کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

۲۱ ایرانی از زندان‌های ترکمنستان آزاد شدند

30 ارديبهشت 1399 ساعت 15:24

سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری ترکمنستان گفت: ۲۱ زندانی ایرانی که طی سالیان گذشته در زندان‌های کشور همسایه شمالی حبس شده بودند اخیرا همزمان با شب‌های قدر ماه مبارک رمضان از زندان آزاد شدند.


به گزارش جهان نیوز، غلامعباس ارباب‌ خالص سفیر جمهوری اسلامی ایران در جمهوری ترکمنستان در گفت‌وگو با ایرنا گفت: ۲۱ زندانی ایرانی که طی سالیان گذشته در زندان‌های کشور همسایه شمالی حبس شده بودند اخیرا همزمان با شب‌های قدر ماه مبارک رمضان از زندان آزاد شدند.

وی افزود: آزادی این زندانیان در پی اقدامات و رایزنی‌های دیپلماتیک و تلاش‌های کنسولی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ظرف دو ماه اخیر پیرامون تقاضای آزادی اتباع زندانی ایرانی، از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد با مقامات عالی رتبه کشور ترکمنستان حاصل شد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد ادامه داد: با توجه به پیگیری صورت گرفته، « قربانقلی بردی محمداف» رئیس‌جمهور کشور دوست و همسایه ترکمنستان ظرف روزهای اخیر با توجه به مناسبت لیالی قدر با عفو زندانیان ایرانی موافقت و دستور آزادی آنها را صادر کرد.

وی گفت: این زندانیان که محکومیت آنها بطور متوسط از پنج تا ۳۰ سال متغیر است بخاطر تخلفاتی همچون «عبور غیرمجاز، قاچاق کالا و حمل موادمخدر» طبق قوانین ترکمنستان بازداشت و محکوم شده بودند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد افزود: اتباع ایرانی آزاد شده از زندان‌های ترکمنستان با هماهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد، وزارت امور خارجه ترکمنستان و همچنین هماهنگی نهادهای دست‌اندرکار کشورمان از  طریق مرز لطف‌آباد واقع در شمال خراسان رضوی وارد ایران شده و به وطن بازگشته‌اند.


کد مطلب: 728225

آدرس مطلب: http://www.jahannews.com/news/728225/۲۱-ایرانی-زندان-های-ترکمنستان-آزاد-شدند

جهان نيوز
  http://www.jahannews.com