشغالی آمده‌‌اند (یهودیان کوچانده شده به فلسطین) باید به کشورهایی که از آن ها آماده‌اند، برگردند».

سید حسن نصرالله گفت که موضع حزب‌الله و علمای بزرگ شیعه در برابر آرمان فلسطین، قدس و مقدسات اسلامی و رژیم صهیونیستی، موضع عقیدتی، شرعی، ایمانی، انسانی و اخلاقی است».

او گفت کسانی که به دنبال این هستند که این موضع را از طریق راه انداختن جنگ‌ها، ترورها، تحریم‌ها و گرسنگی دادن‌ها تغییر دهند، در اشتباه هستند.

سید حسن نصرالله گفت که مسئولیت آزادسازی فلسطین و قدس در درجه اول مسئولیت فلسیطینی‌هاست ولی بقیه مسلسمانان نیز در این باره وظیفه و مسئولیت دارند و باید به این وظیفه عمل کنند. چرا که در برابر پیشگاه خداوند در روز قیامت و حساب، باید جواب پس بدهیم.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه حق و حقوق فلسطینیان با گذشت زمان ساقط نمی‌شود و با دزدی و چپاول و تجاوز زایل نمیشود، تصریح کرد که اگر همه جهانیان این تجاوز و سرقت را هم به رسمیت بشناسند، قانونی نخواهد بود.

سید مقاومت گفت که هیچ کسی چه فلسطینی باشد چه عرب باشد یا غیر عرب، حق ندارد بخشی از فلسطین را به غیر اهل آن ببخشد.

مقاومت با همه اشکال و انواعش، تنها راه رهایی فلسطین است
سید حسن نصرالله در ادامه راه خلاص و آزادی فلسطین را مقاومت مسلحانه دانست و گفت که «مقاومت با همه اشکال، تنها راه آزادسازی سرزمین فلسطین و مقدسات است و همه راه‌های غیر از این، وقت تلف کردن است».

او در ادامه نبردهای آزادسازی را نبردهای طولانی و زمان‌بر دانست و گفت که طولانی شدن این نبردها نباید دلیل ناامیدی و یا توجیهی برای ناتوانی و ضعف باشد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: «مردم فلسطین مقاومت و مبارزه می‌کنند و در ظاهر مسئله آن ها با ارتش و دولت اسرائیل می‌جنگند ولی در باطن، این نبرد و مقابله با ایالات متحده آمریکا است».

او گفت که آمریکا از همه توانایی‌ها، امکانات و روابط خود استفاده می‌کند تا رژیم صهیونیستی برتریش در منطقه غرب آسیا حفظ شود. سید حسن نصرالله جنگ‌های منطقه طی چند دهه از جنگ صدام علیه ایران تا جنگ فعلی عربستان در یمن را با هدف حفظ توازن قدرت به نفع اسرائیل دانست و گفت که هدف این جنگ‌ها چیزی جز، حفظ رژیم صهیونیستی نیست.

دبیر کل حزب‌الله لبنان به مواضع برخی کشورها در جهان عرب اشاره کرد و گفت که برخی از این کشورها از معادله در برابر اسرائیل خارج شده‌اند و ساکت و بی‌صدا مشغول بحران‌های داخلی خود هستند و سلطنت و حکومت حاکمان آن‌ها حفظ شده است ولی برخی ازاین کشورها در موضع حمایت از رژیم صهیونیستی قرار گرفته‌اند.

او به جایگاه ایران در محور مقاومت و معادله مقابله با اسرائیل اشاره کرد و گفت که علت این همه فشارها و تحریم‌ها علیه ایران به دلیل قرار گرفتن در مرکز ثقل این محور، بیش از همه هدف حملات و اقدامات آمریکایی‌ها قرار گرفته است.

سید حسن نصرالله اظهار داشت که اسرائیل با قدرت به دنبال این بود که حوادث را به سمت جنگ آمریکا و ایران سوق دهد ولی این دل خوشی و ارزوی آن به نتیجه نرسید و شکست خورد.

نصرالله: عراق شاهد تحولی مهم به نفع مقاومت بود
سید حسن نصرالله در ادامه به تحولات عراق پرداخت و با بیان اینکه قدرتمند بودن عراق، به زیان رژیم صهیونیستی و طرح‌هایش است، تصریح کرد که «اسناد جرج بوش نشان می‌دهد که جنگ برای چه علیه عراق آغاز شد. برای این بود که عراق نابود شود تا اسرائیل قوی‌تر باشد».

او گفت:« یکی از گزینه‌ها علیه عراق در سال‌های گذشته، ایجاد جنگ مذهبی و دینی میان عراقی‌ها بود... اما پیروزی عراق بر داعش و تشکیل الحشد الشعبی، همه در خدمت محور مقاومت بود و مسئولیت عراقی‌ها این است که کشورشان را به جایگاه اصلی آن بازگردانند که یکی از این جایگاه‌ها مبارزه با رژیم صهیونیستی است».

سید حسن نصرالله در مورد اقدامات رژیم صهیونیستی علیه لبنان نیز گفت که اسرائیل از اینکه به سمت جنگ با این کشور برود می‌ترید و نگران واکنش‌ مقاومت است. او ادامه داد:

«اسرائیل اعتراف کرده است که در مواجهه با قدرت‌گیری و افزایش قدرت حزب‌الله  شکست خورده است و در انتخابات گذشته وعده داده وبد که در محیط شیعی لبنان کودتا راه بیاندازد ولی از نتایج شوکه شد و امروز هم بر تحریم‌های آمریکا علیه حزب‌الله امید بسته است».

دبیر کل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه شروط آمریکا برای کمک به دولت لبنان فقط در سلاح مقاومت یا در ترسیم مرزهای دریایی با اسرائیل متوقف نخواهد داشت، اظهار داشت که «حزب‌الله در لبنان قوی است و می‌تواند از طریق امکانات خود بر بحران موجود غلبه کند».
او گفت که رژیم اسرائیل در نوار غزه هم به این امید بسته بود که اهالی این منطقه را بر مقاومت تحریک کند و مانع از افزایش قدرت آن‌ها شود که شکست خورد.

سید حسن نصرالله در ادامه به تلاش آمریکا برای تصویب طرح ضد فلسطینی معامله قرن خود شاره کرد و گفت که آن‌ها در تصویب این طرح خود شکست خوردند چرا که حتی یک فلسطینی پیدا نکردند که این طرح را امضا کند یا با آن موافقت کند و این یعنی شکست بزرگی برای آمریکا و اسرائیل است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تأکید کرد که صهیونست‌ها از دولت ترامپ می‌خواهند به نحو احسن استفاده کند. وی در این باره گفت: «اسرائیل از مدت باقی‌مانده از ریاست جمهور ترامپ استفاده کند؛ چرا که دولت او فرصت تاریخی برای آن‌هاست. اسرائیل گام‌های خود را سریع برم‌دارد تا از راهکار دو دولتی خلاص شود و دولت یهود را با استفاده از حضور ترامپ در رأس قدرت در آمریکا ایجاد کند».

سید حسن نصرالله عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت که ملت‌های عرب منطقه باید با ابزارهایی که در اختیار دارند، مانع از این کار شوند.

او با بیان اینکه مسیر عادی‌سازی روابط با اسرائیل منتهی به شکست و خیانت است، اظهار داشت که نتیجه این مسیر را در کشورهاییی که به دنیال عادی‌سازی روابط بودند، می‌بینیم.
سید حسن نصرالله در ادامه به شهادت سردار سلیمانی اشاره کرد و گفت : «ترور و شهادت فرمانده بزرگ محور مقاومت حاج قاسم و شهادت ابومهدی المهندس، ضربه کاری به محور مقاومت بود. به معنای ظاهری دنیایی خسارتی برای ماست... خون ایشان مسیر مقاومت را تقویت خواهد کرد مثل دیگر فرماندهان شهید که خون‌شان این کار را کرد و خونشان سبب افزایش انسجام، وحدت و قدرت مقاومت شد. وفادار بودن به این عزیزان سبب می‌شود که مشقات هر چقدر باشد تحمیل کنیم».

او در باره تحولات طی دو سال اخیر نیز  گفت که  مجموعا سال ۲۰۱۹ و بخشی از سال ۲۰۲۰ ،‌ انکار نمی‌کنم که آمریکا و اسرائیل در برخی بخش‌ها موفقیت‌هایی داشته‌اند اما محور مقاومت هم توانسته شکست‌های بزرگی به آنان وارد کند.

دبیرکل حزب‌الله لبنان نسبت به آینده ابراز امیدواری کرد و گفت «افق پیش روی ما امیدوارکننده است. جنگ در یمن به سوی پیروزی رزمندگان یمنی پیش می‌رود. سوریه در جنگ پیروز شده و بخش‌هایی هنوز باقی است. روشن است که اولیت محور آمریکایی-اسرائیلی جنگ روانی، تحریم اقتصادی و گرسنه‌نگاه داشتن مردم است».

وی اظهار داشت که ما در محور مقاومت باید ایستادگی را ادامه دهیم. برنامه افزایش قدرت محور مقاومت ادامه دارد و دشمن اسرائیلی نمی‌تواند آن را نه در ایران، نه در هیچ کشور دیگری مثل یمن،‌سوریه، لبنان یا عراق متوقف کند.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه قواعد نبرد که از طریق ایستادگی در جنگ تموز [۲۰۰۶] ترسیم شده، هنوز باقی است، افزود: «ما امروز مقابل جهانی جدید هستیم... جهانی که مرکزش را آمریکا می‌دانستند. اما امروز می‌گویند که آمریکا قدرت رهبری دنیا را از دست داده است».

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت که رهبری جهانی امروز وجود ندارد. آمریکا درگیر کرونا و مسائل اقتصادی داخلی و ده‌ها میلیون بیکار و هزاران کشته خود در بیماری کروناست. اروپا، چین، ایران جدید.. منطقه جدید.. همه در افق است. کافی است بگوییم که سه ضلع معامله قرن که بهتر است بگوییم معامله‌ای نیست، تجاوز است، یعنی ترامپ، محمد بن سلمان و نتانیاهو شکست خورده است. ترامپ کجاست؟ مشغول خودشان است. امروز نتانیاهو و محمد بن سلمان کجا هستند؟ درگیر بحران داخلی آل سعود، جنگ یمن و مسائل داخلی خودشان هستند.

سید مقاومت گزینه‌های نظامی آمریکا در منطقه را بعید دانست و گفت که آن‌ها هم‌اکنون بر روی جتک روانی و اقتصادی تمرکز کرده‌اند. وی اظهار داشت که قواعد درگیری با دشمن همچنان پا برجاست و نباید به اشتباه عزم و اراده مقاومت را امتحان کند.

او ارکان تحقق معامله قرن را ضعیف دانست و گفت که ارکان این معامله یعنی ترامپ، نتانیاهو و محمد بن سلمان درگیر بحران‌ها و مشکلاتی هستند که اگر ما به وظایف و مسئولیت‌های خود عمل کنیم، افق‌هایی را در برابر ما باز خواهد کرد.

سید حسن نصرالله  با بیان اینکه محور مقابل، قابل شکست دادن است همانطور که تاکنون شکستش داده‌ایم، بنابراین باید امیدوار بود، تأکید کرد که اگر فرصت برای ملت‌ها فراهم شود، حمایت خود را از مقاومت اعلام می‌کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
....
درود
Iran, Islamic Republic of
درود بر سید حسن نصرالله ؛ نواده روح الله
Iran, Islamic Republic of
زدی تو خال احسنت
Iran, Islamic Republic of
زنده باشی سید
بابائی
Iran, Islamic Republic of
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 2001 تاکنون همراه با چند کشور جنایتکار شماره یک ثابت کرد که به دنبال جنگ با تروریسم، القاعده، طالبان و داعش نیست و فقط به دنبال غارت نفت، تجارت سلاح، تجارت مواد مخدرمنافع خودش و قتل مردم مظلوم، بی دفاع و بی گناه افغانستان، پاکستان، عراق، لیبی، سوریه، یمن و منطقه خاورمیانه است.
Iran, Islamic Republic of
اگر به فتوای مرجعیت عراق عمل نمی شد، داعش مورد حمایت آمریکا و متحدانش کربلا و دمشق را اشغال می کرد
دستان اتحادیه هم به خون مردم سوریه، عراق، یمن و منطقه آغشته است.
Iran, Islamic Republic of
اتحاد مردم و حزب الله لبنان الگوی خوبی است
Iran, Islamic Republic of
آمریکا به یک رژیم سرکش یاغی غیر مشروع تبدیل شده است. این رژیم با توهم باطلی که در سازمان ملل نیز ایجاد کرده، نیات خود برای مرعوب ساختن و بی‌ثبات سازی با هدف به تاخیر انداختن ظهور دولت‌ها و مناطق مستقل را عیان کرده است.
Iran, Islamic Republic of
بله البته؛ نتانیاهو علنا در شبکه اجتماعی توئیتر از ترامپ به خاطر اعلام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک سازمان تروریستی تشکر کرد و در صفحه خود نوشت: «از شما متشکرم که درخواست دیگری از من را پذیرفتید.» این اقدام ترامپ در زمانی که انتخابات پارلمانی اسرائیل در آستانه برگزاری بود اعتماد به نفس را برای نتانیاهو به بار آورد و این مسئله می‌تواند توضیح این سؤال باشد که چرا طراحی این مسئله و اعلام سپاه به عنوان یک سازمان تروریستی توسط دولت ترامپ با این عجله انجام شد.
Iran, Islamic Republic of
خون شهدای مدافع حرم و شهید سلیمانی راه قدس را باز خواهد کرد
Iran, Islamic Republic of
شک نکن که اینطور خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آزمایش موشکی جدید حماس همزمان با روز جهانی قدس
Iran, Islamic Republic of
6داعشی در روسیه کشته شدند
Iran, Islamic Republic of
این آمریکا است که معاهده «آسمان‌های باز» را زیر پا گذاشته است، نه روسیه
Iran, Islamic Republic of
اینو به غرب زده های بگو که خودشون رو به خواب زدن
Iran, Islamic Republic of
وابستگی دولت‌های عربی به ابرقدرت‌ها علت شکستشان از صهیونیست‌ها بود
Iran, Islamic Republic of
آمریکا چین را تهدید کرد
Iran, Islamic Republic of
بیجا کرد تهدید کرد جرات داره اقدام کنه تا ببینه چین فقط اسیر بده سربازانش آمریکا رو یک شبه می خورن
Iran, Islamic Republic of
آمریکا چین را تهدید کرد
آمریکا تنها با ایران مشکل ندارد آمریکا با کل جهان مشکل دارد.
Iran, Islamic Republic of
دبیرکل حزب وطن ترکیه تحریم‌های غیرقانونی آمریکا علیه ایران را محکوم کرد
Iran, Islamic Republic of
خون شهدای مدافع حرم وو سردار سلیمانی راه قدس را باز خواهد کرد
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر آمریکا و صهیونیزم
Iran, Islamic Republic of
روز قدس روز حیات اسلام است
Iran, Islamic Republic of
روز قدس روز مبارزه با دشمنان اسلام است
Iran, Islamic Republic of
چه کسانی حامی تروریست ها درسوریه، لبنان، عراق، افغانستان، لیبی، یمن و منطقه خاورمیانه هستند؟ کشورهای وابسته به آمریکا و اسرائیل!
Iran, Islamic Republic of
روز قدس روز مبارزه با ظلم و ستم است
Iran, Islamic Republic of
روز قدس روز مبارزه با صهیونیست ها و آمریکایی ها است
Iran, Islamic Republic of
آمریکا تنها با ایران مشکل ندارد، آمریکا با کل دنیا مشکل دارد.
Iran, Islamic Republic of
حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان در شمال کرانه باختری، و این درحالی است که اتحادیه عرب کاری نمی کند، خفه خون گرفته است و سکوت اختیار کرده است.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
درپاسخ به برایان ‌هوک
دستور حمله به فرودگاه عراق را شخص ترامپ صادر کرد
ترور سلیمانی به دستور ترامپ انجام شد
اعتراف پنتاگون : به دستور ترامپ سردار سلیمانی را ترور کردیم
مردم ایران نمی تواند با قاتل شهید سلیمانی مذاکره کند.
Iran, Islamic Republic of
221 بار حمله ائتلاف سعودی به یمن طی هفته گذشته
221 بار حمله ائتلاف سعودی به یمن طی هفته گذشته
پنج‌شنبه 1 خرداد 1399 - 17:07

سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که نیروهای ائتلاف سعودی با وجود اعلام یک طرفه آتش‌بس در یمن طی این هفته هم 13 عملیات زمینی و 221 بار حمله هوایی انجام داده است.
Iran, Islamic Republic of
حمله موشکی یمنی ها به مقر منطقه سوم نظامی ائتلاف سعودی در مأرب..
Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
دستگیری یکی از عوامل انفجار تروریستی حرم امامین عسکریین(ع)........
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
واشنگتن در حالی ایران و چهار کشور دیگر را به عدم همکاری با تلاش های آمریکا در مقابله با تروریسم متهم کرده است و این درحالی است که آمریکا درمنطقه و سوریه حامی داعش است حضور آمریکا در منطقه و سوریه برای مبارزه با تروریست ها نیست واشنگتن در این منطقه با داعش در ارتباط است.
Iran, Islamic Republic of
فرماندهی که هرگز از فلسطین دست نکشید
Iran, Islamic Republic of
نفتکش‌های ایرانی یکشنبه به آب‌های ونزوئلا می‌رسند
Iran, Islamic Republic of
نبرد اصلی ما با آمریکاست
آمریکا درسال 2003 به همراه انگلیس داعش را زمان اشغال عراق بوجود آورد.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا درسال 2003 به همراه انگلیس داعش را زمان اشغال عراق بوجود آورد.
آمریکا ازسال 2003 تاکنون همراه با چند کشور دیگر از داعش کمک، حمایت و پشتیبانی می کند و همچنان نیز ادامه می دهد و این درحالی که سازمان های بین المللی ازسال 2003 تاکنون هیچ اعتراضی به این جنایات وحشیانه، وحشی گری وغیرانسانی آمریکا و هم پیمانانش نمی کنند، خفه خون گرفتند و سکوت اختیار کرده اند؟
Iran, Islamic Republic of
چرا روحانی، ظریف، عراقچی، مسئولین و نمایندگان مجلس هیچ واکنشی به دخالت و مداخه آمریکا، اتحادیه عرب و... در امور داخلی ایران نمی دهند و سکوت می کنند.
Iran, Islamic Republic of
شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹ - Saturday 23 / 05 May / 2020
آمریکا برای فروش سلاح جدید به امارات مجوز صادر کرد
آمریکا جنایتکار شماره یک ازمداخله گری و فروش سلاح به حامیان اصلی تروریسم دست بر دارد.
آمریکا جنایتکار شماره یک ازسال 2015 تاکنون انواع سلاح های ممنوعه و بمب های خوشه ای اختیار ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان قرار داده است!
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
درود بر سید حسن شاگرد خلف و صالح امام و رهبری
Iran, Islamic Republic of
احسنت درود بر ایشان
..............