کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

حالت تهاجمی ویروس همچنان در تهران وجود دارد

1 خرداد 1399 ساعت 3:14

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به اینکه حالت تهاجمی ویروس همچنان در تهران وجود دارد گفت: مردم نباید نسبت به کرونا بی تفاوت شوند.


به گزارش جهان نیوز، علیرضا زالی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه در روزهای اخیر شاهد آمار رو به تزاید جمعیت شهری و تردد در بافت شهری هستیم، اظهار داشت: نگرانی‌ها مثل قبل پا برجاست چرا که هیچ شواهد علمی و متقنی مبنی بر تضعیف و نابودی کرونا وجود ندارد.

زالی با اشاره به اینکه حالت تهاجمی ویروس کماکان در محیط وجود دارد گفت: در شرایط موجود نمی‌توان تغییری در این ویروس به وجود آورد.

وی بیان داشت: دو نکته‌ای که سبب تغییر آمار در تهران طی روزهای اخیر بوده است، رعایت بهداشت فردی و ماندن افراد پر خطر در منزل بوده است و یکی از نگرانی‌های موجود برگشت افراد پرخطر به بافت شهری است که می‌تواند تغییر محسوسی در آمار ایجاد کند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران افزود: مهم‌ترین موضوع و آسیب خطرناکی که در اپیدمی‌ها وجود دارد، تسامح مردم است که تصور کنند بیماری کنترل شده است و این درک که مردم خسته شده‌اند وجود دارد اما در حال حاضر سلامتی و حفظ جان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

زالی عنوان داشت: نسبت به روز گذشته در آمارها یک و نیم درصد تغییر کاهشی داشته‌ایم که چشمگیر نبوده و همانطور که گفتیم آمار با یک شیب ملایم رو به کاهش است و همچنان توصیه می‌شود که از ترددهای غیرضروری خودداری به عمل آید.


کد مطلب: 728375

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/728375/حالت-تهاجمی-ویروس-همچنان-تهران-وجود

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com