يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ - 27 Sep 2020
 
۱
۱۰

توصیه می‌کنیم مردم سهام عدالت خود را نفروشند

پنجشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۴
کد مطلب: 726151
دولت در ۳سال گذشته برای هر سهم ۱۷۰ تا ۲۰۰هزار تومان سود پرداخت کرد. امروز مجوز توزیع عادلانه و فروش این سهام صادر شده است و قطعاً دارایی ۴۰ تا ۵۰میلیونی یک خانواده ۴ تا ۵نفره در این مقطع می‌تواند به لحاظ اقتصادی به آن‌ها کمک کند و ما توصیه می‌کنیم مردم این سهام را نفروشند.
توصیه می‌کنیم مردم سهام عدالت خود را نفروشند
به گزارش جهان نيوز، معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت تبعات کرونا را در حوزه اقتصاد کلان و فشار روی طبقات ضعیف جامعه که بیشترین خسارت را دیده‌اند بررسی می‌کند، گفت: تصمیمات خوبی اتخاذ شده است و خوشبختانه با موافقت رهبر معظم انقلاب با فروش سهام عدالت قطعاً شاهد تحولات مثبتی در این زمینه خواهیم بود.

جهانگیری با اشاره به اینکه دولت برای آنکه سهام عدالت برای صاحبان آن منافع قابل لمس و مناسبی داشته باشد در این سال‌ها برای سامان‌دهی این سهام بسیار وقت گذاشت، اظهار کرد: ۵۰میلیون نفر صاحب سهام عدالت هستند که ۵میلیون و ۸۰۰هزار نفر از آن‌ها که عضو کمیته امداد و نهاد‌های از این دست هستند که سهامشان با توجه به تخصیص ۵۰درصدی ۱۰ تا ۱۲میلیون تومان ارزش دارد.

معاون اول رئیس جمهوری گفت: دولت در ۳سال گذشته برای هر سهم ۱۷۰ تا ۲۰۰هزار تومان سود پرداخت کرد. امروز مجوز توزیع عادلانه و فروش این سهام صادر شده و قطعاً دارایی ۴۰ تا ۵۰میلیونی یک خانواده ۴ تا ۵نفره در این مقطع می‌تواند به لحاظ اقتصادی به آن‌ها کمک کند و ما توصیه می‌کنیم مردم این سهام را نفروشند.

جهانگیری ادامه داد با صدور مجوز فروش سهام عدالت در بورس تا حد زیادی دغدغه دولت بابت کاسته شدن منبع درآمدی خانوار‌ها از بین می‌رود و این اقدام گشایش بزرگی است که دولت باید به سرعت بخش فروش آن را فعال کند.

معاون اول رئیس جمهوری با بیان اینکه عرضه این سهام جان تازه‌ای به بورس کشور خواهد داد، گفت: مجموع ارزش سهام عدالت ۲۶۰ تا ۳۰۰هزار میلیارد تومان از بهترین کارخانجات کشور است و می‌تواند فرصت طلایی برای بورس کشور ایجادکند.

جهانگیری گفت: یکی از پیامد‌های اقتصادی دوران کرونا، سقوط شاخص‌های بورس در جهان بود، اما بورس ایران خوب درخشید و رشد شگفت انگیزی از خود نشان می‌دهد به طوری که برخی توصیه می‌کنند که باید مواظبت بیشتری انجام دهیم.

معاون اول رئیس جمهوری از برنامه‌ریزی برای جذب نیرو‌های مورد نیاز در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد و گفت: مسئولان وزارتخانه باید با توجه به ۲/۵میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰تومانی که برای آن‌ها مصوب شده با بانک مرکزی رایزنی‌های لازم را انجام دهند تا به‌موقع ذخایر دارویی کشور را تأمین و دغدغه‌ها را با توجه به محدودیت‌های اعمال شده از سوی برخی کشور‌ها و شرکت‌های دارویی برطرف کنند.

به گزارش چهارشنبه شب پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری بعداز ظهر امروز در نشست با معاونان و مدیران ارشد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه عملکرد تیم مدیریتی و ستادی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تاریخ ایران ماندگار خواهد شد، اظهار کرد: ملت ایران و مسئولان کشور نسبت به این فداکاری‌ها واقف هستند و رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور بار‌ها در پیام‌ها و اظهاراتشان از بخش بهداشت و درمان قدردانی کرده اند.

معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: فرهنگ ایثارگری و انسان‌دوستی در این مقطع در حوزه پزشکی و درمانی کشور به نمایش درآمد و این فرهنگ توانسته در زمان‌های مختلف مشکلات کشور را حل کند چنانکه در دوران دفاع مقدس، ملت ایران جز ایثارگری هیچ مزیت نسبی در برابر دشمن نداشت و با تکیه بر همین فرهنگ توانست سرنوشت جنگ را تغییر دهد.

جهانگیری با بیان اینکه کاری که کادر پزشکی و درمانی کردند تنها مقابله با یک بیماری و ویروس نبود اظهار کرد: در نگاه اول این وظیفه و مسئولیت ذاتی تیم پزشکی و درمانی بود که در خط نخست مقابله با بیماری کرونا باشد، اما وقتی عمیق‌تر به موضوع نگاه می‌کنیم متوجه می‌شویم که تیم پزشکی و درمانی امید و اعتماد را به مردم بازگرداند.

معاون اول رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه از موضع توسعه ملی باید تمام ظرفیت‌های فیزیکی، مادی و معنوی کشور به کار گرفته شود، اظهار کرد: توسعه یعنی حفاظت از تنزل ظرفیت‌ها و تلاش برای ارتقای آن‌ها در بخش‌های مختلف کشور. بخش بهداشت و درمان ایران نشان داد که ظرفیت بزرگی برای توسعه ملی در اختیار دارد که می‌تواند کمک کار سایر بخش‌ها باشد.

جهانگیری با اشاره به اینکه سرمایه اجتماعی به دلیل اتفاقات رخ داده در سال ۱۳۹۸ آسیب دیده بود و نیاز به احیا داشت، اظهار کرد: خوشبختانه عملکرد دولت و کادر پزشکی و درمانی کارآمدی نظام جمهوری اسلامی و دولت را به اثبات رساند این وضعیت وقتی بیشتر مشخص شد که همزمان با ایران، کشور‌های دیگر نیز درگیر کرونا شدند و افکار عمومی با مقایسه وضعیت پس از شیوع بیماری متوجه کارآمدی نظام پزشکی و درمانی و مدیریت دولت ایران شد.

معاون اول رئیس جمهوری خاطرنشان ساخت با وجود فضای منفی و بمباران خبری که به منظور سیاه نمایی عملکرد مدیریت کشور ما انجام شد، اما با توجه به میزان بالای تلفات و مرگ و میر در آمریکا و کشور‌های اروپایی با وجود ظرفیت اقتصادی آن‌ها نشان داد که ایران از این بحران تاکنون سربلند بیرون آمده است.

جهانگیری ادامه داد:‌ آن‌ها فکر می‌کردند با توجه به تحریم‌ها ایران در بحران کرونا سرشکسته خواهد شد، اما این اتفاق به فضل الهی و همت مدیران و کادر پزشکی و درمانی و همراهی و وفاق مردم رخ نداد، من از وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌خواهم که با به کار گیری افراد صاحب نظر و فرهنگی کاری کند که این دوره در تاریخ ما به خوبی ثبت شود، ما شاهد اتفاقاتی بودیم که می‌تواند سوژه‌های مهمی در آینده برای کشور باشد.

معاون اول رئیس جمهوری با اظهار امیدواری نسبت به اینکه باید تلاش کنیم اتفاقات مطلوب رخ داده در حوزه مقابله با کرونا تداوم یابد، گفت: مردم می‌دانند که هشدار‌های داده شده از سوی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا از سر دلسوزی است و آگاهانه و داوطلبانه همراهی می‌کنند که نمونه آن پایبندی مردم به طرح فاصله گذاری اجتماعی در روز ۱۳ به در بود که از روز‌های تاریخی ملت ایران است.

جهانگیری گفت: تعطیلی خیلی از مراکز مذهبی و اماکن مقدس و نیز بنگاه‌های اقتصادی نشان داد که مردم و علما به بخش علمی و تخصصی کشور اعتقاد دارند و به تقاضا‌های آن‌ها پاسخ مثبت می‌دهند که باید قدردان آن‌ها بود.

معاون اول رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه باید از این تجربه برای رفع کاستی‌ها و نواقص در نظام مدیریتی و بهداشت و درمان کشور استفاده کنیم گفت: در کشور‌های پیشرفته به این نتیجه رسیدند که حتماً بخش حمایتی آن‌ها از مردم درحوزه درمان نیاز به اصلاح دارد چرا که انتشار اخباری از درمان نشدن افرادی که پول کافی نداشتند یا از سن بالایی برخوردار بودند، تبعات منفی بسیاری داشت.

جهانگیری بر تداوم طرح‌های غربالگری و اجرای پروژه‌های تحقیقاتی و علمی برای شکستن زنجیره انتشار ویروس و مقابله با آن تأکید کرد و گفت: روش و شیوه جمهوری اسلامی ایران در مقابله با کرونا با توجه به دستاورد‌های آن، مورد توجه کشور‌های مختلف در سطح بین‌المللی قرار گرفت.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به بازدید خود از بخش بیماران کرونایی بیمارستان امام حسین(ع) گفت: در آنجا شاهد بودم که پزشکان و پرستارانی که شاید تخصص و رشته تحصیلی آن‌ها به این بیماری مربوط نبود در صحنه حضور نمادین داشتند تا کادر درمانی آن بیمارستان احساس کنند که پشتوانه دارند و یا در انستیتو پاستور تلاش‌های بسیاری برای راه اندازی آزمایشگاه‌های مرتبط انجام شد و واقعاً پزشکان و پرستاران کشور از زندگی شخصی خود برای دفاع از سلامت جامعه گذشتند.

جهانگیری با اشاره به انتشار برخی اخبار از ورشکستگی برخی بیمارستان‌ها به خاطر مشکلات و هزینه‌ها گفت: دولت مقرر کرد که از تسهیلات ۵۰هزار میلیارد تومانی با نرخ سود ۱۲درصد به این بخش هم پرداخت شود و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز باید از بخش خصوصی زیردست خود حمایت کند.

معاون اول رئیس جمهوری ضمن قدردانی مجدد از رهبر معظم انقلاب به خاطر موافقت با اختصاص یک میلیارد یورو به بخش بهداشت و درمان گفت: بخشی از این اعتبارات به صندوق بیمه بیکاری پرداخت خواهد شد و بقیه متعلق به بخش بهد اشت و درمان است، همچنین مقرر شد از مابه التفاوت نرخ ارز، مبلغ ۵هزار و ۸۰۰میلیارد تومان نیز به این وزارتخانه پرداخت شود که پیگیر اجرای این مصوبات هستم.

جهانگیری با بیان اینکه مطالبات پرستاران و پزشکان در این شرایط سخت باید به سرعت پرداخت شود، گفت: دولت با وجود محدودیت‌های بودجه‌ای اولویت اولش رفع مشکلات بهداشت و درمان کشور است.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به تأثیر کرونا بر قیمت نفت در بازار‌های جهانی گفت: کرونا انتقام سختی از کشور‌هایی گرفت که با تحریم نفت ایران به دنبال ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی بودند، امروز آن‌ها متوجه خواهند شد وقتی یکی از منابع مهم درآمد کشوری حذف شود چه شرایط دشواری برای مدیران آن کشور ایجاد می‌شود، امروز قیمت نفت خلیج فارس به ۱۴ تا ۱۵دلار رسیده که با توجه به هزینه ها، تولید آن معنا ندارد البته ما هم متأثر از کاهش قیمت‌ها شده‌ایم، اما با توجه به تحریم‌ها آمادگی بهتری برای مقابله با بحران پیدا کرده ایم.

جهانگیری سپس به اقدامات انجام شده در تأمین تجهیزات پزشکی مورد نیاز کادر پزشکی و درمانی کشور اشاره کرد و گفت: این اتفاقات که در حوزه تولید رخ داد بی نظیر است ما در روز‌های اولیه بحران دچار کمبود‌های فراوانی برای حفاظت از کادر پزشکی و درمانی کشور بودیم و یکی از اصلی‌ترین درخواست‌ها از سوی استانداران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور ماسک و لباس مخصوص بود، خوشبختانه امروز با تولید فراوان به میزان کافی از این تجهیزات برخورداریم.

جهانگیری بار دیگر از زحمات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور در این مقطع حساس تشکر کرد و با اشاره به برخی انتقاد‌ها در فضای رسانه‌ای گفت: جامعه و منتقدان دولت و حکومت نسبت به عملکرد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی نظری مثبت دارد و احساس عمومی این است که شما خوب کار می‌کنید و باید حمایت شوید.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز ضمن قدردانی از حمایت‌های بی دریغ رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهوری از نقش جهانگیری در پیشبرد برنامه‌های مقابله با کرونا از نخستین روز‌های شروع بحران تشکر کرد و گفت: به فضل الهی با مدیریت انجام شده و همت عالی کادر پزشکی و درمانی و وفاق و مسئولیت‌پذیری مردم، نتایج درخشانی در این عرصه به دست آمد که قابل مقایسه با کشور‌های حتی پیشرفته دنیا هم نیست.

سعید نمکی با اشاره به ابعاد ناشناخته ویروس کرونا، بر ضرورت تحقیقات گسترده برای مقابله با این ویروس یادآور شد و گفت: وزارت بهداشت برای هزاران شغل، پروتکل شروع فعالیت تهیه کرده است و در عرصه غربالگری، ایجاد پرونده الکترونیک و تعیین وضعیت سفید، زرد و قرمز، عملکردی از خود نشان داده که مورد توجه دنیا قرار گرفته است.

وی از ارائه خدمات به سایر بیماران بدون کوچک‌ترین کاستی در این ایام خبر داد و خواستار پرداخت بودجه لازم برای تأمین نیازمندی‌های بخش بهداشت و درمان، استخدام نیرو و ذخیره دارو شد.

همچنین هر یک از معاونان و مدیران ارشد وزارتخانه گزارش مبسوطی از پژوهش‌های انجام شده، چرخه اقتصادی نظام سلامت، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، تحلیل روند اپیدمی بیماری کرونا در جهان و ایران، ارائه خدمات مطلوب به همه اقشار جامعه، همکاری با کشور‌های دیگر، ایجاد پرونده الکترونیک، روند غربالگری، عملکرد ستاد ملی مقابله با کرونا، هماهنگی همه دستگاه‌ها و نهاد‌های نظامی، رصد بیماران بستری شده و مداوا شده، کاهش هزینه‌های درمان، تأمین لوازم و تجهیزات حفاظتی کادر درمانی و نیاز به استخدام نیرو ارائه کردند.

منبع:فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


.
Romania
.....
United States
همون روز اول همه میفروشن .... خیالت راحت
لشکریان
Iran, Islamic Republic of
چشم، معاون اولم
ب
Iran, Islamic Republic of
...........
Iran, Islamic Republic of
من که نمیفروشم
به لشکریان
Iran, Islamic Republic of
..............
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
امنیت ورود به حساب سهام عدالت به شدت پایینه
محمد
United Kingdom
.....
Iran, Islamic Republic of
....