پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - 26 Nov 2020
 
۱

پلیس چگونه ترافیک را کنترل می‌کند؟

چهارشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۰
کد مطلب: 725327
سرهنگ رازقی راهکار‌هایی که پلیس راهور برای کاهش ترافیک استفاده می‌کند را تشریح کرد.
پلیس چگونه ترافیک را کنترل می‌کند؟
به گزارش جهان نيوز، این روز‌ها که برعکس همیشه، از مردم خواسته می‌شود برای درامان ماندن از شیوع ویروس کرونا به جای وسایل نقلیه عمومی از خوردوی شخصی استفاده کنند؛ ترافیک افزایش یافته است.

علاوه بر این، با اجرا نشدن طرح ترافیک، خیابان‌های مرکز شهر مملوء از خودرو‌هایی شده که گنجایش آن را ندارند، به همین دلیل پلیس راهور اقداماتی برای کاهش این حجم از ترافیک سنگین در خیابان‌های باریک مرکز شهر انجام می‌دهد.

سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور پایتخت گفت: اجرا نشدن طرح ترافیک باعث ورود بسیاری از خوردو‌های شخصی به محور‌های مرکز شهر تهران و ایجاد ترافیک سنگین شده است.

وی افزود: در این ایام، پلیس راهور چندین راهکار به نام "طرح ترافیکی" برای کاهش و کنترل ترافیک انجام می‌دهد.

این مقام انتظامی درباره اولین طرح ادامه داد: اولین اقدام پلیس راهور، فعال سازی موقت خطوط ویژه است. به این معنا که خوردو‌های شخصی از خطوط ویژه، که برای تردد نیرو‌های امدادی و اتوبوس‌های تندرو است، تردد کنند. در حال حاضر این طرح در محور‌های شلوغ مانند خیابان‌های آزادی و انقلاب اجرا می‌شود.

وی با اشاره به دومین طرح گفت: اقدام دیگر، انسداد موقت برخی محور‌ها است؛ زیرا این مسئله باعث می‌شود مردم برای تردد محور دیگری انتخاب کنند که باعث کاهش ترافیک می‌شود.

سرهنگ رازقی افزود: در حال حاضر خیابان بهشت در منطقه مرکزی برای کنترل ترافیک، مسدود است.

رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک هوشمند پلیس راهور پایتخت با بیان اینکه چراغ‌های راهنمایی ورانندگی به صورت خودکار فعالیت می‌کنند؛ اظهار کرد: در ایام پر ترافیک، افسران پلیس به صورت دستی زمان چراغ‌ها را تنظیم و تغییر می‌دهند که می‌تواند در کاهش ترافیک تقاطع‌ها موثر باشد.

وی درباره ترافیک در بزرگراه‌ها ادامه داد: برای کنترل ترافیک در اتوبان ها، برخی مواقع خطوط بزرگرراه هارا مسدود می‌کنیم. به این معنا که از یک طرف خودروی کمتری وارد شود و از طرف دیگر خودرو‌های بیشتری خارج شوند. این طرح به نام "انحراف ترافیکی" شناخته می‌شود.
این مقام انتظامی افزود: همچنین با خودرو‌هایی که به صورت دوبل و توقف ساکن در حاشیه خیابان‌ها پارک می‌کنند، برخورد می‌کنیم.

سرهنگ رازقی گفت: در حال حاضر با توجه به اینکه خیابان‌های مرکز شهر، گنجایش این حجم از خودرو را ندارند، این طرح‌ها در تهران اجرا می‌شود و به کاهش ترافیک کمک می‌کند.

منبع:میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *