چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹ - 24 Feb 2021
 
۰
۱

شرایط «تهران» از نظر کرونا بسیار شکننده است/ هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم

سه شنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۰
کد مطلب: 726624
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه تهران شرایط بسیار شکننده ای دارد و هنوز به نقطه مطلوب نرسیده‌ایم، گفت: با هر گونه تغییر در رفتار و عدم اعمال پروتکل‌های بهداشتی می توانیم شاهد شرایط نگران کننده‌ای در تهران باشیم.
شرایط «تهران» از نظر کرونا بسیار شکننده است
به گزارش جهان نيوز، علیرضا زالی فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه تمام افرادی که کسب و کار خود را آغاز کردند در سامانه وزارت بهداشت برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعهد دادند، گفت: تیم‌های نظارتی و بازرسان بهداشتی سه دانشگاه علوم پزشکی پایتخت با نظارت دقیق‌تر و فعال‌تر بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط صاحبان مشاغل مختلف عمل می‌کنند، اما بدیهی است که گستردگی استان تهران نسبت به سایر استان‌ها بسیار بیشتر و تعداد مشاغل و کسب و کار در تهران بسیار زیاد است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: همانطور که بارها متذکر شدیم تهران شرایط بسیار شکننده‌ای دارد و هنوز به نقطه مطلوب و شرایطی که بتوانیم یک ثبات قطعی را مطرح کنیم، نرسیده‌ایم. برای این موضوع شرایط باید به شکلی تغییر یابد که بتوانیم میزان کاهش آمار را عملیاتی‌تر مطرح کنیم.

به گفته زالی شرایط در تهران همچون سایر کلانشهرها حالت ناپایدار و شکننده‌ای دارد و با هر گونه تغییر در رفتار و عدم اعمال پروتکل‌های بهداشتی و به خصوص عدم رعایت ملاحظات بهداشتی می توانیم شاهد شرایط کاملا متفاوت و نگران کننده‌ای در تهران  باشیم.

وی افزود: تغییرات آماری در مراجعان به مراکز بهداشتی و درمانی در شهری مثل تهران معمولا پس از یک دوره ۱۴-۹ روزه و تغییرات بستری بین ۲ تا ۳ هفته بعد مشخص می‌شود؛ بنابراین با توجه به افزایش ترددها هرگونه تغییر را ممکن است در روزهای آتی شاهد باشیم.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به این موضوع که فقط ۶۲ درصد تهرانی‌ها دستورالعمل های بهداشتی را رعایت می‌کنند، از مردم خواست به رعایت نکات و ملاحظات بهداشتی بیش از گذشته توجه کنند.

زالی خاطرنشان کرد: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، خوشبختانه تعداد افرادی که در متروها از ماسک استفاده می‌کنند روز به روز در حال افزایش است و ان‌شاءالله با مذاکرات صورت گرفته شرایط و زیر ساخت‌های لازم در این خصوص در شرکت اتوبوسرانی نیز فراهم شود.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
با مشکلات و چالش ها مقابله می کنیم
آمریکا جنایتکار شماره یک مانع وام صندوق بین المللی پول به ایران و سوریه می شود/ آمریکا جنایتکار شماره یک بزرگترین متجاوز به حقوق بشر است.