جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ - 25 Sep 2020
 
۰
۳

ظریف: مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا نیازی به مذاکره ندارد/ امتیازات مهمی با پایان تحریم تسلیحاتی به دست می‌آوریم

دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۳۲
کد مطلب: 727392
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی گفت: وزیر امور خارجه در این کمیسیون اعلام کرد مبادله زندانیان و بازداشت‌شدگان بین ایران و آمریکا مشکلی ندارد و نیاز به مذاکره نداریم و ما اصلا مذاکره‌ای با آمریکا نخواهیم داشت اما مبادله زندانیان با هماهنگی حافظ منافع آمریکا در ایران انجام می‌شود.
ظریف: مبادله زندانیان نیاز به مذاکره با آمریکا ندارد
به گزارش جهان نيوز، سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (دوشنبه 22 اردیبهشت) این کمیسیون اظهار داشت: جلسه امروز با هدف طرح سوال نمایندگان از وزیر امور خارجه، با حضور محمدجواد ظریف و معاونین وی تشکیل شد.

نقوی حسینی خاطرنشان کرد:‌در ابتدای جلسه ظریف اعلام کرد که تلاش جمهوری اسلامی ایران حفظ وحدت و تقویت دولت مرکزی افغانستان است و این حادثه اخیر هم که دستاویزی برای دشمنان ایران و افغانستان قرار گرفته، نیازمند بررسی دقیق و تحقیقات بیشتر است و حتما موضوع را حل و فصل می‌کنیم.

جمهوری اسلامی به شدت به دنبال تنش زدایی در منطقه است
وی ادامه داد جمهوری اسلامی ایران به شدت به دنبال تنش زدایی در منطقه است و در این زمینه از همه توان خود استفاده می‌کند.

نقوی حسینی افزود: ظریف در ادامه نشست همچنین گفت نامه ۹ صفحه‌ای اینجانب با ۴ عنوان به دبیر کل سازمان ملل، افشای تخلفات و اقدامات خلاف قانون آمریکایی ها و تخلفات اروپایی‌ها است. ایران همیشه خواستار بازگشت به برجام و اجرای تعهدات همه طرف های ۵+۱ بوده است. ایران ماده ۳۶ برجام را عملیاتی کرد و همیشه اعلام کرده که هرگاه طرفین به برجام برگردند، تعهداتش را اجرا می‌کند.

آمریکا به هر بهانه‌ای نمی‌تواند مانع لغو تحریم‌های تسلیحاتی شود
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه همچنین یادآور شد آمریکایی ها در تلاشند تا مانع لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران مطابق برجام شوند که قطعا این اقدام خلاف تعهدات بین‌المللی است. آنها در صدور قطعنامه با استناد به برجام موفق نخواهند شد.

وی با بیان اینکه ظریف در کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه آمریکا به برجام نمی‌تواند استناد کند چراکه از آن خارج شده است گفت: به هر حال ما همه تلاش خود را به کار گرفتیم که آمریکا نتواند به هر بهانه‌ای برای کشور مشکل ایجاد کند.

وی ادامه داد: ظریف همچنین گفت آژانس در این زمینه نقش مهمی دارد. آرام آرام به پایان محدودیت‌های مطابق برجام از جمله پایان تحریم‌ تسلیحاتی بعد از پنج سال و پایان تحریم موشکی ایران بعد از ۸ سال و پایان نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای بعد از ۱۰ سال نزدیک می‌شویم و امتیازات مهمی نصیب جمهوری اسلامی ایران می‌شود.

مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا به مذاکره نیاز ندارد
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: وزیر امور خارجه در ادامه نشست امروز افزود که مبادله زندانیان و بازداشت شدگان بین ایران و آمریکا مشکلی ندارد و نیاز به مذاکره نداریم و ما اصلا مذاکره ای با آمریکا نخواهیم داشت اما مبادله زندانیان با هماهنگی حافظ منافع آمریکا در ایران انجام می‌شود. سخنگوی دولت نیز همین موضوع را اعلام کرده است لذا تغییر سیاستی نداریم.

به گزارش فارس، از آنجایی که هیچ کدام از ۱۰ سوال کننده در کمیسیون حضور پیدا نکردند، هیچ سوالی از محمدجواد ظریف در این جلسه مطرح نشد.
برچسب ها: ظریف آمریکا
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
1 - زماني که ايران هدف حمله شيميايي قرار گرفت آمريکا جنایتکار ماره یک چشمان خود را بسته بود.
2 - زماني که ايران هدف حمله شيميايي قرار گرفت انگلیس جنایتکار شماره یک چشمان خود را بسته بود.
3 - زماني که ايران هدف حمله شيميايي قرار گرفت فرانسه جنایتکار شماره یک چشمان خود را بسته بود.
4 - زماني که ايران هدف حمله شيميايي قرار گرفت آلمان جنایتکار شماره یک چشمان خود را بسته بود.
Iran, Islamic Republic of
توقع داشتید چیکار میکردن ....؟!