پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹ - 25 Feb 2021
 
۵
۹
برشی از خاطرات شهید محمدهادی ذوالفقاری؛

این حجاب‌ها بوی حضرت زهرا(س) نمی‌دهد!

شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۵۹
کد مطلب: 726712
در بخشی از وصیتنامه شهید آمده است: «از خواهران می‌خواهم که حجاب‌شان را مثل حجاب حضرت زهرا(س) رعایت کنند، نه مثل حجاب‌های امروز، چون...
این حجاب‌ها بوی حضرت زهرا(س) نمی‌دهد!
به گزارش جهان نيوز، محمدهادی شدیدا مراقبت چشمش بود. چه زمانی که نوجوان بود و در فلافل‌فروشی جوادین کار می‌کرد و چه زمانی که مهاجرت به نجف کرد و برای لوله‌کشی به خانه برخی اهل نجف می‌رفت، مراقب چشمش بود.

آن اواخر اقامت در ایران که در حوزه علمیه حاج‌ ابوالفتح خان درس می‌خواند، رفتم دیدنش. موقع برگشت قرار شد با هم برگردیم. در مسیر برگشت چند خانم بدحجاب را دید، با صدای بلند گفت خواهرم حجابت را حفظ کن. در مسیر گفت: «دیگر از اینجا خسته شده‌ام. این حجاب‌ها بوی حضرت زهرا(س) نمی‌دهد. بعد از سفر کربلا دیگر دوست ندارم توی خیابان بروم. من مطمئنم چشمی که به نگاه حرام عادت کند، خیلی از چیزها را از دست می‌دهد. چشم گناهکار لایق شهادت نمی‌شود».

این اواخر وقتی می‌آمد ایران، در خیابان‌ها احساس راحتی نمی‌کرد و چفیه‌اش را روی صورتش می‌انداخت. می‌گفت: «از وضعیت حجاب خانم‌ها خیلی ناراحتم و در رفت و آمدها نمی‌توانم سرم را بالا بگیرم». معتقد بود اگر به نامحرم نگاه کند، از لحاظ معنوی خیلی عقب می‌افتد و راه شهادت بسته می‌شود.

یک روز با هم از سامرا رفتیم بغداد. از من پرسید: «وضعیت حجاب در بغداد چطور است؟» گفتم: مثل تهران. گفت: «برای رسیدن به شهادت باید از خیلی گناهان گذشت. باید مراقب چشم خودمان باشیم تا توفیق شهادت را از دست ندهیم». بعد چفیه‌اش را روی صورتش انداخت. در کل مدتی که بغداد بودیم، همین طور بود تا اینکه از شهر به سمت نجف خارج شدیم.

در بخشی از وصیتنامه شهید آمده است: «از خواهران می‌خواهم که حجاب‌شان را مثل حجاب حضرت زهرا(س) رعایت کنند، نه مثل حجاب‌های امروز، چون این حجاب‌ها بوی حضرت زهرا(س) نمی‌دهد».

آنچه خواندید برشی از کتاب «پسرک فلافل فروش»؛ خاطرات شهید محمدهادی ذوالفقاری بود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


مرصاد
Iran, Islamic Republic of
.............
سید
Iran, Islamic Republic of
در ام القرای جهان تشیع ؛ هنجار شکنی ، بی حجابی ، روزه خواری علنی و به سخره گرفتن ارزشهای دینی ، بیداد می کند ! امر و به معروف و نهی از منکر ، به تاریخ پیوسته است ! آیا فریاد رسی هست ؟!!
Iran, Islamic Republic of
ام القرا؟
United States
حجاب مشكل اصلي مملكت نيست. مشكل اصلي، فقر تبعيض و بي عدالتي است............
موسوی ری شهری
Iran, Islamic Republic of
مطئن باش از دامن بی بندو باری ها و بی حجابی ها و شهوات لجام گسیخته بی عدالتی ها و تبعیض ها و مسئول بی خدا و ظالم ، در یک کلام سیاهی ها متولد و اهلش رو خواهد کشت پس عوض آدرس اشتباهی دادن و روشنفکر بازی های نخ نما ، به فکر اعتلای ایمان و صفا و پاکی جامعه باشید....
Romania
اتفاقا باعث و بانی بی عدالتی و تبعیض و فقر،‌ همان مروجان و حامیان اصلی بدحجابی و بی عفتی هستند.
سید سجاد
Iran, Islamic Republic of
............
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
........
United Kingdom
.........