جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ - 29 May 2020
 
۰
۱۲۰
روحانی در هیئت دولت:

آمریکا بدترین دولت را تجربه می‌کند/ کاخ سفیدی به این قساوت قلب سراغ ندارم/ پامپئو الفبای سیاست را نمی‌داند/ علت حادثه کنارک باید به مردم گفته شود/ تقدیر از مردم به خاطر رعایت اصول بهداشتی در شب قدر

چهارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۰
کد مطلب: 727577
رئیس‌جمهور با بیان اینکه کاخ سفید، بدترین حکومت آمریکا در طول تاریخ را تجربه می‌کند، گفت: وزیر خارجه آمریکا الفبای سیاست را هم نمی‌داند.
آمریکا بدترین دولت را تجربه می‌کند/ کاخ سفیدی به این قساوت قلب سراغ ندارم/ پامپئو الفبای سیاست را نمی‌داند/ علت حادثه کنارک باید به مردم گفته شود/ تقدیر از مردم به خاطر رعایت اصول بهداشتی در شب قدر
به گزارش جهان نيوز، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیئت دولت ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع)، اظهار داشت: ایام شهادت مولای متقیان توام با ایام دعا، مراسم مهم احیاء، شب‌های نزول قرآن و لیالی قدر است. انصافاً وقتی به تاریخ برمی‌گردیم حادثه سحرگاه امروز یکی از دردناک‌ترین حوادث تاریخ بشر بود. یعنی هنگام طلوع فجر که آن دست ناپاک به حرکت درآمد و شمشیر به سمت فرق مبارک حضرت رفت، مردم دو ندا شنیدند. یک ندا این بود که به مردم گفته شد که پایه‌های عدالت ریخت و ویران شد.

وی افزود: چطور یک انسان می‌تواند به جایگاه و مقامی برسد که زندگی او معادل با هدایت جامعه و بشریت و شهادت تو معادل با فروریختن بنای هدایت جامعه باشد. طرف دیگر از آن حرکت شمشیر بدتر، کلمه‌ای بود که این قاتل به کار برد، گفت حکومت از آن خداست و از آن تو نیست ای علی و این جمله بسیار تکان دهنده است. آدمی که این جمله را ادا می‌کند علی الظاهر به خدا معتقد است و علی الظاهر کسی است که مبنا را حکومت الهی بر بشر می‌داند اما به هر حال، جهل دینی و تهجر این آدم او را به بدترین عمل در تاریخ کشاند.

رئیس‌جمهور عنوان کرد: این درس بزرگی برای همه ماست که دین‌دار و شریعتمدار بودن، بدون تعقل، تفکر، عدالت، تعادل و بدون میانه روی و تهجر می‌تواند برای ما مسیر هدایت را مشخص کند. اگر آدم اعتقادی داشته و آن اعتقاد درست نباشد و در چارچوب نباشد، همان اعتقاد می‌تواند بزرگترین لطمه به جامعه بشری و دنیای اسلام وارد کند.

روحانی ادامه داد: به نظر من از این جملات مهمتر، رفتار امیرالمومنین در این حدود ۴۸ ساعت یعنی از سحرگاه روز نوزدهم تا آخر شب، شب بیست و یکم ماه مبارک بود.

رفتار ایشان رفتار عجیبی بود. اولین توصیه ایشان این بود که عبدالله بن ملجم که امروز اسیر شماست فقط اسیر است و با او مدارا کنید. به جز از علی که گوید به پسر که قاتل من چو اسیر توست اکنون، به اسیر کن مدارا؟ کجا ما در تاریخ می‌توانیم این را پیدا کنیم؟ کدام حقوق بشر و عدالت؟ کجای عالم می‌توانیم پیدا کنیم مولایی با این عظمت که از پیشانی او خون می چکد و زیر بغل تو را گرفتند و به خانه آوردند اولین توصیه‌اش این است که با قاتلش مدارا شود.

وی تصریح کرد: شب بیست و یکم هم که ایشان خطاب به فرزندان و یاران نزدیک خود، وصیت کردند و فرمودند به خاطر کشته شدن من خونریزی به پا نکنید، جامعه را به هم نریزید، دو دستگی ایجاد نکنید، جنگ به وجود نیاورید، بخاطر کشتن من اگر قرار است کسی کشته شود، یک نفر باید کشته شود. او یک ضربه زده و شما هم بیش از یک ضربت حق ندارید به او بزنید. ما به چنین مولا، امام و مقتدایی در تاریخ افتخار می‌کنیم که تمام زندگی‌اش از روز اول تا لحظه پایانی عرفان، انسانیت، حقوق انسان، مدارا با مردم، دستگیری از فقرا و ایتام و شهادت در میدان نبرد و دشمنان بود و بهترین بیان حکیمانه برای هدایت مردم بود.

روحانی بیان کرد: اینکه مردم ما بعد از قرن‌ها عاشق امیرالمومنین ماندند و روز به روز عشقشان بیشتر می‌شود. در این شب‌ها درست است که شب‌ها را بخاطر شب قدر زنده نگه می‌دارند اما در این شب‌ها نام امیرالمومنین و عشق امیرالمومنین هم جایگاه خاص خودش را دارد. ما باید در پیشگاه خداوند شکرگزار باشیم. احساس من این است، علت اینکه در این حادثه ویروس کرونا ملت ما جایگاهی متفاوت از تمام ملت‌های جهان دارد، همین موضوع است. این همه انفاق، دستگیری، بسته‌های معیشتی، کمک‌های مردمی در همه مساجد و حسینیه‌ها و در سراسر کشور را در کجا دارید؟

وی اضافه کرد: البته از نظر من کار بیمارستان، پزشک و کادر درمانی ما هم ممتاز است و هیچ کجا این فداکاری در ایران یافت نمی‌شود. این فداکاری و ایثار پزشک و پرستار و انفاق و کمک مردم به نظر من همه ریشه‌اش بر می‌گردد به آن فرهنگ دینی، اسلامی که منشا آن قرآن مجید، زندگی پیامبر و مولای ما و ائمه هدی علیهم السلام است.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما امروز در روزهای سخت تاریخی قرار داریم اما مردم ما با شهامت، متانت و آرامش زندگی می‌کنند، گفت: این آرامش مردم بسیار مهم است. اینکه صف نمی‌ایستند تا کامیون به در فروشگاه برسد و جنس خود را خالی کند و بریزند داخل فروشگاه در عرض چند ساعت محموله کامیون را ببرند و ظهر به بعد قفسه‌های فروشگاه خالی باشد، اینکه مردم هم را یاری می‌کنند و به فکر هم هستند و دستگیر هم هستند، ریشه‌اش به فرهنگ ما بر می‌گردد و به پیروی ما از خاندان رسالت و مولا امیرالمومنین که او در تمام عمرش این چنین بود.

وی خاطرنشان کرد: در این روز که روز مولایمان است، می‌خواهم از ملت عظیم ایران بار دیگر تشکر و سپاسگزاری کنم. دیشب برای مراسم احیاء برای ساعاتی مساجد ما باز شد. از قبل نگرانی‌هایی بود که اگر مساجد باز شود مردم تا چه حد به دستورالعمل‌های بهداشتی عمل می‌کنند. اما دیشب دیدید مراسمی، ویژه بود و دل‌ها از هر شب نوزدهم دیگری سوخته‌تر بود. مردم از هر شب نوزدهم دیگری متاثر بودند. از اینکه نمی‌توانستند به اماکن مقدس بروند و اجتماعات عظیم داشته باشند اما آن جاهایی که رفتند همه اصول را رعایت کردند و تمدن انسانی و ایرانی و سرمایه اجتماعی را نشان دادند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: کجای دنیا هست که بدون قوه قهریه، مردم تنها با سفارش و توصیه و تشریح متخصصین، این چنین دقیق عمل کنند و فاصله‌ها را رعایت کنند. هم عبادت خدا را به جا بیاورند و هم اصولی که از جانب خداست را مراعات کنند. چقدر خوب دیشب صدا و سیمای ما این کمبود و مشکل را با دوربین‌های خود و تصویر خود برطرف کرد.

روحانی گفت: صدا و سیما با پخش مناسب مراسم احیا معنویت را به خانه‌های مردم منتقل کرد، در اماکن مقدس دعا خوانده شد و قرآن سر گرفتند و مردم دلشان در این اماکن مقدس و مذهبی بود. مردم ما در خانه بودند، جسم آنها در خانه بود و جانشان در کنار حرم مقدس امام رضا (ع) بود.

وی رعایت اصول بهداشتی از سوی مردم را شایسته تقدیر و تشکر دانست و گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند آنچه این روزها ثبت در مقابله با ویروس کرونا رخ می‌دهد باید ثبت و نقل شود، همان گونه که روایت فتح جنگ را ثبت و روایت کرد این زیبایی‌ها، گذشت، ایثار و فداکاری این روزها در حال رقم خوردن است نیز باید در تاریخ ما ماندگار شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به حادثه شناور کنارک و شهادت تعدادی از کارکنان ارتش گفت: این حادثه جای تاسف و تاثر دارد که ما تعدادی از جوانان غیور خود را در یک حادثه دلخراش از دست دادیم، این حادثه و شنیدن این خبر برای ما سخت بود اما مردم ما در سراسر کشور و همه مسئولین ابراز همدردی کردند و من در اینجا به خانواده این شهدا می‌گویم همه دولت را در غم خود سهیم و شریک بدانند ما نیز مصیبت دیده‌ایم، البته دلایل این اتفاق در حال بررسی است و علت آن باید مشخص و به مردم گفته شود، اما مسئله مهم این است که این افراد برای تامین امنیت به دریا رفتند، رزمایش و عملیات آنها برای توانمند تر شدن قدرت جمهوری اسلامی ایران بود این شهدا خالصانه در صحنه حضور داشته و مظلومان به شهادت رسیدند.

روحانی تصریح کرد: شهدای ما در ماه رمضان و با زبان روزه برای امنیت مردم فداکارانه در دریا حضور داشتند و به شهادت رسیدند، همانگونه که می‌دانید اجر جهاد و شهادت در دریا ۱۰ برابر روی زمین است. همه ما باید در کنار این خانواده‌های عزیز باشیم و این خانواده‌ها بدانند که همه مردم در غم آنها سهیم و شریک هستند و ان شاالله امیدواریم اینگونه حوادث به حداقل کاهش پیدا کند و بتوانیم منظم و دقیق‌تر عمل کنیم.

وی با اشاره به شرایط امروز کشور و تحولات بازار گفت: در این ایام سه ماه از آغاز شیوع کرونا در کشور ما می‌گذرد کارهای بسیار بزرگی صورت گرفت همه مردم، نیروهای مسلح، بخش اقتصاد، نهادهای عمومی غیر دولتی، بسیج، سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، مساجد، دانشجویان، طلبه‌ها، همه و همه در صحنه حضور داشتند و فداکاری کردند که جای تقدیر دارد. صدا و سیما و رسانه‌ها در این میان بار سنگینی را بر دوش داشتند اما یک بار سنگین نیز به عنوان وظیفه بر دوش دولت بود و من به مردم عزیز اعلام می‌کنم خداوند ما را لایق این آزمایش سخت و سنگین قرارداد. هر دولت، ملت و جمعی مورد آزمایش‌های بسیار سنگین خداوند قرار نمی‌گیرد، امتحان‌های بزرگ از آن اولیای خداست.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ملت و دولت ایران در یک آزمایش الهی سنگین قرار گرفتند، اگرچه همه کشورها با این ویروس درگیر هستند اما هیچ کشوری نیست که بیش از دو سال در شدیدترین تحریم‌ها قرار داشته باشد و در این شرایط این بیماری و مسائل آن پیش بیاید. ما دو سال تمام است که در برابر بدترین حکومت قرار داریم. من یاد ندارم کاخ سفیدی به این صورت در آمریکا وجود داشته باشد و تا این حد ضد بشر، با قساوت قلب، بی رحم و ناتوان باشد. وقتی آدم به این افراد نگاه می‌کند مثلاً وزیر امور خارجه آن را می‌بیند که الفبای سیاست را نمی‌داند. به نظر من بدترین حکومت و شرایط در آمریکا امروز وجود دارد.

روحانی افزود: در تاریخ سابقه ندارد که آمریکا فرمانده عالی نظامی یک کشور را ترور کند اما آنها فرمانده عالی نظامی ما را ترور کردند. اگرچه آمریکا تروریسم است اما تا این حد قساوت قلب از سوی آنها نیز بی سابقه است. شما دیدید که آمریکا با وجود گسترش ویروس کرونا در تهیه دارو مسائل و موانعی را ایجاد کرد و می‌کند. اینها در تاریخ بی سابقه است.

وی با اشاره به همراهی برخی کشورهای منطقه با سیاست‌های ضد بشری آمریکا گفت: حکومت‌های حاشیه جنوب کشور ما نیز در تاریخ بی سابقه هستند ما در تاریخ چنین پدر و پسری نه دیدیم و چنین حکومت‌های را شاهد نبودیم، البته کشورها و همسایه خوبی نیز داریم.

روحانی گفت: وزارت بهداشت در خط مقدم بود و وزارت صمت بار سنگین پشتیبانی را در این مدت بر دوش داشت. از همه کسانی که تا دو روز قبل در این وزارتخانه کار می کردند و کسانی که جدیداً بار مسئولیت را بر دوش گرفتند، تشکر می‌کنم. از همه کسانی که در دوره خود در این وزارتخانه تلاش و کوشش کردند، تشکر می‌کنم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، وزارتخانه سختی است و شامل چهار وزارتخانه می‌شود، گفت: این وزارتخانه شامل وزارتخانه‌های صنعت، صنایع سنگین، معادن و بازرگانی بود که امروز به یک وزارتخانه تبدیل شده است؛ اداره این وزارتخانه بسیار سخت و سنگین است. از همه آنهایی که در گذشته تلاش کردند، تشکر می‌کنم.

وی گفت: امروز این بار سنگین مسئولیت بر دوش آقای مدرس‌خیابانی قرار گرفته که باید همه کمک کنیم که این بار سنگین را به دوش بکشد. وزارت صمت باید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و بازار، صادرات و واردات کشور را پشتیبانی کند؛ بنابراین بار سنگینی بر دوش دارد.

رئیس‌جمهور بیان کرد: وزارت ارشاد، وزارت امور خارجه و وزارت راه و شهرسازی برای حل این مشکلات فعال بودند. همه وزرای اقتصادی ما تلاش کردند. اداره کشور در این شرایط کار سختی است. سازمان برنامه و بودجه، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و بانک‌های دیگر به صحنه آمدند و ارائه تسهیلات برای کسب و کارهایی که دچار مشکل شده‌اند، آغاز شده و ادامه پیدا می‌کند.

روحانی افزود: خطاب به وزرای اقتصادی تأکید کرد که در خرداد ماه به همه مشاغل آسیب‌دیده تسهیلات پرداخت شود.

وی همچنین از وزرای اقتصادی خواست که اقدامات لازم را انجام دهند که سهام عدالت به سهل‌ترین صورت به فروش برسد.

رئیس‌جمهور گفت: خوشحال شدم که شورای عالی بورس روز گذشته مصوب کرد که بانک‌ها به کمک بیایند تا هر کسی بخواهد، بتواند سهام عدالت خود را به فروش برساند. هر کسی بخواهد می‌تواند به بانک مورد علاقه خود مراجعه کرده و به آنها وکالت دهد تا در روزی که معلوم می‌شود، سهام آن فرد در بورس به فروش رسیده و بانک، ارزش سهام را به دارندگان آن بازگرداند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: هر کسی که می‌خواهد، می‌تواند سهام خود را نگه دارد یا به صورت مستقیم خودش نگه دارد یا از طریق شرکت‌هایی که استانی هستند، سهام خود را حفظ کند.

روحانی با بیان اینکه این روزها، روزهای سختی برای مردم است، گفت: عده‌ای از مردم دچار بیماری شدند، عده دیگری ناچار شدند اقوام و عزیزان خود را به بیمارستان‌ها ببرند. اقوام و بستگان عده‌ای از مردم به رحمت خدا رفتند و با مظلومیت این دنیا را ترک کردند. مجلس ختم و عزایی برای آنها گرفته نشد و بر خانواده‌هایشان بسیار سخت گذشت. ایام عید و ماه رمضان به سختی بر مردم گذشت. در میان مردم ایران محبت و رفت و آمد زیادی بین اقوام وجود دارد. باید تلاش کنیم فشار مضاعفی به مردم وارد نشود.

وی در توضیح این مطلب گفت: فشار مضاعف بر مردم به دلیل افزایش هزینه‌ها در بازار است. همه ما باید تلاش کنیم. مشکلات را می‌دانم اما عده‌ای در حال سوءاستفاده هستند و از وضعیت موجود برای افزایش قیمت‌ها سوءاستفاده می‌کنند. همین افراد در ابتدای شیوع ویروس کرونا، در خرید و فروش ماسک و دستکش نیز سوءاستفاده‌های زیادی انجام دادند. الان هم در بازارهای ارز و سکه در حال سوءاستفاده هستند.

رئیس‌جمهور از وزرا خواست که همه توان خود را به کار بگیرند و از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنند و گفت: نظارت‌های قوی اعمال شود. این بار سنگین بر دوش وزارت صمت، تعزیرات و وزارت دادگستری است. همه تلاش کنیم مردم با سختی کمتری این روزها را بگذرانند. مطمئن هستم از این روزهای سخت عبور می‌کنیم. کارآفرینان و صادرکنندگان کشور شرایط را می‌دانند و تا آخرین دلار را به بانک مرکزی برمی‌گردانند.

وی تأکید کرد: امیدوارم در این شرایط با اتحاد، وحدت، همدلی و پیروی از امام علی (ع) مسیر جهش تولید را طی کنیم و افتخاری بزرگ را برای کشور رقم بزنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
داعش از سال 2011 تاکنون با هدایت آمریکا، عربستان و اسرائیل دست به اقدامات تروریستی می زند....
بی تدبیری
Iran, Islamic Republic of
مردم ایران و مردم امریکا در شرایط سختی به سر می برند.
Iran, Islamic Republic of
که حاصل اشتباه رأی دادن خودشون است
Iran, Islamic Republic of
..........
.
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
در عوض ایران بهترین دولت را تجربه میکند!....
Iran, Islamic Republic of
آخرین رکورد دولت روحانی در برکناری وزرا.
Iran, Islamic Republic of
.....
هشیار
Iran, Islamic Republic of
هدف ترامپ از بازگشت به برجام فعال کردن مکانیسم ماشه و بازگرداندن قطعنامه ها و تحریم های قبلی ضد ایرانی است.
Iran, Islamic Republic of
تو که اسم خودت و گذاشتی هشیار ترامپ کی گفت به برجام برمیگرده ؟
Iran, Islamic Republic of
احتمالا ایشان هنوز تحت تاثیر تبلیغات سابق کیهانه ....
Iran, Islamic Republic of
......
ناشناس
Germany
این اقای روحانی است که مدام از دولت امریکا می خواهد که به برجام برگردد !! ؟؟
Iran, Islamic Republic of
مسئولان قبلی آمریکا گروهک تروریستی منافقین، ضد انقلاب و داعش را بوجود آوردند....
Iran, Islamic Republic of
درخواست رزمنده ایرانی از سازمان ملل برای تحویل گروهگ تروریستی منافقین درایتالیا، فرانسه و دیگرکشورهای اروپایی زندگی می کنند باید گروهک تروریستی منافقین را به جمهوری اسلامی تحویل دهند.
رزمنده ایرانی ازسازمان ملل متحد درخواست کرد
دولت های دیکتاتوری کشورهای اروپایی، گروهک تروریستی منافقین را تحویل دهند
چرا فرانسه به عاملان شهادت 18000 ایرانی پناه داده است!
چرا ایتالیا به عاملان شهادت 18000 ایرانی پناه داده است!
چرا اروپا به عاملان شهادت 18000 ایرانی پناه داده است!
ایتالیا وفرانسه، پایتخت وخانه قاتلان 18 هزارشهید ایرانی+ فیلم
آمریکا وکشورهای اروپایی شریک جرم جنایات وحشیانه وحشی گری وغیرانسانی گروهک تروریستی منافقین هستند.
Iran, Islamic Republic of
مدعیان حقوق بشر درمدت 10 سال است درسوریه وعراق ولبنان و...به نام دموکراسی آدمکشی می کنند کشورترکیه جنایتکارشماره یک درمدت 8 سال است یکی ازعامل اصلی ورود تمام تروریست های جهان درسوریه وعراق است.
ترکیه درمدت 10 سال است عامل اصلی قتل عام مردم مظلوم سوریه وعراق است. کشورترکیه درجنایت های تروریست های شریک است. کشورترکیه عامل ومسئول اصلی ورود تمام تروریست های به سوریه وعراق است. ترکیه درمدت 10 سال است با کمک عربستان،قطز، تروریست وسلاح به سوریه می فرستد.
.
Iran, Islamic Republic of
.........
حرف دل همه مردم ایران
Iran, Islamic Republic of
ترامپ با دریافت رشوه ازآل سعود و بن سلمان فرمانده سپاه قدس درفرودگاه بین المللی بغداد ترور کرده است..
Iran, Islamic Republic of
.....
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
...........
Iran, Islamic Republic of
نفرمایید کد خدا مودب است وسرمان را کلاه نگذاشته است ما به جای اینکه با چند کشور اروبایی مذاکره کنیم به کدخدا مذاکره می کنیم همین کدخدا وزیر خارجه این دولت را تحریم وفقط می تواند از چند خیابان تردد نماید وچه عزتی به باسبورت ماداد
محمد
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
روز اشغال سرزمین فلسطین در سال 1948 میلادی، صهیونیست ها جنایتکار شماره یک ازسال 1948 تاکنون بویی از انسانیت نبرده اند.
Iran, Islamic Republic of
در ماه آوریل صورت گرفت؛
بازداشت ۲۰۰ فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست
نهادهای فعال در زمینه حقوق اسیران فلسطینی از بازداشت نزدیک به ۲۰۰ فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست طی ماه آوریل خبر دادند.
Iran, Islamic Republic of
چه کشورهایی از خروج آمریکا از برجام حمایت کردند؟
1 - اسرائیل
2 - عربستان
3 - امارات
4 - بحرین
تصمیم ایران برای اجرای گام چهارم کاهش تعهدات برجامی هیچ ربطی به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی ندارد
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
گروهک تروریستی منافقین از سال 1361 تاکنون با هدایت آمریکا، اروپا، عربستان و اسرائیل دست به اقدامات تروریستی می زند ولی متاسفانه دولت روحانی تاکنون بی توجهی کرده است.
Iran, Islamic Republic of
ظریف به عنوان وزیر امور خارجه ایران شکست خورد
Iran, Islamic Republic of
طرح یکجانبه و صهیونیستی معامله آمریکایی قرن اقدامی بی‌اثر است
Iran, Islamic Republic of
ازسال 1392 تاکنون سالانه هزاران بار در رسانه ها اعلام کرده ایم مشکلات ما با آمریکا و سه کشور اروپایی از طریق گفت و گو و مذاکره حل نخواهد شد و حل نمی شود ولی متاسفانه حسن روحانی توجهی نکرده است.
Iran, Islamic Republic of
حتما از طریق جنگ حل میشود
Iran, Islamic Republic of
كدام نيروي نظامي در سطح دنيا حاضر مي شود در مورد ضايعات وتلفات و دلايل آن به صورت عمومي اطلاع رساني كند
Iran, Islamic Republic of
من روز جمعه فهمیدم پوژ پارس 149 تا 159 میلیون تومان شده است/برجام خیر و برکت زیادی برای کشور داشت که در تاریخ کشور بی نظیر بود.
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
لابد ايران بهترين دولت را تجربه مي كند !!!!!.؟؟؟؟
United States
.............
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
آمریکا ازسال 1332 تاکنون با ملت ایران دشمن است، نه دولت روحانی
آمریکا ازسال 1332 تاکنون با ملت ایران دشمن است، نه هسته ای ایران
آمریکا ازسال 1332 تاکنون با ملت ایران دشمن است، نه موشکی ایرانی
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
چین و روسیه نشست شورای امنیت را تحریم کردند
Iran, Islamic Republic of
تروریست‌های سوری وابسته به ترکیه 150 نوجوان را برای جنگ به لیبی فرستاده‌اند
Iran, Islamic Republic of
طالبان و داعش به جان امنیت افغانستان افتادند
Iran, Islamic Republic of
کمیته مجلس اعیان انگلیس رژیم صهیونیستی را به تحریم تهدید کرد
Iran, Islamic Republic of
بلومبرگ: پز‌های توخالی آمریکا برای همراه کردن متحدانش علیه تهران راه به جایی نمی‌برد
Iran, Islamic Republic of
آمریکا وجود داعش را بهانهای برای ماندن میداند و اگر وجود نداشته باشد، تلاش میکند که آن را ایجاد کند.
Iran, Islamic Republic of
فراخوان دادن برای آزاد کردن ایالتهای آمریکا توسط ترامپ رئیس جمهور این کشور موجب افزایش خشونت و تحریک شهروندان به شورش خواهد شد. کار خدا را ببین که بر سر این کشور پرادعا چه آمده و خواهد آمد. اینگونه که پیش میرود فروپاشی این ابرقدرت نزدیک است.
Iran, Islamic Republic of
آمریکایی ها جنایتکاردرسایه سکوت سازمان های بین المللی خیانتکار با بالگردهای خود از داعشی ها درعراق، سوریه و افغانستان حمایت می کنند.

اروپایی ها جنایتکاردرسایه سکوت سازمان های بین المللی خیانتکار با بالگردهای خود از داعشی ها درعراق، سوریه وافغانستان حمایت می کنند.
Iran, Islamic Republic of
ایران قدرت اصلی منطقه و خلیج فارس است
Iran, Islamic Republic of
اروپا کارنج گزارش داد؛
۲ سال فشار بر ایران بی‌نتیجه بود/ اختلاف بین اروپا و آمریکا عمیق‌تر می‌شود
۲ سال فشار بر ایران بی‌نتیجه بود/ اختلاف بین اروپا و آمریکا عمیق‌تر می‌شود
اروپا کارنج در مقاله‌ای به سیاست اروپا و آمریکا در قبال ایران پرداخت.
Iran, Islamic Republic of
افزایش چشمگیر اقدامات اشغالگران آمریکایی برای غارت هر چه بیشتر نفت سوریه
افزایش چشمگیر اقدامات اشغالگران آمریکایی برای غارت هر چه بیشتر نفت سوریه
چهارشنبه 24 ارديبهشت 1399 - 15:29

نظامیان تروریست آمریکا از چند روز پیش تا کنون، به شدت در حال تجهیز و احداث مقرهای نظامی در استان‌های دیرالزور و حسکه در شرق و شمال شرق سوریه هستند تا بتوانند نفت بیشتری غارت کنند.
Iran, Islamic Republic of
بی عملی مسئولین دلیل اصلی انفعال رسانه‌های داخلی در برابر خارج‌نشین ها
شایعه پراکنی های شبکه های خارج‌نشین نیز مانند همیشه سوهان روح مردم شده بود. اما چیزی که بیش از هر چیزی مردم را کلافه کرده بود، نبود مدیریت رسانه‌ از سوی مسئولین امر بود.
Iran, Islamic Republic of
حملات رژیم صهیونیستی به سوریه وجاهت دفاع مشروع را ندارد
Iran, Islamic Republic of
عناصر وابسته به ترکیه ۱۵۰ نوجوان را برای جنگ به لیبی فرستاده‌اند
Iran, Islamic Republic of
آمریکا ازسال 2001 تاکنون از تروریسم و دیگر گروه های تروریستی حمایت می‌کند.
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
ایران هیچ چشمداشتی به سوریه ندارد/ اسرائیل از آینده وحشت دارد
Iran, Islamic Republic of
واشنگتن ایران را به عدم همکاری با «تلاش‌های آمریکا در مبارزه با تروریسم» متهم کرد
Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
آمریکا همان تروریسم بین المللی است.
Iran, Islamic Republic of
آمریکا همان القاعده بین المللی است.
Iran, Islamic Republic of
آمریکایی ها و تروریست ها برای ما یکی هستند.
Iran, Islamic Republic of
واشنگتن همچنان بزرگترین حامی دولتی تروریسم درجهان است.
Iran, Islamic Republic of
واشنگتن دیگر نمی تواند برجنایات وحشیانه، وحشی گری و غیرانسانی آمریکا و متحدانش در منطقه خاورمیانه و جهان سرپوش بگذارد.
Iran, Islamic Republic of
واشنگتن عامل اصلی آشوب ها در منطقه و جهان است.
Iran, Islamic Republic of
........
Iran, Islamic Republic of
مسکو: آمریکا و متحدانش به زندگی مردم کشورهای تحت تحریم توجهی ندارند
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
رزمنده ایرانی خروج تروریست های آمریکا را از افغانستان، عراق، سوریه ومنطقه خواستار شد
نیروهای تروریست آمریکا عامل اصلی جنگ، بی ثباتی و ناامنی در افغانستان، عراق، سوریه و منطقه هستند.
Iran, Islamic Republic of
تروریست های القاعده، تکفیری ها و دیگر گروه های تروریستی ازسال 2001 تاکنون با پشتیبانی آمریکا جنایت می کنند.
درپاسخ به وزارت خارجه آمریکا
Iran, Islamic Republic of
درپاسخ به وزارت خارجه آمریکا
نیروهای خارجی ازسال 2001 تاکنون به سرکردگی آمریکا و ناتو از تروریسم در افغانستان کمک، حمایت و پشتیبانی می کنند و همچنان نیز ادامه می دهند.
حضور نیروهای تروریست آمریکایی عامل جنگ، بی ثباتی و ناامنی در افغانستان است.
حضور نیروهای تروریست آمریکایی عامل اصلی جنگ در افغانستان است.
حضور نیروهای تروریست آمریکایی عامل اصلی پیدایش و رشد تروریسم در افغانستان است.
99 درصد آمریکا به همراه ترکیه ازسال 2011 تاکنون داعش را وارد سوریه کرده است.
99 درصد آمریکا به همراه ترکیه ازسال 2011 تاکنون داعش را وارد عراق کرده است.
Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
رزمنده ایرانی آمریکا را به دلیل فروش انواع سلاح های ممنوعه و بمب های خوشه ای به حامیان اصلی تروریسم به نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت متهم کرد............
.
Iran, Islamic Republic of
.........
Iran, Islamic Republic of
بسیاری از کشورهای اروپایی مانند فرانسه، آلمان و شوروی سابق به طور مستقیم و غیرمستقیم در تقویت و گسترش توان تسلیحات شیمیایی رژیم بعث نقش جدی داشتند.
Iran, Islamic Republic of
......
Iran, Islamic Republic of
مشکلات عراق ازسال 1359 تاکنون براثر دخالت و مداخله آمریکا و غرب بوجود آمده است......
Iran, Islamic Republic of
آمریکا 9 میلیارد و 800 میلیون دلار سلاح به حامیان اصلی تروریسم مانند عربستان سعودی و امارات فروخت
Iran, Islamic Republic of
حماس: حمایت آمریکا از تجاوزگری اسرائیل اقدامی بی‌شرمانه و تجاوز به حقوق فلسطینیان است..
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی در صورت نقض عهد از سوی اروپاییها هم از برجام نافرجام خارج نخواهد شد....؟!!!!!
Iran, Islamic Republic of
..............
Iran, Islamic Republic of
سه کشور اروپایی به جای همکاری با ایران در حال دسیسهسازی هستند بدین دلیل که از یک طرف میگویند تضمینی نمیتوانیم بدهیم و از طرف دیگر مدام موضوعاتی مثل برنامه موشکی و حضور ایران در منطقه خودش را مطرح میکنند.
Iran, Islamic Republic of
رئیسجمهور محترم را دعوت میکنم به جای تماس با شیاطین بزرگ و کوچک به دنبال تقویت نگاه به داخل و توجه بیش از پیش به نصایح دلسوزان به ویژه رهبر و مقتدایمان باشد....
Iran, Islamic Republic of
روشن است که آمریکا و اروپا در رابطه با ایران یک هدف دارند و آن مقابله با اهداف انقلاب اسلامی است فقط بین خودشان تقسیم کار کردهاند. یعنی هر کدام به روش خود دنبال مهار ایران هستند و نمیخواهند این دستبند از دست ایران باز بشود.
محمد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
کجایند کسانی که میگفتند میخواهیم مشت شویم بر دهان دلواپسان؟ کجایند آن هنرپیشههایی که میگفتند اگر روحانی رأی نیاورد از کشور میروم! و نمیخواهم با رأی ندادن به روحانی دلار لحظه به لحظه افزایش یابد، پس چرا به دهان خود قفل زدهاند؟!
Iran, Islamic Republic of
سخنان و موضعگیریهای رؤسای کشورهای اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام به روشنی نشان داد آنها هم پیگیر خواسته شیطان بزرگ آمریکا هستند. دل بستن مسئولان کشورمان به اروپا سادهاندیشی است.
Iran, Islamic Republic of
حال که معلوم شده سران اروپا هدفشان در برجام چرخاندن مسئولان به دور خود است و با این کار به دنبال فرصتسوزی هستند همه باید پشت سر رهبر معظم انقلاب روی پای خود ایستاده و اقتصاد مقاومتی را تحقق ببخشیم.
Iran, Islamic Republic of
..............
Iran, Islamic Republic of
اظهارات صریح مقامهای اروپایی در دیدار با مسئولان کشورمان نشان میدهد که به جای ما آنها از ایران در رابطه با قدرت موشکی و قدرت منطقهای تضمین میخواهند! بنویسید این ننگنامه برجام چه خسارتی که به کشور وارد نکرده است. چرا دولتمردان دست از لاشه متعفن برجام برنمیدارند؟
Iran, Islamic Republic of
..........
Iran, Islamic Republic of
ای کسانی که نیروهای زجرکشیده و رزمنده دوران دفاع مقدس کشور را مسخره میکردید که زبان مذاکره با جهان را بلد نیستند، از کجا آب و صابون بیاوریم صورتتان را بشوریم؟! قدیمیها چه زیبا گفتهاند چوب خدا صدا ندارد.
Iran, Islamic Republic of
با صرف عذرخواهی دولت به خاطر سوءمدیریت در برجام و تکیه به خارج مشکل عقبافتادگی کشور در این چند سال جبران نمیشود از طرف دیگر داغ دل خانواده شهدای هستهای چگونه میخواهد تسکین پیدا کند؟
Iran, Islamic Republic of
.
درگیری مسلحانه جدید میان عناصر شورای انتقالی جنوب یمن با نیروهای دولت مستعفی در شهر «أبین»، 10 کشته و شش زخمی برجای گذاشت. جنبش انصارالله در واکنش به این درگیری‌ها، اعلام کرد که عربستان از نبرد میان یمنی‌ها نفع می‌برد..
Iran, Islamic Republic of
.

سعید لیلاز، اقتصاددان که از مدیران صنعت خودروسازی (قائم‌مقام ایران خودرو دیزل) محسوب می‌شود، طی یادداشتی افزایش قیمت خودرو را با افزایش لبنیات مقایسه کرده، می‌نویسد: «آیا افزایش قیمت فقط در مورد خودرو اتفاق افتاده یا قیمت کالا‌های دیگر هم دچار افزایش قیمت شده‌اند؟ در ایران طبق آمار بانک مرکزی سطح عمومی قیمت‌ها نسبت به سال ۱۳۹۵ که شاخص ۱۰۰ بوده بیش از ۲/۲ برابر شده است. شما مثلاً در مورد لبنیات قیمت‌ها را بسیار بسیار بالاتر می‌بینید و از رشد قیمت محصولات فلزی بسیار بیشتر محصولات پتروشیمی همین طور. در یک چنین اتمسفری طبیعی است که قیمت خودرو افزایش پیدا کند.».....
Iran, Islamic Republic of
آقای رئیس جمهور وقتی اعتراف می‌کنند غربی‌ها به کمک ایران و ایرانیان نیامدند پس چرا مجددا در نوشتن مشق از سرمشق بیگانگان استفاده می‌کنند و نگاه خویش را از خارج برنمی‌دارند؟
Iran, Islamic Republic of
غرب پر ادعا که لیبرال دموکراسی را «پایان تاریخ» می‌دانست با این وحشی‌گری در آزمون کرونا نشان داد که اتفاقا «پایان لیبرال سرمایه‌داری» شروعی مبارک برای تاریخ بشریت خواهد بود.
Iran, Islamic Republic of
ناپدید شدن 1800 کودک مهاجر در کشوری مثل آلمان که نماد پیشرفت غرب محسوب می‌شود لکه ننگ دیگری بر دامان غربی‌ها می‌باشد. جای بسی تأسف است که غرب‌گرایان وطنی که داعیه اصلاح‌طلبی دارند در این جنایت سکوت اختیار کرده‌‌اند و زبانشان کار نمی‌کند.
Iran, Islamic Republic of
غرب‌زده‌ها ..خوب است با دیدن صف‌های طولانی مردم درمانده برای دریافت فقط یک وعده غذا در آمریکا و دیگر کشورهای غربی و بیکاری ده‌ها میلیون نفر در ظرف یک ماه، از تبلیغ ..جوانان به سراب بهشت غرب دست بردارند...
Iran, Islamic Republic of
شیطان بزرگ می‌خواست عایدی نفت ایران را به صفر برساند که ویروس کرونا یقه خودش را گرفت و نفت خودش را به زیر صفر رساند! ان‌شاءا... شاهد مرگ شیاطین غربی باشیم که در نفت خود می‌سوزند!
United States
..............
United States
جناب رییس جمهور.... چه کسی بمب اتمی سر مردم بی دفاع و غیر نظامی هیروشیما انداخت. چه کسی جنگل های ویتنام رو با بمب شیمیایی بمباران کرد. چه کسی با برنامه ریزی حساب شده شهر های توکیو ژاپن و درسدن آلمان رو طوری در زمان جنگ دوم بمباران کرد که تمام شهر سوخت. پیشنهاد می کنم مستندی که مکنامارا وزیر خارجه سابق امریکا در ان صحبت می کند رو بفرمایید برای شما نمایش دهند.
Iran, Islamic Republic of
توهین به نیروهای مسلح...
..
بلافاصله پس از وقوع این سانحه، رسانه های معاند از جمله بی بی سی فارسی(رسانه استعمار پیر)، ایران اینترنشنال(متعلق به رژیم آل سعود)، صدای آمریکا(رسانه فارسی زبان دولت تروریست آمریکا) و دیگر رسانه های متعلق به دشمنان مردم ایران، تیتر «شلیک اشتباهی» را در سرتیتر اخبار خود قرار داده و دلاورمردان نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را آماج توهین و تمسخر قرار دادند.
صدای ایران
Iran, Islamic Republic of
🟢علی (ع) را چه کُشت؟!

یک وقت می‌گوییم علی(ع) را "که" کُشت و یک وقت می‌گوییم "چه" کُشت؟

اگر بگوییم علی را "که" کُشت؟!
البته عبدالرحمن ابن ملجم، و اگر بگوییم علی را "چه" کُشت، باید بگوییم "جمود"، "خشک مغزی" و "خشکه مقدّسی"؛ همین هایی که آمده بودند علی را بکشند، از سر شب تا صبح عبادت می‏ کردند، واقعاً خیلی تأثّرآور است...

علی به جهالت و نادانی این ها ترحّم می‌کرد، تا آخر هم حقوق این ها را از بیت المال می‌داد و به این ها آزادی فکری می‌داد...
Iran, Islamic Republic of
..
Iran, Islamic Republic of
ترامپ ۴ سال دوم بدتر از این هم خواهد شد
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
آمریکا و دارودسته اش اگر سیاست نداشتن سر شما را با پنبه نمی بریدن الان همه چی رو باختی هی بیا واسه ملت توجیه کن .....
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
.....
United States
"آمریکا بدترین دولت را تجربه می‌کند.."
...
محمود
Iran, Islamic Republic of
.............
محمود
Iran, Islamic Republic of
......
حامد
United States
اقاي رييس جمهور اين بدترين دولت امريكا نيست شبيه بقيه دولت هاي امريكا است. منتها شما هم مثل مرحوم دكتر مصدق به انها اعتماد كرديد يا به اصطلاح خودشان به شيطان اعتماد كرديد و نتيجه مشابه گرفتيد.