سه شنبه ۴ آبان ۱۴۰۰ - 26 Oct 2021
 
۰

اسکوچیچ: باید خون تازه‌ای به تیم ملی تزریق شود

جمعه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۰
کد مطلب: 725500
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: برای موفقیت باید خون تازه‌ای به تیم ملی فوتبال تزریق کنیم.
اسکوچیچ: باید خون تازه‌ای به تیم ملی تزریق شود
به گزارش جهان نیز، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: برای همه مردم آرزوی سلامتی دارم. من با همه بازیکنان سعی کردم ارتباط داشته باشم. بعضی از آن‌ها را دیدم و تلاش می‌کنم تماس تلفنی هم داشته باشم. سعی کردم این تماس را قطع نکنم.
 
او در پاسخ به این سوال که فکر می‌کند نسبت به زمان کی‌روش تیم چند درصد تغییر کند، خاطرنشان کرد: من دنبال تغییر نقاط قوت نیستم باید نقاط قوت را حفظ کرد، اما اعتقاد دارم باید خون تازه‌ای به تیم تزریق شود. این کار را خواهیم کرد.

اسکوچیچ درباره اینکه آیا حریفان آسیایی را آنالیز کرده اید، عنوان کرد: کرونا فرصت خوبی بود آنالیز کنم. ۴۹ بازی تیم ملی را دیدم. ۱۰۰ سی دی از بازی لیگ برتر را به کرواسی آوردم الان در شرایط کرونا فرصت خوبی است تا شرایط را آنالیز کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره اینکه درصد صعود به جام جهانی چقدر است، تصریح کرد: شانس بالایی دارم، شکی ندارم به روح بالایی از همدلی نیاز داریم تا به جام جهانی برویم.
او در پاسخ به این سوال که به اردوی دراز مدت برای تیم ملی باور دارید، یادآور شد: به نظرم اول باید برنامه لیگ مشخص شود تا بعد برای تیم ملی برنامه ریزی کنیم. باید ببینیم مسابقات لیگ چطور می‌شود تا برنامه ریزی کنیم.

اسکوچیچ درباره اینکه معیار برای انتخاب بازیکنان ملی چیست و لژیونر‌ها همیشه مورد توجه بودند آیا کسی هست بخواهید تست کنید، گفت: مهم این است بازیکنان بتوانند در آن سطح خودشان را منطبق کنند. هر بازیکنی پاسپورت ایرانی دارد می‌تواند بازی کند من بازیکنان داخل ایران و خارج را تفکیک نمی‌کنم.

اسکوچیچ: باید خون تازه‌ای به تیم ملی فوتبال تزریق شود

او درباره قراردادش خاطرنشان کرد: قراردادم بلندمدت است، اما به نتایج بستگی دارد، طبیعی است مربی که نتیجه نگیرد نمی‌تواند ادامه دهد.

سرمربی سابق نفت درباره اینکه آیا قرارداد شما تیرماه به پایان می‌رسد، اظهار داشت: شما می‌دانید شایعات غلط در ایران زیاد است.

او در پاسخ به این سوال که نظرات موافق و مخالف درباره سرمربیگری شما مطرح شده، نظر شما چیست؟، گفت: من اعتماد به نفس دارم و تلاش زیادی می‌کنم، اما هر فردی انتخاب می‌شود نظرات منفی نسبت به او مطرح می‌شود.

اسکوچیچ درباره قراردادش با نفت آبادان عنوان کرد: امیدوارم به زودی این مشکل حل شود. فدراسیون کار‌ها را پیگیری می‌کند و مطمئن هستم مشکلات را حل خواهد کرد.

سرمربی تیم ملی گفت: من درباره مشکل ملوان اصراری نکردم. مذاکراتی داشتم، اما به نظر می‌رسید تمایل برای حل مشکل ندارند. بابت کاری که کردم انتظار دارم دستمزدم را بگیرم، اما من آن‌ها را مجبور نکردم.

اسکوچیچ: باید خون تازه‌ای به تیم ملی فوتبال تزریق شود

او یادآور شد: من خودم را با سایر مربیان مقایسه نمی‌کنم، با دراگان دیروز مقایسه می‌کنم تا از روز قبل بهتر باشم. آدم نرمالی هستم، بازیکنان هم این را درک کرده اند امیدوارم بازیکنان هم از نظر رفتار و هم فنی راضی باشند.

او عنوان کرد: از نظر تکنیک و تاکتیک ایران شرایط خوبی دارد. فوتبال هجومی در خون ایران هست امیدوارم همین را ارائه دهم. در روند کاری من فوتبال هجومی پررنگ‌تر خواهد شد.

اسکوچیچ تصریح کرد: تفاوت تیم کی روش و ویلموتس در دفاعی بودن نیست. تیم کی روش به خاطر دیسیپلین مناسبی که داشت باعث می‌شد برتری داشته باشد. فیلم بازی‌های اخیر ویلموتس را دیدم بیشتر درام بود. سعی می‌کنیم فیلم‌های من اکشن باشد.

اسکوچیچ: باید خون تازه‌ای به تیم ملی فوتبال تزریق شود

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درباره اینکه آیا از مربیان کروات که در ایران حضور داشتند مشاوره می‌گیرد عنوان کرد: من شناخت خوبی نسبت به مربیان دیگر از ایران دارم، اما هر کسی نظر بدهد برای من فرقی نمی‌کند ایرانی باشد یا کروات استفاده می‌کنم.

اسکوچیچ همچنین درباره معرفی دستیارانش تصریح کرد: هاشمیان با تیم ملی قرارداد داشت، از کریم باقری هم خواستیم به تیم ملی بیاید. دستیاران خارجی دارم که فکر می‌کنم بتوانند کمک کنند، شاید افراد دیگری هم باشند که بتوانند به تیم ملی بیایند و کمک کنند.

دستیار فنی من در نفت آبادان با من کار می‌کرد که او دستیار سرمربی اسلوونی هم بود.

مربی دروازه‌بانان هم قبلاً با من در خونه به خونه بابل کار می‌کرد الان از کویت جدا شده و به ما اضافه خواهد شد.

او در پاسخ به این سوال که آیا بازی تیم ملی بوده که شما دوست داشته باشید روی نیمکت باشید فکر می‌کنید چه نتیجه‌ای می‌گرفتید، تصریح کرد: دوست ندارم درباره مربیان قبلی صحبت کنم اینطور نیست مربیان را به صورت خوب و بد تقسیم کنم بلکه مربیان را به شجاع و غیر شجاع تقسیم می‌کنم، چون من هجومی هستم شاید در جام جهانی بودم شجاعت بیشتری به تیم تزریق می‌کردم، اما منکر زحمت مربیان دیگر نمی‌شوم.

اسکوچیچ درباره اینکه فوتبال هجومی باید با نتیجه همراه باشد گفت: بله البته همه چیز بر اساس نتیجه سنجیده می‌شود.

او در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر اینکه بهترین بازی شما در لیگ با نفت کدام بازی بود، عنوان کرد: فکر می‌کنم بازی با سپاهان که ۴ بر ۲ پیروز شدیم.

سرمربی تیم ملی درباره آخرین صحبت هایش یادآور شد: آرزو می‌کنم همه سلامت باشند.

بی صبرانه منتظرم شرایط به گونه‌ای شود که برگردم، چون انرژی و انگیزه زیادی دارم. از مردم ایران می‌خواهم که به تیم ملی کمک کنند. آرزویی غیر از خوشحالی میلیون‌ها هوادار که از تیم ملی حمایت می‌کنند ندارم.

منبع:باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *