شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - 30 May 2020
 
۱
۲۲
رئیس دستگاه قضایی:

بازار برای مصرف کننده و تولیدکننده وضعیت مناسبی ندارد/ دستگاه‌های ناظر حضور مقتدرانه داشته باشند

دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۳
کد مطلب: 728059
سازمان حمایت ازمصرف کنندگان و سازمان تعزیرات با بازرسی علی الدوام براصناف و قیمت کالاها بازار را از این آشفتگی نجات دهند.
بازار برای مصرف کننده و تولیدکننده وضعیت مناسبی ندارد/ دستگاه‌های ناظر حضور مقتدرانه داشته باشند
به گزارش جهان نيوز،آیت ‎الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضاییه، با اشاره به حضور مؤمنانه و با اخلاص مردم به ویژه جوانان در مراسم های با شکوه لیالی قدر، از رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در مراکز مذهبی تقدیر کرد.  

* ناکامی رژیم صهیونیستی در الحاق کرانه باختری به مناطق اشغالی
رئیس قوه قضاییه همچنین با اشاره به در پیش بودن روز جهانی قدس و با تاکید بر اینکه آزادی قدس شریف همچنان اولویت امت اسلامی است اظهار داشت: امروز هم بعد از 72 سال نکبت رژیم صهیونیستی و نقض پیمان‎ها و جنایاتی که علیه مردم فلسطین و لبنان و دیگر کشورهای منطقه انجام داده‎اند، به‎دنبال پیاده‎سازی طرح ننگین معامله قرن هستند. 

آیت ‎الله رئیسی طرح موضوع الحاق کرانه باختری به سرزمین‎های اشغالی به‎عنوان گام مقدماتی برای اجرای معامله قرن دانست و خاطر نشان کرد که آمریکا و رژیم صهیونیستی هرگز موفق به اجرای این طرح نمی شوند و انتفاضه گسترده‎تری نسبت به گذشته در فلسطین و حتی در سطح منطقه شکل خواهد گرفت.

* آمریکا گرفتار اعتراضات مردمی شده است
رئیس قوه قضاییه گفت: پس از اضمحلال داعش که مولود آمریکا و رژیم صهیونیستی بود، اسرائیلی‎ها تلاش کردند از انفعال خارج شوند اما بر همگان روشن است که آنها در وضعیت استیصال به‎سر می برند و آمریکا که همواره دنبال ایجاد آشوب و ناامنی در دیگر کشورهاست، با 5.1 مبتلا به کرونا و 90هزار کشته بر اثر شیوع این ویروس، گرفتار اعتراضات مردم این کشور شده است.

* سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر وضعیت زندانیان آمریکایی تاسف‎بار است
آیت‎ الله رئیسی با بیان این‎که در آمریکا روزانه تعداد زیادی وارد زندان می‎شوند که در شرایط نامناسبی به سر می برند و زندان‎های این کشور از جهات مختلف وضعیت اسفناکی دارد، نسبت به سکوت مدعیان حقوق بشر در برابر روحیه استکباری و جنایات آمریکایی ها و همچنین عدم توجه آنها به وضعیت زندانیان به ویژه رنگین‎پوستان ابراز تأسف کرد. 

رئیس قوه قضاییه با تأکید بر این‎که سودای شکل گیری خاورمیانه آمریکایی به بایگانی تاریخ سپرده خواهد شد، تصریح کرد: خروج آمریکا از منطقه با اراده مردم منطقه رقم خورده و آغاز شده و قطعاً به برکت خون شهید سلیمانی و شهدای مقاومت، به ثمر می نشیند و شرایط منطقه متفاوت خواهد شد.  

* وضعیت بازار رضایتبخش نیست؛ دولت و دستگاه‎های نظارتی ورود کنند
آیت ‎الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گزارشات و شکایاتی که نسبت به وضعیت بازار به قوه قضائیه رسیده است، اظهار داشت: شرایط بازار برای مصرف‎کنندگان و تولیدگران مناسب و رضایتبخش نیست و نیازمند یک نظارت جدی از سوی دستگاه‎های مسئول است.

* آرامش مردم در گرو نظارت و بازرسی علی الدام از بازار
رئیس قوه قضاییه، قیمت‌‎گذاری کالاها برای حمایت از مصرف‎کنندگان و همچنین برخورد با افراد متخلف و متجاسر به قانون را از حقوق مردم دانست و گفت: سازمان بازرسی، سازمان تعزیرات و سازمان حمایت از مصرف کنندگان با نظارت و بازرسی علی‎الدوام و کنترل قیمت‎ها در بازار، آرامش را به زندگی مردم باز گردانند.

آیت‎ الله رئیسی با بیان این‎که هر جا دستگاه‎های مسئول مقتدرانه و کارشناسی وارد عمل شدند اثرگذار بوده‎اند، تأکید کرد: قیمت گذاری و تسعیر وظیفه دولت‎ها است و امروز هم دولت ودستگاه‎های متولی کنترل بازار باید با نجات بازار از وضعیت آشفته فعلی و حمایت از تولیدکننده و مصرف‎کننده، در جامعه آرامش ایجاد کنند و اقداماتی که در این زمینه آغاز شده، با جدیت بیشتر پیگیری شود. 

رئیس قوه قضاییه در همین زمینه به ورود دستگاه‎های مسئول به موضوع قیمت خودرو اشاره کرد و متذکر شد که این اقدام موجب تاثیر بر این بازار و تا حدودی کنترل قیمت ها شد.

آیت ‎الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از اقدامات جهادی همکاران دستگاه قضا در ماه‎های پایانی سال گذشته برای به‎روزرسانی پرونده‎های قضایی اظهار داشت: شیوع کرونا مشکلاتی برای دستگاه‎های اجرایی و قضایی ایجاد کرد اما با بهبود وضعیت، امیدواریم گام‎های جدی برای تسریع در رسیدگی به پرونده‎ها و روزآمدسازی آنها برداشته شود. 
     
* مأموریت دادستان تهران برای اطلاع‎رسانی درباره نتیجه تحقیق و تفحص های ارجاعی به دستگاه قضا
رئیس قوه قضاییه در خصوص گزارش های تحقیق و تفحص مجلس که برای رسیدگی به دستگاه قضایی ارجاع کرده است، به دادستان تهران مأموریت داد موضوع را بررسی و گزارشی دقیق و جامع از وضعیت گزارش تحقیق و تفحص‎های ارجاع شده به قوه قضائیه ارائه دهد.

* تأکید رئیس دستگاه قضا بر اجرای بخشنامه صلح و سازش
آیت‎ الله رئیسی با اشاره به گزارش برخی از استان‎ها درباره افزایش ورودی پرونده‎های صلح و سازش به بخشنامه سال گذشته قوه قضاییه در مورد دراولویت قرار دادن موضوع صلح و سازش در دادرسی ها اشاره کرد و افزود: پیگیری این رویکرد از اولویت‎های جدی دستگاه قضایی است و لازم است دادگستری های کل کشور به آن اهتمام مضاعف داشته باشند.

* دستور ارائه گزارش سازمان بازرسی به اعضای هیات واگذاری درباره شرکت کشت و صنعت دشت مغان
در این نشست حجت ‎الاسلام درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور با ارائه گزارشی از پیگیری وضعیت برخی واحدهای تولیدی در استان کرمانشاه که انتشار گزارش آن در رسانه ملّی واکنش هایی را در پی داشت، اظهار داشت: برخی از موارد این گزارش مطابق با واقع بوده و پیگیری آن در دستور کار قرار گرفته است.

وی همچنین به موضوع واگذاری شرکت کشت و صنعت دشت مغان اشاره کرده و افزود: با توجه به ایرادات جدی که در واگذاری این شرکت به بخش خصوصی وجود داشت، هیأت داوری در اردیبهشت ماه جاری درخواست ابطال این واگذاری را به هیأت واگذاری اعلام کرد اما هیأت بر مذکور با رد این درخواست، آن را مجدداً به هیأت داوری بازگرداند که موضوع همچنان در دست بررسی است.

بر اساس این گزارش، رئیس قوه قضاییه نیز ضمن تقدیر از پیگیری موضوع کرمانشاه توسط سازمان بازرسی، به این سازمان دستور داد گزارش بررسی های خود در موضوع واگذاری شرکت کشت و صنعت دشت مغان را به‎ همه اعضای هیات واگذاری ارائه کند.

* 16 هزار زندانی با مرخصی پایان حبس به زندان برنمی‎گردند 
جهانگیر رئیس سازمان زندان‎ها نیز در این جلسه با اشاره به پایان مهلت مرخصی بخشی از زندانیان مشمول بخشنامه ریاست قوه قضاییه، به ارائه گزارشی از تمهیدات در نظر گرفته شده برای قرنطینه این افراد پیش از ورود به فضای عمومی زندان پرداخت و افزود: 16 هزار نفر از زندانیانی که به مرخصی رفته بودند، با مرخصی پایان حبس دیگر به زندان باز نخواهند گشت.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
قیمت‌ها لوازم خانگی و... درکشور از 1397 تاکنون غیر قانونی است و همچنان نیز ادامه دارد.
قیمت‌ لوازم خانگی و... از سال 1397 تاکنون به صورت غیر قانونی افزایش یافته است
Switzerland
.....
لشکر دکتر روحانی
Iran, Islamic Republic of
حجت الاسلام رئیسی همکاری لازم را با دولت برای برون رفت از شرایط کنونی انجام دهد
Iran, Islamic Republic of
............
Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
کدوم دولت؟ دولتی خودش اساس مشکلات میباشد؟ .....
علی
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
فقط حرف كاري بكنيد
Iran, Islamic Republic of
ابي گرم نخواهد شد
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیسی شما را به جدتان قسم به داد مردم بدبخت برسید. دولتیها هیچ عزمی برای کنترل قیمتها ندارند و فقط معتقد به بازار آزاد و رها کردن قیمتها هستند.....
Iran, Islamic Republic of
........
France
..........
Iran, Islamic Republic of
...................
Switzerland
🔻 طنز روزگار این است که مدیران بجای توجه به خواسته های یک کمپین و چاره_اندیشی و ارائه راهکار برای آن، خودشان عضو کمپین شوند!!
Iran, Islamic Republic of
..........
United States
........
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری در فروردین ماه انجام گرفت ولی تا الان افزایش حقوق بازنشسته‌های تامین اجتماعی صورت نگرفته است. چرا باید این تبعیض وجود داشته باشد. آیا دولت دیواری کوتاه‌تر از ما مستمری‌بگیران تامین اجتماعی سراغ ندارد؟....
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوزکمی بفکربازنشستگان تامین اجتماعی هم باش باحقوق ۱/۵ملیون تومان امکان بقانیست االان هم بادلار۱۹هزارتومان باابرتورم پیش روبااین حقوق امکان بقامیست ببینیم گروه شمادرمجلس برای ماجرسنگان که اسم بازنشستگان رایدک می کشیم چکاری چه دسته گلی می کارید؟
Iran, Islamic Republic of
تنها راه نجات از گران فروشی وتورم، ایجاد تعاونی ها ارزاق با همان پول یارانع ماهیانه و سهام عدالته مردمه.........
سید
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه بخشی از تولید کنندگان از فضای موجود کشور استفاده کرده و در حق مردم ظلم می کنند. خیلی از تولید کنندگان معمولا مواد اولیه را حداقل برای یکسال تولید خود تامین می کنند ولی هنگام فروش بر اساس ارز آزاد با مردم قیمت کالای خود را محاسبه می کنند......
Iran, Islamic Republic of
جناب آقای رئیسی بزگوار امید است مبارزه با فساد توسط جنابعالی و تیم قضائی تان مستمر و قدرتمندانه تر باشد.....