دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - 1 Jun 2020
 
۰
۹

هنوز هم اولویت مجلس دهم «مردم» نیست

دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۸
کد مطلب: 727350
نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس گفت: مشکل امروز مردم تعداد حقوقدانان شورای نگهبان است یا مشکلات اقتصادی؟
هنوز هم اولویت مجلس دهم «مردم» نیست
به گزارش جهان نيوز، سیدعلی ادیانی نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه 22 اردیبهشت 99) طی اخطاری در جریان ادامه رسیدگی به  گزارش کمیسیون آئین‌نامه داخلی در مورد طرح اصلاح قانون آئین‌نامه داخلی مجلس درباره انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان، اظهار داشت: این طرح با اصل 91 و98 قانون اساسی مغایرت دارد.

وی با بیان اینکه من طرح اصلاح قانون آئین‌نامه داخلی مجلس را درباره انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان فاقد منطق قانونی می‌دانم گفت:‌این طرح منفعلانه و احساسی است و ما به ازای حقوقی هم ندارد.

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس تاکید کرد: ‌این همه سر و صدا و بیا و برو راه انداخته‌ایم و دیروز هم الحمدالله مانور کلماتی زیادی صورت گرفت اما می‌بینیم که هیچ ما به ازای قانونی در مورد آن وجود ندارد.

وی ادامه داد: در بخشی از این طرح آمده در اجرای اصل 91 قانون اساسی؛ در حالی که این اشتباه است و این به بند دو اصل 91 قانون برمی‌گردد نه کل اصل 91.

ادیانی خاطرنشان کرد: در سطح 4 نوشته‌ به تعدادی که مجلس از بین آنها انتخاب داشته باشد در حالی که این متن دارای ابهام است و عددی در آن ذکر نشده و اینگونه متن نوشتن از سیاق حقوقی و تقنینی به دور است.

*چرا از میان 21 طرح با مضامین اقتصادی، طرح انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان اولویت قرار می‌گیرد؟
وی تاکید کرد: ‌مردم بدانند طرح اصلاح قانون آئین‌نامه داخلی مجلس برای انتخاب حقوقدانان شورای نگهبان با امضای 5 همکار محترم به قید اولویت در دستور کار قرار گرفت. در حالی که 21 طرح با مضامین اقتصادی در اولویت بود. 

نماینده مردم قائم‌شهر در مجلس گفت: ‌مشکل امروز مردم تعداد حقوقدانان شورای نگهبان است یا مشکلات اقتصادی؟ شما صدای شکستن استخوان‌های مردم زیر بار گرانی را نمی‌شنوید؟ 

*پراید 4 میلیونی به 90 میلیون رسیده
ادیانی افزود:‌ پراید 4 میلیونی به 90 میلیون رسیده و مردم در این زمینه از ما سؤال می‌کنند.بنابراین این طرح فاقد منطق حقوقی و برای ملت و مجلس هزینه‌بر خواهد بود و نتیجه‌ای نیز نخواهد داشت. 
 
منبع: فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
اولویت مجلس یازدهم حتما مجلسه !
Iran, Islamic Republic of
این اواخر اصلاح طلبان هر طرحی را که دلشان می خواهد می اورند تا انتقام از شورای محترم نگهبان بگیرند البته اگر جرات داشتند حذف شورای نگهبان را به صحن علنی می اوردند.......
اعتراض
Iran, Islamic Republic of
جا ماندگان سهام عدالت ناراحت نباشند
دولت سهام عدالت ویژهای برای بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان مخابرات منطقه تهران در نظر بگیرد ازآبان ماه سال 1388 تاکنون منتظر دریافت سهام عدالت هستیم.....
.
Iran, Islamic Republic of
.......
Iran, Islamic Republic of
....
Iran, Islamic Republic of
....
Romania
این قبیل مجلسیهایی که روزهای آخری اینقدرفعال شدند ودم ا زمردم میزنند خودشان رامبنا میدانندنه قانون ونه نیازواقعی مردم!!!!
Iran, Islamic Republic of
در مجلس هر نماینده چقدر حقوق می گیرد؟
Iran, Islamic Republic of
چرا وزیر صنعت توجهی به افزایش قیمت خودرو ندارد