يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - 31 May 2020
 
۰
۴

ترامپ: چين در متوقف کردن کرونا کوتاهی کرد

دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۶
کد مطلب: 728020
رئيس جمهور آمريکا: منشا این ویروس چینی است و آنها باید جلوی آن را می گرفتند. آنها می توانستند این منبع ویروس را متوقف کنند. من آن را را منبع می نامم و باید متوقف می شد.
ترامپ: چين در متوقف کردن کرونا کوتاهی کرد
به گزارش جهان نيوز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نيوز گفت چین باید کرونا را در منشاء آن متوقف می کرد.

مجری شبکه از ترامپ پرسید مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا گفت او شواهد محکمی در اختيار دارد که نشان می دهد این ویروس از یک آزمایشگاه ویروس شناسی خارج شده است. شما همچنین گفتید شواهدی را در این رابطه دیدید. آیا می‌توانید از اطلاعاتی که کسب کرده‌اید برای ما بگویید؟
ترامپ گفت نه نه اما ما اطلاعات زیادی داریم. این موضوع خوبی نیست. همه می‌دانند، چه اين ويروس از آزمایشگاه آمده و چه از خفاش ها آمده باشد منشاء این ویروس چیني است و آنها باید جلوی آنرا می گرفتند. آنها می توانستند این منبع ویروس را متوقف کنند. من آن را را منبع می نامم و باید متوقف می شد.

در ادامه مجری شبکه پرسید آیا آنها تصمیم گرفتند که اجازه فرار ویروس از مرزهای خود را بدهد؟
ترامپ در پاسخ گفت من نمی دانم که آنها این تصمیم را گرفتند يا نه؟ اما اين ويروس از کنترل شان خارج شد.

در ادامه مجری شبکه پرسید: سناتور کاتن گفت که چینی ها نمی خواهند اقتصاد چین ۲۰ درصد و سایر کشورهای جهان ۲ درصد کوچک شوند.
رئیس جمهور آمریکا در پاسخ گفت ما آنها را قبل از این خیلی بد شکست دادیم. ما آنها را شکست دادیم.ما با وضع تعرفه ها و کارهایی که انجام دادیم از آنها بالاتر می رفتیم. آنها سال بسیار بدی را پشت سر گذاشتند. آنها بدترین سال را در ۵۶ سال گذشته داشته اند.

در ادامه مجری شبکه پرسید همانطور که می دانید چيني ها بیماری را کم اهمیت جلوه دادند. آنها ویروس را جدی نگرفتند.در همین زمان، آنها اجازه مسافرت بین المللی را می دهند. سپس آنها شروع به بررسی استفاده از بازار تجهیزات محافظ بهداشتی می کنند. چین هم اکنون بزرگترین تولید کننده این تجهیزات است.
ترامپ در پاسخ گفت شاید آنها چنین کنند. این نکته مهمي نیست ببین مسئله بزرگ این است که آنها هرگز نباید اجازه می دادند این اتفاق بیفتد. من یک توافق تجاری مهم را با آنها منعقد کردم . جوهر آن توافق به سختی و به تازگی خشک شده بود که این طاعون روی داد . شما همه چیز را خواهید فهمید.
 

 
در ادامه مجری شبکه پرسید:آیا آنها قصد دارند این توافق را انکار کنند؟ آیا آنها قصد ندارند دیگر 250 میلیارد دلار کالا از ما بخرند؟
ترامپ در پاسخ گفت آنها ۲۵۰ میلیارد دلار خریداری می کنند.من در جایی شنیدم که آنها می خواهند بار دیگر بر روی این توافق مذاکره کنند.من هیچ مذاکره مجددی نمی کنم.توجه داشته باشید من در رابطه با این موضوع خوشحال نیستم.

در ادامه مجری شبکه پرسید:آیا شما در این رابطه با شی جینپینگ رئیس جمهور چین صحبت کرده اید؟
ترامپ در پاسخ گفت:من روابط بسیار خوبی با وی دارم.اما حالا نمی خواهم با او صحبت کنم.

در ادامه مجری شبکه پرسید: سناتور کاتن گفته شاید ما تعداد ویزایی را که به دانشجویان چینی که در رابطه با رشته های محاسبات کوانتومی و هوش مصنوعی اعطاء می کنیم باید محدود کنیم.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ گفت اقدامات زیادی وجود دارد که ما می توانستیم انجام دهیم.ما می توانستیم تمامی روابط را قطع کنیم.حال اگر چنین اقدامی را انجام می دادیم، چه اتفاقی می افتاد؟ اگر کل رابطه را قطع کنید آیا می توانید ۵۰۰ میلیارد دلار را حفظ کنید؟به این مطلب توجه کنید که در چه مقطعی این کار را انجام می دهید و من سالها این را گفته ام. من آن را در رابطه با سایر کشورها نیز گفتم. تنها کشور چین نیست که ما را از پا درآورد. در ناتو ، جایی که ما از اروپا بدون دریافت هیچ پولی دفاع می کنیم , من توانستم آنها را به پرداخت صدها میلیارد دلار بیشتر مجبور کنم.آیا می دانید که یکی از بزرگترین طرفداران من در جهان کیست؟او استولتنبرگ دبیر کل ناتو است.

در ادامه ترامپ گفت او به من گفت هیچ طرفی تاکنون این اندازه از ما پول نگرفته بود.ما پول زیادی پرداخت می کردیم و دیگران پول کمتری پرداخت می کردند.شما می توانید به جدول و آنچه که آنها پرداخت می کردند,نگاه کنید.ما از اروپا دفاع می کنیم و آنها در رابطه با بخش تجاری از ما بهره برداری می کنند.این یک راه یک طرفه است و به منزله چرخیدن به دور سر خود بود.این موضوع ثابت شده است که درست است.من این پول را بازگردانده ام.

در ادامه مجری شبکه پرسید: آیا می خواهید یک قدم جلوتر بروید و شرکت های چینی را که خواهان حضور در بورس اوراق بهادار نیویورک هستند مجبور کنید که ، قوانین حسابداری را رعایت کنند؟
ترامپ در پاسخ گفت مطمئنا ما این موضوع را به روشی قدرتمندانه و از طریق یک سرمایه گذاری درست بررسی می کنیم. همانطور که می دانید این بخش را برخی از مقامات دوران اوباما هدایت می کنند.ما به زودی از آنها خواهیم خواست که دیگر این کار را انجام ندهند.اگر آنها این کار را نکنند ما به زودی افراد جدیدی را جایگزین آنها می کنیم.ما این موضوع را بررسی می کنیم.

منبع: خبرگزاری صداوسيما
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
انفجار در غزنی افغانستان ۵ کشته برجای گذاشت
آمریکا، ناتو و داعش عامل جنگ، بی ثباتی و ناامنی درافغانستان هستند.
Iran, Islamic Republic of
داعش را آمریکا وارد افغانستان کرده است
داعش مورد حمایت آمریکا و متحدانش مسئولیت بمبگذاری ننگرهار را برعهده گرفت
داعش مورد حمایت آمریکا و متخدانش مسئولیت بمبگذاری ننگرهار را برعهده گرفت
پذیرش مسئولیت حمله تروریستی ننگرهار افغانستان از سوی داعش مورد حمایت آمریکا و متحدانش
داعش مورد حمایت آمریکا، ناتو و عربستان سعودی مسئولیت حمله به مراسم تشییع در افغانستان را بر عهده گرفت
آمریکا، ناتو و داعش عامل جنگ، بی ثباتی و ناامنی درافغانستان هستند.
Iran, Islamic Republic of
واشنگتن در حالی ایران و چهار کشور دیگر را به عدم همکاری با تلاش های آمریکا در مقابله با تروریسم متهم کرده است این درحالی است که مردم سوریه، عراق، یمن و منطقه به صورت مستقیم و غیر مستقیم توسط نیروهای تروریست آمریکایی قتل عام می شوند.
نیروهای آمریکایی به جان و مال مردم افغانستان، عراق، لیبی، سوریه، یمن و... حمله می کنند.
Iran, Islamic Republic of
.............