جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - 25 Sep 2020
 
۰
۶

ربیعی: با خشن‌ترین تحریم‌ها روبرو بودیم

جمعه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۱
کد مطلب: 727728
یکی از موضوعاتی که باید به صورت صمیمانه و جدی با مجلس شورای اسلامی همکاری مشترک داشته باشیم رفع موانع قانونی و حقوقی تولید و افزایش امنیت سرمایه‌گذاری است.
ربیعی: با خشن‌ترین تحریم‌ها روبرو بودیم
به گزارش جهان نيوز، علی ربیعی سخنگوی دولت امروز (جمعه ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۹۹) طی گفت‌وگویی جهش تولید و افزایش اشتغال را اولویت‌های دولت در همکاری با مجلس یازدهم عنوان و اظهار کرد: موضوع اشتغال و تولید یکی از بحث‌هایی است که ما قطعاً باید بتوانیم در مورد آن با مجلس آینده به طور مشترک به پشتوانه‌های قانونی دست یابیم و دولت بتواند عملیات اجرایی آن را انجام دهد.

وی به بیان اینکه ویروس کرونا به اقتصاد در دنیا لطمه زد، گفت: بخشی از خسارت شیوع و گسترش ویروس کرونا در حوزه نفت دامن کشور ما را هم گرفت در کنار آن در دو سال اخیر با خشن‌ترین تحریم‌ها روبرو بودیم بنابراین برای پاسخ به نیازهای جامعه و کاهش فشارهای خارجی، نیازمند به دستاوردهای جدید در حوزه تولید هستیم.

ربیعی می‌گوید که دولت برای جبران خسارت حاصل از شیوع و گسترش ویروس کرونا و ایجاد دستاوردهای جدید در حوزه تولید، برنامه‌هایی در بخش کشاورزی، صنعت، خدمات به ویژه خدمات مولد، طراحی کرده تا بتواند اشتغال جدید ایجاد کند.

سخنگوی دولت گفت: دنیا در روزهای کرونایی نشان داد که اگر ما نتوانیم نیازمندی‌های خودمان را خودمان تأمین کنیم در شرایط حاد هیچ کشوری به داد کشور دیگر نمی‌رسد. بنابراین در شرایط جدید کرونایی و تحریم باید برنامه‌های لازم را در زمینه‌های اشتغال، تولید و صادرات جدید طراحی و اجرا کنیم.

وی تاکید دارد که رفع موانع حقوقی و قانونی تولید و ایجاد امنیت سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار از زمینه‌های همکاری با مجلس جدید است.

ربیعی به بودجه‌های سالیانه اشاره و اذعان دارد که  در شرایط تحریم و عبور جهشی از فشار اقتصادی ناشی از کرونا نیاز است که برخی تصمیمات مشترک را با مجلس اتخاذ شود.

سخنگوی دولت گفت: برای بودجه سال ۹۹ نیازمند تغییراتی هستیم که کسری بودجه را پوشش دهیم و حتماً مجلس آینده در این زمینه می‌تواند با دولت همکاری کند تا با یک بودجه متعادل تملک دارایی‌ها و کارهای عمرانی را دنبال کنیم.

ربیعی با تأکید بر اینکه دولت به همه تصمیمات مجلس احترام می‌گذارد افزود: اعضای هیأت دولت هیچ دخالتی در اینکه چه کسانی در مجلس و در چارچوب کمیسیون‌ها و هیأت رئیسه قرار بگیرند نخواهند کرد.
 
منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


تحریم اگه نبود واقعا چی داشتید برا گفتن؟؟؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
خود کرده را تدبیری نیست
Iran, Islamic Republic of

با مدیریت علمی باید دانشگاه ها را وارد کار کرد
دانشگده ها را با هم ارتباط داد تا کار کنند
باید جلوی تقلب ها و اختلاس ها را با ازادی دسترسی به اسناد مالی پروژها به خداقل رساند
تنها راه این هست .
Iran, Islamic Republic of
......
رحیم اب منگل
Iran, Islamic Republic of
یادمه یکی گفت تمامی تحریمها بالمره لغو شده
United States
....