سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ - 29 Sep 2020
 
۰
۴
رئیس کانون کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی:

افزایش هزینه سبد خانوار به چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان/ ۲۰ میلیون بازنشسته در انتظار افزایش حقوق

چهارشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب: 728355
علی دهقان کیا از افزایش هزینه سبد خانوار به چهار میلیون و 800 هزار تومان خبر داد.
۲۰ میلیون بازنشسته در انتظار افزایش حقوق
به گزارش جهان نيوز، پرونده دستمزد سال 99 کارگران نصفه و نیمه رها شده و به همین دلیل حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی هنوز تعیین تکلیف نشده است و طبق سنوات گذشته باید یکی، دو ماه صبر کنند تا وضعیتشان مشخص شود.

علی دهقان‌کیا، رئیس کانون کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی تهران، با اشاره به تعیین تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان گفت: متاسفانه وزارت کار هنوز در این زمینه پیشنهادی به دولت ارائه نداده تا مجوز این افزایش حقوق صادر شود.

او افزود: با وجود تاکید قوه قضائیه، سازمان بازرسی کشور، دیوان عدالت اداری و مقام معظم رهبری مبنی بر عدم پایمالی حقوق افراد حقوق‌بگیر، هنوز جلسه‌ای که قرار بود چهارشنبه هفته پیش تشکیل شود، برگزار نشده و مقامات همچنان از تشکیل آن فرار می‌کنند.

دهقان‌کیا تصریح کرد: 20 میلیون کارگر و بازنشسته چشم انتظار تشکیل این جلسه هستند تا تکلیف‌ حقوق‌شان مشخص شود اما هر سری به یک دلیل عقب می‌افتد برای مثال هفته پیش به بهانه برکناری وزیر صمت جلسه تشکیل نشد در حالی که می‌توانست با حضور 2 نفر هم رسمیت پیدا کند همان‌طور که شورای عالی کار قبل از عید با 2 نفر تشکیل جلسه داد.
 
رئیس کانون کارگران و بازنشستگان تأمین اجتماعی با اشاره به عواقبی که عدم تعیین و تکلیف حقوق بازنشستگان در پیش دارد، گفت: تورم به همه اقشار جامعه فشار وارد کرده است اگر زودتر تکلیف افزایش حقوق‌ها مشخص نشود افراد معترض می شوند که این به نفع هیچ‌کسی نیست.

دهقان کیا افزود: متاسفانه بحث افزایش حقوق‌ها به حاشیه کشیده شده درحالی که شورای عالی کار باید به بند اول و دوم ماده 41 قانون کار یعنی بحث همسان‌سازی حقوق با تورم موجود در جامعه و سبد هزینه خانوار بپردازند.

او ادامه داد: امسال سبد هزینه خانوار نسبت به سال گذشته یک میلیون و هشتصد هزار تومان افزایش یافته یعنی به 4 میلیون و 900 هزار تومان رسیده است که شورای عالی کار در جلسه خود باید به این موضوعات بپردازد.

دهقان‌کیا با درخواست از دولت گفت: پیشنهاد و درخواست ما از دولت این است که بین بازنشستگان لشکری و کشوری و تامین اجتماعی تفاوتی قائل نشود یعنی اینطور نباشد که آنها 2 میلیون و هشتصد تومان حقوق بگیرند و بازنشستگان تامین اجتماعی یک میلیون و پانصد هزار تومان دریافت کنند.

منبع: برنا
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی برای سال ۹۹ اعلام شد و چرا تاکنون عمل نشده است
دوشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۹
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه دولت روحانی ازسال 1392 تاکنون هیچ نوع کمکی به بازنشستگان تامین اجتماعی نمی کند.
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی پراپد 90 ئتا 100 میلیونی جای هیچ حرفی باقی نگذاشته است.
نتیجه برجام پراپد 90 تا 100 میلیون تومان است.
نتیجه برجام گوشت 100 تا 130 هزارتومان است.